Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez sevixy » poniedziałek 05 stycznia 2015, 19:08

Zdane dzisiaj za drugim podejściem 71/74 pkt :D . Za pierwszym razem zabrakło jednego punktu, było 67/74... :?
Pytanie, na którym poległam na 1-szym egzaminie:

Kiedy dopuszcza się stosowanie łańcuchów przeciwślizgowych?
A. (jakaś odpowiedź bez sensu)
B. Gdy temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza, bez względu na to czy droga jest pokryta śniegiem czy nie.
C. Tylko na drogach pokrytych śniegiem.

Ja dałam odpowiedź B, ponieważ zmyliła mnie nazwa "przeciwślizgowe" i pomyślałam, że gdy jest tylko lód, a nie ma śniegu - też można ich używać, ale to byla tylko moja nadinterpretacja i głupota :D

Pytania z dzisiejszego egzaminu, które udało mi się zapamiętać:

1. Jaką odległość powinny zachować samochody, gdy stoją w korku, w tunelu?
A. Co najmniej 3 m
B. Co najmniej 5 m
C. Co najmniej 10 m

2. Tabliczka z pierwszeństwem łamanym od mojej strony w lewo: Czy po skręceniu w lewo mam pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z prawej strony? TAK

3.Czy poprzedzający Cię samochód zachował się prawidłowo, zatrzymując się przed linią bezwzględne zatrzymania zamiast przed znakiem STOP? TAK

4. Jadę autem, przede mną znak STOP i linia bezwarunkowego zatrzymania. Czy linia pozioma wskazuje miejsce zatrzymania w celu ustąpienia pierwszeństwa? TAK

5. Znak ograniczenie do 70 km/h postawiony gdzieś w środku miasta. Z jaka prędkością możesz poruszać się na tej drodze?
A. 50 km/h od 5.00-23.00
B. 50 km/h od 23.00-5.00
C. 70 km/h przez cała dobę

6. Znak strefa ograniczonej prędkości (do 50 km/h). Z jaką prędkością możesz poruszać się na drodze za widocznym znakiem?
A. 30 km/h
B. 50 km/h w godzinach 5.00-23.00
C. 50 km/h przez cała dobę

7. Na jakiej jezdni droga hamowania jest najdłuższa?
A. Na suchej
B. Na mokrej
C. Na oblodzonej

8. Sytuacja: zaczynamy wyprzedać auto, jesteśmy w trakcie, bardzo blisko przed nami widzimy pasy, obok których stoi człowiek, my jesteśmy na równi z autem, które wyprzedzamy, rozdziela nas pojedyncza linia ciągła - czy w tej sytuacji możemy kontynuować manewr wyprzedzania? Dałam, że tak, ale nie jestem pewna odpowiedzi

9. Sytuacja: zaczynamy wyprzedzać auto, zbliżamy się do przejścia dla pieszych, jednak obok nich ani na nich nikogo nie ma, czy w tej sytuacji musimy zachować szczególną ostrożność? TAK

10. Sytuacja: skręcamy na skrzyżowaniu w drogę trzypasmową, zbliżyliśmy się do niej z lewej krawędzi jezdni, po skręceniu zajęliśmy od razu środkowy pas: Czy kierujący właściwie wykonał manewr skrętu? Sytuacja na filmiku była dość dziwna, dlatego nie jestem pewna żadnej odpowiedzi, najwidoczniej nie skupiłam się bardzo na tym filmiku, bo odpowiedź strzeliłam...

11. Sytuacja: Jedziemy w obszarze zabudowanym, w zatoczce autobus włączył kierunkowskaz - Czy jesteśmy zobowiazaniu umożliwić autobusowi włączenie się do ruchu? TAK

12. Ile wynosi dozwolona długość samochodu osobowego z przyczepą kempingową?
A. 16,5 m
B. 18,75 m
C. 19,75 m

13. Znak śnieżynki, czy możemy spodziewać się gołoledzi za tym znakiem? TAK

14.Czy w sytuacji gdy pociąg przejechał możemy przejechać przez przejazd kolejowy nie zwracajac uwagi na sygnalizacje? NIE

15.Czy wyjeżdżając ze strefy zamieszkania włączamy się do ruchu? TAK

16. Czy w tej sytuacji możemy zawrócić z naszego pasa ruchu? (Sygnalizajca kierunkowa - strzałka w lewo i w dół) TAK[/b]

[b]17. Włącza się światło czerwone i pomarańczowe - czy ten sygnał zezwala nam na wjazd na przejście dla pieszych? NIE


18.Co zrobić w przypadku silnie krwawiącej rany z uda?
A. użyć jałowego opatrunku
B. użyć opatrunku uciskowego wraz z bandażem
C. przemywać wodą

19. Co uniemożliwia nam rozpoczęcie jazdy?
A. wygięty tłumik
B. przepalające się świece jakieśtam
C. przepalona żarówka tylnego kierunkowskazu

20. Sytuacja: Kierowca widzi przed sobą zatrzymujący się tramwaj, do którego zmierzają ludzie, zamiast zatrzymać się przed linią zatrzymania to dalej jedzie bardzo wolno aż dojeżdża do tylnych drzwi tramwaju: Czy w tej sytuacji kierujący zatrzymał się we właściwym miejscu? NIE

21. Widzimy niewidomego człowieka na chodniku, którego chód jest lekko chwiejny: Czy w tej sytuacji uzasadnione jest kilkukrotne użycie sygnału dźwiękowego zamiast zatrzymania się? NIE

Więcej pytań nie pamiętam dokładnie, było jeszcze coś z postawą policjanta, droga oznaczona znakiem dwóch skrętów, jaki obszar powinno być widać w lusterkach zewnętrznych, kto jest zwolniony z obowiązku zapinania pasów...
UWAGA!! Mam do oddania dostęp do pytań testowych ze strony PWPW (dokładniej z witryny info-car), sama wykupiłam parę dni temu, a jestem już po egzaminie, dostęp jest ważny jeszcze do lutego więc może komuś się przyda? Jakby co to proszę o kontakt tutaj albo w prywatnej wiadomości ;)

PS.: WORD Wrocław :)
sevixy
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 05 stycznia 2015, 18:23

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nika83 » piątek 09 stycznia 2015, 10:03

Wczoraj zdane za pierwszym razem :D
71/74 word Poznań

Bardzo dużo pytań zostało już wyżej zamieszczonych skonstruowane w nieco podchwytliwy sposób.
Oto niektóre które udało mi się zapamiętać:
1.Tabliczka z pierwszeństwem łamanym od mojej strony w lewo:Czy po skręceniu w lewo mam pierwszeństwo przed pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka?
odpowiedź:TAk
2.Znak ograniczenie prędkości do 80 km/h.Z jaką prędkością możesz poruszać się na tej drodze?
80 km przez całą dobę
3.Znak śnieżynki.Czy możemy spodziewać się gołoledzi?
TAK
4.Czy w tej sytuacji możemy zawrócić z naszego pasa ruchu?<sygnalizacja S-1,znak poziomy do skrętu w lewo zewnętrzny pas>
NIE
5.Czego nie należy robić w przypadku krwotoku?
tamować watą
6.Czy jadąc na wprost masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdowi uprzywilejowanemu nadjeżdżającemu z prawej strony?
TAK
7.Czy masz pierwszeństwo przed nadjeżdżającym tramwajem?<tramwaj wyjeżdża z zajezdni>
TAK
8.Co ma istotny wpływ na drogę hamowania?
stan nawierzchni
9.Czy widząc zataczającego się pieszego masz obowiązek zachować szczególną ostrożność?
TAK
10.Czy możesz zwiększyć prędkość kiedy jesteś wyprzedzany przez inny pojazd?
NIE
11.Co jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu?
gaśnica
12.Czy na tym moście możesz się zatrzymać w celu wysadzenia pasażerów?
NIE
13.Sytuacja:Wypadek przed nami <,spod maski poprzedzającego nas samochodu mężczyzna >
Jakie działanie podejmiesz?
chodziło o zaciągnięcie hamulca awaryjnego i wyłączenie silnika
14.Znak B-36 <zakaz zatrzymywania i tabliczka biała o holowaniu pojazdu>.Czy za tym znakiem możesz zatrzymać się na czas 1 minuty?
NIE
15.Czy możesz przejechać przez przejazd nie zatrzymując się?<znak stop>
NIE
16.Dostajesz bólu brzucha i nudności .Co należy zrobić?
z dostępnego wyboru odp.:zatrzymać się i w razie dostępności zażyć węgiel
17.Czy mamy obowiązek umożliwić autobusowi włączenie się do ruchu?<poza obszarem zabudowanym>
NIE
18.Czy masz pierwszeństwo przed rowerzystą?<skręcamy w prawo ,przed nami droga dla rowerów i wjeżdżający rowerzysta>
NIE
19.Jaki odstęp zachowasz w celu ominięcia przeszkody?<przeszkoda to pojazd specjalny do ustawiania znaków na drodze>
BEZPIECZNY
20.Czego nie wolno robić podczas prowadzenie pojazdu?
Rozmawiać przez telefon jeśli wymaga on trzymania słuchawki w ręku
21.Co zrobisz gdy na chodniku zauważysz wyziębionego człowieka?
Stopniowo ogrzewać
22.Czy można cofać na tej drodze?<droga jednokierunkowa>
TAK
23.Czy kierowca prawidłowo wykonuje manewr wycofywania?<z zaparkowanego miejsca koleś wychyla głowę przez lewą szybę pojazdu>
NIE

Było również pytanie o to co należy zrobić w przypadku gdy jedziesz z dużą prędkością i chcesz wykonać zamierzone hamowanie.Odpowiedź była że zredukować do najniższego biegu.
Prędkość na autostradzie,w terenie zabudowanym ,pierwszeństwo przy przejściu dla pieszych,paląca się kontrolka oleju silnikowego.
I pytanko na które nie znałam odpowiedzi <a na forum jest :eek2: >
Ile wynosi dozwolona długość samochodu osobowego z przyczepą kempingową?

Atmosfera przed egzaminem w poczekalni dosyć stresująca,część osób z książką Próchniewicza na kolankach <choć nie widzę sensu uczenia się 5 minut przed dzwonkiem>tudzież innymi pomocami naukowymi.Ja w dniu egzaminu rozwiązałam w domu dwa zestawy pytań i więcej się przysłowiowo nie nakręcałam.

Pośpiech na egzaminie jest niewskazany,jest dużo czasu na zapoznanie się z pytaniem i przeanalizowaniem sytuacji .Bardzo pomogły mi rady zamieszczone na tym forum i zachowanie spokoju.Ale najważniejsze że nie muszę już tam wracać :mrgreen:
<żeby ponownie zdawać teorię>

Życzę powodzenia-trzymać się myszki i nie panikować :spoko:
nika83
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 08 sierpnia 2014, 11:55

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez papcio3 » sobota 17 stycznia 2015, 00:14

Ja mam pytanie z serii mega durnych które trafiło mi się na egzaminie państwowym xD

Jak należy obserwować drogę jadąc samochodem na wprost?
A. Patrzeć w jeden punkt
B. Patrzeć do przodu i na boki
C. Patrzeć bezpośrednio przed samochód
papcio3
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 16 stycznia 2015, 23:00

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Michal9191 » sobota 17 stycznia 2015, 09:00

B
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kasztaniak555 » niedziela 18 stycznia 2015, 00:51

4.Czy w tej sytuacji możemy zawrócić z naszego pasa ruchu?<sygnalizacja S-1,znak poziomy do skrętu w lewo zewnętrzny pas>
NIE


kto wyjaśni bo nie ogarniam? Przecież przy S-1 wolno zawracać
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » niedziela 18 stycznia 2015, 00:54

A znaku zakazu nie było?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez dylek » niedziela 18 stycznia 2015, 01:36

kasztaniak555 napisał(a):
4.Czy w tej sytuacji możemy zawrócić z naszego pasa ruchu?<sygnalizacja S-1,znak poziomy do skrętu w lewo zewnętrzny pas>
NIE


kto wyjaśni bo nie ogarniam? Przecież przy S-1 wolno zawracać


Zewnętrzny pas ?
2 pasy oznaczone strzałkami do skrętu i zawracanie z zewnętrznego ?
Dobrze rozumuję pytanie ?
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kasztaniak555 » niedziela 18 stycznia 2015, 02:44

dylek napisał(a):
kasztaniak555 napisał(a):
4.Czy w tej sytuacji możemy zawrócić z naszego pasa ruchu?<sygnalizacja S-1,znak poziomy do skrętu w lewo zewnętrzny pas>
NIE


kto wyjaśni bo nie ogarniam? Przecież przy S-1 wolno zawracać


Zewnętrzny pas ?
2 pasy oznaczone strzałkami do skrętu i zawracanie z zewnętrznego ?
Dobrze rozumuję pytanie ?


hmhm a moze dwa pasy do lewoskrętu, a zawracac mozna jak wiemy tylko ze skrajnego lewego :P
WORD Bielsko-Biała

- 02.12.2014 - egzamin teoretyczny 68/74 - farcik :D
- 15.12.2014 - I egzamin praktyczny
- 18.12.2014 - II egzamin praktyczny
- 07.01.2015 - III egzamin praktyczny / trwał 29 min :D /zdane :))
kasztaniak555
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota 17 stycznia 2015, 17:42
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nika83 » niedziela 18 stycznia 2015, 09:05

Dokładnie tak jak kolega wyżej zinterpretował.Na filmiku tudzież zdjęciu były dwa pasy do skrętu w lewo,pojazd którym się poruszamy był na zewnętrznym pasie a powinien znajdować się na skrajnym w celu zawrócenia :wink:
nika83
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 08 sierpnia 2014, 11:55

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez jasper1 » niedziela 18 stycznia 2015, 10:17

Zawracamy tylko ze skrajnego lewego.
Pojecie zewnętrzny też do tego doskonale pasuje, skoro nie prawy.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez nika83 » wtorek 20 stycznia 2015, 09:09

jasper1 napisał(a):Zawracamy tylko ze skrajnego lewego.
Pojecie zewnętrzny też do tego doskonale pasuje, skoro nie prawy.


Fakt.Źle to ujęłam-czyli w pytaniu nr.4 zamieszczonym kilka postów wyżej pojazd znajdował się na prawym pasie.
nika83
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek 08 sierpnia 2014, 11:55

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez aleks9506 » sobota 24 stycznia 2015, 16:00

To forum mega mi pomogło :)
Wiele pytań się powtórzyło :D

*Dopuszczalna prędkość na autostradzie?
*(znak ograniczenia prędkości 60km/h) Ile km/h można jechać za znakiem?
*Czy czas reakcji kierowcy wydłuża się po zażyciu środków uspokajających?
*Która z wymienionych osób musi mieć obowiązkowo zapięte pasy podczas jazdy?
*(Przejście dla pieszych) Czy dobrze byś postąpił wyprzedzając samochód?
*(przejazd kolejowy) Czy w tym przypadku możesz wyprzedzić?
*(Stoisz za tramwajem do którego wsiadają ludzie) czy możesz ominąć pojazd szynowy w tej sytuacji?
*Czy jadąc w nocy podczas mijania pojazdu można mieć włączone światła drogowe?
*Jeśli jesteś świadkiem wypadku powinieneś udzielić poszkodowanycm pierwszej pomocy?
*Czy jeśli jedziesz w nocy krętą drogą możesz mieć włączone światła przeciwmglowe przednie?
+ kilka pytań o pierwszeństwo i znaki na drodze !

Dzięki Wam wszystkim i powodzenia! :spoko:[/quote]

1.12.14---> zdana teoria ( 1 podejście)
24.01.15 ---> zdana praktyka (1 podejście)
Oba egzaminy w WORD Odlewnicza Warszawa :)
Egzaminator P. Anna W. bardzo wyrozumiała,spokojna, błędy tłumaczy po powrocie do ośrodka :)
aleks9506
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 grudnia 2014, 22:13

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kmok » środa 18 lutego 2015, 13:06

Cześć. Wczoraj zdawałam teorię na radarowej o 12:00. Na wieczór przed egzaminem znalazłam to forum i przeglądałam Wasze wskazówki.
Większość względnie łatwych pytań, które tu najczęściej widziałam padły już podczas testu próbnego interfejsu co mnie zaniepokoiło ale jak się później okazało reszta była na prawdę całkiem przystępna, jednoznacznie sformułowana i bez haczyków. Ostatecznie skończyłam z 71/74, zrobiłam błąd w ostatnim pytaniu, chyba z głównie napięcia. Wszyscy moi egzaminowani towarzysze zaczęli wyłazić z sali obficie hałasując po ok 4-8 minutach a ja siedziałam tam sama kolejnych ok 10 i czułam się niezbyt komfortowo bo egzamin odbywa się w budynku-kontenerze gdzie ściany i podłogi mają grubość herbatnika i słychać każdy bodziec, łącznie z rozprawianiem dlaczego ktoś nie zdał, więc zaczęłam się spieszyć. Pozdrawiam ewentualnych towarzyszy.

Pytania, które pamiętam:

1./video: droga ze znakiem ostrzegawczym z płatkiem śniegu/ Czy za tym znakiem możesz spodziewać się gołoledzi - Tak
2./video z naj ebanym kolesiem drepczącym lewym poboczem, przed nami samochód/ Czy w tej sytuacji powstrzymasz się od wyprzedzania - Tak
3./video: zajednia tramwajowa, zbliżający się do wyjazdu z pętli tramwaj/ Czy masz obowiązek przepuścić tramwaj? Nie. (nie pamiętam dokładnego brzmienia pyt.)
4. /foto: przejście dla pieszych z wysepką między pasami, przed nią w lewym dolnym brzegu kadru znak poziomy, pasy rozdzielające pasy ruchu (obszar wyłączony z ruchu)/ -Czy możesz wjechać/poruszać się po widocznym z lewej strony znaku poziomym? Nie
5. Jaki należy utrzymywać odstęp między pojazdami w tunelu o długości 600 metrów? -Nie mniejszy niż 50 metrów
6. Z jaką prędkością NIE możesz poruszać się w strefie zamieszkania? -10km/h -15km/h -25km/h
a zaraz po tym:
7. Jaka jest dozwolona prędkość w strefie zamieszkania? -20km/h
8. /foto: kilkupasmowa ekspresówka, my na lewym pasie, kawałek przed nami z prawej na sąsiadującym pasie samochód, przed nami znak: koniec drogi ekspresowej za 1000 metrów/ -Czy możesz wyprzedzać z lewej za tym znakiem? Tutaj moment się zastanawiałam ale dałam - Tak
9. /foto: policjant kieruje ruchem, stoi dokładnie plecami do nas, obie ręce rozłożone poziomo na wysokości ramion/ -Czy dozwolony jest w tej sytuacji wjazd na skrzyżowanie? -Nie
10. Czym charakteryzuje się ekonomiczna jazda? -Unikaniem gwałtownego hamowania i gwałtownego przyspieszania
11. /foto: kilkupasmówka, stoi znak informujący nas, że to autostrada/ -Czy w tej sytuacji trzeba poruszać się z ograniczoną prędkością? -Tak, do 140km/h
12. /video: jazda kilkupasmówką, pod koniec filmu w kadrze pojawiają się znaki: koniec autostrady za 1000m/ -Czy w tej sytuacji jesteś informowany o zbliżaniu się do końca autostrady?- Tak
13. /foto: niewielka droga, obszar zabudowany, ciąg kałuż po prawej, ludzie na chodniku/ -Czy w tej sytuacji należy zmniejszyć prędkość i starać się uniknąć ochlapania pieszych? (coś w tym stylu) - Tak
14. Jak prawidłowo przeprowadzisz resuscytację u dziecka w wieku przedszkolnym? Ja tutaj zrobiłam błąd bo zaznaczyłam odp jak dla dorosłego. Prawidłowa odp zawiera informacje o 5 wstępnych wdechach ratowniczych.
15. /foto lub video: rower jadący przed nami wzdłuż linii pobocza, chyba poza obszarem zabudowanym/ -Czy można wyprzedzić rowerzystę zachowując odstęp 0,5 metra? - Nie (1 metr)
Oprócz tego były jeszcze drobne pytania o kontrolkę dla świateł drogowych, o konieczność ich wyłączenia podczas wyprzedzania, chyba o światła przeciwmgłowe coś było, o wpływ ustawienia fotela na pole widzenia, o zakres pola widzenia i zależność wobec prędkości, o hamowanie z ABSem, czy po każdym leku można prowadzić. Ciężko mi sobie przypomnieć więcej, może coś dopiszę.
Pozdro
kmok
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 18 lutego 2015, 12:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Boberson » wtorek 10 marca 2015, 21:35

Witam,
miałem dziś nieprzyjemność zdawać egzamin teoretyczny, miałem pytanie o to czy, gdy udzielam pomocy ofiarom wypadku, przeszukuje samochód to czy sprawdzam w bagażniku.. mam mętlik w głowie, czy ktoś wie jak powinno się odpowiedzieć? :eek2:
Boberson
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 10 marca 2015, 21:30

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Crackr » sobota 14 marca 2015, 19:27

Boberson napisał(a):Witam,
miałem dziś nieprzyjemność zdawać egzamin teoretyczny, miałem pytanie o to czy, gdy udzielam pomocy ofiarom wypadku, przeszukuje samochód to czy sprawdzam w bagażniku.. mam mętlik w głowie, czy ktoś wie jak powinno się odpowiedzieć? :eek2:


Tak, sprawdzasz czy w bagażniku nie znajduje się poszkodowana osoba.
Crackr
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 05 marca 2015, 20:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości