polecenia wydawane przez egzaminatora

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Betyska76 » niedziela 05 sierpnia 2012, 22:58

Mam pytanie dot. poleceń wydawanych przez egzaminatora. Konkretnie chodzi mi o polecenie wydawane po parkowaniu prostopadłym np. po lewej stronie, kiedy mam po wykonanym zadaniu wyjechać. Jeśli pada polecenie wyjeżdżamy to rozumiem, że włączam lewy kierunkowskaz i wyjeżdżam na pas z którego przyjechałam i kontynuuję jazdę w prawo? A jeśli dostanę polecenie wyjeżdżamy w konkretnym kierunku np. w lewo to jaki kierunkowskaz włączam? Sorry za być może głupie pytanie, ale strasznie mi się to myli. Pozdrawiam
Kat. B
Rozpoczęcie kursu marzec 2012 r.
Egzamin teoretyczny zdany 18/18
Egzamin praktyczny zdany 26.10.2012 r.
Betyska76
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela 10 czerwca 2012, 21:47

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez javelin » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 00:54

A co tu jest trudnego. Włączasz ten kierunkowskaz w którą stronę będziesz kręcić kierownicą. Żadnej filozofii w tym nie ma.
Avatar użytkownika
javelin
 
Posty: 61
Dołączył(a): sobota 04 lutego 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez jpl » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 00:57

Generalnie z parkowania najlepiej wyjeżdżać tak, jak się jechało przed wjazdem na miejsce parkingowe - to uniemożliwia m.in. sytuację, że wjedzie się pod prąd, jeśli parkujemy na/przy drodze jednokierunkowej. Natomiast, jeśli egzaminator podaje kierunek, w którym należy wyjechać, to wtedy włączamy kierunkowskaz od tej strony, w którą będziemy skręcać. Jak coś, należy natychmiast dopytać egzaminatora, ja tak robiłem kiedy w trakcie egzaminu nie byłem do końca pewny, gdzie jechać.

Tak czy owak, powodzenia :!: :D
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Betyska76 » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 01:41

jpl dziękuję za odpowiedź :D Czyli jeśli jest polecenie jedziemy w lewo, to muszę wyjechać tyłem w prawo i włączam prawy kierunkowskaz tak? Niedługo mam egzamin i niestety mój instruktor naukę parkowania zostawił mi na sam koniec kursu, a że jak większość kobiet mam problem z kierunkami, to jestem trochę skołowana. Za powodzenie nie dziękuję żeby nie zapeszać :wink:
Kat. B
Rozpoczęcie kursu marzec 2012 r.
Egzamin teoretyczny zdany 18/18
Egzamin praktyczny zdany 26.10.2012 r.
Betyska76
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela 10 czerwca 2012, 21:47

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez jpl » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 19:01

To znaczy tak, jeśli parkujesz równolegle, to masz obowiązek wyjechać przodem i wtedy sprawa z kierunkowskazami jest jasna. :wink:
Natomiast przy parkowaniu prostopadłym, kiedy z kolei musisz wyjechać tyłem, wyjeżdżasz tak, by na końcu manewru, jak auto wróci na drogę, znajdowało się mniej więcej w takiej pozycji, jak przed parkowaniem. Migasz tym samym kierunkowskazem, co przy wjeżdżaniu na miejsce parkingowe. Chyba, że egzaminator każe Ci wyjechać inaczej - wtedy migasz drugim kierunkowskazem. Proste. :wink: Powodzenia raz jeszcze :!:
jpl
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 00:53

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Kamasek » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 22:54

Przy prostopadłym pamiętaj, aby skończyć(w miarę możliwości) na swoim pasie i nie najechać na ciągłą jeśli jest za tobą
5.06.2012r.-prawko zdane za pierwszym podejściem
Obrazek
Kamasek
 
Posty: 348
Dołączył(a): wtorek 05 lipca 2011, 06:43

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Betyska76 » poniedziałek 06 sierpnia 2012, 23:02

Dziękuję Wam za pomoc. Nerwy dają o sobie znać. Mam wrażenie, że się zaczynam resetować :wink: Mam jeszcze dwie jazdy plus jedną przed egzaminem, więc poproszę instruktora o przećwiczenie paru rzeczy. Pozdrawiam serdecznie :D
Kat. B
Rozpoczęcie kursu marzec 2012 r.
Egzamin teoretyczny zdany 18/18
Egzamin praktyczny zdany 26.10.2012 r.
Betyska76
 
Posty: 18
Dołączył(a): niedziela 10 czerwca 2012, 21:47

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez reassor » czwartek 09 sierpnia 2012, 15:25

ja miałem na egzaminie sytuację, że powiedział mi proszę wyjechać tak jak pan wjechał. Troszkę się zdziwiłem bo to był parking bez wyjazdu (taki z jednym wjazdem/wyjazdem przy bloku). Więc zapytałem dla pewności i potwierdził. A chodziło o to, żeby zrobić od razu zawracanie :)
Kat.B - 24.02.2012 - Kat.B zdane :) (Mobilek Tychy)
Kat.A - 10.02.2016 - Teoria 71/74 (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Kat.A - 11.04.2016 - Praktyka (1 raz) :) (Radmar Tychy)
Avatar użytkownika
reassor
 
Posty: 225
Dołączył(a): niedziela 23 października 2011, 18:54
Lokalizacja: Tychy

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Ewe79 » czwartek 24 września 2015, 21:04

Ja mam ten sam problem z parkowaniem, jutro egzamin. Proszę nie pisać, że proste i nie w tym żadnej filozofii, bo gdyby tak było, to bym o to nie pytała. Parkuję prostopadle z lewej lub prawej strony, a potem słyszę polecenia "wyjeżdżamy w lewo", "wyjeżdżamy w prawo", albo "kontynuujemy jazdę", albo "zawracamy", nie wiem jaki kierunek włączyć. Proszę pomóżcie i napiszcie jaki kierunkowskaz mam włączyć w każdej z tych sytuacji.
Ewe79
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 24 września 2015, 21:00

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez jack99 » czwartek 24 września 2015, 22:05

Ewe79 napisał(a):"wyjeżdżamy w lewo"

Lewy kierunkowskaz
Ewe79 napisał(a):"wyjeżdżamy w prawo"

Prawy kierunkowskaz
Ewe79 napisał(a):"kontynuujemy jazdę"

Kierunkowskaz w kierunku, z którego wjechano na miejsce parkingowe.
Ewe79 napisał(a):"zawracamy"

Kierunkowskaz w przeciwnym kierunku, niż ten z którego wjechano na miejsce parkingowe.
jack99
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 24 września 2015, 22:02

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez pasqudek » czwartek 24 września 2015, 22:58

@jack: co do kontynuacji jazdy. Nie kazdy parking ma 2 niezalezne wjazdy/wyjazdy.
pasqudek
 
Posty: 969
Dołączył(a): czwartek 15 stycznia 2015, 22:48

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez jack99 » czwartek 24 września 2015, 23:15

@up
rzecz jasna masz rację.
jack99
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 24 września 2015, 22:02

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Ewe79 » piątek 25 września 2015, 02:27

Dziękuję Wam :) Może to się wydaje idiotyczne, ale niestety dla mnie to jakiś stres ;)

A jak usłyszę komunikat po zaparkowaniu z lewej strony bądź prawej strony "wyjeżdżamy", to rozumiem, że jeśli zaparkowaliśmy z prawej to wyjeżdżamy i jedziemy w prawo, prawy kierunek od początku manewru, a jak w lewo i "wyjeżdżamy" usłyszę, to jadę dalej w lewo z lewym kierunkowskazem od samego początku manewru?
Ewe79
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 24 września 2015, 21:00

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez evertest » piątek 25 września 2015, 07:58

Najlepiej zakoduj sobie, że włączasz taki kierunkowskaz i kręcisz kierownicą w taką stronę, jaką wybierze egzaminator. Czyli słyszysz "proszę wyjechać w prawo" to dajesz prawy kierunkowskaz i kręcisz w prawo. I odwrotnie. A jak walnie coś enigmatycznego typu samo "wyjeżdżamy" to po prostu dopytaj w którą stronę ;) Jego obowiązkiem jest wydawać jasne i jednoznaczne polecenia.
evertest
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 13 sierpnia 2015, 17:38

Re: polecenia wydawane przez egzaminatora

Postprzez Ewe79 » sobota 26 września 2015, 02:33

Dzięki za odpowiedzi, ale na razie sobie nie muszę nic kodować co do kierunków ;) bo nawet na miasto nie wyjechałam, zgasł mi 2 razy na wzniesieniu :( co mi się nigdy nie zdarzało na jazdach wcześniej :(
Ewe79
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 24 września 2015, 21:00

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości