Pytanie dotyczące nowych przepisów.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Pytanie dotyczące nowych przepisów.

Postprzez KoTeKMK » czwartek 23 lipca 2009, 22:39

Witam mam na imię Paweł zarejestrowałem się na tym forum specjalnie dla tego pytania . otóż dziś nie stety oblałem po raz pierwszy egzamin kategorii "A" ale do rzeczy.

Egzamininator tłumaczył nam przebieg egzaminu praktycznego najpierw mówił że losujemy sobie co mamy omówić, a następnie powiedział iż po pokazaniu wszystkiego ogumienia łańcucha itp itd przystępujemy dalej do egzaminu na to ja się spytałem:
Jak to w końcu jest mam omówić to co wylosuję czy może stan opon i łańcucha jest obowiązkowy
Na to on mi odpowiedział był pan na kursie... Nie powiedzieli panu? i nie otrzymałem odpowiedzi.
Ludzie wokół powiedzieli kurcze na wszelki wypadek można powiedzieć o tych oponach i łańcuchu nie zaszkodzi...
Pech tak chciał iż byłem jako pierwszy.
Wylosowałem
Kierunki i olej.
Opowiedziałem on powiedział proszę dalej sprawdzać.
Pomyślałem a może jednak to obowiązkowe i powiedziałem o łańcuchu i oponach na to on do mnie dobrze dalej.... Myślę sobie o co chodzi mu i opowiedziałem wszystko tak jak było za starych egzaminów każde światła. Po zakończeniu powiedział do mnie ok zaliczone proszę dalej...


Więc pewnie rozumiecie moje pytanie jak to jest z tym wszystkim mówię tylko i wyłącznie to co wylosuje czy może te nieszczęsne ogumienie i łańcuch obowiązkowo za każdym razem.
KoTeKMK
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 23 lipca 2009, 22:10

Postprzez ziemniaczek » niedziela 06 września 2009, 12:44

Ponowie pytanie, czy łańcuch i opony są obowiązkowe czy tylko sprawdzamy to co wylosujemy ? Prosze o odpowiedź, jutro mam egzamin !
ziemniaczek
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela 22 lutego 2009, 04:04
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez cman » niedziela 06 września 2009, 19:17

Łańcuch jest obowiązkowy, opon się nie sprawdza.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ziemniaczek » niedziela 06 września 2009, 20:58

Czyli sprawdzam 2 wylosowane rzeczy i oprócz tego jeszcze tylko łańcuch tak ?
ziemniaczek
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela 22 lutego 2009, 04:04
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez cman » niedziela 06 września 2009, 21:01

Tak, no i jeszcze w ramach tego samego zadania egzaminacyjnego, zdejmujesz motocykl z podpórki, przemieszczasz 5 metrów i z powrotem podpierasz.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ziemniaczek » poniedziałek 07 września 2009, 16:44

Ok, zdane a wyglądało to tak :

Na pierwszej kopercie egzaminator kazał sprawdzić 2 wylosowane rzeczy, w moim wypadku światła mijania i poziom płynu hamulcowego a następnie przeprowadzić motocykl na drugą kopertę i dopiero na drugiej kopercie sprawdzić stan łańcucha ... zadzwoniłem do instruktora przed egzaminem, chciałem usłyszeć jego zdanie na ten temat ten powiedział mi że łańcuch nie jest obowiązkowy a jak mu później powiedziałem że jednak jest to powiedział że to zależy od egzaminatora ...

to tak dla informacji.
ziemniaczek
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela 22 lutego 2009, 04:04
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez cman » poniedziałek 07 września 2009, 16:49

Gdybyś z nim jeszcze rozmawiał, to mu wytłumacz, że to nie zależy od egzaminatora, tylko od rozporządzenia i żeby zapoznał się tabelą nr 4.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez athlon » wtorek 08 września 2009, 11:10

zadzwoniłem do instruktora przed egzaminem, chciałem usłyszeć jego zdanie na ten temat ten powiedział mi że łańcuch nie jest obowiązkowy a jak mu później powiedziałem że jednak jest to powiedział że to zależy od egzaminatora ...

Gdybyś z nim jeszcze rozmawiał, to mu wytłumacz, że to nie zależy od egzaminatora, tylko od rozporządzenia i żeby zapoznał się tabelą nr 4.

Ano w życiu tak jest, ze ludzie nie lubią się uczyć, a tym bardziej przyznać do swojej niewiedzy albo błędu. Ale może ziemniaczek dzieki twojemu telefonowi nastepnych kursantów ten instruktor będzie uczył troszkę inaczej.
Avatar użytkownika
athlon
 
Posty: 1184
Dołączył(a): środa 05 sierpnia 2009, 01:20
Lokalizacja: Francja, St-Brieuc


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości