Prawojazdy D kat co teraz??

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » sobota 19 stycznia 2013, 19:03

Witam. Otoz ostatnio podchodzilem do egzaminu na D kat. Czesc teoretyczna mam zdana(przepisy) w tym samym dniu mialem tez egzamin praktyczny ktorego niestety nie zdalem. Egzamin ten mialem 04.01.2013. Niestety poinformowano mnie ze na egzamin na d kat nie ma juz wolnych terminow przed 19tnastym. Moj problem polega na tym ze mam 22 lata a po 19 stycznia 2013 wchodza w zycie przepisy ktore mowia o tym ze aby zdawac na D kat trzeba miec 24 lata. Jak to sie ma do prawa?? bylem u kierownika wordu w katowicach bo tam zdawalem powiedzial mi ze nie wie co w moim przypadku. Jak to teraz wyglada mam czekac 2 lata zebym mogl podejsc 2 raz do egzaminu??. Podobno robiac kurs na przewoz osob najpierw, mogl bym miec wyznaczony termin na egzamin bez wzgledu na wiek. Jakas paranoja w tym kraju. CZy ktos wie cos na ten temat??
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez rusel » sobota 19 stycznia 2013, 20:55

niewiele wiadomo w wordach oraz w starostwach,ministerstwo milczy, na chwile obecna word nie wyznaczy kolejnego terminu ze wzgledu na w/w wiek
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez MEL » sobota 19 stycznia 2013, 21:17

Tak samo mamy z 18, 19, 20 latkami i kat C po zdanym teoretycznym. Jak to określił minister Jarmuziewicz- z uśmiechem na twarzy- macie pecha...
I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką
MEL
 
Posty: 410
Dołączył(a): niedziela 28 października 2007, 17:31
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez Borys68 » sobota 19 stycznia 2013, 21:21

Zostałeś wydymany przez Wybrańców Narodu i masz czekać 2 lata na egazamin.
ALE
To prawda, jeśli zrobisz kurs Kwalifikacji Wstepnej* (jeśli przyspieszony to z pewnymi ograniczeniami) to wówczas możesz otrzymac PJ kat. D juz teraz.


* dawniej "kurs na przewóz osób" a który i tak potrzebujesz aby pracować jako szofer.

Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » sobota 19 stycznia 2013, 21:50

Chory kraj. Mam prawojazdy kat C i kurs na przewoz rzeczy(kwalifikacje wstepna przyspieszona) teraz bym musial zrobic pelna kw czy tez przyspieszona by wystarczyla?? i jak to sie ma do tego prawa jazdy jakie bym mial wtedy ograniczenia cos slyszalem ze wowczas moge jezdzic do 50 km od miejsca zamieszkania?? szczeze mowiac to mialem sobie zdac prawko i kurs zrobic z bezrobocia ale jezeli niemam prawka to skierowania nie dostane co o tym wszystkim myslec??
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez Borys68 » sobota 19 stycznia 2013, 22:06

zapi17 napisał(a):Chory kraj. Mam prawojazdy kat C i kurs na przewoz rzeczy(kwalifikacje wstepna przyspieszona) teraz bym musial zrobic pelna kw czy tez przyspieszona by wystarczyla?? i jak to sie ma do tego prawa jazdy jakie bym mial wtedy ograniczenia cos slyszalem ze wowczas moge jezdzic do 50 km od miejsca zamieszkania?? szczeze mowiac to mialem sobie zdac prawko i kurs zrobic z bezrobocia ale jezeli niemam prawka to skierowania nie dostane co o tym wszystkim myslec??


Oto własciwy artykuł Ustawy:

Art. 9.
1. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną określoną w przepisach rozdziału
7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, minimalny wiek
do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii:
1) C i C+E wynosi 18 lat;
2) D i D+E wynosi 21 lat.
2. Dla osób, które uzyskały kwalifikację wstępną przyspieszoną, określoną w przepisach
rozdziału 7a ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym,
minimalny wiek do kierowania pojazdami określonymi w prawie jazdy kategorii
D i D+E wynosi:
1) 23 lata lub
2) 21 lat, z tym że taka osoba może kierować wyłącznie pojazdami wykonującymi
regularne przewozy osób na liniach komunikacyjnych w rozumieniu
przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym na trasie
nieprzekraczającej 50 km
.


Ponieważ już masz Kwalifikację Wstępną przyspieszoną dla Kat. C, to wystarczy ci
Kwalifikacja Wstępna uzupełniająca przyspieszona dla kat D. Będziesz wówczas traktowany jak gdybyś miał Kwalifikację Wstępną przyspieszoną dla Kat. D wraz z wytłuszczonym ograniczeniem.

Kwestia, czy mając
Kwalifikację Wstępną przyspieszoną na C
można zrobić
Kwalifikację Wstępną uzupełniającą zwykłą na D
jest otwarta - nie wiem.

Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

kwalifikacja

Postprzez zapi17 » sobota 19 stycznia 2013, 22:12

a ktora kwalifikacje bym musial zrobic zeby nie miec ograniczenia ?? jest wogole taka opcja??
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: kwalifikacja

Postprzez Borys68 » sobota 19 stycznia 2013, 22:18

zapi17 napisał(a):a ktora kwalifikacje bym musial zrobic zeby nie miec ograniczenia ?? jest wogole taka opcja??

Taka opcja jest - to Kwalifikacja Wstępna zwykła na D. Ale to kupa pieniędzy. Czy ten rok ograniczenia jest taki straszny? Masz nagraną robotę na autokary? Pytam się bez złośliwości.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez rusel » sobota 19 stycznia 2013, 23:34

trzeba rowniez posiadac ze sobą procz dokumentu tozsamosci orzeczenie psychologiczne jak dla zawodowego kierowcy, bez niego egzaminator nie dopusci do egzaminu, obecnie psycholog moze nie wypisac takiego orzeczenia gdyz ustawodawca nie okreslil dla tego przypadku waznosci badan
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: kwalifikacja

Postprzez mk61 » niedziela 20 stycznia 2013, 04:29

zapi17 napisał(a):a ktora kwalifikacje bym musial zrobic zeby nie miec ograniczenia ?? jest wogole taka opcja??

Jeśli masz kwalifikację dla C, to do D robisz kwalifikację wstępną uzupełniającą. Jeśli zrobisz uzupełniającą przyśpieszoną, to do 23 roku życia będziesz mieć ograniczenie, które przytoczył Borys. Jeśli zrobisz kwalifikację wstępną uzupełniającą (nie przyśpieszoną), to nie masz ograniczeń.
rusel napisał(a):trzeba rowniez posiadac ze sobą procz dokumentu tozsamosci orzeczenie psychologiczne jak dla zawodowego kierowcy, bez niego egzaminator nie dopusci do egzaminu, obecnie psycholog moze nie wypisac takiego orzeczenia gdyz ustawodawca nie okreslil dla tego przypadku waznosci badan

Skoro chłopak mówi, że ma kwalifikację dla C, to znaczy, że ma wszystkie potrzebne badania do zawodu. A ważność badań jest oczywiście określona w ustawie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » niedziela 20 stycznia 2013, 10:14

Mam wszystkie badania i psychotesty aktualne poniewaz jeżdżę w transporcie krajowym mialem zrobiona kwalifikacje wstepna bodajze przyspieszona( placilem za nia cos okolo 3000) czyli byla by taka mozliwosc jak bym zrobil wstepna uzupelniajaca to bym nie mial ograniczen. A teraz mam jeszcze takie pytanie czy skieruja mnie na nia z bezrobocia jezeli nie mam prawojazdy kat D?? bo wiem ze przedtem tak bylo ze jezeli sie mialo najpierw prawojazdy katD to byla szansa dostac sie na taki kurs za free. Troche to głupie bo załóżmy ze zdalem sobie ta kwalifikacje najpierw a potem nie udaje mi sie zdac prawa jazdy to po kiego grzyba ki ta kwalifikacja??

Odpowiadajac na pytanie kolegi powyzej mialem juz nagrana robote a teraz lipa bo nie mam chwilowo mozliwosci podejscia do egzaminu. Zaraz po niezdanym obdzwonilem rozne osrodki krakow nowy sacz kielce bielsko biala i nigdzie juz nie mieli terminu przed 19 stycznia 2013. Egzamin mialem nie zdany za złe przygotowanie do jazdy( nie wymienilem dzwonka do komunikacji pasarzerow z kierowca) myslalem ze to element ktory jest wymagany w autobusie o podwyrzszonym standardzie zreszta w osrodku mowili mi ze pytaja tylko o trojkat apteczke i gasnice i o te elementy ktore sie jeszcze wylosuje czyli np swiatla do pokazania a tu nagle zonk.
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez Borys68 » niedziela 20 stycznia 2013, 10:35

zapi17 napisał(a):Odpowiadajac na pytanie kolegi powyzej mialem juz nagrana robote a teraz lipa bo nie mam chwilowo mozliwosci podejscia do egzaminu.

Współczuję.
Chwilo jedyna możliwośc na D bez ograniczeń to:
1 - KW uzupełniająca dla D za 1000 złotych (jeśli to możliwe)
lub
2 - KW dla D - 3500+ złotych

Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » niedziela 20 stycznia 2013, 10:43

jutro bede dzwonil do osrodka w sprawie tej kwalifikacji i dowiem sie czy jest taka mozliwosc zrobienia tej kwalifikacji uzupelniajacej oraz ile to kosztuje.
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez barthez » niedziela 20 stycznia 2013, 10:55

Ja własnie jestem w trakcie robienie Kwalifikacj wstępnej rozszerzonej koszt u mnie w ośrodku 700zł ( robiłem tutaj wszystko kat. C , D oraz KW na rzeczy ) .
Kat.B (2009)
Kat.C (2012)
Kat.D (2013)
Avatar użytkownika
barthez
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 02 października 2012, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Prawojazdy D kat co teraz??

Postprzez zapi17 » niedziela 20 stycznia 2013, 11:13

to nawet tanio u Ciebie bo u mnie maja taki cennik http://www.motopal.pl/kursy_dok.php i z tego co mi sie wydaje to musial bym zrobic ta za 1800 i wtedy powinno byc dobrze
zapi17
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 07 stycznia 2013, 18:15

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 33 gości