Psychotesty

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Psychotesty

Postprzez Soundgw » środa 20 lipca 2011, 12:20

Witam,możecie mi mniej więcej opisać jak to wygląda ? lada dzień ide na psycho,cieżko to zdać?
Soundgw
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 15 października 2010, 08:59

Re: Psychotesty

Postprzez Michal0707 » środa 20 lipca 2011, 12:35

Jest tam kilka różnych dziwnych zadań ale ogólnie nie jest to trudne jeżeli masz dobrze pod kopułą ;)
18.04.11 - 20.06.11 - kurs
21.06.11 - zapisanie się na egzamin
18.07.11 - egzamin Bytom - zdane za pierwszym razem
26.07.11 - Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
29.07.11 - Plastik w dłoni ;)
Avatar użytkownika
Michal0707
 
Posty: 54
Dołączył(a): piątek 22 kwietnia 2011, 12:06

Re: Psychotesty

Postprzez qwer0 » środa 20 lipca 2011, 17:30

Psychotesty na kierowce? Na dzien dobry ankieta osobowosci - 100 pytan. Odpowiadasz tak lub nie, lub w ostatecznosci wstawiasz "?" (gdy ani tak ani nie nie pasuje :P ) jednak nalezy tego unikac.
Nastepnie jest spisywanie liczb z tablicy. Na poczatku jest mala tablica probna, wiec jest czas aby zalapac co i jak. Tablica sklada sie z kwadratow, w ktorych znajduja sie 2 liczby - jedna napisana mniejsza czcianka, druga wieksza. Musisz odnajdywac w kolejnosci liczby duze, a na kartke spisywac male (lub odwrotnie) - tablica wlasciwa jest juz troche wieksza i jest mierzony czas.
Po wykonaniu tego, dostajesz ksiazke, w ktorej jest mnostwo obrazkow/wzorow, w ktorych brakuje malego fragmentu. Musisz wybrac pasujacy fragment (A,B,C lub D), tak aby calosc byla logiczna. Na to zadanie rowniez jest jakis tam czas maxymalny.
Pozniej maszyny. Badanie na czas reakcji - 2 pedaly (lewa noga na lewym pedale, prawa na prawym) i swiatla przed Toba. Gdy zapali sie zielone, wciskasz pedal lewy, gdy czerwone pedal prawy. Masz poprawnie wykonac 20 prob, dozwolone 2 bledy. Czas reakcji to bodajrze max. 0,5s. Gdy wcisniesz za pozno jest to liczone jako blad. Gdy wcisniesz nie ten pedal co trzeba, rowniez blad. Kolory nie musza pojawiac sie naprzemiennie, moga sie powtarzac, np 2 razy pod rzad czerwone.
Badanie na widzenie stereoskopowe - opierasz brode na podstawce i przez okular patrzysz na "patyczki". Patyczek po srodku jest nieruchomy. 2 po bokach sa rozsuwane, a Ty masz je zsunac tak, aby wszystkie byly rowno. Na mniejszych stereometrach tolerancja jest w granicach ok. 2mm, na duzych stereometrach w granicach ok. 2cm.
Nastepnie zamykaja Cie w ciemni na 10-15min. Jak tylko wejdziesz, powinienes miec wszystko objasnione i wykonana zostanie proba. Gdy zblizysz oczy do okulara w oddali zobaczysz okrag z przerwa. Jest to umownie tarcza zegara. Gdy przerwa jest na gorze, jest to godzina 12, gdy na dole - 6, po prawej - 3, a po lewej 9. Po odsiedzeniu 10-15min w ciemni zostaniesz poproszony o zblizenie oczu do okulara. Iles tam razy z rzedu masz prawidlowo odpowiedziec, ktora jest godzina :) Na poczatku mozesz nic nie widziec! Pierscien powoli zaczyna swiecic coraz intensywniej i zobaczysz go dopiero po ok. 10-15s! Spotkalem sie z sytuacja, gdy koles przyszedl robic takie badanie po raz pierwszy, od razu po chwili powiedzial, ze nic nie widzi i badanie zakonczone - nikt mu nie wytlumaczyl co i jak i po prostu zgarnal kasiore.
Po tym zostajesz jeszcze w ciemni, bo zostanie przeprowadzone badanie na olsnienie. Spotkalem sie z dwoma roznymi urzadzeniami. Jedno byl to jakby mocno rozswietlony kineskop, na ktorym naklejone sa literki. Masz jak najszybciej je przeczytac.
Drugie urzadzenie z jakim mialem stycznosc, to po odsiedzeniu swojego w ciemni wlaczany jest mocny reflektor, na ktory musimy sie patrzec (w kabinie jest kamera, wiec gdy zamkniesz oczy, to to nie przejdzie :P ) przed ok. 10s. Nastepnie w czelusciach ciemnosci "zapalane" sa male figury geometryczne - kwadrat, kolko, trojkat, krzyzyk - masz mowic co widzisz.
Na koncu jest jeszcze krotki wywiad, pytania o wyksztalcenie, o prace, stan cywilny, dzieci, tatuaz (gdy masz, mozesz zostac poproszony o pokazanie, gdzie, jaki). I to chyba tyle.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Psychotesty

Postprzez Soundgw » czwartek 21 lipca 2011, 14:33

idę na to badanie 1 raz,slabo to widzę,jakoś mnie to martwi. gdyż mogę nie zrozumieć o co kaman i będą problemy. kilka dni temu zaliczyłem kwalifikacje wstepna i 7 dni jest na dostarczenie papierów,jak się któres nie przejdzie to wynik końcowy jest negatywny? pewnie tak
Soundgw
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 15 października 2010, 08:59

Re: Psychotesty

Postprzez mk61 » czwartek 21 lipca 2011, 15:25

Nie pękaj. To tylko tak strasznie brzmi. Ogólnie, jeśli nie masz jakichś dużych wad, to będzie w porządku. Warto jednak było zrobić sobie psychotesty sam dla siebie przed kwalifikacją i wyższymi kategoriami.

Do opisu Qwer0 dodałbym jeszcze porównywanie prędkości. Mamy dwie obracające się tarcze z punktami na nich. Jedna tarcza obraca się ze stałą prędkością, a druga przyśpiesza i zwalnia. Naszym zadaniem jest nacisnąć przycisk w momencie, kiedy obie tarcze kręcą się mniej więcej z taką samą prędkością.
Poza tym, reakcja wzrokowo ruchowa. Może to być na konsoli ok. 10 przyciskowej, na które to przyciski będziesz musiał nacisnąć jak najszybciej, kiedy się zaświecą (zaświecają się pojedynczo) i w jakimś tam czasie musi być określona ilość uderzeń. Albo na aparacie krzyżowym - coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=F0BzcnSV-YM . Pooglądaj sobie pozostałe filmy na ten temat.

Przy każdym zadaniu jest jakaś tolerancja i najważniejsze to się w niej mieścić. Nie musi być idealnie, ale musi być w granicach tolerancji.

Co do pytań, to nie bierz ich do siebie. Większość jest tak bzdurna, że głowa boli. Na te normalniejsze odpowiadaj zgodnie z prawdą, a na te głupsze sobie zaznaczaj, co chcesz. Bo niby kto się zastanawia nad tym, czy w pokoju czuje zapach kawy z filiżanki?

Jeszcze zadania na logikę. Najważniejsze jest jedno. Robić je w swoim tempie, ale prawidłowo. Jeśli nie zdążysz ze wszystkimi - trudno, ale lepiej zrobić ile się da, ale prawidłowo, niż pisać bzdury, ale wszystkie do końca - tak przynajmniej mnie pokierowała psycholog.

Na badaniu lekarz wszystko wytłumaczy, a jeśli czegoś nie "ogarniesz", to możesz powtórzyć zadanie.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Psychotesty

Postprzez qwer0 » czwartek 21 lipca 2011, 15:34

Poza tym, reakcja wzrokowo ruchowa. Może to być na konsoli ok. 10 przyciskowej, na które to przyciski będziesz musiał nacisnąć jak najszybciej, kiedy się zaświecą (zaświecają się pojedynczo) i w jakimś tam czasie musi być określona ilość uderzeń. Albo na aparacie krzyżowym - coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=F0BzcnSV-YM . Pooglądaj sobie pozostałe filmy na ten temat.

To jest obowiazkowe badanie, ale dla operatorow (HDS, wozek widlowy). Dla kierowcow nie jest obowiazkowe.
Bo niby kto się zastanawia nad tym, czy w pokoju czuje zapach kawy z filiżanki?

Miales takie pytania?? xD
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Psychotesty

Postprzez mk61 » czwartek 21 lipca 2011, 15:44

qwer0 napisał(a):To jest obowiazkowe badanie, ale dla operatorow (HDS, wozek widlowy). Dla kierowcow nie jest obowiazkowe.

Ja miałem właśnie na krzyżowym. Najpierw pozycja świeciła się do czasu, aż nie kliknąłem, a później świeciła się przez ok. sekundę i szło dalej. Łatwo stracić wątek. :)
qwer0 napisał(a):Miales takie pytania?? xD

Nawet jeszcze głupsze. Ale te mnie najbardziej rozbawiło i jakoś zapamiętałem. :)
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Psychotesty

Postprzez Cornello » sobota 23 lipca 2011, 16:12

Nawet jeszcze głupsze. Ale te mnie najbardziej rozbawiło i jakoś zapamiętałem

Mnie najbardziej rozwaliło pytanie :"Czy Twoja matka jest/była dobrą kobietą ?" :)

Wszystko już Ci napisali koledzy mk61 i qwer0. Na pewno dasz rade, daj znać jak poszło :)
Cornello
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2011, 21:58

Re: Psychotesty

Postprzez Soundgw » piątek 29 lipca 2011, 15:28

Pozytywnie poszło,ale miałem problem z tym dopasowaniem obrazków:P ile czeka sie dniu po dostarczeniu papierów od lekarza?
Soundgw
 
Posty: 13
Dołączył(a): piątek 15 października 2010, 08:59

Re: Psychotesty

Postprzez Borys_q » piątek 29 lipca 2011, 22:56

Badanie na czas reakcji - 2 pedaly (lewa noga na lewym pedale, prawa na prawym) i swiatla przed Toba. Gdy zapali sie zielone, wciskasz pedal lewy, gdy czerwone pedal prawy. Masz poprawnie wykonac 20 prob, dozwolone 2 bledy. Czas reakcji to bodajrze max. 0,5s. Gdy wcisniesz za pozno jest to liczone jako blad. Gdy wcisniesz nie ten pedal co trzeba, rowniez blad. Kolory nie musza pojawiac sie naprzemiennie, moga sie powtarzac, np 2 razy pod rzad czerwone.


U mnie było inaczej
Zielone: brak reakcji
czerwone: lewy pedał
żółte: prawy pedał
dźwięk: guzik na pilocie w prawej ręce
Ale kryteria oceny chyba łagodniejsze.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Psychotesty

Postprzez Juliakj » poniedziałek 17 lipca 2017, 12:41

Nie ma sensu panikować. Psychotesty są do ogarnięcia, wystarczy tylko pomyśleć i nie odstawiać głupot. Ostatnio robiłem psychotesty rok temu w OES Kraków i było ok
Juliakj
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 25 czerwca 2017, 17:58


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 129 gości