hamowanie silnikiem na egzaminie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

hamowanie silnikiem na egzaminie

Postprzez wiewioreqezg » wtorek 04 grudnia 2012, 10:37

Witam, mam pytranie dotyczące egzaminu na kat c , otóż ja hamuję silnikiem w ten sposób że jadę z daną prędkością widzę że za jakiś czas musze się zatrzymać więc zdejemuję nogi z pedałów i dojeżdzam do miejsca zatrzymania i w ostatniej fazie hamowania wciskam sprzęgło i hamulec , auto stoi.
A na dodatkowych jazdach instrukotr wydzierał się na mnie że mam nie puszczać pedałów tylko schodzić biegami w dół ;/ i twierdzi że na egzaminie tego wymagają i aby w momencie zatrzymania skrzynia była w położeniu dolnym, nigdy mnie tak nie uczono jeździć , zmieniając biegi w dół , zresztą próboałem tak jak mi nakazywał ale to jest trunde, silnik wyje po kazdej redukcji ;/ coś mi się wydaje że kłamał mnie.
Co wy sądzicie na ten temat?
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: hamowanie silnikiem na egzaminie

Postprzez mk61 » wtorek 04 grudnia 2012, 14:10

Dobrze mówił. To jest prawidłowa technika jazdy. Jak na to będzie patrzył egzaminator, to już tylko on wie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: hamowanie silnikiem na egzaminie

Postprzez skov » wtorek 04 grudnia 2012, 22:36

mk61 napisał(a): To jest prawidłowa technika jazdy.


a jaka to ta jedyna prawidłowa?
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: hamowanie silnikiem na egzaminie

Postprzez Marcingag » wtorek 04 grudnia 2012, 22:58

Hamujesz biegami tylko na górnym zakresie np z 7 na 6 i z 6 na 5 nie przebijasz juz skrzyni na dolny zakres bo na dolnym zakresie jest inne przełożenie i wtedy nastepuje gwałtowne hamowanie. Schodzisz do 5 i wtedy jak auto ma ponizej 1000 obrotów wciskasz sprzeglo i hamulec, tak samo schodzisz bieg nizej jak auto ma okolo 1000 obrotów. Pamietaj oczywiscie ze nie jezdzimy na luzie zebys za wczesnie nie wybil biegu i zaczal sobie leciec na luzie do swiatel.
Kategorie;
A-2012- 1 podejście
B-2012- 1 podejście (w dzień 18 urodzin hehe)
C-2012- 2 podejście
CE-2012 - 1 podejście
D-Myślę że 2015 bedzię :)
Marcingag
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek 03 grudnia 2012, 19:07

Re: hamowanie silnikiem na egzaminie

Postprzez mk61 » środa 05 grudnia 2012, 00:40

skov napisał(a):
mk61 napisał(a): To jest prawidłowa technika jazdy.


a jaka to ta jedyna prawidłowa?

Hamować po kolei biegami, gdzie widzisz problem?
Marcingag napisał(a):Hamujesz biegami tylko na górnym zakresie np z 7 na 6 i z 6 na 5 nie przebijasz juz skrzyni na dolny zakres bo na dolnym zakresie jest inne przełożenie i wtedy nastepuje gwałtowne hamowanie.

Niezupełnie. Raz, że nie w każdym samochodzie masz taką różnicę przełożeń, a dwa, że szybko można to wyczuć, i hamując biegami przed zejściem na dolną skrzynię jeszcze obniżyć obroty.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: hamowanie silnikiem na egzaminie

Postprzez Marcingag » środa 05 grudnia 2012, 18:35

Ja jezdzilem akurat na renault premium w krakowie na nowohuckiej i uczono mnie ze hamujemy biegami tylko na górny zakresie dlatego tak napisalem ale oczywiscie zgadzam sie z toba ;)
Kategorie;
A-2012- 1 podejście
B-2012- 1 podejście (w dzień 18 urodzin hehe)
C-2012- 2 podejście
CE-2012 - 1 podejście
D-Myślę że 2015 bedzię :)
Marcingag
 
Posty: 23
Dołączył(a): poniedziałek 03 grudnia 2012, 19:07


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 66 gości