Szukam instrukcji do STAR-MAN 12-185 (światłą,płyny,itd.)

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Szukam instrukcji do STAR-MAN 12-185 (światłą,płyny,itd.)

Postprzez zaq222 » wtorek 22 września 2009, 21:55

dzień dobry
mam nadzieje, że w dobrym temacie pisze

zdaje egzamin na prawo jazdy kat. C w Częstochowie
i w internecie nie mogę znaleźć
na temat samochodu ciężarowego
STAR-MAN 12-185

odnośnie płynów, świateł itd.

jeżeli ktoś wie, gdzie może być instrukcja do tego modelu samochodu ciężarowego STAR-MAN 12-185
to proszę o jakieś na miary.

Chce poinformować, że wszystkie strony internetowe word w Polsce przeszukałem i nie znalazłem opisu www.wordy.pl (całą mapę ze strony przeszukałem word)


czy inne modele jak na przykład man 10.185 coś takiego to samochód jest podobny do STAR-MAN 12-185 proszę o opowiedz
dziękuje za odpowiedz.
zaq222
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 18 września 2009, 17:20

Postprzez tiromaniak » sobota 26 września 2009, 14:43

http://www.word.czest.pl/index.php?id=470&lng=

Zobacz na ten link. To strona Word Częstochowa. Jest tam opis techniczny płynów eksploatacyjnych i świateł odpowiednio do nowego TGL i starego Stara. Różnica polega na tym że w tym nowym TGL wszystkie płyny masz pod maską a w starym z boku za kabiną kierowcy. Patrzałem na stronę WORDu w Częstochowie i tam mają tylko nowe TGL i stary 12 85 więc nie doszukuj się jakiś tam 10 bo to co do niczego nie potrzebne. W TGL masz podwójną skrzynie biegów. Startujesz z 2 lub 3 ( jeśli nie załadowany za mocno) dochodzisz do 4, przełączasz pstryczkiem na górną skrzynie i dalej na górnej 5 bieg, 6, 7, 8 itd.

trzymaj się
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez zaq222 » niedziela 27 września 2009, 15:33

witam
gdzie znajduje się
-poziom płynu hamulcowego
-zbiornik płynu sprzęgłowego

man i bo na zdjęciu nie widać.

znalazłem prezentacje man innego i tam jest jak dobrze pamiętam pod kabiną lub w kabinie nad biegami.
dziękuje za odpowiedz.
zaq222
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 18 września 2009, 17:20

Postprzez mk61 » niedziela 27 września 2009, 15:35

Życzę powodzenia w poszukiwaniu płynu hamulcowego...
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Postprzez tiromaniak » niedziela 27 września 2009, 16:59

O płyn hamulców nikt cię na egzaminie nie będzie pytał. W ciężarowych układy hamulcowe są pneumatyczne i nie ma płynów hamulcowych. Naciśnij sobie na pedał hamulca w ciężarówce to usłyszysz o co chodzi.

Płyn do wspomagania sprzęgła w nowym TGL znajduje się po prawej stronie. Taki biały zbiorniczek i widać go na rysunku. Ten obrazek pokazuje ten mały zbiorniczek, ale nie opisuje go objaśnieniem. W tych starszych pojazdach zazwyczaj masz to w kabinie kierowcy w pobliżu pedałów. Nie sadze aby o to też Ciebie pytali, ale warto wiedzieć.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 132 gości