czekanie na jechanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

czekanie na jechanie

Postprzez krzemion » piątek 21 lutego 2003, 23:26

to forum mi pomoglo wiec ja tez byc moze komus pomoge.
gdzies tu na forum ktos napisal madrego posta (sory ze nie pamietam kto). z urzednikami trzeba krotko! postraszcie ich jakimis tam rozporzadzeniami ministra itp.
oto moja historia:
Lodz,
telefon do wydzialu komunikacji po 2 tyg od zdanego egzaminu
- dzien dobry pani itd.,
- ... trzeba czekac 5-6 tyg.
- prosze pani ja nie mam czasu czekac 5 tyg. na dokument, moze mi pani powiedziec skad wzial sie ten okres oczekiwania, gdzie to jest zapisane ? bo wg mojej wiedzy ta procedura powinna trwac 9 dni!
- prosze chwile zaczekac zaraz sprawdze... pana dokumenty zostaly wyslane do w-wy, moze pan zadzwonic za 2 tyg.

zadzwonilem po 1 tyg. (czyli w sumie minelo niecale 3 tyg. od egzaminu)
- ... ile pan czeka ?
-oj prosze pani bardzo dlugo - 3 tyg.
- hahaha prosze pana to dlugo?! ta procedura trwa minimum 5 tyg! prosze zadzwonic za 2 tyg.
- prosze pani ja nie wymieniam sobie prawa jazdy i nie mam zastepczego dokumentu. zdalem egzamin panstwowy i nie moge prowadzic swojego samochodu ...wg rozporzadzenia ministra to powinno trwac max 9 dni... skad ten "nieurzedowy" okres 5 tyg? gdzie to jest zapisane?!
- taka jest procedura ale prosze chwile zaczekac - sprawdze........
-----czekam 2 min---------- mysle sobie "zaraz zapytam sie o jej nazwisko, moze poprosze z jakims tam jej szefem..."
- halo, moze sie pan zglosic po odbior dzisiaj........

nie wiem czego to zasluga ale jedno wiem na pewno - walczcie z biurokracja! pytajcie sie, nachodzcie, kazcie sobie przedstawic regulamin czy cos takiego. 5 tyg czy tam 6 to jakis taki glupi okres na jakiekolwiek procedury nie sadzicie? 7, 14 dni, 1 miesiac to rozumiem ale 5 tyg.????!!!
powodzenia, wiecie juz co robic bo skoro zdaliscie egzamin na prawko to powinniscie byc bystrzy :)
barti
krzemion
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 21 lutego 2003, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kordula » sobota 22 lutego 2003, 00:53

To zależy gdzie tak jest, ja dostałam moje prawko po chyba 13 dniach od zdania egzaminu, nie musiałam nigdzie chodzić, nikogo prosić. Po prostu dzień wcześniej zadzwoniłam i powiedzieli mi, że już jest.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » sobota 22 lutego 2003, 16:12

Tak to jest. Wszyscy się boją urzędników i wychodzą z założenia, że nie warto z nimi zadzierać. Ale właśnie tak trzeba. Bardzo dobry przykład i warto go zapamiętać.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Re: czekanie na jechanie

Postprzez Łakom » sobota 22 lutego 2003, 16:36

krzemion napisał(a):nie wiem czego to zasluga ale jedno wiem na pewno - walczcie z biurokracja!
tak z biurokracją trzeba walczyc :!: wypowiedzmy im wojne na długopisy :D
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Marzenia

Postprzez kos » niedziela 23 lutego 2003, 22:00

Składam wszystkie dokumenty w WORD na ogół 2 tygodnie przed egzaminem z jazdy ( zakładam zdawać najpierw teorię).
W dniu zdania egzaminu z jazdy --- ODBIERAM PRAWO JAZDY W WORD --- Siadam do samochodu i jadę do domu!!! :wink:
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

Postprzez Slawek » poniedziałek 24 lutego 2003, 17:40

To jest realne, ale nie w Polsce. :(
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Kordula » poniedziałek 24 lutego 2003, 20:58

Slawek napisał(a):To jest realne, ale nie w Polsce. :(

Pozostańmy jednak przy naszych realiach, gdzie na prawko czeka się około dwóch tygodni.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

.......

Postprzez Sławek_18 » wtorek 25 lutego 2003, 11:39

...Do dwóch miesiecy :D :D
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » wtorek 25 lutego 2003, 16:08

Nie strasz ludzi, to tylko skrajne przypadki, w większości wypadków czeka sie do około 2 tygodnie.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

a jednak 5 tyg.

Postprzez krzemion » wtorek 25 lutego 2003, 19:35

czeka sie 5 tyg. w Łodzi, jak ktos nie wierzy niech zadzwoni do oddzialu wydawania praw jazdy. uzyska info ze "ta procedura trwa minimum 5 tygodni". co ciekawe tego samego zdania byl portier w wordzie lodzkim, bylem swiadkiem jak pewna dziewczyna pytala sie go o to co dalej po zdanym agzaminie. on odpowiedzial ze trzeba poczekac 5 tyg. dzwonilem tez do mojej autoszkółki - ta sama odpowiedz: 5-6 tyg.
jesli cos powtarza sie odpowiednio wiele razy to staje sie to obowiazujaca prawdą !!! moj post to dowod jak idiotycznym miastem jest Łódź - tutaj jest coraz gorzej jesli chodzi o kazdy aspekt zycia: bezrobocie, przestepczosc, biurokracja, chamstwo.....
to ze udalo mi sie zalatwic szybciej ten dokumencik to czysty przypadek i troche tupetu.
pozdrawiam wszystkich.
krzemion
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 21 lutego 2003, 22:56
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kordula » wtorek 25 lutego 2003, 19:38

Widać, to w dużej mierze zależy od miasto, bo u nas nie jest aż tak źle.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 75 gości