lusterka na łuku tak samo jak na mieście???

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

lusterka na łuku tak samo jak na mieście???

Postprzez zioloziolo » wtorek 16 czerwca 2009, 23:04

Witam! Słyszałem, że przed robieniem 'rękawa' należy ustawić sobie lusterka do jazdy, potem już nie ma możliwości ustawiania ich sobie inaczej???

Chodzi mi o to, że np jak ostatnio miałem egz to najpierw ustawiłem sobie lusterka na linie a potem po zrobieniu górki zatrzymałem się ustawiłem sobie lusterka 'do jazdy'.

Jeżeli to prawda to dla mnie to wielki absurd :|
zioloziolo
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 13 marca 2009, 12:19
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: lusterka na łuku tak samo jak na mieście???

Postprzez Robis » wtorek 16 czerwca 2009, 23:06

zioloziolo napisał(a):Witam! Słyszałem, że przed robieniem 'rękawa' należy ustawić sobie lusterka do jazdy, potem już nie ma możliwości ustawiania ich sobie inaczej???

Chodzi mi o to, że np jak ostatnio miałem egz to najpierw ustawiłem sobie lusterka na linie a potem po zrobieniu górki zatrzymałem się ustawiłem sobie lusterka 'do jazdy'.

Jeżeli to prawda to dla mnie to wielki absurd :|



Jadąc po mieście też będziesz się zatrzymywał przed każdym łukiem i zmieniał ustawienie lusterek, żeby nie przekroczyć linii? NIE UCZYĆ SIĘ JAZDY NA PAMIĘĆ!
Obrazek
04.06.2009 Teoria (+), Plac (+), Miasto (+)
Toyota Yaris Nr 38!
Avatar użytkownika
Robis
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa 06 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Lublin

Postprzez ella » wtorek 16 czerwca 2009, 23:07

Witam! Słyszałem, że przed robieniem 'rękawa' należy ustawić sobie lusterka do jazdy, potem już nie ma możliwości ustawiania ich sobie inaczej???

Obowiązuje to od ponad 2 lat.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zioloziolo » wtorek 16 czerwca 2009, 23:13

ella napisał(a):
Witam! Słyszałem, że przed robieniem 'rękawa' należy ustawić sobie lusterka do jazdy, potem już nie ma możliwości ustawiania ich sobie inaczej???

Obowiązuje to od ponad 2 lat.


bzdura! za pierwszym razem ustawiłem sobie lusterka na linie a po zrobieniu górki przestawiłem sobie. A na egzamin się ucze jeździć do egzaminu niestety takie realia! ;]
zioloziolo
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 13 marca 2009, 12:19
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Postprzez tw_gliwice » wtorek 16 czerwca 2009, 23:17

Zasady są po to, by je łamać? Bzdura! Ktoś mądry wprowadził ten niebagatelny przepis i trzeba się do niego podporządkować; i nie ma tu ni krzty ironii.
tw_gliwice
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa 03 czerwca 2009, 21:22
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez cman » wtorek 16 czerwca 2009, 23:21

zioloziolo napisał(a):bzdura! za pierwszym razem ustawiłem sobie lusterka na linie a po zrobieniu górki przestawiłem sobie.

To, że raz Ci się udało, bo egzaminator nie zauważył, to tylko Twoje szczęście i nie znaczy, że tak będzie zawsze. Dziwne tylko, że nie wiesz tego od instruktora.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ella » wtorek 16 czerwca 2009, 23:30

bzdura!

Może zamiast pisać BZDURA warto spojrzeć do rozporządzenia. Chyba, że wolisz oblać następny egzamin.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zioloziolo » wtorek 16 czerwca 2009, 23:31

ok dzieki za odpowiedz ;D
zioloziolo
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 13 marca 2009, 12:19
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Postprzez qwer0 » środa 17 czerwca 2009, 11:19

To, że raz Ci się udało, bo egzaminator nie zauważył, to tylko Twoje szczęście i nie znaczy, że tak będzie zawsze.

a to niby czemu?
Wsiadlem do fury i zauwazylem, ze jednak nie bardzo mi tak pasi wiec jeszcze raz sobie ustawilem oparcie, bo wczesniej zrobilem to na szybko, wiec z automatu przestawilem tez delikatnie jedno lusterko - wszystko to przy egzaminatorze i nic nie mowil. Zeby sie latwiej wysiadalo i wsiadalo, za kazdym wejsciem/wyjsciem z auta podnosze kiere na maxa do gory, a jak siadam z powrotem opuszczam na wlasciwe miejsce.
Bo po cholere mam za kazdym razem sobie kolana obijac? Ja wole sobie zycie ulatwic, ustawienie kiery trwa seqnde i tyle tez oszczedzam gdy ja przestawie, a nie gdy sie powoli wytaczam uwazajac na kolana.
Wole sobie ustawic 2gi raz, niz sie poxniej caly egzamin meczyc, ze zle ustawionym lusterkiem - to jakis blad jest?
Normalna reakcja kazdego kierowcy.
A kto koledze udowodni, ze ustawil sobie lusterka w jakis szczegolny sposob do luku, a nie ze po prostu sobie je poprawil?
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gosiaq90 » środa 17 czerwca 2009, 11:52

Co do ustawienia lusterek to radzę nie kombinować na egzaminie. Bo mi egzaminator powiedział będąc na zewnątrz, że mam źle ustawione i jak ja zamierzam po mieście jeździć :( I stał przy tym lusterku aż nie poprawię. Oczywiście się odezwałam, że jednak lusterka to sobie ustawia kierowca sam a nie osoba która jest na zewnątrz i odszedł. :D Na szczęście mój instruktor nauki jazdy nauczył mnie robić rękaw na wyczucie a nie na jakieś pachołki, linie czy inne tzw sposoby na pamięć. Dlatego też moim zdaniem zapis o jednokrotnym ustawieniu lusterek na egzaminie jest bardzo dobry, ponieważ co z tego, że sobie ustawisz lusterka na rękawie i później przy wyjeździe na miasto po raz drugi? a co zrobisz jak dostaniesz już prawo jazdy i przyjdzie Ci zaparkować?-będziesz ustawiał koleny raz lusterka, żeby sobie linie pooglądać? :D
Obrazek
Gosiaq90
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa 04 lutego 2009, 14:43

Postprzez cman » środa 17 czerwca 2009, 12:50

qwer0 napisał(a):A kto koledze udowodni, ze ustawil sobie lusterka w jakis szczegolny sposob do luku, a nie ze po prostu sobie je poprawil?

Egzaminator nic nie musi udowadniać, tylko po prostu komunikuje negatywną ocenę zadania. Oczywiście, że jeżeli jest to kwestia lekkiego poprawienia to ok, ale jeżeli lusterko jest ustawione po prostu na linię i nic więcej w nim nie widać, to jest to niewłaściwe ustawienie, a więc niezaliczone pierwsze zadanie.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez qwer0 » środa 17 czerwca 2009, 13:29

no ale jak to cman udowodnisz, jak chcesz z prawego fotela ocenic, czy koles sobie lekko poprawia, czy dopiero zaczyna poprawnie ustawiac? Egzaminator zauwazy, ze mocno przekreca, koles sie poleci odwolac i co na nagraniu bedzie widac? Tyle co nic, koles powie, ze chcial poprawic i kto mu udowodni, ze tak nie bylo?
Kto lub co mi zabrania poprawienia ustawienia lusterka?
ciekawi mnie co by bylo gdyby te pacholki poprzestawiali na rekawie:D

yaya by byly, bo polowa ludzi w pole by zajechala.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez cman » środa 17 czerwca 2009, 13:38

qwer0 napisał(a):no ale jak to cman udowodnisz, jak chcesz z prawego fotela ocenic, czy koles sobie lekko poprawia, czy dopiero zaczyna poprawnie ustawiac?

Przy pierwszym ustawieniu widzę jak ustawił i widzę, że ustawił dobrze albo źle. Jeżeli źle, to nie zaliczam pierwszego zadania.

qwer0 napisał(a):Egzaminator zauwazy, ze mocno przekreca, koles sie poleci odwolac i co na nagraniu bedzie widac? Tyle co nic, koles powie, ze chcial poprawic i kto mu udowodni, ze tak nie bylo?

Jeżeli ktoś na początku ustawił prawidłowo, to nie ma potrzeby potem mocno przestawiać.

qwer0 napisał(a):Kto lub co mi zabrania poprawienia ustawienia lusterka?

Poprawienia nie, tylko nie powinno być w ogóle dopuszczane nieprawidłowe ustawienie na początku, a jeżeli egzaminator zorientuje się o tym później, to lepiej późno niż wcale.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez qwer0 » środa 17 czerwca 2009, 14:05

Przy pierwszym ustawieniu widzę jak ustawił i widzę, że ustawił dobrze albo źle.

w jaki sposob to udowodnisz?
Powiedzmy, ze ja jestem egzaminowanym i mowie, ze jestes w bledzie, bo widze w lusterku to co powinienem - bok pojazdu i obszar po jego prawej/lewej stronie.
Wskoczysz mi na kolana, sqlisz glowe do mojego poziomu i powiesz, ze sa zle? A ja dalej bede twierdzil, ze nie i ze widze to co powiedzialem wczesniej.
Kamery nie zarejestruja tego czy lusterka byly tak jak ja mowilem, czy tak jak Ty mowiles.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez cman » środa 17 czerwca 2009, 14:30

Ale co Ty z tym udowadnianiem? Udowadnia się w sądzie. Egzaminator niczego nie musi udowadniać, on po prostu ocenia.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości