Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez swistak2013 » środa 13 marca 2013, 18:39

danielusr napisał(a):czy światło cofania w samochodzie osobowym jest obowiązkowe?
Tak/Nie

TAK
swistak2013
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 05 stycznia 2013, 14:11

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » środa 13 marca 2013, 18:57

Znak B31 przed wiaduktem i w oddali jadący samochód czy możemy przejechać jeżeli nie spowoduje to zatrzymania się pojazdu z naprzeciwka ? Tak /Nie
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » środa 13 marca 2013, 20:01

Kiedy jest największe ryzyko poślizgu kół w trakcie hamowania podczas opadów deszczu- a)na końcu b) na początku, c)nie pamiętam
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » środa 13 marca 2013, 20:10

danielusr napisał(a):Znak B31 przed wiaduktem i w oddali jadący samochód czy możemy przejechać jeżeli nie spowoduje to zatrzymania się pojazdu z naprzeciwka ? Tak /Nie

Tak

danielusr napisał(a):Kiedy jest największe ryzyko poślizgu kół w trakcie hamowania podczas opadów deszczu- a)na końcu b) na początku, c)nie pamiętam


odp. B
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez patx94 » środa 13 marca 2013, 20:29

z tym deszczem jeszcze jedno pytanie mi sie przypomniało, które mialem.
Jedziemy podczas deszczu, kiedy istnieje największe ryzyko wpadnięcia w poślizg:
a) na początku
b) w każdym momencie
c) na końcu
i w tym przypadku odpowiedź b.
patx94
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 11 marca 2013, 14:55

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » środa 13 marca 2013, 21:00

patx94 napisał(a):z tym deszczem jeszcze jedno pytanie mi sie przypomniało, które mialem.
Jedziemy podczas deszczu, kiedy istnieje największe ryzyko wpadnięcia w poślizg:
a) na początku
b) w każdym momencie
c) na końcu
i w tym przypadku odpowiedź b.


Odpowiedź A powinna być, ponieważ kropelki wody mieszają się z drobinami kurzu i nie ma innej opcji.
Jesteś przekonana, że B?
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez lith » środa 13 marca 2013, 22:52

też bym zaznaczył, że na początku deszczu
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez radek19002 » środa 13 marca 2013, 22:57

Wczoraj zdałem, niestety dopiero za 4 razem. Dzięki temu tematowi nie udało by mi się.
Jedyne pytanie które pamiętam, a nie widziałem go tutaj.

Do którego momentu stabilizujemy głowę poszkodowanego? (Obrazek leżącego mężczyzny, obok klęczy ratownik i trzyma głowę człowieka)
a)do momentu gdy sam zacznie nią ruszać
b)do momentu gdy zacznie ruszać nogami
c)do przyjazdu służb ratowniczych
radek19002
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 12 marca 2013, 22:02

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nika86 » czwartek 14 marca 2013, 01:25

Witajcie :)
posyłam Wam pytania z mojego dzisiejszego egzaminu :) starałam się zapamiętać jak najwięcej pytań, jednak nie byłam w stanie zapamiętać ich słowo w słowo, ale choć sam sens, więc jeśli coś będzie niezrozumiałe proszę śmiało pytać :-) miałam 72pkt na 74, instruktor podpowiedział mi gdzie straciłam te dwa pkt (w pytaniu z zespołem pojazdów)

1. Znak B-43 (strefa ograniczonej prędkości) z ograniczeniem prędkości do 50km/h.
Czy znak ten obowiązuje do pierwszego skrzyżowania? NIE

2. Jesteś na pasie z namalowaną strzałką kierunkowa do skrętu tylko w lewo.
Czy w tej sytuacji możesz pojechać prosto? NIE

3. Jesteś na pasie z namalowaną strzałką kierunkową do skrętu tylko w prawo, po lewej pas do jazdy prosto i pas do jazdy w lewo.
Czy w tej sytuacji chcą skręcić w lewo powinieneś zmienić pas? TAK

4. Film: dojeżdżasz do przejazdu kolejowego na którym opadają zapory ( są dwie: z lewej i prawej strony).
Czy w tej sytuacji możesz przejechać przez przejazd kolejowy? NIE

5. Film: dojeżdżasz do przejazdu kolejowego, opada zapora po prawej stronie (jest tylko jedna, z lewej nie ma zapory).
Czy w tej sytuacji możesz przejechać przez przejazd kolejowy? NIE

6. Stoisz jako pierwszy przed zamkniętym przejazdem kolejowym.
Czy w tej sytuacji możesz wyłączyć wszystkie światła zewnętrzne w samochodzie? NIE (można by było wyłączyć gdyby przed nami i za nami stał samochód)

7. Film: Starsza osoba przechodzi z balkonikiem przez pasy.
Czy w tej sytuacji powinniśmy umożliwić jej przejście przez jezdnię. TAK

8. Film: jedziesz prawym pasem po lewej autobus zatrzymuje się, z prawej ludzie z przystanku przechodzą do autobusu (przecinając nam drogę).
Czy w tej sytuacji powinieneś zachować szczególną ostrożność i umożliwić pieszym przejście? TAK

9. Film: jadę za samochodem, który dojeżdżając do skrzyżowania ustawia się przy lewej krawędzi jezdni, miga lewy kierunkowskaz, zatrzymuje się. Droga dość szeroka, sporo miejsca po jego prawej stronie.
Czy w tej sytuacji możesz ominąć ten samochód z prawej strony? TAK

10. Film: jedziesz za samochodem, który ustawia się przy lewej krawędzi, włączony lewy kierunkowskaz. Po prawej zatoczka autobusowa (zatem sporo miejsca do wyprzedzenia :P )
Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić tej samochód z prawej strony? TAK

11. Czy rowerzysta może powoli wyprzedzać samochody z prawej strony? TAK

12. Znak A-32 (oszronienie jezdni). Czy za tym znakiem możesz spodziewać się lokalnej gołoledzi na jezdni? TAK

13. Znak D-40 (strefa zamieszkania). Czy za tym znakiem możesz jechać 20km/h? TAK

14. Znak D-40 (strefa zamieszkania). Czy za tym znakiem prędkość jest ograniczona do 20km/h? TAK

15. Film: wyjeżdżasz z kamienistej drogi. Czy tej sytuacji włączasz się do ruchu? TAK

16. Film: świeci się czerwone światło, po chwili zapala się również żółte. Czy w tej sytuacji powinieneś przygotować się do rozpoczęcia jazdy? TAK

17. Czy niektóre leki mogą działać podobnie do alkoholu? TAK

18. Czy w wypadku samochodowym, którego jesteś uczestnikiem, masz obowiązek podać swoje dane personalne na żądanie innej osoby uczestniczącej w tym wypadku? TAK

19. Po lewej stronie garaże. Czy możesz zaparkować samochód uniemożliwiając wyjazd samochodów z widocznych garażów? NIE

20. Jedziesz droga z pierwszeństwem łamanym (prosto i w prawo). Czy jadąc na wprost mam pierwszeństwo przed samochodem nadjeżdżającym z lewej strony ? TAK

21. Jaka jest poprawna kolejność czynności wykonywanych przed rozpoczęciem jazdy:
a) Ustawienie lusterek, ustawieniefotela, zapięcie pasów
b) Zapięcie pasów, ustawienie lusterek, ustawienie fotela
c) Ustawienie fotela, ustawienie lusterek, zapięcie pasów

22. Do czego służy poduszka powietrzna?
a) Zabezpiecza przed uszkodzeniem samochód
b) Zmniejsza obrażenia pasażera podczas wypadku
c) Zapewnia brak jakichkolwiek obrażeń podczas wypadku

23. Do czego służą pasy bezpieczeństwa?
a) Zabezpiecza przed uszkodzeniem samochód
b) Zmniejsza obrażenia pasażera podczas wypadku
c) Zapewnia brak jakichkolwiek obrażeń podczas wypadku

24. Co należy zrobić, gdy wyczuwamy puls osoby poszkodowanej w wypadku , jednak osoba ta nie oddycha?
a) Od razu rozpocząć resuscytację
b) Nie dotykać poszkodowanego i czekać na przyjazd pogotowia
c) Wyjąc zawartość z ust, a gdy poszkodowany nadal nie oddycha rozpocząć resuscytację

25. Jak przewozimy w samochodzie noworodka?
a) W foteliku
b) W specjalnym foteliku dla niemowląt
c) Trzymając na kolanach

26. Co jest zespołem pojazdów:
a) Samochód osobowy z przyczepą campingową
b) Motorower z bocznym wózkiem
c) Pojazd holujący inny pojazd

27. Jaki odstęp powinien zachować od innych pojazdów zespół pojazdów przekraczający 7 metrów długości?
a) Dostosowany do prędkości
b) Pozwalający pojazdowi wyprzedzającemu na wjazd w ten odstęp by mógł zakończyć wyprzedzanie (tutaj popełniłam błąd bo zaznaczyłam odp a, która jest błędna, więc na tym pytaniu straciłam 2 pkt)
c) Dowolny

28. Czy pozycja boczna poszkodowanego służy:
a) Lepszemu komfortowi oczekiwania poszkodowanego na służby ratownicze
b) Ułatwia oddychanie
c) Nie pamiętam

29. Jak powinno być ustawione lusterko wewnętrzne:
a) Tak by widzieć osobę siedzącą na tylnym siedzeniu,
b) Tak by widzieć szybę tylną i drogę za nami
c) Dowolnie

30. Co musi posiadać przy sobie kierujący pojazdem zarejestrowanym w Polsce?
a) Kartę pojazdu
b) Dowód rejestracyjny
c) Umowę kupna

Wszystkie odpowiedzi są poprawne :)
Nika86
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 marca 2013, 01:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nika86 » czwartek 14 marca 2013, 01:43

24) jakie światła są obowiązkowe w samochodzie? a) światła hamowania b) światła mijania c) światła przednie przeciwmgłowe
a


A światła mijania to już nie są?[/quote]
Nie są obowiązkowe światła mijania ,możesz mieć światła drogowe[/quote]
Hahahah no chyba jesteś śmieszny, nie można używać świateł drogowych, bo oślepiasz ludzi.. Światła MIJANIA są OBOWIĄZKOWE. !
Pozdrawiam :>[/quote]

Mnie się wydaje, że światła mijania nie są obowiązkowe, bo przecież zawsze można je zastąpić światłami do jazdy dziennej. A jak Wy myślicie?
Nika86
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 marca 2013, 01:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez rsx » czwartek 14 marca 2013, 01:46

Nika86 napisał(a):Mnie się wydaje, że światła mijania nie są obowiązkowe, bo przecież zawsze można je zastąpić światłami do jazdy dziennej. A jak Wy myślicie?


A co w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza, zwykłego zachmurzenia bądź jazdy od zmierzchu do świtu?
Jakie światła włączysz?
Obrazek
Avatar użytkownika
rsx
 
Posty: 162
Dołączył(a): sobota 16 lutego 2013, 15:34
Lokalizacja: ZS/ZKA

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez Nika86 » czwartek 14 marca 2013, 01:49

rsx napisał(a):
Nika86 napisał(a):Mnie się wydaje, że światła mijania nie są obowiązkowe, bo przecież zawsze można je zastąpić światłami do jazdy dziennej. A jak Wy myślicie?


A co w przypadku zmniejszonej przejrzystości powietrza, zwykłego zachmurzenia bądź jazdy od zmierzchu do świtu?
Jakie światła włączysz?



Właśnie też teraz o tym pomyślałam... w takim razie dwie odpowiedzi są poprawne :) albo w pytaniu faktycznie było, "...które NIE są obowiązkowe..." przecież stopu musi być koniecznie, bo jeśli jadący za nami samochód nie zauważy, ze hamujemy to kolizja gotowa
Nika86
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 marca 2013, 01:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez dropx » czwartek 14 marca 2013, 01:58

rsx napisał(a):
patx94 napisał(a):z tym deszczem jeszcze jedno pytanie mi sie przypomniało, które mialem.
Jedziemy podczas deszczu, kiedy istnieje największe ryzyko wpadnięcia w poślizg:
a) na początku
b) w każdym momencie
c) na końcu
i w tym przypadku odpowiedź b.


Odpowiedź A powinna być, ponieważ kropelki wody mieszają się z drobinami kurzu i nie ma innej opcji.
Jesteś przekonana, że B?


to prawda w pierwszych chwiliach deszc toworzy z kurzem na ulicy mega poślizgową warstwe ktora sie niweluje w miare trwania opadaów
dropx
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek 19 lutego 2013, 00:04

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez danielusr » czwartek 14 marca 2013, 10:58

pytanie o światła obowiązkowe : a)światła do jazdy dziennej b)światła hamowania c) przeciwmgielne przednie Takie były warianty do zaznaczenia !
danielusr
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 18:30

Re: Zapamiętane pytania z teorii na kat.B

Postprzez niziu » czwartek 14 marca 2013, 16:58

WORD Białystok - ITS Sygnity - 74/74 więc wszystkie odpowiedzi co podam muszą być poprawne, zdane za 1 razem - dziękuję wszystkim którzy umieszczali tu pytania bo zdecydowana większość pytań znałem na pamięć właśnie stąd :)

1. Film: Zielony sygnalizator ogólny i zakaz skrętu w lewo. Pytanie: Czy możesz zawrócić na tym skrzyżowaniu? Odp: NIE
2. Film: Policjant na skrzyżowaniu wymachujący rękoma, lecz nie trzymający jej w górze, stoi bokiem. Pytanie: Czy znaki dawane przez policjanta pozwalają na jazdę prosto. Odb TAK
3. Film: Policjant na środku drogi wskazuje ręką i lizakiem na pobocze, jak przy zatrzymaniu do kontroli. Pytanie: Czy znaki dawane przez policjanta nakazują jazde w prawo na najbliższym skrzyżowaniu? Odp: NIE
4. Zdjęcie drogi z garażami po lewej stronie. Pytanie: Czy możesz zaparkować samochód utrudniając wyjazd z garażów widocznych po lewej stronie? Odp: NIE
5. Czy migające żółte światło na sygnalizacji świetlnej uchyla pierwszeństwo ustalane przez znaki drogowe? Odp: NIE
6. Czy sygnalizowanie postoju uszkodzonego pojazdu na drodze poza obszarem zabudowanym na drodze NIE BĘDĄCEJ drogą ekspresową lub autostradą polega na umieszczeniu trójkąta ostrzegawczego w odległości 30-50m za pojazdem? Odp: TAK
7. Filmik: znak strefa zamieszkania. Pytanie: Czy za tym znakiem pieszy ma pierwszeństwo? Odp: TAK
8. Czy możesz w trakcie jazdy w zmniejszonej przejrzystości powietrza przez obfite opady deszczu włączyć światła przeciwmgłowe przednie? Odp: TAK
9. Czy zachowanie szczególnej ostrożności polega na zmniejszeniu prędkości do 30km/h? Odp: NIE
10. Filmik: Przed nami jeden samochód wyprzedza drugi. Pytanie: Czy w tej sytuacji możesz wyprzedzić wyprzedzający samochód? Odp: NIE
11. Filmik: Jedziemy pasem ze znakiem poziomym strzałka kierunkowa w lewo. Pytanie: Czy możemy jechać tym pasem na wprost? Odp: NIE
12. Film: Skrzyżowanie równorzędne, naprzeciwko nas samochód w przeciwnym kierunku. Pytanie: Czy skręcając w lewo mamy pierwszeństwo przed samochodem z naprzeciwka? Odp: NIE
13. Film: Skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem od góry w prawo (my jesteśmy bez pierwszeństwa). Pytanie: Czy skręcając w prawo mamy pierwszeństwo przed pojazdem z naprzeciwka? Odp: NIE
14. Czy dozwolone jest cofanie na drodze ekspresowej? Odp: NIE
15. Film: Linia ciągła, rowerzysta przed nami. Pytanie: Czy wyprzedzając widoczny pojazd należy zachować odstęp nie mniejszy niż 1m? Odp: TAK
16. Film: Przejazd kolejowy, film się zatrzymuje gdy zapory są w trakcie podnoszenia. Pytanie: Czy możemy przejechać przez przejazd? Odp: NIE
17. Film: Jedziemy drogą na zakręcie, na drogę wtacza się piłka. Pytanie: Czy należy spodziewać się wtargnięcia pieszego na jezdnię? Odp: TAK

18. Co należy mieć podczas prowadzenia wypożyczonego pojazdu za granicą?:
a) kartę pojazdu
b) uprawnienie do kierowania pojazdem
c) ubezpieczenie autocasco
19. W obszarze za tym znakiem (początek obszaru zabudowanego) dozwolona prędkość w godzinach południowych wynosi:
a) 50kmh
b) 60kmh
c) 70kmh
20. Od czego w szczególności zależy długość drogi hamowania?
a) rodzaj nawierzchni
b) wspomaganie układu hamulcowego
c) czas reakcji kierowcy
21. Zepsute/zniszczone piórka wycieraczek powodują:
a) zbyt szybkie zużycie płynu do spryskiwaczy
b) zużycie akumulatora
c) pogorszoną widoczność w czasie deszczu
22.Czego należy użyć podczas krwotoku:
a) wyłącznie jałowej gazy
b) gazy, opatrunku uciskowego i bandażu (jakoś tak)
c) jakaś głupota
23. Co należy do obowiązkowego wyposażenia samochodu?:
a) trójkąt ostrzegawczy
b) coś głupiego
c) coś głupiego
24. Czy można przewozić niemowlaka na kolanach na tylnych siedzeniach samochodu?:
a) Nie
b) Tak, gdy dorosły ma zapięte pasy
c) Tak

Tyle pamiętam :D
niziu
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 11 marca 2013, 21:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości