Jakies zmiany w egzaminach ?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez migdal » niedziela 09 stycznia 2005, 19:15

jezierek napisał(a):Ja dowiadywałem sie dyrektora mego osrodka szkoleniowego co i jak. Jezeli zaczełes kurs przed 2005 rokiem zdajesz na starych zasadach

Tak samo dzisiaj uslyszalem
migdal
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek 04 stycznia 2005, 13:30

Postprzez ella » wtorek 11 stycznia 2005, 11:38

Choć rozporządzenie zacznie obowiązywać od 21 lutego, to nowe egzaminy zaczną się prawdopodobnie 1 września 2005r.-mówi M. Wroński. - Trzeba dać czas szkołom na przygotowanie. Wordy muszą mieć tez czas na zakup niezbednych urządzeń do dokumentowania przebiegu egzaminu. Chodzi o kamery.
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,2486924.html
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wiruswww » wtorek 11 stycznia 2005, 18:48

To niestety będę musiał zdawać po staremu, do wrześnie to ja nie moge czekać. Trudno, może czwarty raz będzie dla mnie szczęśliwy.
Czasami mam dość tej całej techniki. Przez tą całą technologie ludzie oduczyli się rozmawiać twarzą w twarz :( I to jest naprawde smutne.
Avatar użytkownika
wiruswww
 
Posty: 553
Dołączył(a): niedziela 29 sierpnia 2004, 13:35
Lokalizacja: Podlasie

Postprzez emka » środa 12 stycznia 2005, 20:01

No nie wiem czy ta wersja jest bardziej korzystna!!! Juz sobie wyobrażam ten stres przy parkowaniu. Poza tym myslicie że to będzie ot takie sobie parkowanie... pewnie będzie jeszcze więcej wymogów np. odpowiednia odległość od zaparkowanych samochodów itp ... będzie jeszcze gorzej!!! Juz nie mówie o instruktorach, którzy będą chyba zjadać tonę środków uspakajających ucząc tych manewrów na parkingu pod Hiper Marketem . a te porysowane samochody ehhhh.... będzie sie działo ale przynajmniej nie będą musieli biegać i podnosic zwalonych słupków... :lol:
"Pytając kobietę o drogę w końcu zabłądzisz razem z nią"
Avatar użytkownika
emka
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela 18 lipca 2004, 14:01
Lokalizacja: Śląsk, Katowice

Postprzez ella » czwartek 13 stycznia 2005, 00:17

Juz nie mówie o instruktorach, którzy będą chyba zjadać tonę środków uspakajających ucząc tych manewrów na parkingu pod Hiper Marketem . a te porysowane samochody ehhhh.... będzie sie działo ale przynajmniej nie będą musieli biegać i podnosic zwalonych słupków

I tu się z tobą emka zgadzam. Ja też od razu pomyślałam o tych biednych samochodzikach na parkingach. A znerwicowani egzaminatorzy odpowiedzialni za zarysowanie komuś samchodu będa oblewać za byle co. Przecież na placu nanewrowym nie jednej osobie mylił sie gaz z hamulcem. Tylko tam wjeżdzała w tyczke a tu w prawdziwy samochód. Instruktor też nie pojedzie na pełen samochodów parking z tego samego powodu. Kiedyś nie było placu tylko na mieście wjeżdzało się w jakąś bramę.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez emil » czwartek 13 stycznia 2005, 16:40

Ostatnio rozmawialem z egzaminatorem i place beda przemalowywane juz po 21 lutym tak ze od wrzesnia to chyba wejda kamerki tylko z tego co wiem!!! a jesli chodzi o parkowanie to wymogow nie bedzie wiecej al beda szukac malych dziurek gdzie rower by nie zaparkował musza oblewac oni z tego żyja!!
emil
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota 08 stycznia 2005, 12:58

Postprzez emka » czwartek 13 stycznia 2005, 17:47

Jestem pewna, że przez to parkowanie pod marketem zdawalność jeszcze bardziej spadnie! Z 70% do 90% niezdających za piewrszym razem!
"Pytając kobietę o drogę w końcu zabłądzisz razem z nią"
Avatar użytkownika
emka
 
Posty: 164
Dołączył(a): niedziela 18 lipca 2004, 14:01
Lokalizacja: Śląsk, Katowice

Postprzez bodek541 » czwartek 13 stycznia 2005, 22:08

a ja myśle, że właśnie będzie łatwiej zdać. Podobno kiedyś było trudniej tak słyszałem
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez janek » czwartek 13 stycznia 2005, 22:23

a ja myśle, że właśnie będzie łatwiej zdać. Podobno kiedyś było trudniej tak słyszałem

Kiedyś manewry robiło się na mieście i tak ma być teraz. Bodek więc jeżeli kiedyś było trudniej to i teraz będzie trudniej a nie łatwiej. To chyba logiczne :wink:

A jak rzeczywiście bedzie to wszystko pokaże życie. Po coś te kamery bedą w samochodach.
Avatar użytkownika
janek
 
Posty: 97
Dołączył(a): piątek 19 marca 2004, 09:23

Postprzez alternativa » niedziela 16 stycznia 2005, 17:30

też mi się wydaje, że to w niczym nie ułatwi zdania egazminu. Chyba, że będzie można robić dowolną ilość korekt. Na placu wszystko jest zawsze tak samo ustawione, a na parkingu może być różnie. Złośliwy egzaminator może kazać zaparkować prostopadle w wąskiej dziurze między samochodami.. i takie tam.. Manewry na mieście dadzą egzaminatorom więcej możliwości oblania, i tyle. A poza tym nie za bardzo rozumiem, co zmienią kamery, przecież nie da się kamerą objąć całego samochodu i jego otoczenia.. Hmm
Dopóki cała ta sitwa egzaminacyjna się nie rozpadnie, to nic się nie zmieni, a ludzie będą zdawać po 5 razy. I proszę mi tu nie mówić, że nie każdy może mieć prawo jazdy, a jak nie ma to tylko dlatego, że słabo jeździ. Jakby tak było, to połowa obecnych kierowców straciłaby prawko. Nikt mi nie wmówi, że moja ciotka, która ma prawko od 20 lat i od 20 lat nie prowadziła samochodu jest mniejszym zagrożeniem na drodze niż ja.
*****
recydywistka
alternativa
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa 05 stycznia 2005, 11:22

Postprzez bodek541 » niedziela 16 stycznia 2005, 18:47

A może będzie tyle kamer że spokojnie wszystko będzie wiadomo. A dlaczego egzaminator ma specjalnie kazać no może będzie chciał ale ja czasem widze jak ludzie parkują że sie drugi samochód nie mieści a przecież pod marketami też są linie i samochody powinny stawać myśle że to sie niczym różnić nie będzie. Zresztą w paru zagranicznych krajach nie ma placu i jakoś ludzie zdają. Moim zdaniem Polscy kierowcy nie są douczeni i może dlatego są zagrożeniem na drodze. A niektórzy pewno sie nie nadają na kierowców.
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Wiedźma » wtorek 18 stycznia 2005, 17:09

Kamery to na pewno plus. A zcy będzie łatwiej? Na początku stwierdziłam, że raczej tak - w końcu sama trzy razy oblałam własnie placyk i dopiero za czwartym razem, wyjechawszy reszcie na miasto, zdałam to chorerne prawko ;)) Ale jak to mówią - jak ktos chce psa uderzyc, to kij zawsze się znajdzie...
P.S. Witam szanowne forum - miło tu :))
Avatar użytkownika
Wiedźma
 
Posty: 178
Dołączył(a): wtorek 18 stycznia 2005, 16:24

Postprzez Bumer » środa 19 stycznia 2005, 15:31

a kto powiedzial, ze trzeba miedzy samochodami parkowac?? ja sam na jednej z lekcji parkowalem na parkingu, ale nie obok innych samochodow, a po prostu miedzy liniami.
awet jesli kaze zaparkowac miedzy samochodamu to i tak bedzie latwiej bo takie parkowanie mozna wykonywac z dziesiatkami korekt, a z reguly jest nawet wiecej miejsca na parkingach niz na placu,
Bumer
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek 05 lipca 2004, 18:41
Lokalizacja: Toruń

Postprzez ella » środa 19 stycznia 2005, 16:17

i tak bedzie latwiej bo takie parkowanie mozna wykonywac z dziesiatkami korekt,

Pod warunkiem, że będzie można na egzaminie wykonywać nie zliczoną ilość korekt :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bodek541 » środa 19 stycznia 2005, 16:28

a z reguly jest nawet wiecej miejsca na parkingach niz na placu

Jak ludzi nie ma po zakupy. Przynajmniej u mnie w czwartki piątki jest kupe samochodów przed marketem a we wtorki i piątki również w mieście. A co do korekt to wątpie żeby można było robić niezliczoną ilość.
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..
bodek541
 
Posty: 607
Dołączył(a): sobota 26 czerwca 2004, 18:59
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości