Opis zawracania

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Opis zawracania

Postprzez grzes_dmb » środa 25 sierpnia 2004, 11:15

1. Czy mógłby mi ktoś napisać instrukcję jak należy zawracać na drodze. Instruktor mi pokazywał rożne sposoby zawracania (zawracanie po lewej stronie, po prawej stronie, na STOP-ie, na skrzyżowaniach), ale nie pamiętam dokładnie jak to się robiło, a niedługo mam egzamin. Prosiłbym aby ktoś mi opisał te sposoby i jakie muszą być spełnione warunki.

2. Jeżeli na egzaminie egzaminator powie mi abym zawrócił w najbliższym możliwym miejscu to dokąd muszę dojechać i jakie warunki muszą być spełnione?

3. Jeżeli mam po prawej stronie wjazd w ulicę jednokierunkową to czy mogę w nią wjechać i zawrócić, czy muszę zawszę wjeżdżać w ulicę dwukierunkową i z niej zawracać? (Wydaje mi się, że nie mogę, ale chcę się upewnić).
grzes_dmb
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa 21 lipca 2004, 12:26

Postprzez ella » środa 25 sierpnia 2004, 11:33

http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1201
2. Jeżeli na egzaminie egzaminator powie mi abym zawrócił w najbliższym możliwym miejscu to dokąd muszę dojechać i jakie warunki muszą być spełnione?

Tam gdzie znaki tego nie zabraniają.
3. Jeżeli mam po prawej stronie wjazd w ulicę jednokierunkową to czy mogę w nią wjechać i zawrócić, czy muszę zawszę wjeżdżać w ulicę dwukierunkową i z niej zawracać? (Wydaje mi się, że nie mogę, ale chcę się upewnić).

Nie możesz zawracać na jednokierunkowej.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez grzes_dmb » czwartek 26 sierpnia 2004, 14:14

Dzięki za odpowiedź na pytanie 2 i 3, ale nie odpowiedzieliście na pytanie najważniejsze - 1. Napiszcie mi instrukcje różnych sposobów zawracania i skończcie już tę dyskusje o egzaminatorach.
grzes_dmb
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa 21 lipca 2004, 12:26

Postprzez ella » czwartek 26 sierpnia 2004, 14:35

Grzesiu, tu masz instrukcje jak zawracać, gdzie można a gdzie nie.
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1201
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... zawracanie
Rzuć na to okiem, może to wystarczy.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez grzes_dmb » piątek 27 sierpnia 2004, 10:45

Chodzi mi o opis krok po kroku. Np:
-pojeżdżasz do prawej krawędzi
-włączasz prawy kierunkowskaz itd.

Taki opis jaki jest np. przy opisywaniu poszczególnych manewrów na placu. Proszę więc aby ktoś taki opis zrobił i opisał różne sposoby (zawracanie na STOP-ie, po prawej stronie, po lewej itp.)
grzes_dmb
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa 21 lipca 2004, 12:26

Postprzez Mmeva » sobota 28 sierpnia 2004, 16:42

1. Czy mógłby mi ktoś napisać instrukcję jak należy zawracać na drodze. Instruktor mi pokazywał rożne sposoby zawracania (zawracanie po lewej stronie, po prawej stronie, na STOP-ie, na skrzyżowaniach),


Nie bardzo rozumiem, co masz na mysli z tym zawracaniem po prawej :shock: - o ile mi wiadomo zawracamy ze skrajnego lewego pasa ruchu.

Zawracac na skrzyżowaniu można tylko ze skrajnego lewego pasa ruchu, więc jeśli na najbliższym skrzyżowaniu zamierzamy zawrócić zajmujemy skrajny lewy pas (oczywiście wcześniej upewniamy się zerkając w lusterko i włączamy lewy kierunkowskaz) i z włączonym lewym kierunkiem wykonujemy manewr. Oczywiście trzeba przepuscić jadących prosto. Jesli o czymś zapomniałam to mnie poprawcie.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez gabi121 » sobota 28 sierpnia 2004, 17:43

o co chodzi z zawracaniem na stopie?
zawraca sie na skrzyzowaniu (to zalezy od skrzyzowania) Wtedy tak jak opisuje to meva ustawiamy sie przy lewej krawedzi i zawracamy maksymalnie blisko wysepki (przy skrecaniu w lewo robimy po prostu wiekszy luk) przepuszczamy auta z gory. kiedy zawracamy na ulice dwupasmowa jednego kierunku mozemy zajac pas lewy. potem pytamy egzaminatora czy bedziemy skrecac w lewo czy mamy zajac prawy pas. i tyle.
oczywiscie zawracamy tam, gdzie nie ma zakazu.
zawrocic mozna jeszcze normalnie na ulicy gdzie nie ma linii ciaglej. Wtedy manewr wykonujemy dokladnie tak jak na placu, tylko szybciej, zeby ktos nam nie wjechal do tylka.
zna ktos jakies inne sposoby zawracania???(oprocz wszelkiego typu wjazdow, zajazdow itd)
gabi
Avatar użytkownika
gabi121
 
Posty: 155
Dołączył(a): czwartek 12 sierpnia 2004, 16:40
Lokalizacja: Chrzanów


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 192 gości