Wiek

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jakie najnizszy prog wiekowy powinien obowiazywac przy egzaminie na prawo jazdy?

16 lat
5
19%
17 lat
8
30%
18 lat
10
37%
>18 lat
4
15%
 
Liczba głosów : 27

Postprzez mpaszko » sobota 18 stycznia 2003, 21:02

Przecież wsystkim wiadomo,że tylko ostatni głupiec odcina sobie dojście do koryta.Tych parę osób ,które próbują coś pożytecznego zrobić dla szkolenia i egzaminowania jest skutecznie hamowana przez tych na początku postu.Panowie z bardzo starej gwardii trzymają się mocno.
Cóż na koniec roku było trochę zamieszania,a teraz jest coraz ciszej ,a nie długo zapomnimy o"rewolucji w szkoleniu i egzaminowaniu".Będzie jak było .To,że ludzie w wieku 18 lat mają np.egzaminy maturalne i na studia pewnie nikogo nie obchodzi.Egzaminy w wieku 16 - 17 lat nie utrudniałyby i tak stresujących przeżyć 18 latków.Ale kogo to obchodzi?
Proste decydenci nie mają dzieci w tym wieku.
mpaszko
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek 23 lipca 2002, 23:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez mytek » sobota 18 stycznia 2003, 21:46

Moim zdaniem to nie ma roznicy dalem glosa na 17 latek ale przeciez nawed 16 -latek jakma od starszego auto to na nie uwaza ...W kazdym pozadnym kraju jest ze dzieci ucza starsi rodzice jezdzic od 16-latek jezdzi 2 lata z rodzicami bez prawka jak bedzie mialo przez te 2 lata 0pkt. to dostaja bez zdawania egzaminu prawko u nas tez tak powinni zrobic ;)
...:::Nie zrażajcie się , samo życie :D:D:::...
Avatar użytkownika
mytek
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 29 sierpnia 2002, 22:29
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez miros » niedziela 19 stycznia 2003, 02:32

przypomne wam ze forum to nie czat.

Kordula: "Wierzysz w to? TO przecież Polska."
Mytek:"Nie wierze ,ale jestem w dobrej wierze haha poprostu mysle o Austri ))))"
Kordula:"Bo chyba o nie o naszej Polsce."

I co te wypowiedzi wprowadzaja do tematu??? czy wam chodzi tylko o to zeby jak najwiecej postow napisac???
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Cidman » niedziela 09 marca 2003, 10:29

To jest mój pierwszy post na tym forum, ale już przechodze do rzeczy:
oczywiście zaznaczyłem 18 bo myśle, że jest to odpowiedni wiek. Sam mam 17 lat i nie zdążyłem zrobić prawka na starych zasadach, może to i dobrze--dłużej może pożyje.............takie właśnie refleksje nasuwają mi się jak widzę któregoś z kolegów który ma głupie pomysły za kierownicą. :roll:
Cidman
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela 09 marca 2003, 10:18
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Postprzez Kordula » niedziela 09 marca 2003, 18:03

Cidman napisał(a):kolegów który ma głupie pomysły za kierownicą. :roll:

Może i te 17 lat było za mało, ale także starsi mają różne dziwne pomysły.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sławek_18 » niedziela 09 marca 2003, 18:50

SIADAJĄC za kierownica trzeba posiadac choć troche odpowiedzialnosci
i dojrzałości psychicznej a ta przychodzi różnie :P
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kordula » niedziela 09 marca 2003, 20:30

Sławek_18 napisał(a):SIADAJĄC za kierownica trzeba posiadac choć troche odpowiedzialnosci
i dojrzałości psychicznej a ta przychodzi różnie :P

Właśnie, to wcale nie jest powiedziane, że ktoś, kto ma 18 lat (lub więcej) musi mieć jej więcej niż ktoś kto 17.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Łakom » niedziela 09 marca 2003, 22:39

Kordula napisał(a):
Sławek_18 napisał(a):SIADAJĄC za kierownica trzeba posiadac choć troche odpowiedzialnosci
i dojrzałości psychicznej a ta przychodzi różnie :P

Właśnie, to wcale nie jest powiedziane, że ktoś, kto ma 18 lat (lub więcej) musi mieć jej więcej niż ktoś kto 17.
...niektórzy ciągle są dziecmi i nigdy nie dojrzeja psychiczne, tzw. "piraci drogowi" niektórzy mają po 30 lat i gnają jak głupki, są to szczególnie kurierzy........ wyprzedają na trzeciego, na zakrętach, na wzniesieniach, znaki dla nich nie istnieja Oni widza tylko zegarek na desce rozdzielczej...... więc różnica wieku 17 czy 18 nie ma tu znaczącej roli......
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Kordula » niedziela 09 marca 2003, 23:30

Łakom napisał(a): więc różnica wieku 17 czy 18 nie ma tu znaczącej roli......

Po raz pierwszy muszę się z Tobą zgodzić. Nawet jeśli wprowadziliby niewiadomo jakie ograniczenia wiekowe, to nie jest powiedziane, że nie byłoby piratów powyżej tej granicy. Niestety, dla większości liczy się tylko prędkość i nic poza tym, żadne ograniczenia wiekowe tego nie zmienią.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez miros » poniedziałek 10 marca 2003, 18:20

a jaka predkosc jest dla ciebie niebezpieczna? bo wiesz ja sie czuje komfortowo przy 100 czy 120 km/h oczywiscie jesli warunki na to pozwalaja. jazda powyzej 140 jest beznadziejna, dla mnie nie ma zadnej przyjemnosci, ale ruszamie spod swiatel z piskiem opon, i przyspieszenie TO jest TO.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Łakom » poniedziałek 10 marca 2003, 19:08

miros napisał(a):....jazda powyzej 140 jest beznadziejna, dla mnie nie ma zadnej przyjemnosci, ale ruszamie spod swiatel z piskiem opon, i przyspieszenie TO jest TO.
miros roszanie z piskiem jest nie dlamnie i chyba nie bezie....... za to jazda powyzej 140 km/h jest tym czymś do czego mam zapał :shock: ...... lubie szybko jeździc przy pedkosci 150 km/h serce wali Ci o kladke piersiową.....czujesz przypływ adneraliny.....
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Slawek » poniedziałek 10 marca 2003, 20:52

A mnie się wydaje, że niebezpiecznie (czyt. zbyt szybko w stosunku do umiejętności) jaździ się zaraz po otrzymaniu prawa jazdy (w większości przypadków). I nie ma tu nic do rzeczy (albo niewiele) czy ktoś jest młody czy starszy.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Kordula » poniedziałek 10 marca 2003, 22:40

Albo z drugiej strony, po egzaminie jeździ się ostrożnie, bo nie jest się pewnym swoich umiejętności, a im później tym się wydaje (choć nie zawsze tak jest) że więcej sie umie i już sie nie przestrzega większości ograniczeń prędkości.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Slawek » wtorek 11 marca 2003, 15:00

No, nie mówiłem tutaj o tych kilku tygodniach zaraz po otrzymaniu prawka (bo wtedy jeździ się najostrożniej), tylko ogólnie o okresie jakichś kilku miesięcy czy lat.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Kordula » wtorek 11 marca 2003, 16:44

Slawek napisał(a):No, nie mówiłem tutaj o tych kilku tygodniach zaraz po otrzymaniu prawka (bo wtedy jeździ się najostrożniej), tylko ogólnie o okresie jakichś kilku miesięcy czy lat.


Albo inaczej, im dłużej ma się prawo jazdy tym jest się pewniejszym. Ja też nie mówiłam o kilku tygodniach, tylko bardziej ogólnie.
teraz już nic tylko sie uczyć ;)
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości