błędne pytanie C Kat

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

błędne pytanie C Kat

Postprzez Naus » czwartek 07 lutego 2013, 19:01

Witam specjalnie z tego powodu zrobiłem konto żeby zapytać was o tym co sądzicie, o tej sprawie i czy powinienem odwoływać się od tego, i mam pytanie czy komuś innemu przytrafiło się to samo pytanie z Zakresu C kat
niestety na nowym systemie oblałem testy 2 razy brakowało mi 1 ptk za pierwszym jak i za drugim razem, jutro czeka mnie podejście nr 3 ale nie o tym mowa
na egzaminie otrzymałem pytanie (za 3 ptk) dokładnie bo specjalnie zwróciłem na nie uwagę "Jaki jest minimalny czas REGULARNY odpoczynku dobowego"
odp a "11h"
odp b "9h"
odc c (nie pamiętam ale to była dziwna ilość godzin do niczego nie pasująca)
odpowiedziałem oczywiście A bo według art. 8 ust. 3 rozporządzenia nr 561/2006
Regularny dzienny odpoczynek  oznacza nieprzerwany odpoczynek trwający co najmniej 11 godzin
alternatywnie:
można wykorzystać w dwóch częściach, z których pierwsza musi nieprzerwanie trwać co najmniej 3 godziny, a druga co najmniej 9 godzin

I z powodu tego głupiego pytania oblałem egzamin (brakowało mi 1 ptk a te pytanie warte 3 ptk"), co sądzicie o tym? jeśli jutro po raz 3 obleję testy chyba zrobię "dym" w WORD'zie i z góry proszę nie mówić że jestem "głupi" i tak dalej bo nie zdałem egzaminu 2 razy, na moje 2 podejścia zawsze w grupie 15 osobowej czyli 30 ludzi, zdała tylko 1 osoba [3% zdawalność]
Mam też wydruk "pytań z egzaminu" (nie tyle pytań co numerów tych pytań), więc jestem w 100% pewny że straciłem punkty na tym pytaniu.
Pozdrawiam i czekam na wasze opinie.
Naus
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 18:44

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez rusel » czwartek 07 lutego 2013, 20:02

czy procz opcji 11h bylo jeszcze cos dopisane? np bez mozliwosci skrocenia tego okresu itd
kolega nie zacytowal 3 odpowiedzi i mamy niepelny obraz

co sądzicie, o tej sprawie i czy powinienem odwoływać się od tego


pytanie do kogo? jedyną stroną jest ministerstwo, nie osrodek w ktorym nawet dyrektor nie ma dostepu do aktualnych pytan wiec nie wiem czego oczekujesz od wordu....te pytania idą prosto z wa-wy, nie zostaja na serwerze, nawet jak sie system zawiesza to obecnie obsluguje to centrala warszawska :D
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez Naus » czwartek 07 lutego 2013, 20:25

rusel napisał(a):czy procz opcji 11h bylo jeszcze cos dopisane? np bez mozliwosci skrocenia tego okresu itd
kolega nie zacytowal 3 odpowiedzi i mamy niepelny obraz

co sądzicie, o tej sprawie i czy powinienem odwoływać się od tego


pytanie do kogo? jedyną stroną jest ministerstwo, nie osrodek w ktorym nawet dyrektor nie ma dostepu do aktualnych pytan wiec nie wiem czego oczekujesz od wordu....te pytania idą prosto z wa-wy, nie zostaja na serwerze, nawet jak sie system zawiesza to obecnie obsluguje to centrala warszawska :D


Co do dopisania, nie, nic nie było dopisane tylko 11,9 i 3 odpowiedz o ile się nie mylę było 13h dlatego tego ani nie biorę pod uwagę.
czyli w takim wypadku pozostaje mi napisanie odwołania do wa-wy?
i pytanie nr 2 (nie wiem czy źle na nie odpowiedziałem, i to było pytanie z 1 podejścia)
"zawieszka TIR dotyczy"
a - Ciągnika
b - Ciągnika i naczepy
c - Naczepy
Wiem że TIR tyczy się bezpośrednio ładunku, ale tutaj jest pytanie "Zawieszka" i jak to zinterpretować? ponieważ "zawieszkę" trzeba mieć z przodu i z tyłu Zespół pojazdów (ciągnik i naczepa) a samo TIR tyczy się ładunku.
cytuję "Pytania są łatwe, zrozumiałe i z życia wzięte", zadałem to pytanie wykładowcy kat C,C+E, Kwalifikacji wstępnej i tym podobnych zagadnień, tak on też nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Naus
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 18:44

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez rusel » czwartek 07 lutego 2013, 21:00

Co do dopisania, nie, nic nie było dopisane tylko 11,9 i 3 odpowiedz o ile się nie mylę było 13h dlatego tego ani nie biorę pod uwagę.


11 powinno byc prawidlowe jako min. ale czy faktycznie w tym pytaniu popelniles blad.....moze sie okazac ze to bylo gdzies indziej....co to tabliczki tir to jest to informacja o ulatwieniach celnych pod osloną karnetu tir, pojazd z naczepa ma byc oznaczony z przodu i z tylu, zaznaczylbym B
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez Naus » czwartek 07 lutego 2013, 21:04

rusel napisał(a):
Co do dopisania, nie, nic nie było dopisane tylko 11,9 i 3 odpowiedz o ile się nie mylę było 13h dlatego tego ani nie biorę pod uwagę.


11 powinno byc prawidlowe jako min. ale czy faktycznie w tym pytaniu popelniles blad.....moze sie okazac ze to bylo gdzies indziej....co to tabliczki tir to jest to informacja o ulatwieniach celnych pod osloną karnetu tir, pojazd z naczepa ma byc oznaczony z przodu i z tylu, zaznaczylbym B


Jestem pewny tego pytania że odpowiedziałem 11, było to pytanie 3 od końca w moim zestawie i po otrzymaniu wydruku z odpowiedziami w 3 pytaniu od końca miałem błąd 0/3ptk, jestem pewny bo zaraz po zobaczeniu tego pytania stwierdziłem "pytanie z haczykiem warto je zapamiętać". co do pytania o TIR też zaznaczyłem b ale nie jestem pewny czy dobrze na nie odpowiedziałem, lecz chciałem uprzedzić innych o pytaniach "pułapkach" czy celowych, czy nie ale jednak moim zdaniem takich pytań nie powinno tam być.
Naus
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 18:44

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez rusel » czwartek 07 lutego 2013, 21:36

nie wypowiem sie, nie widzialem pytania osobiscie, osobiscie nie znam przypadku uniewaznienia egzaminu z powodu zakwestionowania poprawnosci pytania, wiecej czasu poswiecisz na pisanie pism i czytanie wyjasnien....predzej podejdziesz do kolejnego testu :wink:
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez Naus » czwartek 07 lutego 2013, 21:42

z tym się zgodzę, nie widziałem przypadku i zapewne trwało by to tyle czasu że... Ale może warto (mam numer pytania) chociaż napisać do wawki żeby zobaczyli co z tym pytaniem.
Mam nadzieję że jutro nie zabraknie mi już tego 1 punktu, bo jeśli tak czeka mnie 10h teorii;/. i dziękuję za szybką odpowiedź, Pozdrawiam.
Naus
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 18:44

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez rusel » czwartek 07 lutego 2013, 21:47

jezeli tak to nurtuje to udaj sie do dyrektora, byc moze Twoje zapytanie i nr pytania za posrednictwem word powedruje w odpowiednie miejsce, pytac zawsze mozna, zresztą czytalem gdzies wypowiedzi na wyzszych szczeblach zeby zglaszac takie przypadki jezeli pytanie budzi watpliwosci, nikt nie wyklucza ze przy takiej ilosci pytan moze byc niescislosc
Avatar użytkownika
rusel
 
Posty: 4301
Dołączył(a): wtorek 25 listopada 2008, 11:16

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez Naus » czwartek 07 lutego 2013, 22:47

rusel napisał(a):jezeli tak to nurtuje to udaj sie do dyrektora, byc moze Twoje zapytanie i nr pytania za posrednictwem word powedruje w odpowiednie miejsce, pytac zawsze mozna, zresztą czytalem gdzies wypowiedzi na wyzszych szczeblach zeby zglaszac takie przypadki jezeli pytanie budzi watpliwosci, nikt nie wyklucza ze przy takiej ilosci pytan moze byc niescislosc

Chyba tak zrobię ^^
Naus
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 07 lutego 2013, 18:44

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez tomasz75 » sobota 09 lutego 2013, 00:04

Po pierwsze „i z góry proszę nie mówić że jestem "głupi" „ Ktoś kto pyta NIGDY nie jest głupi.
Po drugie .. nie lubie lać wody .. więc sprawdziłem to o czym piszesz.
MASZ W 100% racje!. Jedyne co mogę to prosić … nie zlewaj tematu. Nawet jak zdasz następny egzamin odwołuj się i pisz pisma .. WALCZ BO MASZ RACJE. Wiem że z czasem człowiek to olewa .. „mam prawko … było minęło…” ja prawko zdawałem 20 lat temu . na „D+E” 18 lat temy.. straciłem uprawnienia. B C i E zdałem znowu za pierwszym razem … z sądzie bo zostałem niesłusznie oblany na głupim „B” zdawałem 3 razy niesłusznie oblany za pierwszym .. walczyłem „bagatela 7 lat!!!” i uwierz mi … nie ma nic milszego jak zwyczajna sadyswakcja.
Pozdrawiam.
tomasz75
 
Posty: 7
Dołączył(a): piątek 08 lutego 2013, 22:22

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez Olsztynianin » środa 13 lutego 2013, 17:12

Witam.
Co do pierwszego pytania odnośnie czasu odpoczynku to odpowiedz prawidłowa to 9h.
Otóż 3 razy w tyg może on zostać skrócony do 9h.
Pozdrawiam
Olsztynianin
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 13 lutego 2013, 17:08

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez mk61 » środa 13 lutego 2013, 18:29

Kolejny "instruktor", który wpadł, powiedział, co wiedział i myśli, że błysnął. :D
Regularny to 11 godzin. 9 godzin to skrócony.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: błędne pytanie C Kat

Postprzez maro2021 » wtorek 05 marca 2013, 12:45

miałem to pytanie i tez odpowiedziałem 11. Zabrakło mi wtedy 3 punkty:). Pytanie jest o regularny wiec nie ma dyskusji
maro2021
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 05 marca 2013, 00:45


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości