Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » czwartek 07 marca 2013, 16:58

Zrobiłam sobie notatkę z pytań które są na forum :) wkleję je w jedym miejscu bo wiem ile czasu zajeło mi to żeby je pogrupować wybrać która odp. jest właściwa (pojawia się tu dużo różnych odp. do tych samych pytań :( ) dlatego jeżeli będzie tam gdzieś błąd dajcie odrazu znać :spoko:

1. Przy jakiej zawartości alkoholu w 1dm3 wydychanego powietrza nie można prowadzić samochodu: 0,1mg!!!
2. Czy objawem zapowietrzenia układu hamulcowego jest "miękki" pedał hamulca "rosnący" przy każdym kolejnym wciskaniu pedału hamulca? TAK
3. Czy bagaż może wystawać maksymalnie poza boczny obrys pojazdu z jednej strony na 23cm? TAK, jest to maksymalna odległość od obrysu
4. Zagłówek ustawiamy równo z czubkiem głowy
Co trzeba mieć aby móc ciągnąć przyczepę lekką: adnotację w dowodzie rejestracyjnym samochodu
5. U kogo nie mozna stosowac defibrylatora serca :osoby leżącej w strugach deszczu
6. Jak przewozić dziecko w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu? W foteliku
7. Jaka kategoria uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym z przyczepą lekką? B
8. Na jezdni linia P-19 odzielająca pas postojowy od reszty jezdni. Czy ten znak poziomy oznacza obszar wyłączony z ruchu? NIE
9. Czy rowerzysta może wyprzedzić wolno poruszający się samochód z jego prawej strony? Tak
10. Co chroni poduszka powietrzna : całe ciało czy tylko jego część? CZĘŚĆ! (Tylko głowe całe ciało chroni pas, a szyję zagłowek)
11. Po prawej stronie stoi autobus ,ale nie ma włączonego kierunkowskazu, czy należy zachować szczególną ostrożność? Tak
12. Na czym skupisz swoją uwagę wjeżdżając na skrzyżowanie? na miejscach kolizyjnych(bo nie ma "tylko" w odp!)
13. Jedziemy 80km/h, jest ślisko, nie mamy abs, chcemy ominąć pojazd:
hamujemy, przed rozpoczęciem omijania puszczamy hamulec
14. W trakcie niedostatecznej widoczności, na co trzeba zwracać uwagę : znaki pionowe LUB Na co należy zwracać uwagę, aby utrzymać tor jazdy –pionowe?
15. Oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy: opona jest widocznie odkształcona
16. W strefie zamieszkania pieszy ma zawsze pierwszeństwo!!!
17. W strefie ruchu pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo !!! (ale ma podczas manerwrow np.zawracania)
18. Przed pasami dla pieszych należy zwolnic prędkość!! chyba ze nie ma zadnych! ludzi w pobliżu.
19. autobus szkolny ma włączony kierunek ,pyt czy powinismy zmniejszyć prędkość? TAK
20. filmik znak zakaz skrętu w lewo i pytanie ,czy znak dotyczy tylko najblizszej jezdni przed którą się znajduje TAK
21. przystanek autobusowy i podana odległość 11m i czy możemy w takim wypadku parkować w takiej odległości NIE (musi być minimum 15 m)
22. znak oznaczający parking P na niebieskim ,i trzy opcje ,rónolegle,prostopadle,skośnie ,jak prawidłowo możemy parkować za tym znakiem ,odp równolegle
23. droga dwa pasy w jedną i drugą nie odzielone pasem zieleni teren zabudowany czy możemy wyprzedzić z prawej ? TAK
(W terenie zabudowanym zarówno na drodze jedno jezdniowej jak i dwujezdniowej możemy wyprzedzać z prawej o ile znaki lub przepisy nie zabraniają ogólnie wyprzedzania i mamy co najmniej 2 pasy ruchu)
24. filmik - skrzyżowanie równorzędne, na przeciwko rowerzysta który zatrzymał się przed wjazdem na skrzyżowanie.
Pytanie: Czy chcąc skręcić w lewo musisz ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost? Odp: TAK
25. jedziesz drogą po szynach za tramwajem
Pytanie: Czy poruszając się po szynach jesteś zobowiązany ustąpić pierwszeństwa tramwajowi? Odp: TAK
26. rozbity samochód na drodze ekspresowej, za nim trójkąt ostrzegawczy. Czy na tej drodze podczas wypadku lub awarii pojazdu trójkąt ostrzegawczy powinien być ustawiony w odległości 30 - 50 metrów za pojazdem? NIE (100m)
27. jedziesz pasem do jazdy na wprost, droga o 4 pasach ruchu. Czy chcąc skręcić w lewo powinieneś zmienić pas ruchu? TAK
28. Czy zachowanie szczególnej ostrożności to między innymi uważne obserwowanie otoczenia i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze? TAK
29. Czy apteczka jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu osobowego? nie, ale jest zalecana
30. Za którym znakiem możemy od 23-5 jechać 60 km/h? znak - teren zabudowany
31. Światła przeciwmgłowe przednie można włączyć:
przy opadach śniegu, gdy widoczność nie przekracza 40 m.
32. Którą z czynności powinieneś wykonać w przypadku ograniczonej widoczności do 40m
włączyć tylne światło przeciwmgłowe
33. Jedziesz samochodem 80 km/h. Nagle na drodze pojawia się przeszkoda, a twój samochód nie posiada ABS-u. Co robisz? Przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru puszczam wszystkie pedały.
34. Zwiększając prędkość kąt widzenia zmniejsza się!!!
35. Czy ta pozycja kierującego ruchem zezwala na wjazd na skrzyżowanie? (typek stał bokiem do nas, opuszczona lewa ręka a prawa w górze taki kąt prost) NIE
36. Z jakim układem działa system ABS – hamulcowym
37. Czy w tej sytuacji można skręcić w lewo na stacje benzynową? NIE (była linia ciągła oraz znak C-5)
38. Pozycja bezpieczna jest dla ofiary: urazowej
39. Która z tych wad uniemożliwia jazdę wytarte klocki hamulcowe
40. Czy ułożenie kogoś po wypadku komunikacyjnym na płaskiej powierzchni jest prawidłowe TAK
41. Jedziesz z prędkością 10 km/h i musisz sie zatrzymac, co zrobisz? Wciśniesz jednoczesnie hamulec i sprzęgło
42. Czy podczas omijania przeszkody np. filaru mostu musisz zachować szczególną uwagę TAK
43. Do czego służy ABS? zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowania
44. Co kierowca musi okazać podczas kontroli drogowej: badania techniczne
45. Jaka może być przyczyna stoczenia się pojazdu z "górki" zbyt wczesnie opuszczony reczny
46. W jaki sposób należy przewozić rower pojazdem? Nie powinno zasłaniać się świateł
47. Jeżeli poszkodowanemu wypadku trzeba dać gazę jałową, a w naszej apteczce go nie ma to: trzeba uzyc ubrania
48. Znak zwężenia jezdni (A-12a) oraz znak zakazu pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka (B-31) pytanie: Czy możesz jechać jeśli nie zmusi to samochodu z naprzeciwka do zatrzymania się?
TAK
49. Którą krawędź jezdni wyznaczają punktowe elementy odblaskowe barwy czerwonej? PRAWA
50. Ile osób miejąc kategorię B możesz przewozić łącznie z kierującym : 9
51. Co się stanie jeśli pęknie rurka od płynu hamulcowego (cylinder) zapowietrzy się układ hamulcowy i siła zmaleje
52. Czy na drodze ekspresowej można cofać NIE
53. Jak należy zachować się w tej sytuacji poza obszarem zabudowanym (na zdjęciu duża mgła, mocno ograniczające widoczność) w czasie wyprzedzania dawać krótkotrwałe sygnały dźwiękowe
54. Film znak droga z pierwszeństwem (od dołu i na prawo) czy masz obowiązek jadąc na wprost ustąpić pierwszeństwa pojazdowi z lewej strony jadącego prosto NIE
55. Czy zmniejszając prędkość można ominąć tramwaj? (tramwaj zatrzymał się po naszej lewej stronie, ludzie wsiadają i wysiadają przechodząc przez pas na którym jesteśmy) NIE
56. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wymijania?-bezpieczny odstęp
57. Ile osób możemy przewozić w samochodzie, łącznie z kierowcą? -tyle ile mamy określone w dowodzie rejestracyjnym
58. Tramwaj do którego wsiedli ludzie ja w tym momencie się zatrzymałam.Gdy już wszyscy weszli było pytanie czy mogę ruszyć przed tramwajem?NIE
59. Były sobie pasy a za nimi widać było parking i pytanie czy można zaparkować 5m od przejścia dla pieszych? (Na drodze jednokierunkowej można od razu za przejściem, na drodze dwukierunkowej przed i za przejściem min. 10m)
60. Czy jeżeli stoisz kilka minut w korku, za tobą i przed tobą, na tym samym pasie, znajdują się samochody, możesz wyłączyć światła zewnętrzne? TAK
61. Czy można wyprzedzić pojazd szynowy ( po prawej stronie jedzie tramwaj my jedziemy lewym pasem, chyba przed przejściem dla pieszych) NIE
62. Na drodze jednokierunkowej nie można zawracac!!!
63. Teren zabudowany, jest południe. Z jaką maksymalną prędkością może poruszać się samochód osobowy? Odp. 50 km/h

64. Obowiązkowe wyposażenie samochodu. trójkąt i gaśnica.
65. Czy istnieje obowiązek jazdy na światłach mijania przez cały rok? TAK
66. Czy trzeba sygnalizować postój uszkodzonego pojazdu na powierzchni wyłączonej z ruchu? TAK
67. Naszą lewą jedzie tramwaj i zjedzie do zajezdni przecinając nam drogę ,pyt czy mamy pierwszeństwo. NIE ,i ten sam filmik jest z innym zapytaniem czy w tej sytuacji możemy uzyć sygnału NIE
68. Czy mamy obowiązek poza obszarem zabudowanym umożliwić wyjazd autobusu z zatoczki NIE
69. Zepsute listki, pióra wycieraczek: spowodują pogorszoną widoczność w czasie deszczu
70. Jak przeprowadzić reanimację małego dziecka (przedszkolaka) 5 wdechów ratowniczych 30 uciśnięć 2 wdechy
71. Czy przejeżdżając obok gimbusu zawsze musimy zachować szczególną ostrożność TAK
72. Czy jadąc w nocy i wymijając inny pojazd możemy nie dostrzec przeszkody na drodze
tak, jadący z naprzeciwka pojazd może nas na chwilę oślepić
73. Parking jest wylaczony z ruchu!
74. .Które z tych świateł stanowi obowiązkowe wyposażenie pojazdu?
a) do jazdy dziennej błędna, nie wszystkie auta są w nie wyposażone
b) swiatła stopu
c) przeciwmgielne przednie błędna, nie są obowiązkowe
75. Znak obszaru zabudowanego D-42 i B-33 powyższający prędkość do 80 km/h. Jaka jest maksymalna dopuszczalna prędkość samochodu osobowego ciągnącego przyczepę za tym znakiem? 50 w godz.5.00-23.00 i 60 w godz.23.00-5.00
76. samochód stoi, w lesie, jest po kolizji, dym, otwarte drzwi od strony kierowcy. pytanie: czy musisz podjąć czynności zabezpieczające to miejsce? TAK
77. jedziesz przez tory tramwajowe, zaczynasz hamować. czy jadąc samochodem osobowym ZAWSZE musisz zatrzymać się przed torami? (fajne podchwytliwe pytanko) NIE
78. Czy kierujacy samochodem osobowym zawsze ustepuje pierwszenstwa pieszym?NIE
79. Zbliżasz się do znaku STOP. Treść: Czy zbliżasz się do drogi z pierwszeństwem przejazdu? TAK
80. Od czego najbardziej zależy długość hamowania : od nawierzchni
81. znak oznaczający parking P na niebieskim parkuje :równolegle
82. Czy masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na drogę? (wideo; pieszy wchodzi na drogę w miejscu zabronionym NIE
83. jakie dokumenty są nam potrzebne gdy kierujemy pożyczonym pojazdem za granicą: upoważnienie do kierowania pojazdem
84. Na co zwrócisz szczególną uwagę podczas wyprzedzania: pojazdy za tobą
85. Który znak zabrania wjazdu samochodu ciężarowego nieprzekraczającego 3,5 t? B-3
86. Jedziemy jezdnią na wprost którą dalej przecinają w poprzek tory tramwajowe ale nie widać jadącego pojazdu szynowego! Czy powinniśmy znacznie zmniejszyć prędkość? Tak
87. - Czy,gdy jesteś zmęczony i chcesz odpocząć to możesz w tej sytuacji skręcić w lewo? (jest to te pytanie,gdzie po lewej stronie stoją zaparkowane ciężarówki) Poprawna odpowiedź to NIE,ponieważ w tym momencie w którym zatrzymał się filmik była linia podwójna ciągła i w dodatku od strony wjazdu na parking/plac znak B-2)
88. Był znak A-28 i pytanie,czy jadąc tą drogą możesz spodziewać się,że z pod kół pojazdu będzie wyrzucany żwir/grys? TAK
89. Jedziemy środkowym pasem autostrady i z prawego pasa pojazd włącza się do ruchu i pytanie,czy należy ustąpić mu pierwszeństwa? NIE
90. Samochód skręca w lewo i czy możesz ominać go po prawej stronie? TAK
91. Czy trzeba wzywać policje jeżeli nie ma rannych ani zabitych? NIE
92. Poszkodowany ktory ma wyczuwalne tetno ale nie oddycha :co robimy? oczyszczamy drogi oddechowe i zacznyamy resuscytacje
93. Było pytanie o ekonomiczną jazde i odpowiedz: unikanie gwaltownych hamowan i przyspieszen
94. Dojezdzamy do skrzyzowania z sygnalizacja swietlną, mamy zielone, chcemy skrecic w lewo
pytanie: czy mamy pierwszenstwo przed pojazdem nadjezdzajacym z przeciwnej strony na wprost NIE
95. Jedziemy sobie drogą, chcemy wyprzedzic, ale zauważamy zataczającego się gostka po lewej stronie pytanie: czy w takiej sytuacji powstrzymamy sie od wyprzedzania pojazdu przed nami? TAK
96. jak nalezy przewozić ladunek na przyczepie
a) tak zeby cięzar był tylko po lewej stronie przyczepy
b) tak by ciezar byl z tyłu przyczepy
c)tak aby ladunek nie zaslaniał świateł
97. Na autostradzie maksymalna prędkość to 140 km/h ;)
98. Dopuszczalna głębokość bieżnika to 1,6 mm
99. Gdy samochów ma ABS kierujący powinien podczas gwałtownego hamowania skoncentrować się na ewentualnym korygowaniu toru ruchu kołem kierownicy
100. Maksymalna długość samochodu z przyczepą kempingową to 18,75 m
101. pożyczając samochów za granicą musimy posiadać dowód rejestracyjny
102. Dokument stwierdzający prawo jazdy stracił ważność. Ile mamy czasu na jego wymianę? DO DNIA W KTÓRYM STRACI WAŻNOŚĆ!
103. przy złamaniu otwartym należy unieruchomić najbliższe stawy
104. numer na pogotowie : 999
105. skutkiem nieszczelnego układu wydechowego samochodu jest: nadmierny hałas
106. na autostradzie podczas jazdy możesz używać :tempomatu
107. bezpieczny odstęp od motocykla przy wyprzedzaniu to 1m
108. światła mijania powinny być ustawione ASYMETRYCZNIE!
109. jadąc za samochodem przewożącym osoby niepełnosprawne nie musisz zachowywać szczególnej ostrożności (inaczej w wypadku jechania obok danego samochodu lub przy wysiadaniu/wsiadaniu osób niepełnosprawnych)
110. omijając kolumne pieszych należy zachować bezpieczny odstęp - min. 1m.

_____________________________________________________________________________
__________________________________________________

Mam nadzieję że komuś się przyda :wink:
Za ewentualne błędy przepraszam :) :arrow: wszystkie odp. są wzięte z tego forum starałam się wybrać te prawdziwe.

Jeśli znajdziecie jakieś błędy proszę o jak najszybsze ich poprawienie (jutro mam egzamin :help: )
Proszę również o nie wypisywanie "a mi się wydaje że tu jest źle" wprowadzicie zamęt, jesteście pewni że jest źle znacie dobrą odpowiedź PISZCIE : ) cytaty z kodeksu czy coś będą wiele znaczyć :*
Ostatnio zmieniony czwartek 07 marca 2013, 21:50 przez creative7, łącznie zmieniany 1 raz
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » czwartek 07 marca 2013, 17:14

:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
robiąc notatke z pytań które się tu pojawiły nie jestem pewna odpowiedzi do kilku z nich :wink:

1. Czy rowerzysta przejeżdżając przez jezdnię na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżając pojazdem?? NIE? (dużo było odp. na TAK i na NIE także już sama nie wiem :hmm: )

2. Czy mozna zmienic lampe halegonowa na lampe ksenonowa? NIE! :help:

3. W trakcie niedostatecznej widoczności, na co trzeba zwracać uwagę : znaki pionowe?? poziome??

4. Na co należy zwracać uwagę, aby utrzymać tor jazdy –pionowe? poziome? (wydaje mi się że poziome)

5. Jedziemy zielone sygnalizator ogólny przejazd tramwajowy przed nami pyt czy powinismy obserwować czy nie nadjeżdza trawaj ? NIE? (tramwaj ma czerwone pozycja T) czy TAK? (koło przejazdów tramwajowych zawsze musimy zachować szczególna ostrożność) :hmm: :help:

6. Za co może zostać zatrzymane prawo jazdy?
a) zaklejone reflektory
b) brak przeglądu technicznego
c) utrata ważności dokumentu

7. Kierowca, posiadający pj kat B może:
a) prowadzić samochód z przyczepą lekką kiedy całość zestawu wynosi 4,5 tony.,
b) prowadzić ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami,
c) prowadzić samochód ciężarowy kiedy całość nie przekracza 2,5 tony. (wydaje mi się że to ale lepiej sie upewnic )

8. Czy możesz wyprzedzić rowerzystę dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia na jezdni bez wyznaczonych pasów ruchu? TAK NIE


9. Kiedy nie można poruszać się samochodem po drodze: jeżeli filtr jest zanieczyszczony??

10. Kiedy jest największe ryzyko poślizgu podczas opadów deszczu? (znalazłam tu odpowiedź że na poczatku :hmm: ale mi się wydaje że zawsze? i tak też ktos napisał ale już sama nie wiem :help: )

11. Jakiego kształtu światła odblaskowe powinny znajdować się w samochodzie osobowym okragle???

12. Z jaką max. prędkością można poruszać się w terenie oznaczonym znakiem "strefa ograniczenia do 50 km/h" 50 w godz. 23-5???

13. Gdzie mamy skierować wzrok wymijając drugi pojazd i co w tej sytuacji zrobić. (wzrok skierujemy asymetrycznie ,obok zródła swiatła i będziemy obserwować tak aby zobaczyc zagrożenie na poboczu= taką znalazłam tu odp. czy ona jest poprawna??)

14. Pieszy zostaje potrącony przez pojazd, wytacza się na jezdnię. Czy mam uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę poprzez zaciągnięcie hamulca ręcznego? TAK NIE ????? :eek2:

15. czy do płynu chłodniczego aby uzupełnić płyn w zbiorniku wyrównawczym w okresie letnim możemy dolać: WODY?? bo były też inne odp na tym forum?

16. Jak najskuteczniej hamować pojazdem z systemem ABS? MAKSYMALNIE WCISNĄĆ PEDAŁ HAMULCA??

17. Jak przewozimy towar sypki na przyczepie? (widziałam odp. że w szczelnej skrzyni , i coś z jakąś plandeką??) :(


PROSZĘPROSZĘPROSZĘ : ) odpowiedzcie na te pytania bo strasznie mnie nurtują.
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » czwartek 07 marca 2013, 17:50

creative7 napisał(a)::help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help:
robiąc notatke z pytań które się tu pojawiły nie jestem pewna odpowiedzi do kilku z nich :wink:

1. Czy rowerzysta przejeżdżając przez jezdnię na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżając pojazdem?? NIE? (dużo było odp. na TAK i na NIE także już sama nie wiem :hmm: ) TAK

2. Czy mozna zmienic lampe halegonowa na lampe ksenonowa? NIE! :help: TAK

3. W trakcie niedostatecznej widoczności, na co trzeba zwracać uwagę : znaki pionowe?? poziome?? ZNAKI PIONOWE ???

4. Na co należy zwracać uwagę, aby utrzymać tor jazdy –pionowe? poziome? (wydaje mi się że poziome) POZIOME

5. Jedziemy zielone sygnalizator ogólny przejazd tramwajowy przed nami pyt czy powinismy obserwować czy nie nadjeżdza trawaj ? NIE? (tramwaj ma czerwone pozycja T) czy TAK? (koło przejazdów tramwajowych zawsze musimy zachować szczególna ostrożność) :hmm: :help: SZCZEGÓLNA OSTOŻNOŚĆ -- CZYLI OCZYWISCIE PATRZYMY CZY NIE NADJEZDZA TRAMWAJ

6. Za co może zostać zatrzymane prawo jazdy?
a) zaklejone reflektory
b) brak przeglądu technicznego
c) utrata ważności dokumentu C

7. Kierowca, posiadający pj kat B może:
a) prowadzić samochód z przyczepą lekką kiedy całość zestawu wynosi 4,5 tony.,
b) prowadzić ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami,
c) prowadzić samochód ciężarowy kiedy całość nie przekracza 2,5 tony. (wydaje mi się że to ale lepiej sie upewnic ) C

8. Czy możesz wyprzedzić rowerzystę dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia na jezdni bez wyznaczonych pasów ruchu? TAK NIE - NIE


9. Kiedy nie można poruszać się samochodem po drodze: jeżeli filtr jest zanieczyszczony?? NIE WIEM ))

10. Kiedy jest największe ryzyko poślizgu podczas opadów deszczu? (znalazłam tu odpowiedź że na poczatku :hmm: ale mi się wydaje że zawsze? i tak też ktos napisał ale już sama nie wiem :help: ) NA POCZATKU PONIEWAZ PIERSZE KROPLE DESZCZU MIESZJA SIE Z KURZEM NA DRODZE I TWORZA BARDZO POSLIZGOWA WARSTWE BLOTA --- NA POCZATKI!

11. Jakiego kształtu światła odblaskowe powinny znajdować się w samochodzie osobowym okragle??? TAK

12. Z jaką max. prędkością można poruszać się w terenie oznaczonym znakiem "strefa ograniczenia do 50 km/h" 50 w godz. 23-5??? TAK

13. Gdzie mamy skierować wzrok wymijając drugi pojazd i co w tej sytuacji zrobić. (wzrok skierujemy asymetrycznie ,obok zródła swiatła i będziemy obserwować tak aby zobaczyc zagrożenie na poboczu= taką znalazłam tu odp. czy ona jest poprawna??)

14. Pieszy zostaje potrącony przez pojazd, wytacza się na jezdnię. Czy mam uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę poprzez zaciągnięcie hamulca ręcznego? TAK NIE ????? :eek2: NIE

15. czy do płynu chłodniczego aby uzupełnić płyn w zbiorniku wyrównawczym w okresie letnim możemy dolać: WODY?? bo były też inne odp na tym forum? WYDAJE MI SIE ZE WODY - PSIA KOSTKA

16. Jak najskuteczniej hamować pojazdem z systemem ABS? MAKSYMALNIE WCISNĄĆ PEDAŁ HAMULCA?? TAK HAMULEC W PODŁOGE

17. Jak przewozimy towar sypki na przyczepie? (widziałam odp. że w szczelnej skrzyni , i coś z jakąś plandeką??) :( KODEKS MOWI !!! SZKRZYNIA I PLANDEKA


PROSZĘPROSZĘPROSZĘ : ) odpowiedzcie na te pytania bo strasznie mnie nurtują.
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez benno » czwartek 07 marca 2013, 18:02

creative7 napisał(a):
1. Czy rowerzysta przejeżdżając przez jezdnię na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed nadjeżdżając pojazdem?? NIE? (dużo było odp. na TAK i na NIE także już sama nie wiem :hmm: )


Tak !!! Nie możesz zaznaczyć nie, było to wiele razy tłumaczone, pieszy nie powinien wjechać na jezdnię rowerem, ale to nie oznacza ze nie ma pierwszeństwa, bo inaczej można byłoby go rozjechać. Proszę skończcie ten temat już.

creative7 napisał(a):
10. Kiedy jest największe ryzyko poślizgu podczas opadów deszczu? (znalazłam tu odpowiedź że na poczatku :hmm: ale mi się wydaje że zawsze? i tak też ktos napisał ale już sama nie wiem :help: )


Na początku
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E
Avatar użytkownika
benno
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek 08 stycznia 2013, 15:42

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez xbobal » czwartek 07 marca 2013, 18:14

creative7 napisał(a):
xbobal napisał(a):jaka jest tu dobra odpowiedz , bo jedni pisza ze B a inni C

Czy kierowca poruszający sie po autostradzie któremu zrobiło się duszno, ręce zaczęły drętwieć i miał kłucie w brzuchu powinien:
a) pojechać do szpitala
zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy
c) otworzyć okno i udać się do szpitala

a i jeszcze to

Klip: Samochod zatrzymał na srodku jezdni z włączonym lewym kierunkowskazem, po prawej pusta zatoczka na przystanek autobusowy(Jest na pasie miejsce zeby wyprzedzić go z prawej strony i nie wjeżdżać w ta zatoczkę autobusowa) .
Czy kierujacy może wyprzedzić ten pojazd z prawej strony?




b). zjechać na pobocze, wezwać pogotowie i rozpiąć pasy - nie może jechać sam do szpitala jeżeli istnieje możliwość że spowoduje wypadek :)

może ominąć samochów, nawet jeśli jest wystaczająco miejsca by nie wjeżdzać na zatoczkę MOŻE TO ZROBIĆ. :wink:


ale tu masz pytanie o wyprzedzenie , a w ruchu drogowym ci pisze ze musza byc co najmniej dwa pasy aby wyprzedzać z prawej strony
xbobal
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 18:08

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez MarekM » czwartek 07 marca 2013, 19:22

LEGNICA – PWPW. Piszcie chociaż miasto, w którym zdawaliście jak podajecie pytania.
1. 3 pasy, na wszystkich białe znaki poziome do skrętu w lewo, na prawym pasie poprawione żółtą farbą na skręt w prawo. Czy możemy skręcać z prawego pasa w prawo? (TAK)
2. Wyjeżdżamy ze strefy zamieszkania, chcemy jechać na wprost, naprzeciwko sam. chce skręcać w lewo też wyjeżdża z podporządkowanej. Czy mamy pierwszeństwo przed skręcającym w lewo? (TAK)
3. Dojeżdżamy do skrzyżowania z wlotem z lewej strony. Tym wlotem podąża dziadek. Czy jadąc 45/h musimy zwolnić? Ja dałem nie, ale tutaj odpowiedź raczej powinna być tak, mimo, że był dosyć daleko.
4. Tramwaj podjeżdża do przystanku bez wysepki. Z chodnika schodzą piesi i przechodzą przez pas po którym się poruszamy i wsiadają do tramwaju. Przed przystankiem linia wyznaczająca msc. zatrzymania. Samochód jedzie i podjeżdża bardzo blisko tramwaju, wydaje mi się, że przekracza linię zatrzymania i piesi przechodzą zaraz przed maską, ale nawet nie zwracają uwagi na samochód. Czy zatrzymałeś się prawidłowo. Ja dałem NIE i zdaje się że była to zła odpowiedź powinno być Tak. Koniec końców, pasażerowie wsiedli swobodnie do tramwaju, ale oglądając filmik mam wrażenie, że jedzie psychol i wjedzie w wsiadających (podejeżdża bardzo blisko przynajmniej z tego ujęcia kamery tak towygląda)
5. Jadąc samochodem i przyczepą nie lekką, w sumie masa zestawu 4500kg. Jakie prawo jazdy
a)B + wpis 93 (coś w tym stylu)
b)B
c)B+E
6. Mgła i ograniczona widoczność. Jak zachowujemy się w takiej sytuacji?
a)
b) włączasz światła długie
c)
Poprawna była a lub c, ja przeczytałem, że w B chodzi o przeciwmgielne, dopiero chwilę przed zmianą pytania przeczytałem jak faktycznie brzmiała odpowiedź. FAIL
7. Wjeżdżamy do strefy zamieszkania wychodzi dziadek o lasce na ulicę? Czy mamy trąbić na dziadka? NIE
8. Sygnalizator kierunkowy w lewo i do zawracania. Czy można zawracać z tego pasa? TAK
9. Lewy pas światło zielone ogólne. Znak zakaz skrętu w lewo. Czy możemy skręcić w lewo? TAK
10. Dojeżdżamy do ronda ze znakiem ustąp pierwszeństwa. Czy możemy wyprzedzać na tym skrzyżowaniu? TAK
11. Pijany idzie drogą. Czy musimy zachować ostrożność (coś w tym stylu)? TAK
12. Policjant kieruje ruchem, stoi bokiem, rękę ma ugiętą i przedramię ma skierowane właśnie nie ku górze co miało by oznaczałoby zmianę sygnału, tylko jakby próbował capnąć muchę, która mu pojawiła się przed nosem. Czy możemy skręcić w prawo? Wydaje mi się, że ktoś tu kiedyś to pytanie opisywał i też nie miał pojęcia co właściwie uroczy policjant pokazywał.
13. Wyjeżdża kolo z msc. parkingowego tyłem z głową wychyloną przez okno. Czy prawidłowo obserwuje możliwość włączenia się do ruchu? NIE

Z testu specjalistycznego nie było pytań jakichś mocno zaskakujących (pomijając to na którym zamuliłem) pokrywające się często z tymi z forum, gdybym pojechał wyspany (co Wam doradzam) to bym zdał Tak to zabrakło 3 pkt.
MarekM
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 19:12

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » czwartek 07 marca 2013, 19:45

HEJ..

Miałem pytanie ;

Z jaka predkoscia poruszamy sie po autostradzie

A 40 km/h
B 60 km/h
C nie większą niż maxymalna i nie utrudnaiajcą jazdy pozostałym


zaznaczyłem A ale w sumie C tez może być??????
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Mira » czwartek 07 marca 2013, 20:02

97. Na autostradzie minimalna prędkość to 40 km/h a maksymalna 140 km/h

Na pewno jest określona prędkość minimalna?
"Zgodnie z definicją autostrady, jest to droga przeznaczona tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep. Nie oznacza to jednak, że 40 km/h jest prędkością minimalną jaka obowiązuje na autostradzie. Wymóg 40 km/h dotyczy jedynie spełnienia określonych parametrów pojazdów samochodowych, które zamierzają poruszać się autostradą.
Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) cyt. ,,Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.” Z ust. 2 pkt 1 wynika jednak obowiązek poruszania się z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym.
To kierujący decyduje, jaka prędkość w danych okolicznościach (również na autostradzie) jest bezpieczna, czyli taka, która pozwoli mu na panowanie nad pojazdem w przypadku pojawienia się zagrożenia. To również kierujący musi ocenić czy w danych warunkach prędkość, z jaką jedzie nie powoduje utrudnień dla innych pojazdów. Nie można jednak zapominać o ograniczeniu prędkością dopuszczalną, w tym przypadku 140 km/h dla samochodów osobowych, motocykli oraz sam. ciężarowych o DMC poniżej 3,5 T."
Mira
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 23 lutego 2013, 13:05

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez marti44 » czwartek 07 marca 2013, 20:42

Kiedy nie można poruszać się samochodem po drodze?
a.jeżeli filtr jest zanieczyszczony
b.jeżeli przegrzane są świece zapłonowe
c.jeżeli są uszkodzone wahacze tylne

Proszę pilnie o odp :P
marti44
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 10:37

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » czwartek 07 marca 2013, 20:45

Mira napisał(a):97. Na autostradzie minimalna prędkość to 40 km/h a maksymalna 140 km/h

Na pewno jest określona prędkość minimalna?
"Zgodnie z definicją autostrady, jest to droga przeznaczona tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep. Nie oznacza to jednak, że 40 km/h jest prędkością minimalną jaka obowiązuje na autostradzie. Wymóg 40 km/h dotyczy jedynie spełnienia określonych parametrów pojazdów samochodowych, które zamierzają poruszać się autostradą.
Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) cyt. ,,Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.” Z ust. 2 pkt 1 wynika jednak obowiązek poruszania się z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym.
To kierujący decyduje, jaka prędkość w danych okolicznościach (również na autostradzie) jest bezpieczna, czyli taka, która pozwoli mu na panowanie nad pojazdem w przypadku pojawienia się zagrożenia. To również kierujący musi ocenić czy w danych warunkach prędkość, z jaką jedzie nie powoduje utrudnień dla innych pojazdów. Nie można jednak zapominać o ograniczeniu prędkością dopuszczalną, w tym przypadku 140 km/h dla samochodów osobowych, motocykli oraz sam. ciężarowych o DMC poniżej 3,5 T."





"mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep" no wydaje mi sie że to własnie jest określenie minimalnej prędkości na autostradzie : ) no ale może się myle :d
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » czwartek 07 marca 2013, 20:49

a to:
Czy widząc matkę z dziećmi idącą chodnikiem powinieneś bacznie obserwować dzieci?
myśle że nie bo idą chodnikiem :) ale czytałam w książce że trzeba zachować ostrożność również przy pieszych na chodniku? :hmm:
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez creative7 » czwartek 07 marca 2013, 20:52

dropx napisał(a):HEJ..

Miałem pytanie ;

Z jaka predkoscia poruszamy sie po autostradzie

A 40 km/h
B 60 km/h
C nie większą niż maxymalna i nie utrudnaiajcą jazdy pozostałym


zaznaczyłem A ale w sumie C tez może być??????



mi się wydaje że tu miała być odp C :) wiadomo że raczej nie poruszamy się po autostradzie z predkością 40 km/h (co nie wyklucza że nie możemy)
creative7
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 15:24

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Mira » czwartek 07 marca 2013, 21:00

creative7 napisał(a):
Mira napisał(a):97. Na autostradzie minimalna prędkość to 40 km/h a maksymalna 140 km/h

Na pewno jest określona prędkość minimalna?
"Zgodnie z definicją autostrady, jest to droga przeznaczona tylko do ruchu pojazdów samochodowych, które na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep. Nie oznacza to jednak, że 40 km/h jest prędkością minimalną jaka obowiązuje na autostradzie. Wymóg 40 km/h dotyczy jedynie spełnienia określonych parametrów pojazdów samochodowych, które zamierzają poruszać się autostradą.
Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005r Nr 108 poz. 908 z późn. zm.) cyt. ,,Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.” Z ust. 2 pkt 1 wynika jednak obowiązek poruszania się z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym.
To kierujący decyduje, jaka prędkość w danych okolicznościach (również na autostradzie) jest bezpieczna, czyli taka, która pozwoli mu na panowanie nad pojazdem w przypadku pojawienia się zagrożenia. To również kierujący musi ocenić czy w danych warunkach prędkość, z jaką jedzie nie powoduje utrudnień dla innych pojazdów. Nie można jednak zapominać o ograniczeniu prędkością dopuszczalną, w tym przypadku 140 km/h dla samochodów osobowych, motocykli oraz sam. ciężarowych o DMC poniżej 3,5 T."





"mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w tym również w razie ciągnięcia przyczep" no wydaje mi sie że to własnie jest określenie minimalnej prędkości na autostradzie : ) no ale może się myle :d


A nie chodzi tu o techniczną możliwość osiągnięcia takiej prędkości? W sensie musisz móc jechać co najmniej 40 km/h, ale możesz jechać 30?
Mira
 
Posty: 16
Dołączył(a): sobota 23 lutego 2013, 13:05

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez grzywek » czwartek 07 marca 2013, 21:13

A nie chodzi tu o techniczną możliwość osiągnięcia takiej prędkości? W sensie musisz móc jechać co najmniej 40 km/h, ale możesz jechać 30?

Tak, o to chodzi. Na autostradzie NIE MA prędkości minimalnej, o czym powinni uczulać was na wykładach własnie przez możliwość błędnego zrozumienia przepisów.
Dalsza dyskusja jest bezcelowa.
grzywek
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 marca 2013, 21:10

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez JAKUB » czwartek 07 marca 2013, 21:28

creative7 napisał(a):
marti44 napisał(a):Kiedy nie można poruszać się samochodem po drodze?
a.jeżeli filtr jest zanieczyszczony?
b.jeżeli przegrzane są świece zapłonowe
c.jeżeli są uszkodzone wahacze tylne

Proszę pilnie o odp :P


ODP: a - zwiększone spalanie; b- ubytek mocy silnika,
C- USZKODZENIE ELEMENTÓW JEZDNYCH (kontakt kół z podłożem)
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 48 gości