Nowe przepisy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Nowe przepisy

Postprzez amatoreador » piątek 14 września 2012, 13:48

Cześć, czytam forum od jakiegoś czasu, ale teraz się zarejestrowałem żeby zadać pytanie. Jak wygląda sytuacja po zdaniu egzaminu teoretycznego na starych zasadach (do 19 stycznia) a praktycznego po tym terminie? Obowiązywać mnie będą stare przepisy (mni. brak zielonego listka, okresu próbnego, bezterminowe prawo jazdy) czy już nowe?
amatoreador
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek 14 września 2012, 13:36

Re: Egzamin teoretyczny a nowe zasady

Postprzez ella » piątek 14 września 2012, 21:44

Obowiązywać mnie będą stare przepisy (mni. brak zielonego listka, okresu próbnego, bezterminowe prawo jazdy) czy już nowe?

Nowe
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Egzamin teoretyczny a nowe zasady

Postprzez LexiconAvenue » piątek 14 września 2012, 21:59

Co z ważnością teorii? "Stara" teoria ważna jest pól roku od egzaminu nawet, jeśli jej ważność upływa po 13 stycznia 2013?
Jeśli upłynie mi ważność "starej" teorii, do czy "nowej" mogę podejść bez żadnych dodatkowych formalności (na podstawie ukończonego kursu)?
Would you get hip to this kindly tip
And go take that California trip
Get your kicks on Route 66
Avatar użytkownika
LexiconAvenue
 
Posty: 189
Dołączył(a): środa 29 sierpnia 2012, 14:17
Lokalizacja: gleiTHENburg

Re: Egzamin teoretyczny a nowe zasady

Postprzez ella » piątek 14 września 2012, 22:22

LexiconAvenue napisał(a):
Jeśli upłynie mi ważność "starej" teorii, do czy "nowej" mogę podejść bez żadnych dodatkowych formalności (na podstawie ukończonego kursu)?

Teoria jest ważna pół roku i nawet jak jej ważnośc upłynie na przykład 20 stycznia 2013 roku to normalnie zapisujesz się na kolejny egzamin bez żadnych dodatkowych formalności. Oczywiście zdajesz teorię po nowemu.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Egzamin teoretyczny a nowe zasady

Postprzez LexiconAvenue » piątek 14 września 2012, 22:40

ella, dziękuję za odpowiedź. Czyli jednak dobrze by było zdać przed 13 stycznia...
Zastanawia mnie, jak to w praktyce zafunkcjonuje- zwłaszcza obniżone prędkości (no przecież fotoradar na listek nie będzie łapał chyba ;-). Ale to juz chyba temat na zupełnien inny wątek.
Would you get hip to this kindly tip
And go take that California trip
Get your kicks on Route 66
Avatar użytkownika
LexiconAvenue
 
Posty: 189
Dołączył(a): środa 29 sierpnia 2012, 14:17
Lokalizacja: gleiTHENburg

Re: Egzamin teoretyczny a nowe zasady

Postprzez jpl » piątek 14 września 2012, 22:52

LexiconAvenue napisał(a):ella, dziękuję za odpowiedź. Czyli jednak dobrze by było zdać przed 13 stycznia...
Zastanawia mnie, jak to w praktyce zafunkcjonuje- zwłaszcza obniżone prędkości (no przecież fotoradar na listek nie będzie łapał chyba ;-). Ale to juz chyba temat na zupełnien inny wątek.



Podejrzewam, że po prostu w razie złapania na przekroczeniu prędkości wysokość mandatu będzie zależała m.in. od tego, kiedy wydano prawo jazdy... :wink:

Powodzenia na egzaminie :!: :!:
Ostatnio zmieniony niedziela 16 września 2012, 03:57 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: Egzamin teoretyczny a nowe zasady

Postprzez amatoreador » piątek 14 września 2012, 23:24

Hymm, to nie dobrze. Cóż, plan jest taki żeby wyrobić się w tym roku, ale jak zaczną się miesięczne kolejki do egzaminów, to może się zrobić nieciekawie.
amatoreador
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek 14 września 2012, 13:36

kilka pytan odnosnie zasad

Postprzez htc » niedziela 16 września 2012, 14:03

Witam!
Mam kilka pytań odnośnie zasad zdawania prawa jazdy na których odpowiedzi nie mogę znaleźć:) a mianowicie...
W grudniu 3 będę miał 18 lat, na kurs jazdy zapisałem się w piątek, do kiedy muszę zakończyć kurs aby egzamin wyznaczyć sobie 3 grudnia? Do listopada czy może wcześniej bo mogą być większe kolejki? Dajmy na to mam egzamin 3 grudnia i nie udaje mi się zdac, czy będę miał jeszcze jedna możliwość zdania na starych zasadach? Kolejna sytuacja: zdałem 3 grudnia teoretyczny a praktyki nie co w tym wypadku? I czy bezwzględnie 19 stycznia KAZDY musi zdawać na nowych nawet jeśli zdawał i uczył się ku starych ale oblał testy?
Proszę o wyrzumialosc i w miarę jasne odpowiedzi. Dziękuje!:)
htc
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 16 września 2012, 14:01

Re: kilka pytan odnosnie zasad

Postprzez ella » niedziela 16 września 2012, 17:12

Po 19.02.2013 roku wszyscy zdają po nowemu, nie liczy się data rozpoczęcia kursu
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Wprowadzenie nowych przepisów - kiedy i co w związku z tym

Postprzez shadowexecutor » poniedziałek 17 września 2012, 19:50

No więc mam kilka pytań co do tych nowych przepisów. Sytuacja wygląda następująco - urodziłem się 01.08.1995. Mam już prawo jazdy A1, ale to nieistotne. Chcę zrobić jak najszybciej prawo jazdy kategorii B. Chciałbym spytać jak się to ma do nadchodzących przepisów. Po pierwsze - kiedy mają wejść? Słyszałem, że w lutym, ale słyszałem też że zdanie egzaminu teoretycznego jest ważne przez 6 miesięcy. I tu pojawia się moje pytanie - czy to jest prawdą? I czy jakkolwiek mi to pomaga? A jeśli nie to czy istnieje jakikolwiek inny sposób na jak najszybsze zdanie prawa jazdy... A przynajmniej na ten nowy egzamin? Polskie prawo jest dziwne i już się w nim gubię :hmm:

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
shadowexecutor
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 17 września 2012, 19:39

Kurs a nowe przepisy

Postprzez Sirocco » wtorek 25 września 2012, 17:15

Witam
Mam pytanie. 21 stycznia bede miał 18 urodziny. Za miesiac moge rozpocząć kurs tylko tu jest pytanie czy gdy zdam egzaminy na prawo jazdy przed 19 stycznia gdy wchodzą te nowe przepisy to będą mnie one obowiązywały? ponieważ prawo jazdy chyba musze odebrać gdy skończe 18 lat? Prosze o porade/pomoc co zrobić. :help:
Pozdrawiam Tomek
Sirocco
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 25 września 2012, 17:09

Re: Kurs a nowe przepisy

Postprzez Radhezz » wtorek 25 września 2012, 17:31

Sirocco napisał(a):Witam
Mam pytanie. 21 stycznia bede miał 18 urodziny. Za miesiac moge rozpocząć kurs tylko tu jest pytanie czy gdy zdam egzaminy na prawo jazdy przed 19 stycznia gdy wchodzą te nowe przepisy to będą mnie one obowiązywały? ponieważ prawo jazdy chyba musze odebrać gdy skończe 18 lat? Prosze o porade/pomoc co zrobić. :help:
Pozdrawiam Tomek
Jak nie zdążysz będziesz zdawał po nowemu. Przynajmniej ja tak miałem gdy ostatnio wprowadzano duże zmiany w egzaminach praktycznych (przełom 2005/2006 - praktycznie likwidacja placu dla kat. B; łuk który został zrobiono szerszy i takie tam).
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Kurs a nowe przepisy

Postprzez dejvid » wtorek 25 września 2012, 17:33

Do egzaminu na prawko możesz przystąpić najwcześniej w dniu 18 urodzin, czyli dopiero 21 stycznia, więc niestety, ale jesteś zmuszony zdawać na nowych zasadach, no chyba, że tak, jak w ubiegłym roku Ministerstwo nie wyrobi się z wprowadzeniem wszystkiego na czas i kolejny raz przełożą termin zmiany przepisów.
17.09.2012 - zdane
---
(2012-09-25 13:17:28) Prawo Jazdy: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
(2012-10-03 11:41:35) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
(2012-10-03 14:26:57) Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany
Avatar użytkownika
dejvid
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 11 czerwca 2012, 21:58

Pytanie dot. procesu egzaminowania w najbliższym czasie

Postprzez yanger » wtorek 25 września 2012, 18:43

Cześć,
Mam takie pytanie, dość konkretne. Wiemy że po nowym roku zmieniane są przepisy przy zdawaniu prawa jazdy, ale po pierwsze: Kiedy dokładnie są one wprowadzane? słyszałem że w lutym. Po drugie: Czy jeśli zaliczę egzamin teoretyczny przykładowo w GRUDNIU - jednak praktycznego nie zaliczę za pierwszym razem, to czy mój zdany egzamin teoretyczny upoważnia mnie do zaliczenia praktyki przez następne pół roku? Jeśli tak - to czy na starych przepisach ?

Pozdrawiam serdecznie i liczę na szybką pomoc.
yanger
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 25 września 2012, 18:31

Re: Pytanie dot. procesu egzaminowania w najbliższym czasie

Postprzez Maciek2 » wtorek 25 września 2012, 19:27

Nowe przepisy wchodzą 19stycznia 2013r. Jeżeli zdałeś teorie to nie będziesz musiał zdawać ale praktyke na nowych zasadach będziesz zdawał ( chyba się nic nie zmienia ) i dostaniesz prawko na okreslony czas prawdopodobnie :)
Maciek2
 
Posty: 24
Dołączył(a): piątek 24 sierpnia 2012, 21:53

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 47 gości