Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Monia93 » piątek 30 sierpnia 2013, 18:19

1 Czy dopuszczalne jest równoczesne świecenie świateł drogowych i mijania? TAK Jak dla mnie to niemożliwe bo jak przełączas na drogowe to wyłączają się mijania...
2 Czy na przednim siedzeniu można przewozić dziecko do lat 12 na specjalnej podkładce? NIE / TAK ? TAK
3 Zdjęcie - wzniesienie, motocyklista przy prawej krawędzi jezdni, brak znaków, brak linii oddzielających pasy ruchu. Czy można wyprzedzić motocyklistę? Tak
4 Ile maksymalnie z boku od obwodu pojazdu może coś wystawać - 25cm czy 15m ? (W PRZEPISACH 23, CZYLI CHYBA TRZEBA ZAZNACZYĆ 15CM?) Tu nie jestem pewna nie chcę wprowadzać w błąd
5 Czy można użyć klaksonu, gdy pieszy na filmiku "wtargnął na pasy?" Zależy od sytuacji...
6 Czy wyprzedzanie z prawej strony na jezdni jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu? TAK
7 czy podczas postoju możemy używać światla mijania w miejscu oświetlonym ? ? Chyba było czy potrzebujemy, co nie??? Nie, nie potrzebujemy.



pytanie na zdjęciu według mnie powinno byćTAK, dlaczego w odp jest NIE ? O jaki znak chodzi? Pewnie jakichś pionowy, bo jeśli po prostu miałaby być to droga dwujezdniowa to jest 100 km/h,
Monia93
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 23 sierpnia 2013, 12:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ania440 » piątek 30 sierpnia 2013, 21:08

Czy skrzyżowanie odwołuje znak " droga z pierwszeństwem "(D-1) ? To znaczy, czy za skrzyżowaniem na którym mieliśmy pierwszeństwo musi być ponowiony znak D-1 żeby mieć ponownie pierwszeństwo ?
Wydaje mi się, że nie odwołuje a Wam ??
ania440
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 24 sierpnia 2013, 18:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » sobota 31 sierpnia 2013, 09:13

Monia93 napisał(a):
1 Czy dopuszczalne jest równoczesne świecenie świateł drogowych i mijania? TAK Jak dla mnie to niemożliwe bo jak przełączas na drogowe to wyłączają się mijania...

No właśnie.. Czyli odpowiedź NIE?

Monia93 napisał(a):
2 Czy na przednim siedzeniu można przewozić dziecko do lat 12 na specjalnej podkładce? NIE / TAK ? TAK

Dziecko na przednim siedzeniu można przewozić tylko w foteliku. Na podkładce z tyłu, czyli odpowiedź NIE.

Monia93 napisał(a):
3 Zdjęcie - wzniesienie, motocyklista przy prawej krawędzi jezdni, brak znaków, brak linii oddzielających pasy ruchu. Czy można wyprzedzić motocyklistę? Tak

Dałabym NIE, bo wg kodeksu - "zabrania się wyprzedzania pojazdu silnikowego przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia". Motocykl jest pojazdem silnikowym, czyli wyprzedzić go nie wolno.

Monia93 napisał(a):
6 Czy wyprzedzanie z prawej strony na jezdni jednokierunkowej uzależnisz od ilości pasów ruchu? TAK

Chyba NIE. Z kodeksu: "dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu: na jezdni jednokierunkowej, na dwukierunkowej , gdzie 2 pasy ruchu zabudowany, 3 pasy ruchu niezabudowany."
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Monia93 » sobota 31 sierpnia 2013, 13:11

Hej, dzisiaj zdałam w PORDZIE Gdańsk :-D 71/74
Pytania akurat trafiły się w większości całkiem łatwe... ;-) Wiele się powtórzyło z tego forum także dzięki wszystkim za pomoc!!! Uważam, że to bardzo dobry pomysł, żeby sobie przekazywać pytania bo w końcu wszyscy mamy ten sam cel - zdać na Prawo Jazdy. ;-)
Podaje te, które zapamiętałam:
1. Koleś zaciąga ręczny ; Pytanie: Czy ta czynność wystarczy, żeby unieruchomić samochód? NIE?
2. Znak strefy zamieszkania - jaka prędkość? 20km/h.
3. Czy może być spowodowane znoszenie przodu pojazdu w lewo. Odp. ZŁYM USTAWIENIEM OSI (innych wariantów nie pamiętam)
4. Rowerzysta wjeżdza na przejście (rowerowe) Czy musimy mu ustąpić? TAK
5. Znak pierwszeństwa na drodze; czy musimy ustąpić samochodowi z prawej? TAK

Więcej nie pamiętam; na szczęście mam już to za sobą, bo to naprawdę wiele wysiłku i stresu. :-D Życzę powodzenia. :-D
Monia93
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek 23 sierpnia 2013, 12:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ladidadihamma » sobota 31 sierpnia 2013, 19:07

Moje pytania:
1. czy na tej drodze jest ograniczenie prędkości i jakie? (autostrada znak)
2. na ulicy leży człowiek – czy masz obowiązek zatrzymać się i udzielić mu pomocy?
3. czy możesz wyprzedzić pojazd zajmujący się robotami drogowymi? (stoi na światłach? Na skrzyżowaniu, nie ma możliwości wyprzedzania z prawej strony)
4. czy możesz w tym miejscu wyprzedzić rowerzystę? (skrzyżowanie nieoznakowane)
5. który znak zabrania wjazdu samochodu osobowego z przyczepą lekka?
6. czy ten znak oznacza drogę z pierwszeństwem? (znaki ustąp pierwszeństwa + koniec drogi z pierwszeństwem)
7. czy w tym miejscu powinieneś zachować szczególną ostrożność? Przejście dla pieszych znak informacyjny (nie ostrzegawczy)
8. czy powinieneś zachować szczególną ostrożność przy tym torowisku? (tramwaj po lewej, odgrodzony barierkami, obok przejście dla pieszych)
9. Czy powinieneś ustąpić pierwszeństwa tramwajowi wyjeżdżającemu z ... pętli?
10. czy powinieneś zatrąbić na pieszego w tym momencie? (pieszy wbiega na jezdnię)
11. czy powinieneś hamować w tym momencie? (dziecko wbiega za piłką na jezdnię)
12. jak długo powinieneś reanimować dziecko w wieku przedszkolnym? – do momentu zaobserwowania oznak życia (oddech itd.)
13. jak przewieziesz dziecko do lat 12 mające poniżej 150 cm wzrostu na tylnim siedzeniu? – W foteliku/siedzisku, przypięte pasami – nie na kolanach itd.
14. czy możesz zawrócić na tym skrzyżowaniu? (znak koniec zakazu skrętu w lewo)
15. czy możesz zjechać na stację paliw po lewej stronie? (podwójna ciągła) NIE
16. policjant przodem do nas – czy możesz skręcić w prawo jeżeli nie utrudniasz innym ruchu?
17. znak droga z pierwszeństwem (pierwszeństwo mamy my i po prawej stronie) – czy musisz ustąpić pojazdom nadjeżdżającym z lewej strony?
18. czy trzeba zachować szczególną ostrożność w tym miejscu? (przejazd kolejowy, znak stop, bez rogatek, nie świecą się światła, ale są ustawione)
19. znak ‘strefa ograniczenia do 50 km/h’ – czy ograniczenie to obowiązuje całą dobę?
20. Jak przewozić ładunek sypki (np. piasek) w przyczepie? – w szczelnie zamkniętej, przykrytej (coś takiego)
21. czy kierowca obserwuje otoczenie prawidłowo podczas cofania? (wystawia głowę przez szybę) NIE
22. wjeżdżasz na zakręt (ostry) – której strony jezdni powinieneś się trzymać? Blisko prawej krawędzi/oś jezdni/wjeżdżając na linię ciągłą (nie pamiętam dokładnych możliwości odpowiedzi ;P)
23. Jak ułożysz ciężkie bagaże w bagażniku? – ciężkie na dole, na nie lżejsze
ladidadihamma
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 29 sierpnia 2013, 17:56

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » niedziela 01 września 2013, 10:43

Smerfetka95 napisał(a):
Monia93 napisał(a):
1 Czy dopuszczalne jest równoczesne świecenie świateł drogowych i mijania? TAK Jak dla mnie to niemożliwe bo jak przełączas na drogowe to wyłączają się mijania...

No właśnie.. Czyli odpowiedź NIE?

Art. 51.3 PoRD, albo prościej włącz drogowe wysiądź i zobacz co się świeci ( przynajmniej w większości modeli samochodów)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kriestoobriad » niedziela 01 września 2013, 23:54

Obrazek

Do powyżej fotki jeszcze dwa pytanka:
- Czy w takiej sytuacji musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który nadjeżdża z lewej strony? TAK /NIE
- Czy w takiej sytuacji musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który nadjeżdża z lewej strony (gdyby szyny prowadziły w prawo do zajezdni)? TAK /NIE
kriestoobriad
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 01 września 2013, 23:50

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ania440 » poniedziałek 02 września 2013, 07:44

kriestoobriad napisał(a):
Do powyżej fotki jeszcze dwa pytanka:
- Czy w takiej sytuacji musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który nadjeżdża z lewej strony? TAK /NIE
- Czy w takiej sytuacji musisz ustąpić pierwszeństwa tramwajowi, który nadjeżdża z lewej strony (gdyby szyny prowadziły w prawo do zajezdni)? TAK /NIE




Według mnie ":
1. tak
2. tak
ania440
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota 24 sierpnia 2013, 18:34

Mrugający sygnał pomarańczowy

Postprzez koxix1 » poniedziałek 02 września 2013, 14:14

1.Jedno pytanie mnie męczy a mianowicie:
Obrazek ze święcącym się światłem pomarańczowym na sygnalizacji ogólnej. Czy migające światło pomarańczowe oznacza zmianę w pierwszeństwie przejazdu?
Są różne odpowiedzi na forum, a jednej konkretnej nie ma więc pytanie do was. Jak odpowiedź jest poprawna ?

@Jeszcze cztery pytania, które stwarzają mi wątpliwość:
2.Obrazek: wjeżdżamy do jakiejś miejscowości, stoi znak że wjeżdżamy do strefy z ograniczeniem do 50, nie ma żadnego innego znaku
pytanie: dopuszczalna prędkość samochodu osobowego w tej strefie wynosi:
a) 60km/h od 5-23
b) 50km/h od 23-5
c) 50 km/h od 5-23

3.Znak strefa ograniczenia do 40. Dopuszczalna prędkość samochodu osobowego w tej strefie wynosi:
a) 50km/h od 5-23
b) 40km/h od 23-5
c) 40km/h od 5-23

4. Znak teren zabudowany. Pod tym znakiem ograniczenie prędkości do 80km/h. Dopuszczalna prędkość samochodu osobowego w tej sytuacji wynosi:
a) 80km/h
b) 50km/h 5-23
c) 60 km/h 23-5
Nie wiem czy to obowiązuje do najbliższego skrzyżowania czy do końca miejscowości.

5. Dymiący się samochód, obok człowiek, możesz zezwolić na nieograniczony dostęp tlenu?
(to miałem na egzaminie i zastanawiałem się do ostatniej sekundy aż w końcu strzeliłem "tak" i to chyba FAIL ;( )
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 września 2013, 20:44 przez koxix1, łącznie zmieniany 1 raz
17.09.2013: Teoria + Plac + Miasto - 72/74
koxix1
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 23 sierpnia 2013, 18:26

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kriestoobriad » poniedziałek 02 września 2013, 17:25

Pytania o wyłączenie wszystkich świateł/silnika w różnych wariantach podczas oczekiwania na przejazd pociągu przy zamkniętych rogatkach.

1. Czy możesz wyłączyć wszystkie światła w pojeździe, gdy pojazd którym jedziesz, stoi jako pierwszy przed zamkniętym przejazdem kolejowym?
TAK / NIE
2. Czy możesz wyłączyć wszystkie światła w pojeździe, gdy pojazd którym jedziesz, stoi pomiędzy innymi samochodami oczekującymi przed zamkniętym przejazdem kolejowym?
TAK / NIE
3. Czy możesz wyłączyć wszystkie światła w pojeździe, gdy pojazd którym jedziesz, stoi jako ostatni przed zamkniętym przejazdem kolejowym?
TAK / NIE
4. Czy możesz wyłączyć silnik w pojeździe, gdy pojazd którym jedziesz, stoi jako pierwszy przed zamkniętym przejazdem kolejowym?
TAK / NIE
5. Czy możesz wyłączyć silnik w pojeździe, gdy pojazd którym jedziesz, stoi pomiędzy innymi samochodami oczekującymi przed zamkniętym przejazdem kolejowym?
TAK / NIE
6. Czy możesz wyłączyć silnik w pojeździe, gdy pojazd którym jedziesz, stoi jako ostatni przed zamkniętym przejazdem kolejowym?
TAK / NIE
kriestoobriad
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 01 września 2013, 23:50

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ladidadihamma » poniedziałek 02 września 2013, 22:35

W załącznikach dodaję screeny z programu dot. pytań z forum, co do których były wątpliwości:
1. pytanie o to, co może być konsekwencją długotrwałej jazdy 'na luzie' wg. programu: uszkodzenie skrzyni biegów (a nie znaczący wzrost zużycia paliwa)
2. kiedy używamy opaski uciskowej? - przy krwotoku (a nie przy zmiażdżeniu kończyny, jak utrzymuje większość)

I teraz jestem w kropce :?

EDIT: chyba nie udało mi się załączyć zdjęć, jednak myślę, że pytania są zrozumiale opisane :(
ladidadihamma
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 29 sierpnia 2013, 17:56

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kriestoobriad » wtorek 03 września 2013, 01:34

Wyjaśni mi ktoś czemu ta odpowiedź (TAK) jest prawidłowa?
Jakieś logiczne wyjaśnienie czy błąd w pytaniu?

Obrazek


Oraz podchwytliwe pytanie:
Czy na drodze w strefie zamieszkania masz obowiązek przestrzegać takich samych przepisów jak na drodze publicznej?
TAK / !!!NIE!!!
kriestoobriad
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 01 września 2013, 23:50

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » wtorek 03 września 2013, 08:46

ladidadihamma napisał(a):2. kiedy używamy opaski uciskowej? - przy krwotoku (a nie przy zmiażdżeniu kończyny, jak utrzymuje większość)


A mi się wydaje że przy normalnym krwotoku używamy opatrunku uciskowego. Opaski uciskowej natomiast używamy w sytuacjach takich jak silny krwotok lub zmiażdżenie kończyny. Więc:
opaska uciskowa - zmiażdżenie kończyny
opatrunek uciskowy - krwotok
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez ladidadihamma » wtorek 03 września 2013, 14:23

Smerfetka95 napisał(a):
ladidadihamma napisał(a):2. kiedy używamy opaski uciskowej? - przy krwotoku (a nie przy zmiażdżeniu kończyny, jak utrzymuje większość)


A mi się wydaje że przy normalnym krwotoku używamy opatrunku uciskowego. Opaski uciskowej natomiast używamy w sytuacjach takich jak silny krwotok lub zmiażdżenie kończyny. Więc:
opaska uciskowa - zmiażdżenie kończyny
opatrunek uciskowy - krwotok


Dokładnie. Większość forumowiczów także przystaje przy tej odpowiedzi (szukałam trochę w necie i też skłaniam się ku poprawności zmiażdżenia kończyny przy opasce uciskowej). Pytanie (wraz z odpowiedzią krwotok) pochodzi z płyty E-kierowca :( Nie wiem!?
ladidadihamma
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 29 sierpnia 2013, 17:56

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Qatooo83 » wtorek 03 września 2013, 19:35

Witam dzis zdalem za pierwszym podejsciem :) 74\74 niestety nie pamietam wszystkich pytan ale napisze te ktore udalo mi sie zapamietac

1. Syt. motocykliska lezy twarza w kaluzy (jest w kasku)
Pyt. czy mozemy ruszac motocykliste jesli zakladamy u niego uraz kregoslupa T/N ODP T

2. standardowo przy prawej krawedzi jezdni idzie pijany jegomosc i pyt czy powstrzymasz sie od wyprzedzania pojazdu przed toba T/N ODP T

3. banalne pytanie - czy mozemy wjechac na stacje od tej strony i na zdjeciu zakaz wjazdu T/N ODP N

4. Syt. droga prawdopodobnie poza obszarem jedniojezdniowa 2 pasmowa w obu kieunkach, obok siebie jada dwa pojazdy osobowe i znak niebezpieczny zakret w prawo
Pyt. czy samochod z prawej strony na najblizszym zakrecie moze wyprzecic pojazd jadacy lewym pasem ruchu T/N ODP N (ale ten z lewej moze wyprzedzic ten z prawej :) )

5. Czy ten sygnal zabrania wjazdu na skrzyzowanie
Syt. swiatlo czerwona stgnalizator s-1 T/N ODP T

6. Czy widzac znaki poziome koloru zoltego stosujesz sie do znakow koloru bialego ? (cos w ten desen) T/N ODP N

7. Kto musi miec zapiete pasy w pojezdzie
a) kierowca <---- POPRAWNA
b) inwalida
c) kobieta w widocznej ciazy

8. znak informujacy o podmuchach wiatru
a) tylko z lewej
b) z przodu
c) z lewej i prawej <---- POPRAWNA

9. do kiedy prowadzimy resuscytacie u dziecka
a) gdy uslyszymy ambulans
b) gdy dziecko zacznie oddychac/kaszlec (cos w ten desen) <-- POPRAWNE
c) ?

10. predkosc na drodze expresowej 2-jezdniowej
a)90
b)100
c)120 <---- POPRAWNA

11. ile mozna jechac za tym znakiem (znak koniec obszaru zabudowanego) droga jednojezdniowa
a)50
b)90 <---- POPRAWNA
c)70

12. policjant stoi do nas bokiem czy mozemy wjechac na skrzyzowanie T/N ODP T

13. jak mozna przewozic dziecko do 12 roku zycia na przednim siedzeniu
a)na kolanach osoby doroslej
b)?
c)na podkladce (czy jakos tak) <--- POPRAWNE

14. czy alkochol wplywa na jakosc jady (cos w ten desen) T/N ODP T

byly tez ze 2 albo 3 pytania odnoszace sie do tego kto ma pierszenstwo

byly tez ze 2 lub 3 pytania ktore mnie troche zdziwily i lekko zaskoczyly gdyz nigdzie ich nie widzialem ani na tym forum ani na plytkach z grp IMAGE lecz niestety nie jestem sobie w stanie ich przypomniec...


Pozdrawiam
Qatooo83
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 03 września 2013, 19:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości