Pasek klinowy

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pasek klinowy

Postprzez kamilka257 » piątek 31 lipca 2009, 14:36

Być może głupie pytanie, ale wszyscy, co czytają moje posty już zauważyli, że świruję, ale czy mogę dostać na egzaminie praktycznym polecenie "Sprawdź naciąg paska klinowego"? Teraz mi przyszło do głowy i się wystraszyłam, bo nigdy tego nie robiłam, nawet nie wiem, czy bym znalazła ten pasek...
kamilka257
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 28 lipca 2009, 20:07

Postprzez brutus81 » piątek 31 lipca 2009, 14:41

Poczytaj instrukcje egzaminowania i bedziesz wiedziała czy mozesz dostać takie zadanie, przecież to podstawa na egzaminie sprawdzić naciąg paska hahaha, skąd wy takie rewelacje bierzecie
brutus81
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek 02 czerwca 2009, 17:41

Postprzez Michno » piątek 31 lipca 2009, 14:43

Pasek klinowy? A po co? :D

Na egzaminie praktycznym losujesz z kart lub masz już wylosowane przez komputer zadania:

Jedno dotyczące świateł a drugie dotyczące silnika czyli sprawdzenie jednej z tych rzeczy: poziomu oleju, zbiornika spryskiwaczy, zbiornika płynu hamulcowego, zbiornika płynu chłodzącego oraz sygnału dźwiękowego (czyli klaskonu). I TYLE ;)

Z resztą, było na pewno o tym na forum, poszukaj...
24.06.09 - teoria [ + ], plac [ + ], miasto [ - ]
06.07.09 - plac [ + ] miasto [ + ]
20.07.09 - prawko odebrane, 150km za mną ;-)
Avatar użytkownika
Michno
 
Posty: 27
Dołączył(a): poniedziałek 06 lipca 2009, 22:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Postprzez kamilka257 » piątek 31 lipca 2009, 16:04

brutus81 - po wczorajszym wewnętrznym ja już niczego nie jestem pewna. Odpowiedziałbyś na pytanie "Jak powiązane są ze sobą układ chłodzenia i smarowania?" będąc małą 18-letnią dziewczynką? Zapisałam sobie to pytanie i będę je chyba każdemu powtarzać, bo dawno mnie coś tak nie zatkało, nawet odpowiadając przed nauczycielami (a niektórzy z nich to niezłe mendy).

Michno - a ja wiem po co....? żeby wiedzieć, czy nie jest zerwany lub za słabo naciągnięty, to tak samo ważne jak to, czy masz dostatecznie dużo oleju. I wierz mi, szukałam na forum, ale zajęło mi to bardzo dużo czasu i nie znalazłam takiego pytania. Od paru dni nie robię nic innego tylko siedzę tu na forum....
kamilka257
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 28 lipca 2009, 20:07

Postprzez cman » piątek 31 lipca 2009, 16:27

kamilka257 napisał(a):Odpowiedziałbyś na pytanie "Jak powiązane są ze sobą układ chłodzenia i smarowania?" będąc małą 18-letnią dziewczynką?

Będąc w tym wieku (małą dziewczynką nigdy nie byłem, ale to raczej nie jest przeszkodą) odpowiedziałbym, że pompy w tych układach są napędzane tym samym paskiem klinowym od wału silnika - bo najprawdopodobniej o taką odpowiedź chodziło instruktorowi (więcej powiązań pomiędzy tymi układami nie dostrzegam).
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez kamilka257 » piątek 31 lipca 2009, 20:40

cman, otóż nie, egzaminatorowi chodziło nie o powiązanie "fizyczne" czyli jakimi urządzeniami są do siebie "przyczepione" tylko chodziło mu o to, że układ chłodzenia utrzymuje stałą temperaturę oleju (ja najpierw powiedziałam, że wychładza olej, w domyśle, ze gdy się za bardzo nagrzewa, ale trzeba uważać na słówka, bo faktycznie, nie jest to lodówka). Ale moja pierwsza odpowiedź brzmiała: - oba są pod pokrywą silnika (musiałam się poprawić, bo na moją nazwę "maska" stwierdził, że maskę zakłada się na twarz :P) i bez nich nie działałby samochód :D

Podpisano: Mistrzyni lania wody 8)

P.S. Musiałam też ogólnie powiedzieć, co wiem o tych układach, a więc, że "tutaj" jest wskaźnik "max" którego nie można przekroczyć dolewając płynów, że trzeba dolewać odpowiedniego oleju- takiego jaki zaleca producent (tutaj pan mnie zagiął, bo mówi, że niekoniecznie, że to bzdura marketingowa, że można byle jakiego aby był tylko odpowiednio mineralny, syntetyczny, czy półsyntetyczny (taaaaaaaak :?: :?: :?: ) no i pokazałam tę skrzynkę srebrną, która jest chłodnicą, pokazałam wlewy płynów, powiedziałam, jak sie sprawdza olej, a pan się pyta "Kiedy można sprawdzić poziom tych płynów" no to ja pierwsze co, że musi być zgaszony, zimny silnik. A pan "i co jeszcze?" ja tak... kurde... no co jeszcze? a chodziło o to, że auto ma stać na równym podłożu, no tak, logiczne xD A na koniec pan powiedział "Pokaż mi silnik". Shit. Gdzie jest silnik?? W końcu wpadłam na to, że to wszystko to jest silnik, wszystkie te urządzenia połączone ze sobą (koło nas był też inny egzaminator i się ze mnie brechtał, że w tym samochodzie silnik jest z tyłu :P)

Jestem taka wdzięczna, że miałam egzamin z tym panem, bo nigdy bym się nie spodziewała, ze pytania mogą tak wyglądać. Teraz będę duuuuuużo dużo bardziej czujna. (Na mieście też parę razy mnie pan zagiął)
kamilka257
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 28 lipca 2009, 20:07

Postprzez qwer0 » piątek 31 lipca 2009, 21:21

pan się pyta "Kiedy można sprawdzić poziom tych płynów" no to ja pierwsze co, że musi być zgaszony, zimny silnik. A pan "i co jeszcze?" ja tak... kurde... no co jeszcze? a chodziło o to, że auto ma stać na równym podłożu, no tak, logiczne xD

Jak dla mnie to taka nauka to nie nauka.
Jak sie uczyc to porzadnie.
Sprawdzic poziom plynow mozemy w kazdym momencie, tylko nie w kazdym momencie wskazanie bedzie miarodajne.
cman, otóż nie, egzaminatorowi chodziło nie o powiązanie "fizyczne" czyli jakimi urządzeniami są do siebie "przyczepione" tylko chodziło mu o to, że układ chłodzenia utrzymuje stałą temperaturę oleju (ja najpierw powiedziałam, że wychładza olej, w domyśle, ze gdy się za bardzo nagrzewa, ale trzeba uważać na słówka, bo faktycznie, nie jest to lodówka). Ale moja pierwsza odpowiedź brzmiała: - oba są pod pokrywą silnika (musiałam się poprawić, bo na moją nazwę "maska" stwierdził, że maskę zakłada się na twarz Razz) i bez nich nie działałby samochód Very Happy

W ten sposob mozna powiazac wszystko.
Nawet glod w afryce z dojrzewaniem pomidorow w europie.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez brutus81 » sobota 01 sierpnia 2009, 10:19

jak egzaminator spyta Cie o taką durnote to powiedz zeby sobie w internecie poczytał jak nie wie , Ty masz wykonać takie zadania jakie nakazuje instrukcja egzaminowania, i niech na tym sie skupi na wewnetrznym twój instruktor a nie o jakieś powiązania pyta , przeciez takimi pytaniami stresuje Cie
brutus81
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek 02 czerwca 2009, 17:41


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 117 gości