Jakość jazdy przed egzaminem

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re:

Postprzez ks-rider » wtorek 26 października 2010, 13:50

sankila napisał(a):Nic dziwnego - 3 godziny, zwłaszcza jeżdżone bez przerwy, to za długi czas dla początkującego. Przeciętny człowiek może utrzymać koncentrację około 40 - 50 min, później trzeba złapać oddech :)


Zaden z moich kursantow nie jezdzi jednej godziny ( 45 min ) wszyscy bezwzglednie jezdza po 2 h ( 90 min ).

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez anek » wtorek 26 października 2010, 14:27

kitikiti nie załamuj się tylko szybko !!!! zmień instruktora albo szkołę. Możesz w każdej chwili zabrać dokumenty i się przenieść, ja tak zrobiłam miałam podobną sytuację. Okazało się, że musiałam dużo godzin wyjeździć z nowym instruktorem bo poprzedni niczego mnie nie uczył tylko miał pretensję jak zrobiłam błąd. Teraz jestem przekonana, że od instruktora bardzo dużo zależy jak będziesz przygotowana do egzaminu, to on przekazuje Ci umiejętności. Mój "nowy" instruktor kazał cały czas mi mówić jakie widzę znaki, co za chwilę będę robiłą zbliżając się do skrzyżowania, w jaką ulicę skręcam, z jakiego pasa będę skręcała. Przez pierwsze 3 spotkania byłam tak wykończona tym gadaniem ale dzięki temu zaczęłam myśleć i przewidywać, nawet na egzaminie trochę gadałam. Dzięki zmianie instruktora poczułam się pewna siebie i uwierzyłam że mogę być dobrym kierowcą, a przyszłam taka zdołowana, że chciałam zrezygnować. Dziś odbieram prawko :D
anek
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 23 września 2010, 12:56

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez kitikiti » wtorek 26 października 2010, 15:14

Anek dzięki za pocieszenie ;) Szkoły już raczej mi się nie opłaca zmieniać, gdyż mało czasu zostało do egzaminu....
Zobaczę, jak pójdzie egzamin, jeśli nie zdam (a to duże prawdopodobieństwo- niestety optymizm po wczorajszej jeździe się ulotnił), to wykupię sobie dodatkowe godziny z innym instruktorem, może z tym poprzednim.
Nie żeby mój instruktor nic nie uczył, tego nie można mu zarzucić, ale w sposób jaki to robi jest niezbyt motywujący...
kitikiti
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 25 października 2010, 22:12

Re: Re:

Postprzez wawa » czwartek 28 października 2010, 19:49

ks-rider napisał(a):
Zaden z moich kursantow nie jezdzi jednej godziny ( 45 min ) wszyscy bezwzglednie jezdza po 2 h ( 90 min ).

:wink:


ks-rider na twoim miejscu bym tak otwarcie nie pisal, przecież ustawa wyraźnie mówi (Dz.U. 217 par.5) ile trwa godzina szkolenia praktycznego. Czyżbyś podczas szkolenia naciągał kursantów?? :wow:
jeśli "a" oznacza szczęście to:
a=x+y+z

x- to praca
y- to rozrywka
z- umiejętność trzymania języka za zębami

Albert Einstein
wawa
 
Posty: 118
Dołączył(a): piątek 06 lutego 2009, 18:00
Lokalizacja: B-B

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez Kolba » niedziela 07 listopada 2010, 00:08

Ja zaczęłam się czuć pewnie na 29 -30h :)
więc o nic się nie martw.
Przed samym egzaminem na 36-37h jeździłam bez większych pomyłek, oprócz parkowania tyłem - moja zmora. A pierwszy egzamin i tak oblałam.
27 kwiecień 2011- pozytywnie zdany egzamin B
[B] 05.05.2011 [C] start kursu 24.05.2013
Puzzel
[B] 17.03.08 [C] 10.05.13 [KWPdoC] start 05.07.13 [D] start 01.08.13 [KWPdoD] start 08.08.13
http://www.kierowniczyswiat.blogspot.com
Kolba
 
Posty: 54
Dołączył(a): sobota 06 listopada 2010, 18:37

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez lavender3 » czwartek 26 czerwca 2014, 06:30

Odświeżam temat, bo wczoraj miałam 28-29h jazdy i wydawało mi się, że jeżdżę ok (instruktor się o nic nie czepiał), dopóki w drugiej godzinie nie wjechałam w strefę ograniczonej prędkości i kompletnie nie umiałam się po niej poruszać, jakoś się zdekoncentrowałam i co chwilę wymuszałam pierwszeństwo, w związku z czym dostalam mega ochrzan od instruktora i kompletnie się podłamałam.
Ze strefą nigdy nie miałam problemów i ani razu na jazdach nie wymusilam pierwszeństwa, więc staram się myśleć, że to gorszy dzień. Oprócz tego większych błędow nie robię (zdarza mi się ściąć zakręt). Od wczoraj czuję się strasznie niepewnie, jakbym nigdy miała nie zdać prawka :roll:
lavender3
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 09:02

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez Tensor » czwartek 26 czerwca 2014, 09:44

Przed pierwszym podejściem szło mi średnio, za drugim lepiej, ale kilka błędów popełniłem np na rondzie. Za trzecim razem żadnego błędu i poczułem się pewniej i udało się
10.06.2014 TEORIA + (74/74) |PLAC -
16.06.2014 PLAC +| MIASTO -
25.06.2014 PLAC + | MIASTO +
Avatar użytkownika
Tensor
 
Posty: 116
Dołączył(a): wtorek 29 kwietnia 2014, 07:49

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez lith » czwartek 26 czerwca 2014, 13:45

jak się czujesz niepewnie zawsze możesz sobie ze 2h dokupić.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez lavender3 » czwartek 26 czerwca 2014, 19:17

Dzięki za odpowiedzi, godziny na pewno będę dokupować żeby przećwiczyć manewry. Po prostu jestem tak przyzwyczajona do nauki z instruktorem, że boję się, co będzie gdy pojadę pierwszy raz sama :D Zwłaszcza, że mój instruktor jest z tych "zrzędzących", np. ciągle jadę wg niego zbyt blisko prawej, albo zbyt blisko lewej. Poza przy parkowaniu równoległym mówi co mam po kolei robić, i owszem, manewr wychodzi mi zawsze bez korekty, no ale czy zrobiłabym to sama... nie wiem, i właśnie tego się boję ;)
lavender3
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota 22 marca 2014, 09:02

Re: Jakość jazdy przed egzaminem

Postprzez jasper1 » czwartek 26 czerwca 2014, 22:53

czy zrobiłabym to sama

Sprawdź.
Weź parę godzin z kimś kto wydaje tylko polecenia i nic nie podpowiada, a jak coś nie tak, to wciśnie hamulec w podłogę i myśl co i jak poprawić.
U mnie świetnie to zadziałało i poprawiło bardzo poziom jazdy.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości