Dwie Kategorie - Dwa Miejsca

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Dwie Kategorie - Dwa Miejsca

Postprzez Tixun » środa 01 grudnia 2004, 15:56

Witam,

Przejrzałem "Najczęściej zadawane pytania" aby swojej obecności na Forum nie rozpocząć od "powtórki" topicu, ale nic nie znalazłem.

No więc do rzeczy... :wink:

Wiosną przyszłego roku planuję w miejscu zamieszkania [Warszawa] zdawać na prawo jazdy kat. A - ot póki co nic nadzwyczajnego.

Tylko że (zawsze musi być to "ale") ... znajomy namawia mnie abym pojechał z nim zdawać egzamin na kat. B do innej miejscowości [w tej chwili nie pamietam jakiej, ale nie w tym rzecz].

I teraz pytanko:

Czy prawo jazdy wydane przez odpowiedni organ w miejscu gdzie zdawałem [Warszawa] będzie jedynie rozszerzone w drugim miejscu [tam gdzie będę zdawał kat. B] czy będzie wydane nowe przez dany organ dla tamtego miejsca.

Spróbuję prościej, bo ciut zakreciłem -> czy na prawie jazdy będzie napisane "wydane przez.." w zależności od pierwszej zdanej kategorii czy od ostatniej [i zmieniane każdorazowo w zależności od miejsca zdawania].

Ps. Śmiesznie wyjdzie jesli okaże się że na nowych wzorach prawa jazdy nie ma w ogóle miejsca na podanie "wydane przez". :oops:

Na tym kończę, mając cichą nadzieję że na ewentualne błedy nowicjusza przymkniecie oko i podzielicie się wiedzą. 8)

Pozdrawiam
Marek.
Tixun
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » środa 01 grudnia 2004, 16:08

Czy prawo jazdy wydane przez odpowiedni organ w miejscu gdzie zdawałem [Warszawa] będzie jedynie rozszerzone w drugim miejscu [tam gdzie będę zdawał kat. B] czy będzie wydane nowe przez dany organ dla tamtego miejsca.

Spróbuję prościej, bo ciut zakreciłem -> czy na prawie jazdy będzie napisane "wydane przez.." w zależności od pierwszej zdanej kategorii czy od ostatniej [i zmieniane każdorazowo w zależności od miejsca zdawania].


Prawo jazdy jest wydawane przez Wydział Komunikacji właściwy dla Twojego miejsca zameldowania. Tak więc obojętnie gdzie zdajesz wszystkie dokumenty z WORD idą do tego Wydziału komunikacji. Zdając najpierw jedną kategorię a potem po jakimś czasie drugą będziesz musiał wymienić posiadane już prawko z jedną kategorią i płacić za wymianę prawka.
Ps. Śmiesznie wyjdzie jesli okaże się że na nowych wzorach prawa jazdy nie ma w ogóle miejsca na podanie "wydane przez

Jest takowe miejsce na tym kawałku plastiku :D :D :D :D
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tixun » środa 01 grudnia 2004, 16:20

ella napisał(a):Zdając najpierw jedną kategorię a potem po jakimś czasie drugą będziesz musiał wymienić posiadane już prawko z jedną kategorią i płacić za wymianę prawka.

Czy będzie dużym nadużyciem Twojej życzliwości jeśli spytam jakiego rzędu jest to kwota [podejrzewam że dość niska, ale skoro jest taka specjalistka jak Ty to wolę spytać]. :wink:

ella napisał(a):Jest takowe miejsce na tym kawałku plastiku :D :D :D :D

:oops: ... naprawdę tak podejrzewałem :P ale wolałem spytać po tym jak na w nowym dowodzie osobistym nie ma miejsca na wpisanie dzieci. :roll: Dobrze że mnie ten zaszczyt nie ominie. 8)
Tixun
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » środa 01 grudnia 2004, 16:24

jakiego rzędu jest to kwota


71 zł + chyba 5 zł opłata skarbowa
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tixun » środa 01 grudnia 2004, 16:26

Ślicznie dziękuję i życzę miłego popołudnia. 8)
Tixun
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa 01 grudnia 2004, 15:45
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości