Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

Postprzez ghost » czwartek 29 listopada 2012, 17:49

Witam, chcialbym sie dowiedziec pewnej rzeczy. Otóż chodzi o to, że podchodzilem 3 razy do egzaminu na prawo jazdy kat. C. Nie zdalem i po kilku tygodniach od ostatniego egzaminu mialem wypadek (nie samochodowy i zaden inny jezeli chodzi o pojazdy mechaniczne), przeszedlem operacje dloni (cos a'la R. Kubica, tylko u mnie to lewa dlon). Przechodze wciaz rehabilitacje i byc moze potrzebna bedzie kolejna operacja rekonstrukcji nerwow, wszystko bedzie zalezalo od wynikow badan ktore bede mial niebawem. Mam sztywny nadgarstek i ciezko mi sie skreca samochodem osobowym (nie mam pelnej ruchomosci nadgarska), ale powoli jakos opanowalem skrecanie pojazdem osobowym. Chodzi mi o to, czy jak przed wypadkiem mialem zaswiadczenie lekarskie, ze jestem wpelni sprawny do prowadzenia pojazdow zawodowo (C+E), to czy przed podejsciem do kolejnego egzaminu potrzebuje nowe zaswiadczenie od lekarza, jakies badania i to On wtedy zdecyduje czy moge prowadzic w takim stanie? Czy moge od razu podejsc do egzaminu bez zadnych badan? Do prowadzenia samochodu zakladam rekawiczke, poniewaz marźnie mi dlon i wtedy ciezko jest mi operowac dlonia i troche dziwnie bedzie wygladalo jak na egzaminie bede w jednej rekawiczce.
ghost
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 29 listopada 2012, 17:22

Re: Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

Postprzez Anett » czwartek 29 listopada 2012, 18:12

Skoro raz miałeś badania na C zrobione, i nie upłynęło tam ileś lat to masz je ważne i badania nie są potrzebne nowe. Tylko zaświadczenie o ukończeniu szkolenia dodatkowego po 3 nie zdanych egzaminach.

Powodzenia na egzaminie :)
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

Postprzez Borys_q » czwartek 29 listopada 2012, 20:12

Tak, tylko jak coś się zdarzy (kolizja/wypadek) to ubezpieczyciel zacznie drążyć temat i może być problem, dla świętego spokoju bym odczekał aż to się wszystko uspokoi skonsultował z lekarzem. Życzę powrotu do zdrowia.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

Postprzez ghost » czwartek 29 listopada 2012, 20:31

Wielkie dzieki, chcialbym jeszcze dowiedziec sie jak to jest z powtorka egzaminu teoretycznego po tych 3 nieudanych probach, poniewaz termin mialem do 2 listopada zeby podejsc do egzaminu praktycznego i czeka mnie powtorka z egzaminu teoretycznego, a chce zrobic to jeszcze przed 15 czy 19 stycznia kiedy to wejda nowe egzaminy i przedluzyc sobie egzamin praktyczny o kolejne 6 miesiecy. Czy potrzebne jest wtedy zaswiadczenie o odbyciu szkolenia dodatkowego czy moge isc ustalic egzamin teoretyczny, zdac a pozniej zrobic dodatkowe szkolenie i wtedy ustalic egzamin praktyczny?
ghost
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 29 listopada 2012, 17:22

Re: Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

Postprzez Borys_q » czwartek 29 listopada 2012, 20:45

mozesz isc ustalic egzamin teoretyczny, zdac a pozniej zrobic dodatkowe szkolenie i wtedy ustalic egzamin praktyczny?
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prawo Jazdy kat. C (egzamin) i nie do konca sprawna reka

Postprzez ghost » czwartek 29 listopada 2012, 20:59

O to mi wlasnie chodzilo, wielkie dzieki. Jeszcze w tym roku zrobie teorie a od razu po nowym roku podejde do praktyki. Jeszcze raz wielkie dzieki. Pozdrawiam
ghost
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 29 listopada 2012, 17:22


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości