Parkowanie i ruszanie z miejsca

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Parkowanie i ruszanie z miejsca

Postprzez arek686 » wtorek 23 marca 2010, 22:22

Witam,

Mam kilka wątpliwości związanych z egzaminem na prawo jazdy:

-Czy na praktyce obowiązuje parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, wyjazd przodem?

-Czym rózni się ruszanie samochodem na egzaminie od ruszania na kursach? Dwa razy oblałem bo nie potrafię zajarzyć jak w ogóle ruszyć autem egzaminacyjnym - non stop gaśnie.

1 egzamin - egzamin przerwany. 30.4.3 RMI - 2krotne unieruchomienie pojazdu.

2 egzamin - egzamin przerwany. 30.4.3 RMI - 2krotne unieruchomienie pojazdu.

xD

Czy dobrym sposobem jest popuszczenie leciutko sprzegła i dodawanie gazu aby obroty utrzymały się między 1000 a 2000 ?

Czemu w ogóle nie ma możliwość na egz "wypróbowania" samochodu? Dla mnie róznica między ruszaniem Clio na jazdach doszkalających, kursach (przerózne OSK) a ruszaniem na egz jest diametralna, gdyż nie mogę w ogóle ruszyć

Dzięki za wszelkie odpowiedzi
arek686
 
Posty: 19
Dołączył(a): piątek 28 sierpnia 2009, 11:16

Postprzez piotrekbdg » wtorek 23 marca 2010, 22:29

Zdaję 3 raz. Teorię zdałem we wrześniu 2009 tamtego roku za pierwszym razem ale już przepadła. Czy od tamtej pory coś uległo zmianie? Tzn jakieś nowe pytania, zmiany ? (chyba prędkość na autostradzie jest teraz 150km/h jeśli się nie mylę)


Zmiany na teorii były omawiane gdzieś na forum, a co do prędkości to się mylisz.

Czy na praktyce obowiązuje parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, wyjazd przodem?


Jest to jedna z możliwości.

Czym rózni się ruszanie samochodem na egzaminie od ruszania na kursach?


Sorry, ale to nie forum dla jasnowidzów.

Czy dobrym sposobem jest popuszczenie leciutko sprzegła i dodawanie gazu aby obroty utrzymały się między 1000 a 2000 ?


Najpierw gaz, dopiero lekko sprzęgło i nic złego się stać nie powinno.

Czy priorytetem jest jazda prawym pasem ruchu czy jazda na wprost (jeśli egzaminator milczy) ?


Na wprost.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Postprzez deedee1984 » wtorek 23 marca 2010, 23:16

Czy na praktyce obowiązuje parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, wyjazd przodem?


nie ma - ale na przykład można je wykorzystać przy zawracaniu z użyciem biegu wstecznego

Czemu w ogóle nie ma możliwość na egz "wypróbowania" samochodu


dojazd do łuku i wtedy próbujesz, ogólnie łuk jest formą sprawdzenia, nie ma innej możliwości sprawdzenia, tylko wiadomo, że to już liczy się do egzaminu
Obrazek
Avatar użytkownika
deedee1984
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa 09 grudnia 2009, 14:20
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez waldek » środa 24 marca 2010, 08:59

deedee1984 napisał(a):
Czy na praktyce obowiązuje parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, wyjazd przodem?


nie ma - ale na przykład można je wykorzystać przy zawracaniu z użyciem biegu wstecznego

potwierdzam- nie ma obowiązku wykonania takiego manewru ....jest to jeden ze sposobów zawracania, przy którym nie mogą być brane pod uwagę wymogi zachowania odstępu od pojazdów sąsiednich
przeczytałem projekt zmian w systemie egzaminowania- szkoda , że tak późno o tym pomyślano; ale jedna uwaga: trudno najpierw wsiąść do samochodu a potem sprawdzać poziom płynów ( oleju, hamulcowego....)
waldek
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 08 września 2005, 12:48

Postprzez mk61 » środa 24 marca 2010, 09:28

waldek napisał(a):jest to jeden ze sposobów zawracania,

Coraz ciekawiej...
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez waldek » środa 24 marca 2010, 09:43

mk61 napisał(a):
waldek napisał(a):jest to jeden ze sposobów zawracania,

Coraz ciekawiej...


bardzo prosto - cofasz pomiędzy zaparkowane samochody i potem jedziesz w tę strone , z której przyjechałeś..banalne, nie?
podobnie jak z wykorzystaniem infrastruktury.. np. w bramę...
przeczytałem projekt zmian w systemie egzaminowania- szkoda , że tak późno o tym pomyślano; ale jedna uwaga: trudno najpierw wsiąść do samochodu a potem sprawdzać poziom płynów ( oleju, hamulcowego....)
waldek
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 08 września 2005, 12:48

Postprzez mk61 » środa 24 marca 2010, 10:09

A od kiedy to parkowanie jest zawracaniem, lub na odwrót?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez waldek » środa 24 marca 2010, 10:20

mk61 napisał(a):A od kiedy to parkowanie jest zawracaniem, lub na odwrót?

a kto powiedział,że taki manewr to parkowanie..?? to jest cofanie pomiędzy samochody. Jeśli pzostawisz auto w tym miejscu i np. wysiądziesz - to to jest parkowanie, ..
tak czy inaczej odsyłam do dokumentów źródłowych..
przeczytałem projekt zmian w systemie egzaminowania- szkoda , że tak późno o tym pomyślano; ale jedna uwaga: trudno najpierw wsiąść do samochodu a potem sprawdzać poziom płynów ( oleju, hamulcowego....)
waldek
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 08 września 2005, 12:48

Postprzez mk61 » środa 24 marca 2010, 10:41

Przeczytaj jeszcze raz swoje posty. Od kiedy parkowanie prostopadłe tyłem jest sposobem zawracania? I czemu tak myślisz? Bo trzeba włączyć wsteczny bieg?
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez waldek » środa 24 marca 2010, 10:55

mk61 napisał(a):Przeczytaj jeszcze raz swoje posty. Od kiedy parkowanie prostopadłe tyłem jest sposobem zawracania? I czemu tak myślisz? Bo trzeba włączyć wsteczny bieg?


A jeśli przyjdzie Ci zawrócić z wykorzystaniem biegu wstecznego, cofając w wąską bramę wjazdową np. do posesji- to jak nazwiesz ten manewr ? Parkowanie?
Twierdzę tylko, że nie ma takiego manewru na egzaminie; są trzy, a właściwie jeden z trzech z mozliwością zamiany : parkowanie prostopadłe przodem, skośne przodem i równoległe.
przeczytałem projekt zmian w systemie egzaminowania- szkoda , że tak późno o tym pomyślano; ale jedna uwaga: trudno najpierw wsiąść do samochodu a potem sprawdzać poziom płynów ( oleju, hamulcowego....)
waldek
 
Posty: 21
Dołączył(a): czwartek 08 września 2005, 12:48

Postprzez mk61 » środa 24 marca 2010, 11:16

Ale namieszałeś. Parkowanie prostopadłe tyłem i zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury są dwoma różnymi zadaniami egzaminacyjnymi. To, że do obu musimy użyć biegu wstecznego nie ma żadnego znaczenia między nimi. Więc nie rozumiem tego:
na przykład można je wykorzystać przy zawracaniu z użyciem biegu wstecznego

Bzdura kompletna, a Ty jeszcze próbujesz coś tutaj dopowiadać.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez piotrekbdg » środa 24 marca 2010, 11:21

Fakt, prakowanie prostopadłe mamy tylko przodem, źle spojrzałem i wprowadziłem w błąd, przepraszam. Z tym zawracaniem to tak jak mówi Mk61, podobieństwa są znikome. Cofamy tylko tyle by móc swobodnie zawrócić, nie ma takich wymogów jak w pezypadku parkowania. Są to odmienne manewry.
piotrekbdg
 
Posty: 2139
Dołączył(a): wtorek 18 sierpnia 2009, 00:18

Postprzez Pajejek » środa 24 marca 2010, 14:42

mk61 napisał(a):Parkowanie prostopadłe tyłem i zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury są dwoma różnymi zadaniami egzaminacyjnymi.
Bzdura kompletna
Jeżeli chodzi o egzamin na kat. B, to niewątpliwie zdanie pierwsze jest bzdurą kompletną..
Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać.
Cyceron.
Avatar użytkownika
Pajejek
 
Posty: 516
Dołączył(a): niedziela 26 kwietnia 2009, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mk61 » środa 24 marca 2010, 14:49

Tak, teraz już wiem, że nie ma tego zadania. Sądząc jednak po kat. C, myślałem, że na B również jest taka "opcja".
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości