Rewolucja czy..

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Rewolucja czy..

Postprzez Sławek_18 » środa 27 listopada 2002, 13:05

tylko puste obietniece ?
Cytuje z http://www.prawojazdy.com.pl
"Jazda z osobą towarzyszącą i w trudnych warunkach podczas szkolenia, prawo jazdy na próbę dla młodych kierowców, a także weryfikacja firm szkoleniowych to najważniejsze zmiany w systemie wydawania praw jazdy proponowane przez resort infrastruktury. Miałyby one obowiązywać od stycznia 2004 roku.

Najważniejszą zmianą będzie "prawo jazdy na próbę". Młody kierowca przez pierwsze dwa lata znajdzie się na cenzurowanym: jeżeli w tym czasie popełni trzy poważne wykroczenia, straci prawo jazdy i będzie musiał zacząć szkolenie od nowa. Resort infrastruktury tłumaczy, że tak ostre zasady mają poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Resort infrastruktury chce też zmienić zasady prowadzenia ośrodków szkoleniowych, tak by wyeliminować patologie w ich działaniu, np. łapówki. Mają być wprowadzone nowe formy szkolenia z powodzeniem stosowane m.in. w krajach skandynawskich. Według resortu, tam, gdzie wprowadzono takie rozwiązania, liczba wypadków z udziałem młodych kierowców spadła o 20-50 proc.

Będzie więc już nie tylko jazda po placu manewrowym i mieście, ale również na drogach szybkiego ruchu poza miastami, jazda w trudnych warunkach pogodowych i jazda z osobą towarzyszącą.

Podczas egzaminu większy nacisk będzie położony na sprawdzenie praktycznych umiejętności. Na polskich drogach, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, ginie aż trzykrotnie więcej osób niż w krajach Unii Europejskiej."

Mam co do tego mieszane uczucia.
Pomysl jest pewnie dobry ale czy to sie uda zrealizowac tak aby zmiejszyc liczbe wypadków z udzialem mlodych kierowców o
20-50% :shock: . No nic pozyjemy zbaczymy... mam nadzieje ze zobaczymy :D
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez miros » środa 27 listopada 2002, 18:57

i bardzo dobrze ze na probe na dwa lata i jak popelnisz trzy powazne wykroczenia to robisz od nowa. (ja bym zmienil to na zakaz jazdy i zdawania przez 2 lata, albo cos w tym stylu)

uwazam ze jest to swietne rozwiazanie przynajmniej poczatkujacy beda uwazac i nie traktowac prawa jazdy jak jakiegos papierka ktory pozwala
zabic siebie i innych.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Slawek » środa 27 listopada 2002, 19:28

miros napisał(a):i bardzo dobrze ze na probe na dwa lata i jak popelnisz trzy powazne wykroczenia to robisz od nowa. (ja bym zmienil to na zakaz jazdy i zdawania przez 2 lata, albo cos w tym stylu)

Zakaz jazdy przez dwa lata byłby bez sensu, bo tylko by się ludzie oduczyli jeździć, ale zdawanie kolejny raz jest bardzo dobrym pomysłem.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez encore » poniedziałek 02 grudnia 2002, 16:02

Czy to prawda, ze egzamin ma sie odbywac w obecnosci egzaminatora i instruktora, tak jak kiedys, i ma nie byc placu manewrowego, tylko samo miasto?
encore
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2002, 15:04

Postprzez mpaszko » poniedziałek 02 grudnia 2002, 19:30

Czy warto wierzyć w ten projekt zmian?
Wystarczy przeczytać artykuł Prezesa Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD P.Mirosława Muszyńskiego na str.www.bpj.pl i bardzo łatwo można się przekonać ,że zmiany tak łatwe nie będą.
WORD broni i będzie bronił swoich dochodów nie ważne jakich tych oficjalnych i tych nieewidencjonowanych.Ja wogóle zastanawiam się czy taki tw ór jak WORD do czegoś jest potrzebny i czy spełnił jakąś pozytywną rolę .A może warto aby KAŻDY zainteresowany użytkownik tego forum napisał swoją opinię i wysłał ją na adres poczty elektronicznej
tj.biuletyn@bpj.pl.Kiedy przeczytałem wspomniany artykuł krew mnie zalała i pomyślałem jak taki człowiek może być np.dyrektorem WORD.
Zresztą pewnie może i jest w WORDach tak jak jest.
mpaszko
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek 23 lipca 2002, 23:08
Lokalizacja: Biała Podlaska


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości