przeciwmglowe tylnie i przednie? micra

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

przeciwmglowe tylnie i przednie? micra

Postprzez alf139 » środa 22 kwietnia 2009, 16:00

bardzo prosze o odpowiedz poniewaz jutro mam egzamin a nie daje mi to spokoju. Chodzi mi konkretnie o nissana micre instruktor uczyl mnie ze jest tylko jedno swiatlo przeciwmglowe tylne w tym aucie, ale gdzies na forum wyczytalem ze sa w micrze przeciwmglowe przednie?? jak tak to w jaki sposob je wlaczamy i gdzie z przodu sa one zauwazalne?
jeszcze jedno pytanko czy bedac na placu i zjezdzjac z rekawa na wzniesienie musze uzywac kierunkow skrecajac? oraz swiatel mijania? czy sa one nieobowiazkowe na placu.

z gory dziekuje za odpowiedz
alf139
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 22 kwietnia 2009, 11:17

Postprzez jot » środa 22 kwietnia 2009, 16:08

przeciwmgłowych przednich nie musisz używać ani prezentować. możesz po prostu zignorować ich istnienie. interesuje cię jedynie przeciwmgłowe tylne. jeżeli chodzi o kierunkowskazy na placu... pewnie by cię za to nie oblali, ale ich używanie jest bardzo pożądane.
lamer wielki koronny.
jot
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek 25 września 2008, 02:32
Lokalizacja: Kraków

Postprzez dawid91 » środa 22 kwietnia 2009, 16:41

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale światła mijania czy jakiekolwiek na placu nie są wymagane, przynajmniej tak mi mówił mój instruktor. Czy ich włączenie będzie błędem? Nie wiem. Na placu jedynie pasy trzeba mieć zapięte i drzwi zamknięte :)

Każdy skręt na placu chyba trzeba sygnalizować kierunkowskazem? (Ale na łuku nie trzeba) Czy tylko wyjazd z łuku i skrzyżowaniach wewnętrznych dróg ośrodka?
(Pytam w tym temacie bo nie chcę zakładać nowego, a jutro egzamin :P )

P.S Odnośnie świateł przeciwmgłowych przednich

http://www.voila.pl/116/6xrgg/index.php?get=1&f=1

Włącza się je w tym samym miejscu co tylne przeciwmgłowe, na pewno dostrzeżesz jak coś :wink:
dawid91
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek 30 grudnia 2008, 11:53

Postprzez Erotis » środa 22 kwietnia 2009, 19:13

A ja na egzaminie swoim ze stresu zapomniałam sprawdzić światła przeciwmgielne i przednie i tylne a egzaminator albo tego nie zauważył albo zauważył ale się nie przejął i i tak zdałam za pierwszym razem ;) jak ktoś umie jeździć to egzaminatora mało obchodzi czy pokaże jakieś tam światła przeciwmgielne które nie są aż tak ważne w końcu.
26.03.2009 r.
Teoria (+) Plac (+) Miasto (+) :D
Avatar użytkownika
Erotis
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota 20 grudnia 2008, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Postprzez cman » środa 22 kwietnia 2009, 21:52

jot napisał(a):przeciwmgłowych przednich nie musisz używać ani prezentować. możesz po prostu zignorować ich istnienie.

I zakończyć egzamin w wynikiem negatywnym.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez jot » czwartek 23 kwietnia 2009, 01:48

cman napisał(a):
jot napisał(a):przeciwmgłowych przednich nie musisz używać ani prezentować. możesz po prostu zignorować ich istnienie.

I zakończyć egzamin w wynikiem negatywnym.


a może jakaś podstawa prawna do tego? bo ja też zdawałem na micrze, nie zaprezentowałem ani nie używałem świateł przeciwmgłowych przednich i zakończyłem egzamin z wynikiem pozytywnym.
lamer wielki koronny.
jot
 
Posty: 38
Dołączył(a): czwartek 25 września 2008, 02:32
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krejzol;-) » czwartek 23 kwietnia 2009, 08:15

widze długo nic nie sie pojawiło nowego odnosnie swiateł ale mnie instruktor obecnie poinformował ze egzaminacyjne micry maja swiatła przeciwmgłowe przednie i tez powinno sie je egzaminatorowi pokazac:)
krejzol;-)
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 22 kwietnia 2009, 22:28
Lokalizacja: Bydzia

Postprzez cman » czwartek 23 kwietnia 2009, 08:38

jot napisał(a):a może jakaś podstawa prawna do tego?

Rozporządzenie napisał(a):1) sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego - osoba egzaminowana musi zaprezentować, że potrafi sprawdzić:
(...)
f) działanie świateł zewnętrznych pojazdu,
- odpowiednio jeżeli występuje,

Rozporządzenie mówi o światłach zewnętrznych pojazdu, wszystkich jakie w danym pojeździe występują. Nie mówi, że nie dotyczy to świateł nie stanowiących obowiązkowego wyposażenia pojazdu.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Erotis » czwartek 23 kwietnia 2009, 13:38

To widać mój egzaminator wolał ocenić najpierw moją jazdę i sprawdzić czy rzeczywiście warto oblewać mnie za niepokazanie świateł przeciwmgielnych i jak widać dałam radę.


Naprawdę jak ktoś umie jeździć to za byle pierdołę oblany nie zostanie.
26.03.2009 r.
Teoria (+) Plac (+) Miasto (+) :D
Avatar użytkownika
Erotis
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota 20 grudnia 2008, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Postprzez marekqqq » piątek 24 kwietnia 2009, 06:05

zmień instruktora.... Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie WSZYSTKICH świateł zewnętrznych pojazdu! Jeżeli pojazd posiada przednie przeciwmgłowe to też MUSISZ je sprawdzić! A co do kierunkowskazów... Jako kierujący masz obowiązek sygnalizować zmianę kierunku jazdy.... Pozdrawiam
marekqqq
 
Posty: 57
Dołączył(a): niedziela 08 marca 2009, 08:18


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości