W-wa zmiany w egzaminie na kat. A - odlewnicza.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

W-wa zmiany w egzaminie na kat. A - odlewnicza.

Postprzez www.expert » piątek 02 lipca 2010, 14:46

informuje, że od 2 lipca 2010 na egzaminie na prawo jazdy na motocykl nie jezdzimy już po jednej z dwóch tras, ale po obszarze wyznaczonym przez mape możliwych wariantów przebiegu trasy egzaminacyjnej dla kategorii A i A1. Link do mapki:

http://word.waw.pl/e-cms/ob.php/mapaA.pdf?id=618

Pozdrawiam
http://expert-szkola.pl
www.expert
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 30 stycznia 2009, 14:53

Postprzez KUBA_1 » czwartek 08 lipca 2010, 15:30

A w W-wawce nie obowiązuje już instrukcja egzaminowania? (DZ U 217/2005 r)
Wg. mnie powinna być jednana trasa.
Egzamin prowadzony niezgodnie z instrukcją wynik (P/N) nieważny.
No chyba że przysnąłem i były jakieś zmiany.
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez egzekutor » czwartek 08 lipca 2010, 23:13

KUBA_1 napisał(a):A w W-wawce nie obowiązuje już instrukcja egzaminowania? (DZ U 217/2005 r)
Wg. mnie powinna być jednana trasa.
Egzamin prowadzony niezgodnie z instrukcją wynik (P/N) nieważny.
No chyba że przysnąłem i były jakieś zmiany.


W Wawce nadal obowiązuje instrukcja i zgodnie z jej zapisami
{ &9.3.2) }, ośrodek egzaminowania określił, w porozumieniu z właściwym organem nadzoru, trasę egzaminacyjną, na której prowadzony jest egzamin w zakresie prawa jazdy kategorii A i A1.
Plan z przebiegiem tej trasy został wywieszony w ogólnie dostępnym miejscu (poczekalni interesantów), tak aby osoby egzaminowane mogły się zapoznać z jej przebiegiem.

Zadaniem egzaminatora jest prowadzenie egzaminu po siatce ulic (określonej trasie egzaminacyjnej), w taki sposób, by móc zrealizować zadania egzaminacyjne i ocenić rzeczywiste (nie szablonowe) umiejętności osób egzaminowanych.
Pozdrawiam
egzekutor
 
Posty: 19
Dołączył(a): poniedziałek 23 listopada 2009, 11:42

Postprzez dylek » piątek 09 lipca 2010, 06:32

3. Trasę egzaminacyjną:
1) należy tak dobrać, aby natężenie ruchu (w godzinach szczytu) na elementach drogi określonych w poz. 1-5 tabeli 7 nie było mniejsze niż 400 pojazdów na godzinę na jeden pas ruchu; nie dotyczy egzaminów prowadzonych w zakresie prawa jazdy kategorii T;
2) na której prowadzony jest egzamin w zakresie prawa jazdy kategorii A1, A, B1 lub T, określa ośrodek egzaminowania w porozumieniu z właściwym organem nadzoru; plan z przebiegiem tych tras wywiesza się w ogólnie dostępnym miejscu ośrodka egzaminowania, tak aby osoby egzaminowane mogły się zapoznać z jej przebiegiem. W przypadku egzaminu w zakresie prawa jazdy kategorii B1 przeprowadzanego pojazdem umożliwiającym przebywanie egzaminatora w pojeździe nie stosuje się wyznaczonych tras egzaminacyjnych.


To tak, by dokładnie było widać zapis ustawy....

Wg mojej oceny należy wyznaczyć dla danej kategorii trasę, by można się było wcześniej zapoznać z jej przebiegiem.. trasa nie musi być jednakowa dla różnych kategorii - tak też chyba interpretuje to większość ośrodków egzaminowania w PL .... może być też interpretacja, że nie musi być 1 stała trasa, lecz wiele tras...
Ale tras, a nie rejon... czyli jeśli na danym obszarze WORD chce jeździć na wiele sposobów, to każda z tych tras ma być podana...
na zasadzie : tu w prawo, tam w lewo.... itd....
Ma być wyznaczona konkretna trasa... pierwsza, siódma, osiemnasta.... każda z osobna wyznaczona.

Dla mnie to co wyczytałem jest mocnym przegięciem interpretacyjnych nie dającym się raczej obronić zapisem ustawy....
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 122 gości