Zabrane prawko i jego odzyskiwanie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Zabrane prawko i jego odzyskiwanie

Postprzez Karol_P88 » wtorek 31 marca 2009, 12:55

Witam,

Miałem zabrane na 2 lata prawojazdy, za jazde pod wpływem. W październiku kończy mi się kara w związku z czym chciałbym zrobić nowe prawko. I tu pojawia się pytanie - czy mogę zapisać się wcześniej na egzamin a zdawać go dopiero w momencie gdy skończy mi się kara? czy też będę dopiero mógł się zapisać na egzamin w momencie kiedy skończy się kara i będę zmuszony czekać na egzamin? I jeszcze jedno pytanie na czym polegają badania psychotechniczne bo mam też obowiązek to zrobić. Aha i kolejne pytanie co mi grozi za jazdę bez uprawnień w momencie gdy niebędę miał już zakazu ale też niebędę miał jeszcze zdanego nowego egzaminu>

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Postprzez namespace » wtorek 31 marca 2009, 14:24

Za jazdę bez uprawnień z tego co mi się wydaje jest 500 zł mandatu oraz w razie wypadku nie obowiązują ubezpieczenia OC i AC

Pozdrawiam
Jam w tej parafii największy żul.
namespace
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 24 marca 2009, 23:10

Postprzez qwer0 » środa 01 kwietnia 2009, 16:16

oraz w razie wypadku nie obowiązują ubezpieczenia OC

nie wymyslaj...

OC jest wazne zawsze, wlasnie po to jest ono obowiazkowe.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Qóba » środa 01 kwietnia 2009, 16:49

Ale po wypłaceniu ubezpieczenia, firma ubezpieczeniowa może wytoczyć sprawę o oddanie kosztów wypłaconego ubezpieczenia, bo w umowie jest jak byk napisane, że prowadzący pojazd ma mieć prawo jazdy.

Ten w kogo przywalisz bez prawka kasę dostanie z Twojego OC, ale potem możesz mieć problemy z ubezpieczalnią.

Jestem prawie pewien, że tak jest.

Za brak kategorii mandat 300zł, za kompletny brak prawa jazdy mandat 500zł.

Pozdr.
Qóba
 
Posty: 29
Dołączył(a): piątek 18 maja 2007, 09:27

Postprzez Karol_P88 » czwartek 02 kwietnia 2009, 09:58

Dobra to akurat najmniej mnie interesowało, ale mimo wszystko dzięki. Czy zna ktoś odpowiedzi na pozostałe pytania? A jeśli nie to czy ktoś wie gdzie pójść i się dowiedzieć?

pozdro
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Postprzez ella » czwartek 02 kwietnia 2009, 19:32

I tu pojawia się pytanie - czy mogę zapisać się wcześniej na egzamin

Nie możesz

czy też będę dopiero mógł się zapisać na egzamin w momencie kiedy skończy się kara i będę zmuszony czekać na egzamin?

Dokładnie tak.
Skończy się kara dostajesz z WK skierowanie na egzamin i idziesz się dopiero zapisac.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Karol_P88 » wtorek 30 czerwca 2009, 22:49

Mam jeszcze jedno pytanie, otóż miałem zrobić badania lekarskie i psychotesty....niestety niezrobiłem a wh pisma miałem to zrobić w ciągu 30 dni od otrzymania skierowania. Czy w związku z tym będą jakieś problemy? I co mam teraz zrobić iść do kogoś po nowe skierowanie? czy iść do przychodni?
Proszę o odpowiedzi.
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Postprzez Karol_P88 » niedziela 26 lipca 2009, 12:44

Napiszę dla potomnych bo już wszystko wiem. Badania po terminie można zroboć bez problemu. Psychotesty w swoim mieście koszt 70zł a badanie lekarskie w moim przypadku możliwe było tylko w warszawie koszt 300zł - złodziejstwo w biały dzień.
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Postprzez lubisz_to_oh » wtorek 28 lipca 2009, 10:28

badanie lekarske 300zl? :shock: :shock: :shock: :shock: chyba kogos powalilo... chlopie slono przeplaciles gdzies ty te badania robil? chyba ze u jakiejs ladnej pani doktor i na badaniach sie nie skonczylo... :P
teoria + praktyka + (7.02.2008)
zdane za 1.
17.02 (2008) prawko odebrane

AR GT 2.0 16v 170KM
Honda CBR 1000RR 160KM
lubisz_to_oh
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek 08 maja 2009, 22:33

Postprzez karlos349 » sobota 01 sierpnia 2009, 14:33

Na kurs nie możesz iść wg. prawa ale osobiście możesz...znam paru co tak robiło...tylko musisz dogadac się instruktorem żeby tak godziny wypisał, że nauke zacząłeś po upływie kary i tyle. I egzamin możesz miec np. już w 2-3 tyg. po karze i tyle. 'L' rzadko zatrzymują a jeśli nawet to głównie sprawdzają działalnośc tego co to prowadzi, rzadziej osoby uczacej sie. A instruktor pewnie sie zgodzi( konuc to jego kasa) bo nawet jesli by go zatrzymano ze uczy 'taka' osobe to nic mu nie zrobia bo on NIE ma obowiazku znac Twojego statusu prawnego.
To na tyle. Pozdro 8)
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez Karol_P88 » niedziela 02 sierpnia 2009, 10:15

Widzę że pojęcia za bardzo nie macie a piszecie....kursu robić nie muszę wystarczy że zapisze się na egzamin, badania tyle kosztują bo to nie są normalne badania lekarskie jakie robione są podczas kursu tylko badania dla gościa który miał zabrane prawo jazdy za alkohol bądź inne używki - więc nie przepłaciłem bo niemam innej możliwości żeby zrobić to gdzieś indziej.... Zostało mi 64 dni i wracam na drogi.
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Postprzez karlos349 » niedziela 02 sierpnia 2009, 19:24

Najpierw zwracasz się z prośbą o pomoc a później mówisz, że nie mamy pojęcia ?! Jeżeli ktoś stracił prawo jazdy na okres powyżej 1 roku, to wówczas musi ponownie odbyć Państwowy Egzamin na Prawo Jazdy. I jeżeli Ty chcesz iść na egzamin bez nauki to kiepsko to widzę...po 2 latach nie poruszania się w ruchu miejskim? No chyba, że zakaz ten łamałeś. Tylko chcę zwrócić uwagę na to, że jeżdżąc sobie 'po swojemu' nie przestrzegamy wielu przepisów(często drobiazgowych), za które można łatwo oblać. A w ogóle musisz też nauczyć się testów. Zresztą jest jasno sformułowane, że osoba która ubiega się o odbycie Państwowego Egzaminu na Prawo Jazdy, powinna złożyć m.in. zaświadczenie o ukończeniu kursu dla kandydatów na kierowców. Więc wniosek nasuwa się sam.
No chyba, że zdający po zabraniu prawka mają taryfę ulgową w co bardzo wątpię. Przemyśl to co piszesz i nie obrażaj tych, którzy starali Ci się tu pomóc.
Mimo to pozdrawiam 8)
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez karlos349 » niedziela 02 sierpnia 2009, 19:28

Ps. Napisałeś: "Widzę że pojęcia za bardzo nie macie a piszecie....kursu robić nie muszę" Nikt nie napisał, że musisz(chociaż uważam, że musisz albo raczej powinieneś), więc to była tylko odp. na Twoje pytanie.
karlos
karlos349
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 30 lipca 2009, 18:50

Postprzez Karol_P88 » sobota 05 września 2009, 11:51

Dobra to mam jeszcze jedno pytanie.

Za 31 dni kończy mi się kara i mogę zapisać się na egzamin (ale jak wiadomo będę musiał czekać około miesiąca żeby podejść do tego egzaminu) więc mam pytanie co mi grozi za jaazdę bez praawa jazdy (nie będę już miał zakazu prowadzenia pojazdów).

Aha i kolejne pytanie: czy testy na prawo jazdy zmieniły się od 2006 roku? I jeśli mogę to poproszę o jakies aktualne testy do ściągnięcia.
Karol_P88
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 12:48

Postprzez jurekl » sobota 05 września 2009, 12:33

pod tym linkiem masz aktualne testy.

http://www.e-kierowca.pl/elearning.html#/tests
13 Sierpień 2009:
Egzamin teoretyczny: 0 błędów
Egzamin Praktyczny: Plac + Miasto - (prawie zdany, tylko mój jeden głupi błąd :))

31 Sierpień 2009:
Egzamin Praktyczny: Bezbłędnie :D :)
jurekl
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 23 lipca 2009, 22:05

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 127 gości