Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez skov » sobota 03 maja 2014, 09:40

ech, deregulacji się zachciało ...
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » sobota 03 maja 2014, 10:27

Patrząc juz z pewnej perspektywy czasowej.
Moim zdaniem, z którym oczywiście można sie nie zgodzić, uważam, że egzaminatorem powinien zostać przede wszystkim instruktor z jakimś tam stażem.
Jeśli nawet zdobycie uprawnień nie skończy sie zatrudnieniem w WORDie to i tak z tej całej zabawy można dużo wynieść i nie mam tu na myśli wyposażenia WORDu :lol:
Tak jak pisałem-kurs finansowo już mi sie zwrócił. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez Makabra » sobota 03 maja 2014, 10:57

Egzaminator który nie był nigdy instruktorem to dla mnie jakieś nieporozumienie, tak samo jak ksiądz dający dobre rady o małżeństwie :D
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » sobota 03 maja 2014, 11:02

Są jednostkowe przypadki, ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez mk61 » sobota 03 maja 2014, 14:54

PROVOKATOR1986 napisał(a): Ostatnio robiłem papier na C, C+E i Kwalifikację to wydałem prawie 10 tyś

No, daj sobie spokój.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez rusel » poniedziałek 05 maja 2014, 21:18

Są jednostkowe przypadki, ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę.


Oczywiście znasz te przypadki osobiście w kraju, wyjątki i reguły dlatego stawiasz tezy. Dobry instruktor to materiał na egzaminatora z klasą oraz egzaminatora prymitywa. Dobry spawacz to materiał na eksperta z dziedziny ruchu drogowego jak i drogowego sadystę. Poznało się już trochę towarzystwa, tak kompetentnego i porąbanego, że cv naprawdę przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie.

Instruktor to nie profesor metodyki nauczania, a egzaminator to nie astronauta.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » poniedziałek 05 maja 2014, 21:24

Oczywiście znasz te przypadki osobiście w kraju, wyjątki i reguły dlatego stawiasz tezy.

Wiem w większości przypadków , który egzaminator był instruktorem, a który nie.
I są przypadki, ze były instruktor tak podchodzi do zadań egzaminacyjnych ,ze ręce opadają , jak również są przypadki, że egzaminator bez stażu instruktorskiego jest super.
Ale to są mniejszości.
Oczywiście, że byli instruktorzy na początku kariery egzaminatora sa podobno najostrzejsi. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez rusel » poniedziałek 05 maja 2014, 21:26

egzaminowanie to po prostu stan umysłu.
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » poniedziałek 05 maja 2014, 21:28

Mozliwe. I dlatego tez czytam twoje posty z uwaga , jak i innych egzaminatorów starając sie wyciągnąc co najlepsze.
Dlatego tez ironia przebijająca w twoich postach też jest cenna :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez oskinstruktor » poniedziałek 05 maja 2014, 22:03

Ciekawe czego moich postów z takim zaciekawieniem nie czytasz? ;) Ale myślę, że wkrótce i to ulegnie zmianie ;)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez rusel » poniedziałek 05 maja 2014, 22:08

pewnie dlatego, że w Rybniku jest zbyt dużo rond...
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » poniedziałek 05 maja 2014, 22:11

oskinstruktor napisał(a):Ciekawe czego moich postów z takim zaciekawieniem nie czytasz? ;) Ale myślę, że wkrótce i to ulegnie zmianie ;)

Masz ich zdecydowanie za mało.
Co by nie powiedzieć o tym krwiopijcy skaczącym do gardła osobom egzaminowanym ruselu, :D zawsze mozna coś wyciągnąć ciekawego.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez rusel » poniedziałek 05 maja 2014, 22:47

Jedna statystyka jest pewna, na początku jest mętlik, nie wiadomo co oceniać, czy oceniać i jak oceniać, bo instrukcja nie przewidziała zbyt wiele, a zbyt wiele dzieje się niestandardowych rzeczy.

Linia między poczuciem sprawiedliwości i niesprawiedliwości jest cienka. Fajny kursant, ładnie się ubrał, przywitał, widać, że zależy, coś tam zagada elokwentnie, trzyma kierownice jak rasowy wyjadacz i jedzie jak z nut, rozgląda się jak gołąb przy ziarnie na dworcu i w nagrodę brakuje zatrzymania na zielonej strzałce. A ch....z tym, puścić go i machnąć ręką? Czy stanę się tym fajnym egzaminatorem? A może zakładnikiem sytuacji?

Po nim przyjdzie baba na egzamin państwowy, guma do żucia, różowe gacie, bluzka jak zwymiotowany jogurt, "błąd" informacja egzaminatora, "wcale nie!!!", błąd za błędem, ale pyskówka za każdym razem, zagrożenia jednak brak, w głowie egzaminatora poprzedni egzamin...czy podkręcić pyskatej babie śrubę? może jakiś podwójny błąd się znajdzie bo ewidentnie widać, że kompletnie nic nie potrafi, wracać do wordu bo 25 minuta? a może jeszcze ze 2 kółka? Czy nadal jestem egzaminatorem a może już przestałem nim być przez ostatnie kilkanaście minut.....
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez Makabra » poniedziałek 05 maja 2014, 23:08

Ale jednak szkoląc nabiera się wprawy. Ogarniasz pedały i wyrabiasz sobie refleks który nie był potrzebny podczas prowadzenia. Napatrzysz się na głupoty i potem można pozwolić kursantowi na trochę więcej swobody, wiedząc co może odpierniczyć i że zdążysz.

Kiedyś dawno temu goniłem na rowerze egzamin. Jechał tempem patrolowym więc nie było problemu :mrgreen: Interwencja egzaminatorki na środku skrzyżowania kiedy egzaminowany chciał skręcić pod prąd. Auto zatrzymane w poprzek skrzyżowania ruch niewielki, ale parę aut dojechało. Nie mogłem uwierzyć co się stało potem. Pani egzaminatorka się przesiada z kursantem, zamiast wrzucić wsteczny i zjechać z korony skrzyżowania ( z tyłu miała tylko mnie na rowerze i to w dużej odległości i cała drogę pustą). Trochę obciach nie umieć poprowadzić z prawego fotela.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » poniedziałek 05 maja 2014, 23:40

Ale jednak szkoląc nabiera się wprawy.

Dlatego mój "anioł stróż" w czasie praktyk nie osiwiał. Ktoś wcześniej był szybszy. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 192 gości