Wydanie prawka ,zameldowanie oraz egzamin

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Wydanie prawka ,zameldowanie oraz egzamin

Postprzez stwdiabel » piątek 28 grudnia 2012, 00:05

Witam wszystkich. Otóż kończę kurs na prawo jazdy i szkoła jazdy będzie zapisywać mnie na egzamin teoretyczny ,który będę miał po 19 stycznia 2013r . Czy mogę mieć problemy z uwagi na to ,że zmienia się sposób dokumentacji kandydata na kierowcę z włączeniem starosty po 19 Stycznia?

Drugi problem to wydanie prawa jazdy. Aktualnie mieszkam w mieście A i jestem zameldowany tymczasowo ,na rok. A ponieważ nie jestem pełnoletni oraz nie mieszkam z rodzicami nie mogę zameldować się na stałe. Dokument ,który złożę w Wordzie będzie to mój paszport z wpisanym moim stałym zameldowaniem w mieście B(innego dokumentu nie posiadam).

I teraz aby uniknąć problemów z udaniem się po prawko z miasta A do miasta B, które jest dosyć daleko. I otrzymać prawko z zameldowaniem tymczasowym , które i tak będzie niebawem moim stałym zameldowaniem. Do tego zmiana zameldowania wymusza chyba wymianę prawka?. Co zrobić aby tego uniknąć?

Przepraszam ,że trochę pomieszałem ale myślę że zrozumiecie.
Pozdrawiam
stwdiabel
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 27 grudnia 2012, 23:35

Re: Wydanie prawka ,zameldowanie oraz egzamin

Postprzez Kay » piątek 28 grudnia 2012, 12:03

stwdiabel napisał(a):Drugi problem to wydanie prawa jazdy. Aktualnie mieszkam w mieście A i jestem zameldowany tymczasowo ,na rok. A ponieważ nie jestem pełnoletni oraz nie mieszkam z rodzicami nie mogę zameldować się na stałe. Dokument ,który złożę w Wordzie będzie to mój paszport z wpisanym moim stałym zameldowaniem w mieście B(innego dokumentu nie posiadam).


Nie wiem, jak jest teraz, ale żeby móc przystąpić do egzaminu, trzeba mieć dowód osobisty. Kurs można było zacząć przed ukończeniem 18 lat, ale nie wcześniej jak 3 miesiące przed 18 urodzinami, jakoś tak. W każdym razie trzeba mieć dowód osobisty, nie mam pojęcia, czy inne dokumenty są akceptowane.
15.12.2012 - zdany egzamin :)
21.12.2012 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
02.01.2013 - prawko w moich rękach :D
Kay
 
Posty: 10
Dołączył(a): poniedziałek 17 grudnia 2012, 19:44


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 90 gości