Niesprawny samochód - odwołanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez sitek2012 » czwartek 08 listopada 2012, 18:04

Witam! Dzisiaj miałem pierwsze podejście do egzaminu na kat. B. Zadania pod maską oraz światła wykonane. Przychodzi czas na rękaw. Dojeżdżam do pierwszego miejsca zatrzymania i wciskam sprzęgło żeby samochód doturlał się już tylko siłą rozpędu (tak zawsze robiłem na kursie i było ok) jednak zaskoczenia po wdepnięciu sprzęgła samochód od razu staje jakbym wcisnął hamulec zamiast sprzęgła. Przez to pierwsza próba nieudana. Druga próba tym razem przy wjeździe tyłem i to samo sprzęgło wciskam i od razu samochód staje a się nie toczy. I próba nr 2 niezaliczona, koniec egzaminu. Gdy wysiadałem przyglądałem się czy może mój tor był jakiś krzywy, ale nie był. Uważam, że to wada samochodu była przyczyną negatywnego wyniku egzaminu. No, bo jeszcze się nie spotkałem żeby po wciśnięciu sprzęgła się zatrzymał. Moje pytanie jest takie czy przy odwołaniu się mam jakieś szanse wygrać to?
sitek2012
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 10 sierpnia 2011, 08:40

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez Anett » czwartek 08 listopada 2012, 18:28

Lepiej nie odwołuj się. Niektóre samochody tak mają po prostu, może to był starszy model. Mogłeś to zgłosić egzaminatorowi na początku na przygotowaniu do jazdy.

Według mnie odwolanie nic ci nie pomoże, i nie wyjdzie na twoje.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez Borys_q » czwartek 08 listopada 2012, 19:05

Szanse masz, ale jak na moje doświadczenie nie odpuściłeś do końca ręcznego.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez Anett » czwartek 08 listopada 2012, 19:46

Oni się na tych co nie zdadzą głównie utrzymują. Odwołanie się nic nie da.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez rusel » czwartek 08 listopada 2012, 22:06

czy przy odwołaniu się mam jakieś szanse wygrać to?


oczywiscie, pisz odwolanie, jezeli pojazd nie mial waznych badan technicznych to masz powtorke egzaminu, jezeli mial badania to oplac sobie rzeczoznawce, niech zawiezie pojazd na stacje diagnostyczną, niech sprawdzi dzialanie sprzegla i wyda opinie na temat pracy sprzegla i jego wplywu na prowadzenie, bedzie opinia to wtedy kieruj sprawe do marszalka i czekaj na rostrzygniecie bo byc moze inni ktorzy nie wyjechali z tej "nogawki" "rękawka" tez beda mogli starac sie o uniewaznienie egzaminu, warto też sprawdzic poziom zwiazkow wysokoenergetycznych na pojezdzie bo jezeli okaze sie ze mogą zawierac trotyl to oznacza ze narazono Cie na niebezpieczenstwo
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez daghda » piątek 09 listopada 2012, 10:38

Coś mi się w to wierzyć nie chce... niesprawne sprzęgło to problem z wrzuceniem biegu czy ruszeniem/zapanowaniem nad autem ale żeby się nagle zatrzymać? :roll:
Není nutné plakat nad rozlitým mlékem - vždyť to není pivo. | Kultura kulturą, lecz prawo i zdrowy rozsądek ponad wszystko.

Była Lancia Lybra SW, jest Seat Ibiza II FL 1.9 SDI - Kapitan Snuja :D

Obrazek
Avatar użytkownika
daghda
 
Posty: 460
Dołączył(a): wtorek 04 października 2011, 21:42
Lokalizacja: Ostrava ČR / Rybnik PL

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez dylek » piątek 09 listopada 2012, 10:58

A nie jeździłeś na nie do końca spuszczony ręcznym ?
Bo to wygląda jakby hamulce lekko trzymały....
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez szerszon » piątek 09 listopada 2012, 23:48

Z pewnoscia klimatyzacja była właczona.... :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez aknx777 » sobota 10 listopada 2012, 00:04

Tip z recznym jest prawdopodobny, ale mogl rownie dobrze cofac na lekko wcisnietym pedale hamulca.

Rusel - miszczostwo swiata :mrgreen:

:wink:
aknx777
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota 27 października 2012, 15:31

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez Kamasek » sobota 10 listopada 2012, 11:23

Nie macie co robić tylko z ludzi się naśmiewać xd.
Tak na poważnie to któryś klocek mógł trzymać.
Już widzę minę egzaminowanego jak stanie na parkingu i zapytają go, którym autkiem jechał, a tam 15 w tym samym kolorze.
5.06.2012r.-prawko zdane za pierwszym podejściem
Obrazek
Kamasek
 
Posty: 348
Dołączył(a): wtorek 05 lipca 2011, 06:43

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez strusiu007 » sobota 10 listopada 2012, 14:08

podejrzewam, że kolega miał zaciągnięty hamulec awaryjny, albo nie był on do końca opuszczony. Ja dziś na egzaminie jeździłem autem (nowe suzuki Swift), które miało tak słaby hamulec roboczy, że trzeba było porządnie depnąć, żeby auto się zatrzymało :)
Prawo Jazdy kat. B zdane za 1 razem: 10.11.2012 r. :)
WORD Łódź ul. Maratońska.

Polecam Auto Szkołę Pałgan w Łodzi!
:thumb2:
Avatar użytkownika
strusiu007
 
Posty: 69
Dołączył(a): piątek 07 września 2012, 19:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez mesta » sobota 10 listopada 2012, 16:40

Fakt faktem, ze kazde auto ma inaczej wyregulowany gaz, sprzegło, hamulec ale da sie wyczuć ich dzialanie chociazby wjezdzajac dopiero na luk przed rozpoczeciem zadania - wtedy mniej wiecej ma sie pojecie jak auto reaguje ale akcja, ze wciskamy sprzegło i samochod staje jak dab jest troszku malo prawdopodobna , jak rozlaczamy napęd to przeciez auto i tak jeszcze porusza sie na zasadzie inercji. Być moze faktycznie jechałeś na nie do konca zrzuconym recznym lub (calkiem niezlosliwie) moze w tym calym stresie egzaminacyjnym przez przypadek faktycznie pomysliles pedal sprzegla z hamulcem i najpierw wcisnales hamulec a potem sprzeglo co przy tak malej predkosci dalo taki a nie inny rezultat - to mi sie wydaje bardziej prawdopodobne :?: :hmm: :wink: 2 rzecz skoro na pierwszej probie Twoim zdaniem auto zachowywalo się dziwnie i zalozmy, ze faktycznie jakims cudem sprzeglo robilo za hamulec to przy drugiej probie mozna bylo zaryzykowac i dojechac jak najblizej tyczki hamujac na zasadzie hamowania awaryjnego, nie wiem nie znam sie dokladnie na budowie sprzegla ale Twoj scenariusz wydaje mi sie wrecz niemożliwy( byc moze sie mylę) i ja osobiscie bym sie nie odwolywala chociazby w obawie, ze naraobilabym sobie siary za takie stwierdzenie no ale to ja Ty zrobisz jak uwazasz :)
Kat. B,
1 egzamin, 11.09.2012:
Teoria + Plac + Miasto - 52 min walki zakonczone niepowodzeniem :(

2 egzamin 01.10.2012
Plac + Miasto+ 53 min walki zakonczone sukcesem :D
mesta
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek 13 września 2012, 15:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez tomcioel1 » sobota 10 listopada 2012, 19:32

miałeś po prostu pecha ... co mogło być przyczyną wykluczając twoje niewłaściwe dzialanie ? często może sporo namieszać dywanik jak sie podsunie do przodu , mocowanie dodatkowych pedałów też moglo się obluzować i nieprawodłowo dzialać - w sumie to juz teraz nieważne bo raczej masz małe szanse na drugi raz na tym samym samochodzie a odwołanie teraz to juz nie ma najmniejszego sensu , bo niby jak to sprawdzić - trzeba było od razu ... mówi sie trudno , głowa do góry i następnym razem będzie lepiej...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez klaudia65 » środa 25 czerwca 2014, 19:56

szerszon napisał(a):
Po prostu ludziom w głowach się nie mieści, że samochód WORDOWSKI może być niesprawny.
szczególnie jak taka opinie wydaja starzy wyjadacze z ogromnym doświadczeniem za kierownicą mierzonym w godzinach. 8)

Akurat byłam w związku z tą sprawą u mechanika i potwierdził, że tak działające sprzęgło to sprzęgło nadające się do wymiany. A abstrahując, ciekawa historia wydarzyła się zresztą doświadczonemu kierowcy rajdowemu z 30-letnim stażem, który miał problem z ruszeniem w aucie, w którym sprzęgło nie tyle było niesprawne, co "ostre". Pewnie powinni temu medaliście zabrać licencję, bo nie umie jeździć. Jeśli ktoś twierdzi, że miernikiem umiejętności jest zdawalność to jest ... kretynem. Znam osoby, które zdały za pierwszym razem i zdążyli już spowodować wypadek i znam tych, którzy z różnych powodów nie zdali od razu, a jeżdżą 100% lepiej. Nie mówiąc już o "wyjadaczach", którzy codziennie powodują wypadki na drogach, więc sorry, ale nie ruszają mnie takie komentarze, bo kto ma rozum i umiejętności, a kto nie pokazuje najczęściej życie ;)
Ostatnio zmieniony środa 25 czerwca 2014, 20:16 przez klaudia65, łącznie zmieniany 1 raz
16.04.2014 TEORIA + (71/74)
10.05.2014 PLAC -
30.06.2014 PLAC + | MIASTO +
klaudia65
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek 06 maja 2014, 15:39

Re: Niesprawny samochód - odwołanie

Postprzez Anett » środa 25 czerwca 2014, 20:14

klaudia- ale tak jest. Nie jesteś wprawiona. Po 30 godzinach nikt nie jest mistrzem kierownicy. W WORD też mają mechaników i gdyby coś było nie tak naprawili by to. Wystarczy zgłosić egzaminatorowi od razu. U mnie były sytuacje że rano zamieniali L gdy była taka sytuacja.

PS. szerszon jest instruktorem więc sorki ale twoje teksty są nie na miejscu nie jego
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości