Prawko kat A

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 11:58

Mistrzu zamiast ciągle mnie pomawiać, atakować ad personam sam się nie kompromituj, bo za tym co ja tu postulowałem to poszła niejedna zmiana prawa a Ty skoro jestes taki dobry to czym sie wsławiłeś? Zajmujesz się głównie trollowaniem innych samemu niewiele wnosząć do rozmowy i nie mogąc się niczym pochwalić. Pouczasz tutaj wszystkich ale zobacz na swoje momentami niechlujne pismo które dyskredytuje Cię na samym wstępie. Wciąż nie możesz pojąć że ja nie jestem tutaj od analizy obecnego stanu prawnego tylko od rozmowy nad praktyką nad rzeczywistościa i ewentualnego zachęcania do zmiany obecnego stanu, do dostosowywania prawa do rzeczywistości jak pomysł będzie logiczny i dobry. Odżegnaj się więc od swojego odwiecznego bełkotu o wyższości prawa nad rzeczywistością i nie prowadź ze mną konwersacji w ten sposób. Dwie filozofie podejścia do prawa. Moja- oczywista i słuszna. Twoja - błędna, wykolejona i niedopuszczalna. Każdy przepis budzący wątpliwości podlega krytyce nie debatujemy przecież nad przepisami dobrymi nie budzącymi żadnych wątpliwości jak np. przepis zabraniający wjeżdżania na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Jeśli ktoś nie chce uczestniczyć w programie stopniowego dojścia do najwyższej kategori PJ motocyklowego poprzez podkategorie A1,A2....to alternatywą jaką funduje mu państwo jest przeczekanie z kategorią A całego młodzieńczego okresu kiedy jest wysokie prawdopodobieństwo że delikwent będzie chcial cisnąć ile fabryka dała. Ale żeby to miało sens okres ten powinien kończyć się w wieku 35 lat, to jest bezpieczna granica a nie 24 lata. Przepis jest całkowicie bezsensowny 24 latek który od razu wsiądzie na motocykl kat A będzie cisnął tak samo jak cisnął 18-latek. (kiedy jeszcze mógł dosiadać w tym wieku motocykl kat A). Różnica jest taka że prawdopodobnie spowoduje wypadek w wieku 24 lat a nie w wieku lat 18. Czyli nie ma żadnej istotnej różnicy jeśli chodzi o przeciwdziałanie temu.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 12:27

nie bardzo interesują mnie kategorie motocyklowe, ale twierdzenie że 18-lat jest w równym stopniu dojrzały psychicznie jak 24-latek daleko mija się z prawdą.

oczywiście są wyjątki:
na przykład dawny wychowawca mojego syna, który był wspaniałym człowiekiem, doskonałym pedagogiem, ale miał jedną wadę, gdy wsiadał na motocykl dostawał małpiego rozumu, jak niektórzy po alkoholu. jednak bardzo dojrzały i odpowiedzialny człowiek w życiu zawodowym, bez wahania powierzaliśmy mu dzieciaki pod opiekę.
w efekcie przeciął swoim ścigaczem samochód dostawczy i zginął. 33 lata, 6-letnia córka.
żeby było ciekawiej jego ojciec zginał na motocyklu, gdy ten miał 12 lat.

jednak pomijając ten przykład, statystycznie różnica w psychice 18-latka i 24-latka jest duża. dlatego ustawodawca postawił taki próg wiekowy, jak również dla kat. D i 21 lat dla kat. C (z wyjątkami).

jeżeli uważasz, że ten przepis prawny jest zły, nic trudnego. Ustawę o Kierujących Pojazdami nowelizują średnio dwa razy w roku. więc możesz wzorem naszego forumowego Don Kichota pisać do posłów i innych osób mających wpływ na zamiany tego aktu prawnego.

pisząc tutaj nic nie osiągniesz, Twoje stanowisko znamy, a mojego zdania nie zmienisz.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 12:41

cytat:
"nie bardzo interesują mnie kategorie motocyklowe, ale twierdzenie że 18-lat jest w równym stopniu dojrzały psychicznie jak 24-latek daleko mija się z prawdą."

Zarówno w jednym i drugim przypadku można mówić raczej o niedojrzałości niż dojrzałaości. 24 lata to za mało, miałem okazję przyglądać się największej patologii drogowej w latach 90-tych kiedy nastapił boom motoryzacyjny i zapewniam cię że większość 24-latków cisnęła nieodpowiedzialnie czymoklwiek. Czynnik jaki decyduje o tym że ktoś nie ciśnie to np. zalożenie rodziny, urodziny dziecka czy kategoryczna żona mówiąca że najpierw rózwód a później ewentualnie kupuj sobie motor. W efekcie kolega kupił sobie pierwszy motocykl Hondę CBR 1100 w wieku 38-lat mimo iż wielkie plany miał już w wieku 23 lat.

cytat:
"pisząc tutaj nic nie osiągniesz, Twoje stanowisko znamy, a mojego zdania nie zmienisz."

No jak to nic nie osiągnąłem? Tak sie złożyło że osiągnąłem. Macie coś nie halo z przyswajaniem treści?
Ostatnio zmieniony środa 30 stycznia 2019, 12:52 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 12:52

czyli do kursu kat. A można już przystępować w wieku 18 lat?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 12:53

Nie rozumiem. Skąd taki wniosek? Zacytuj
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 12:59

nie bardzo się rozumiemy, z tego co wyczytałem proponujesz, żeby można byłoby przystępować do kursu i egzaminu kat. A w wieku 18 lat, bo jak sam napisałeś nie widzisz żadnej różnicy w rozwoju psychicznym między 24-latkiem.

więc jeżeli piszesz, że osiągnąłeś coś w temacie o kat. A, to myślałem, że z powodzeniem obniżyłeś granicę wiekową.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 13:38

Nie tutaj akurat skupiam się na bezsensowności wieku 24 lata dopiero po osiągnięciu którego ktoś wsiada od razu na motocykl kat A czyli w założeniu legislator zakłada że ta osoba nie nadaje się od razu na ten motocykl czego legislator dowód daje wprowadzając w jego mniemaniu niezbędne podkategorie motocyklowe, które z kolei nie dotyczą 24-latka więc w zamian legislator liczy że taka osoba ma więcej oleju w głowie i może sama jakoś odpowiedzialnie się doszkoli i będzie mniej skłonna do podejmowania ryzyka podczas jazdy, "bo przecież w wieku 24 lat nie można traktować człowieka jak dziecka". Tak rozumiem wprowadzenie tego ograniczenia. Według mnie 24 lat to za dużo za mało, taki wiek w którym nie trzeba osoby pilnować to wiek 35 lat kiedy człowiek jest już "dorobiony" dojrzalej myśli i ma dużo do stracenia.

Ale oczywiście najbardziej neguję podwójne egzaminowanie dla 18-latków. Jak najbardziej uważam że nic sie nie stanie jak ktoś zda w wieku 18 lat egzamin na A na nowych zasadach a później jeździ na podkategorii A2, do niedawna egzamin był inny nie uwzględniał rzeczywistości, zmieniających się realiów, nie obejmował mocniejszych maszyn a mimo to nic specjalnego sie nie działo jak nawet w ten archaiczny sposób osoba uzyskiwała uprawnienia więc nic tu udowadniać nie trzeba. Tym bardziej teraz jakby 18-latki dziś zdawały egamin w nowej formule.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 15:49

a dlaczego uważasz, że 24-latem nie może mieć styczności wcześniej z motocyklem?
przecież posiadając kat. B może mieć 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu motocykli do 125ccm.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 16:37

Uściślając 24-latek może mieć nawet 3-letnie doświadczenie ale nie jest to motocykl kat A2, między motocyklem A a A1 jest już duża różnica. 15 KM a np. 150 KM robi różnice. Ponadto istnieje przecież taka możliwość że 18-latek też może mieć 2-letnie doświadczenie z motocyklem A1
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 19:29

szofer80 napisał(a):...Tak sie złożyło że osiągnąłem...


no dobrze to już ustaliliśmy sprawę wieku (no może nie do końca), a teraz gdzie te Twoje osiągnięcia, bo ja w dalszym ciągu nie bardzo się orientuję.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 19:56

No dołączyłeś od 2017 roku zdaje się? Więc jesteś usprawiedliwiony poniekąd ale ja Ci od 2011 roku tutaj rysu historycznego teraz nie zrobię bo ja mniej więcej wtedy dołączyłem do forum. Musiałbyś poczytać moje tematy które założyłem. Ogólnie negowałem i neguję wielokrotne egzaminowanie w tych samych kategoriach, można osiągnąć cel w postaci bezpiecznej jazdy przeprowadzając z kandytatem tylko jeden kurs i egzamin. ks-rider napisał że ma gdzieś moje osiągnięcia, przypadkową zmianę prawa po mojej myśli, cóż ja nie powiem że mam gdzieś środowisko szkoleniowe i głęboko wierzę że nastąpi zmiana jakościowa z obecnej ilościowej, tzn będzie szkolonych mniej osób za to lepiej. wielokrotne egzaminowanie z prawie tego samego kojarzy mi się z filozofią ilościową, ta filozofia zakorkowała nam drogi i sprowadziła estymę zawodu szofera do dna i dwóch metrów mułu. Zarobiły OSK, zarobiły WORD-y kosztem naszego bezpieczeństwa. Przecież jak ja czytam na swoim lokalnym forum jak się ludzie wypowiadają przy okazji tematów motoryzacyjnych (jakichs wypadków itp) jaka jest ich wiedza, jakimi sa samozwańczymi szeryfami, jakie nowe prawo układają według swojego własnego widzimisie to nic tylko zgłosić do Wydziału Ruchu Drogowego niech sprawdzają czy mają uprawnienia i skierują wniosek o ponowne przeegzaminowanie.
Ostatnio zmieniony środa 30 stycznia 2019, 20:24 przez szofer80, łącznie zmieniany 1 raz
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 20:24

to że wyrażasz swoje zdanie, to dobrze, ale w moim mniemaniu osiągnięcie to zrealizowanie jakiegoś celu, doprowadzenie od pomysłu do wprowadzenia tego pomysłu w rzeczywistość.

negujesz egzaminowanie w tych samych kategoriach, ja też - w kat. C i C+E, ale czy to jest osiągnięcie?

założenie tematu, może najbardziej potrzebnego, może nurtującego wiele osób, ale czy to jest osiągnięcie?
to jest wyrażenie opinii, a to może zrobić każdy, wystarczy parę minut i dostęp do komputera z siecią.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez szofer80 » środa 30 stycznia 2019, 20:26

Człowieku od 2011 roku postuluję żeby A1 było na podstawie B. Dziwnym trafem jest? Jest. Założyłem temat o trójkołowcach że powinny być na B. Są? No są. To nie mój sukces?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: Prawko kat A

Postprzez Cyryl » środa 30 stycznia 2019, 20:54

gratuluję.

jak masz taką siłę przebicia to może jeszcze byś załatwił, aby KW pełnej (czyli jazdy w warunkach specjalnych na płycie poślizgowej), nie można byłoby wykonywać przed zdobyciem uprawnień do kierowania, bo mi zdarzyło się parę razy trafić na płycie autobusem ludzi, którzy nigdy jeszcze nie siedzieli w autobusie na miejscu kierowcy.

bo ja piszę, postuluję, zakładam tematy i nic się nie zmienia.
może więc Ty byś pomógł?
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prawko kat A

Postprzez skov » środa 30 stycznia 2019, 22:11

Cyryl napisał(a):gratuluję.

jak masz taką siłę przebicia to może jeszcze byś załatwił, aby KW pełnej (czyli jazdy w warunkach specjalnych na płycie poślizgowej), nie można byłoby wykonywać przed zdobyciem uprawnień do kierowania, bo mi zdarzyło się parę razy trafić na płycie autobusem ludzi, którzy nigdy jeszcze nie siedzieli w autobusie na miejscu kierowcy.

bo ja piszę, postuluję, zakładam tematy i nic się nie zmienia.
może więc Ty byś pomógł?


i to jest poważny problem nad którym od dawna i ja ubolewam i zastanawiam się jak można było do tego dopuścić.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości