Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez madzia12kierowca13 » wtorek 19 marca 2013, 18:18

Czy może ktos mi udzielić odpowiedzi na to pytanie? Widze je już poraz 20 ale niestety nigdzie nie widze odpowiedzi... bardzo prosze o pomoc jutro mam 2 egzamin i strasznie sie denerwuje:(
Czy oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy:
a)gwoźdź jest wbity w oponę,
b)opona jest widocznie odkształcona,
c)jest uszkodzony wentyl
madzia12kierowca13
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez eMD » wtorek 19 marca 2013, 18:44

Dzień dobry.
To mój pierwszy post na tym forum, chociaż czytam je wnikliwie od trzech tygodni. Przeanalizowałam dokładnie wszystkie strony tego wątku, przewertowałam kodeks drogowy, nieustannie zadawałam pytania mojej instruktorce i... dziś zdałam teorię za pierwszym podejściem!!! WORD Szczecin, system ITS Sygnity.
Bardzo dziękuję wszystkim tym, którym się chciało tu pisać. Spłacam swój dług wdzięczności i zamieszczam pytania, które udało mi się zapamiętać.

1. Jak można przewozić niemowlę w samochodzie?
A Na kolanach dorosłego tylko na tylnym siedzeniu
B Na kolanach dorosłego, jeżeli ma zapięty pas
C Tylko w specjalnym foteliku.

2. Czego użyjesz w przypadku krwotoku?
A Jałowej gazy.
B Opaski uciskowej i bandaża.
C (nie pamiętam - jakiś lek)

3. Z jaką prędkością można jechać na autostradzie?
A 140 km/h środkowym pasem
B 140 km/h zewnętrznym pasem
C 140 km/h wszystkimi pasami

4. Znak A-17 "uwaga dzieci" - czy ten znak ostrzega przed przejściem dla pieszych? NIE
5. Czy możesz zaparkować przy wyjeździe z garaży (na zdjęciu czy filnie ewidentnie widać, że zastawiłoby to wyjazd) NIE
6. Czy możesz wyprzedzić samochód przed tobą? (prosta droga, linia przerywana, brak znaków pionowych, nic nie nadjeżdża z przeciwka) - TAK
7. Znak A-5 "skrzyżowanie dróg, na którym pierwszeństwo nie jest określone znakami"; droga w trzech kierunkach: mój, na wprost i w lewo. Mam włączony lewy kierunkowskaz. Z drogi na wprost jedzie rowerzysta. Czy ustępuję mu pierwszeństwa? TAK

Pozostałe za chwilę...
Kurs w: Cieślak Nauka Jazdy, Szczecin
Egzamin teoretyczny: 19.03.2013 - POZYTYWNY - 74/74
Egzamin praktyczny: 25.04.2013
eMD
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:20

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez eMD » wtorek 19 marca 2013, 18:46

benno napisał(a):
Mam pytanko które było na egzaminie:
Na filmiku skrzyżowanie, skręcamy w prawo jednokierunkową bezkolizyjnie, mamy zielone światło, skręciliśmy i zbliżamy się do przejścia dla pieszych, gdzie na czerwonym wchodzi babcia z balkonikiem- mamy cały czas zielone światło. Czy mamy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa? Odpowiedź znam ale na razie nie podam :)


Babcia z balkonikiem pojawiła się również na moim egzaminie dzisiaj. Oczywiście ją przepuściłam :D
Kurs w: Cieślak Nauka Jazdy, Szczecin
Egzamin teoretyczny: 19.03.2013 - POZYTYWNY - 74/74
Egzamin praktyczny: 25.04.2013
eMD
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:20

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » wtorek 19 marca 2013, 19:33

madzia12kierowca13 napisał(a):
madzia12kierowca13 napisał(a):Czy może ktos mi udzielić odpowiedzi na to pytanie? Widze je już poraz 20 ale niestety nigdzie nie widze odpowiedzi... bardzo prosze o pomoc jutro mam 2 egzamin i strasznie sie denerwuje:(
Czy oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy:
a)gwoźdź jest wbity w oponę,
b)opona jest widocznie odkształcona,
c)jest uszkodzony wentyl



Niektórzy z was piszą że jest to odpowiedz B ale czy mógłby ktoś mi to racjonalnie uzasadnić? POMÓŻCIE


Myślę, że to pytanie można rozwiązać na logikę. Gdy gwóźdź jest wbity w oponę, powietrze nie będzie uciekać na tyle szybko żebyśmy nie mogli dojechać do warsztatu w którym nam ją naprawią, również w przypadku wentyla, chodzi tu o spadek ciśnienia w oponie, też nie zdarza się, że powietrze momentalnie nam spadnie. W przypadku odkształconej opony, mogą wystąpić różne nieprzewidziane sytuacje choćby wystrzał opony, z 3 możliwości to właśnie odkształcona opona może nam stworzyć najwięcej zagrożenia.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez madzia12kierowca13 » wtorek 19 marca 2013, 20:41

Bardzo dziękuję za wytłumaczenie:)
mam jeszcze jedno pytanie może ktoś na to natrafił?
Czy możesz wyprzedzić przed wzniesieniem? tak/nie (był obrazem z górką przed nami motor i nie było ani żadnych znaków pionowych ani poziomych)
madzia12kierowca13
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » wtorek 19 marca 2013, 20:45

madzia12kierowca13 napisał(a):Bardzo dziękuję za wytłumaczenie:)
mam jeszcze jedno pytanie może ktoś na to natrafił?
Czy możesz wyprzedzić przed wzniesieniem? tak/nie (był obrazem z górką przed nami motor i nie było ani żadnych znaków pionowych ani poziomych)


Jeśli mówisz, że nie ma znaków i jest to droga jednojezdniowa to nie można, bo może wyjechać Ci z przeciwka samochód. W przypadku drogi jednokierunkowej można, tak samo w przypadku drogi dwujezdniowej o dwóch pasach w tym samym kierunku. W tych 2 przypadkach jesteś pewna, że nikt nie będzie jechał z przeciwka. :)
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez madzia12kierowca13 » wtorek 19 marca 2013, 20:54

1.czy przy zatrzymaniu w korku w sytuacji gdy przed nami i za nami znajdują się pojazdy możemy wyłączyć światła zewnętrzne (ja uwazam ze mozna aczkolwiek nie mam pewnosci czy mógłby ktoś to potwierdzic?)
2..W jakiej odległości należy się spodziewać przejścia dla pieszych? (znak przejście i ogr. do 40 km/h)
a)50 m
b)100 m
c) co najmniej 150 m
(tego niestety nie rozumiem... nie wiem skąd mam to wiedzieć prosiłabym o pomoc )
madzia12kierowca13
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez ZbyszekX » wtorek 19 marca 2013, 21:01

madzia12kierowca13 napisał(a):1.czy przy zatrzymaniu w korku w sytuacji gdy przed nami i za nami znajdują się pojazdy możemy wyłączyć światła zewnętrzne (ja uwazam ze mozna aczkolwiek nie mam pewnosci czy mógłby ktoś to potwierdzic?)
2..W jakiej odległości należy się spodziewać przejścia dla pieszych? (znak przejście i ogr. do 40 km/h)
a)50 m
b)100 m
c) co najmniej 150 m
(tego niestety nie rozumiem... nie wiem skąd mam to wiedzieć prosiłabym o pomoc )


1. Gdy znajdują się przed i za nami samochody w korku możemy wyłączyć światła gdy postój trwa dłużej niż 1 min.
2. Jeśli ograniczenie jest do 60km/h znaki ustawiane są w odległości do 100m, gdy ograniczenie jest większe niż 60km/h znaki ustawiane są w odległości od 150m-300m.

Skoro nie ma znaku informującego nas o drodze jednokierunkowej jest to droga dwukierunkowa.
ZbyszekX
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek 28 lutego 2013, 15:29

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 19 marca 2013, 21:05

madzia12kierowca13 napisał(a):1.czy przy zatrzymaniu w korku w sytuacji gdy przed nami i za nami znajdują się pojazdy możemy wyłączyć światła zewnętrzne (ja uwazam ze mozna aczkolwiek nie mam pewnosci czy mógłby ktoś to potwierdzic?)
2..W jakiej odległości należy się spodziewać przejścia dla pieszych? (znak przejście i ogr. do 40 km/h)
a)50 m
b)100 m
c) co najmniej 150 m
(tego niestety nie rozumiem... nie wiem skąd mam to wiedzieć prosiłabym o pomoc )



1. Mozna
2. B

Przepisy określają odległość ustawienia znaku od danego miejsca przy danych prędkościach maksymalnych.
ogólnie znaki ostrzegawcze (z wyłączeniem A-7 ustąp pierwszeństwa):
>60km/h 150-300m (max domyślny dystans obowiązywania znaku 500m)
<=60km/h do 100m (max 500m obowiązuje)

Jeżeli chodzi o A-7, abyś zapamiętał:
>60km/h - do 50m
<=60km/h - do 25m
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez madzia12kierowca13 » wtorek 19 marca 2013, 21:21

znak obszar zabudowany za znakiem znak ograniczenie prędkości do 80 km/h !
Pytanie z jaka prędkością można jechać samochodem osobowym z przyczepka lekką za tymi znakami?
A) 50 km/h od 5:00 do 23:00
B) 80 km/h
C) 50 km/h przez całą dobę
(ja bym zaznaczyła B ale nie wiem czy przypadkiem ta przyczepka nie ogranicza jakos...)
madzia12kierowca13
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 19 marca 2013, 18:14

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » wtorek 19 marca 2013, 21:50

ZbyszekX napisał(a):
madzia12kierowca13 napisał(a):
madzia12kierowca13 napisał(a):Czy może ktos mi udzielić odpowiedzi na to pytanie? Widze je już poraz 20 ale niestety nigdzie nie widze odpowiedzi... bardzo prosze o pomoc jutro mam 2 egzamin i strasznie sie denerwuje:(
Czy oponę zmieniamy w nowym samochodzie osobowym gdy:
a)gwoźdź jest wbity w oponę,
b)opona jest widocznie odkształcona,
c)jest uszkodzony wentyl



Niektórzy z was piszą że jest to odpowiedz B ale czy mógłby ktoś mi to racjonalnie uzasadnić? POMÓŻCIE


Myślę, że to pytanie można rozwiązać na logikę. Gdy gwóźdź jest wbity w oponę, powietrze nie będzie uciekać na tyle szybko żebyśmy nie mogli dojechać do warsztatu w którym nam ją naprawią, również w przypadku wentyla, chodzi tu o spadek ciśnienia w oponie, też nie zdarza się, że powietrze momentalnie nam spadnie. W przypadku odkształconej opony, mogą wystąpić różne nieprzewidziane sytuacje choćby wystrzał opony, z 3 możliwości to właśnie odkształcona opona może nam stworzyć najwięcej zagrożenia.


Raczej chodzi o oponę a dokładniej nową oponę Nie będziemy jej wymieniać jak wbije się w nią jakiś gwoździk tak bo po co Wentyl też nie ma nic wspólnego z oponą Wszelkie Sprawy z ciśnieniem załatwiamy u wulkanizatora ale to nie jest wystarczającym powodem abyśmy musieli wymienić nowiuśką oponę Powód musi być znacznie istotniejszy-prawda ?? Czyli jak jest widocznie odkształcona BINGO
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » wtorek 19 marca 2013, 23:15

Raczej unikajmy w tej sytuacji drogi eliminacji. Odkształcona opona wpływa znacznie na zachowanie pojazdu nawet na prostej drodze. Prowadzenie jest utrudnione, a pojazd potrafi zachować się w sposób nieprzewidywalny, który nas z pewnością zaskoczy. Wyobraźmy sobie jazdę po lodzie w czasie walki o jakąkolwiek przyczepność w sytuacji gdy nasza opona przypomina pięciokąt (nie dosłownie oczywiście).
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez adi760303 » środa 20 marca 2013, 02:28

prośba o pomoc




Prywatna wiadomość


jest takie pytanie przewijające się na forum - baza PWPW

Zdjęcie autostrady - znak D9, w oddali trochę słabo widoczny znak A-32. Pytanie: Czy w tej sytuacji kierujący jadący tą drogą może spodziewać się że jezdnia będzie śliska?
T/N


Zastanawia mnie odpowiedź. Bo w zasadzie cała droga nie będzie śliska tylko odcinek zaznaczony - druga sprawa to czy na zdjęciu ważny jest znak D9 czy A32? oraz czy znak A32 dotyczy tylko okresu zimowego - bo to wyczytałem -

A32 - http://pl.wikipedia.org/wiki/Znaki_ostrzegawcze
Znak ostrzega przed mogącym występować na drodze oszronieniem jezdni lub gołoledzią. Stosowany jest wyłącznie w okresie zimowym przed mostami i wiaduktami, na których oszronienie jezdni lub gołoledź pojawia się, gdy nie występuje jeszcze na innych odcinkach drogi oraz w pobliżu rzek i zbiorników wodnych.
adi760303
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek 18 marca 2013, 12:41

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez szerszon » środa 20 marca 2013, 09:32

Spotkałem sie z pytaniem
Czy za tym znakiem...?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez xoxoxo » środa 20 marca 2013, 10:21

10.która z tych wad uniemożliwia jazdę : a) uszkodzona tabliczka znamionowa b) wytarte klocki hamulcowe c) (nie pamiętam ) jaka tu będzie odp ?
xoxoxo
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 10:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 231 gości