* Zaloguj się   * Zarejestruj się * FAQ    * Szukaj

Dzisiaj jest pt wrz 19, 2014 21:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: ndz sty 20, 2013 10:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:16
Posty: 3398
Cytuj:
A ważność badań jest oczywiście określona w ustawie.


nie jest okreslona

psycholog transportu:

"Badania i testy po zmianie przepisów są podobne, ale oprócz zaświadczenia dla kandydatów do kategorii C i D nowe przepisy zobowiązują nas także do wydania orzeczenia. Ustawodawca nie precyzuje jednak terminu jego ważności. A nie można przecież wydać kandydatowi takiego orzeczenia jak zawodowemu kierowcy – mówi specjalista. - Zwróciliśmy się z prośbą o wytyczne do WORD, co robić w tej sytuacji, ale tam też nikt nic nie wie. Przecież osoby, które ukończyły kurs bez orzeczenia zostaną zablokowane, nie będą mogły podejść do egzaminu"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sty 20, 2013 11:11 
Offline

Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:15
Posty: 10
czy majac kwalifikacje wstepna przyspieszona(bo taka robilem do C kat) bede mogl zrobic kwalifikacje wstepna uzupełniajaca i czy wtedy ona bedzie traktowana tak jak kwalifikacja wstepna i nie bede mial ograniczen w prawie jazdy(50 km od miejsca zamieszkania)??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sty 20, 2013 12:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:09
Posty: 2846
Lokalizacja: Gdziekolwiek
rusel pisze:
nie jest okreslona

Cytuj:
Art. 13. 1. Prawo jazdy kategorii:
(...)
2) C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D lub D+E wydaje się na okres 5 lat, nie dłużej jednak niż na okres wynikający z orzeczenia lekarskiego i orzeczenia psychologicznego, o których mowa w art. 11 ust. 1 pkt 2, z zastrzeżeniem art. 15.
2. Orzeczenie lekarskie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, w uzasadnionych przypadkach dotyczących stanu zdrowia, może być wydawane na okres krótszy niż 5 lat.

To jest dla mnie raczej jednoznaczne.
zapi17 pisze:
50 km od miejsca zamieszkania

A gdzie jest mowa o 50km od miejsca zamieszkania?
Tak, robiąc uzupełniającą nie przyśpieszoną, będzie ona uznana jako pełnoprawna. Słowo przyśpieszona stosuje się w przypadku, kiedy osiągnąłeś odpowiedni próg wiekowy. Słowo uzupełniająca stosuje się, kiedy posiadasz kwalifikację innej kategorii. Czyli teraz musisz odbyć uzupełniającą, bo masz 22 lata. Gdybyś miał już skończone 23, to możesz zrobić uzupełniającą przyśpieszoną. Czego Ty się uczyłeś na swojej kwalifikacji i jakim sposobem wybrałeś taką, a nie inną?

_________________
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sty 20, 2013 13:00 
Offline

Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:15
Posty: 10
Art. 9.
1. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału
7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek
do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii:
1) C i C+E wynosi 18 lat;
2) D i D+E wynosi 21 lat.
2. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną przyspieszoną, określoną w przepisach
rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym,
minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii
D i D+E wynosi:
1) 23 lata lub
2) 21 lat, z tym że taka osoba może kierować wyłącznie pojazdami wykonującymi
regularne przewozy osób na liniach komunikacyjnych w rozumieniu
przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym na trasie
nieprzekraczającej 50 km.


Tu masz mowe o 50 km a pytam bo chce tego uniknac


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sty 20, 2013 13:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr kwie 09, 2008 13:09
Posty: 2846
Lokalizacja: Gdziekolwiek
Mowa o 50km jest, ale nie od miejsca zamieszkania. Trzeba czytać dokładnie, bo inaczej sam sobie stworzysz problem.

_________________
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel pisze:
realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: ndz sty 20, 2013 13:33 
Offline

Rejestracja: pn sty 07, 2013 17:15
Posty: 10
ok mój błąd teraz doczytalem czyli musze zrobic kwalifikacje wstepna uzupełniajaca(nie przyspieszona) do tego papier z psychotestow i moge startowac na egzamin?? musze jeszcze poszukac gdzie najtaniej w woj malopolskim okolicach Trzebini moge zrobic to najtaniej bo w tym osrodku w ktorym robilem prawko chca 1800 a tu niektorzy sie wypowiadaja ze robili to taniej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: pn sty 21, 2013 23:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 08, 2013 14:42
Posty: 30
Mam pytanko , czy ktoś się orientuje jak teraz po 19 stycznia będzie wyglądała teoria na kat. D? Czy coś się zmieni i w jaki sposób?

_________________
Posiadane kategorie:
B
B+E
C
C+E
D
D+E


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: wt sty 22, 2013 10:35 
Offline

Rejestracja: wt sty 22, 2013 10:29
Posty: 4
Witam mam taki sam problem jak zapi ale nie mam kat.C i co za tym idzie żadnej kwalifikacji wstępnej czy przyśpieszonej... Nie chcą mnie zapisać w Zordzie oraz wymagają doniesienia psychotestów, egzamin miałem teoretyczny zdany w grudniu natomiast praktyczny 17.01 lecz go nie zdałem... nie wiem czy da coś napisanie pisma do kierownika ośrodka egzam. powołując się na Rzecznika Praw Obywatelskich... proszę o pomoc pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group