kat. B+E stawanie na luku.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

kat. B+E stawanie na luku.

Postprzez elvis5001 » sobota 14 sierpnia 2004, 14:37

Witam wszystkich! otoz ostatnio tj. 2 sierpnia zdawalem egzamin na B+e.
Jak sie domyslacie obalem (bo inaczej bym nie pisaletego posta).
Kurs robilem na punto z laweta :) a egzamin mialem na Ducato:) Mozna powiedziec, ze lekka roznica, tym bardziej ze w zyciu nie kierowalem Fiatem Ducato. Pierwsza proba luku: zle stanalem z przodu (za daleko od linii), druga byla ok, tyle ze dojezdzajac do konca zaczalem sie zastanawiac kiedy sie zatrzymac (bylo trudno to stwerdzic poniewaz nie bylo na koncu lawety takich malych swiatelek po ktorych zawsze sie orientowalem). Jeden gosc ktory zdawal przede mna, powiedzial ze na asfalcie sa 2 linie, jak druga z nich bede mial na wysokosci ramienia to mam sie zatrzymac i bedzie dobrze. Tyle ze ja jadac juz do tylu zaczalem sie zastanawiac: "hmm druga, ale od ktorej strony". Dlatego bedeac przy pierwszej z tych lini, stanalem i poczalem patrzec w lusterko i myslec czy jeszcze podjechac (mam do tego prawo, gdyz na wykonanie tego manewru mam 5 minut i nie jest oceniana plynnosc jazdy). W tym momencie egzaminator powiedzial: "prosze wysiasc". gdy wyszedlem powiedzial nie zdal pan bo stanal pan za daleko od linii. Udal sie w kierunku swojej budki aby wypisac mi kwitek. Przekonany o tym, ze mialem praawo zeby tam stac chwile sie zastanowic zaczalem dochodzic swoich praw(na poczatku spokojnie z pelan kul;tura, nie unoszac glosu) Jednak ten frajer nie chcial ustapic. Po 5 minutach pozniej juz troszke ostrzejszej rozmowy przyanl mi racje i kazal dokonczyc manewr. Wsiadajac do samochodu bylem wiedzialem ze doczepi sie do kazdego go... ze tak brzydko powiem. Zostalo mi tylko podjechanie ok 1 metr do tylu (caly zestaw mialem juz wyprostowany, wiec nawet nie musialem kierownica ruszac). Gdy oowa linie mialem na wysokosci ramienia, dla swietego spokoju podjechalem jeszcze kawalek za nia i jak sie okazalo dupa!!!!!!!!!!!!!!! zabraklo mi, nie uwierzycie 3 CM!!!!! Innym uznawal jak brakowalo 20 cm gdyz jak to sam stwierdzil w apteke nie bedzie sie bawil. Wyobrazcie sobie co ja z nim tam robilem gdy wypisywal mi ten kwitek! (oczywiscie tylko slownie:)))))) z tego zdenerwowania wyciagnalem telefon i zaczalem zdjecia robic:) byscie widzieli jego mine w tym momencie:) Jednak odwolywac sie nie moglem gdyz jakby nie bylo brakowalo mi tych 3 cm.
Co o tym sadzicie? Macie jakies sprawdzone sposoby na prawidlowe zatrzymanie sie ducato z przodu i z tylu???
pozdrawiam
...:::ElUh:::...
elvis5001
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 14 sierpnia 2004, 13:57
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez bialy » sobota 14 sierpnia 2004, 18:51

Trudna sytuacja, na forum chyba nie ma nikogo kto robi/robił b+e, jedyna rada jaka mi zostaje to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Mozesz takze przed ruszeniem spojrzec w lusterka i zapamietac ustawienie lawety wzgledem inny punktow na palcu. Mam nadzieje, ze choć troche pomogłem.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

laweta

Postprzez elvis5001 » sobota 14 sierpnia 2004, 20:35

hehe i w tym caly jest ambaras... o to chodzi ze nie mozesz tak zrobic gdyz przed ruszeniem przod samochodu stoi przed slupkami(czyli caly sklad jest za torem), specjalnie zebys wlasnie tak nie robil jak ty radzisz :(
ale mysle ze jakos dam rade, bo bede jezdzil z kumplem ktory ma ducato:) jednak bardziej mi chodzi o zatrzymanie z przodu, bo z tylu to bede orientowal sie po tych liniach, ktore sa namalowane na asfalcie. Jesli ktos bedzie cos wiedzial, bede wdzieczny za podpowiedz.
Pozdrawiam
...:::ElUh:::...
elvis5001
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota 14 sierpnia 2004, 13:57
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez bialy » sobota 14 sierpnia 2004, 21:51

Temat zatrzymania przodu, byl juz wielokrotnie poruszany, najlepiej wychodzi na wyczucie, sproboj sobie odnalezc jakis punkt odniesienia na placu (nie wiem jak wyglada palc na E:() powinno pomoc.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 218 gości