Instruktor na egzaminie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Mathaeus » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 11:14

cman napisał(a):
cman napisał(a):...a poza tym wystarczy złożyć pisemną rezygnację z udziału instruktora.

Jest to możliwe, ale już to widzę jak siedzę w samochodzie z egzaminatorem czekając na instruktora, on nie przychodzi to mówię egzaminatorowi: "to ja chciałbym złożyć pisemną rezygnację z udziału instruktora." W czasie egzaminu to już chyba za późno.
3 październik 2006 - kat. A (egzamin praktyczny i teoretyczny za 1 razem)
3 październik 2006 - kat. B (egzamin praktyczny i teoretyczny za 1 razem)
Mathaeus
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 12 kwietnia 2009, 12:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Margo » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 11:16

Chyba nawet w dniu egzaminu już jest za późno.
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cman » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 11:29

Można i minutę przed egzaminem, nikt nie robi z tego powodu problemu. Są gotowe druki (a zresztą to jest jedno zdanie do napisania w razie czego), wystarczy się podpisać i sprawa załatwiona.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez hexe » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 12:34

cman napisał(a):Można i minutę przed egzaminem, nikt nie robi z tego powodu problemu.


To już chyba zależy od egzaminatora, bo są tacy, co robią problem...
1.o4.2009 - Egzamin zdany
7.04.2009 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
14.04.2009 godz. 11:30 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie
14.04.2009 godz. 12:30 - Prawo Jazdy w mojej kieszeni :D
Avatar użytkownika
hexe
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota 11 kwietnia 2009, 14:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez kaśka88 » piątek 31 lipca 2009, 17:58

Po kolejnej nieudanej próbie :twisted: instruktor zaproponował, że jesli tylko chce to przyjdzie na mój egzamin. Chce zobaczyc jakie robie błędy, sam twierdzi ze dobrze jeżdze. Nie wiem co o tym myśleć :? Z jednej strony fajnie, można z kimś pogadac, uspokoić się.... a z drugiej boje się co może na to pomyśleć egzaminator. W dodatku wiadomo też strata czasu ( trzeba liczyć około 2-3 godziny). Sądze, ze raczej nie bede musiala za to placic, w koncu instruktor sam wyszedł z taką inicjatywą, no i nic o kasie nie wspominał. Ale boje sie też, że moge zrobic jakies glupie bledy i bedzie mi wtedy jeszcze bardziej glupio :D Nie mam pojęcia, doradzcie coś. I czy jak juz sie zapisalam na egzamin to czy mozna jeszcze doniesc podanie, ze chce sie miec instruktora na egzaminie?
Ostatnio zmieniony piątek 31 lipca 2009, 18:46 przez kaśka88, łącznie zmieniany 3 razy
kaśka88
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 31 lipca 2009, 17:13

Postprzez Maćka » piątek 31 lipca 2009, 18:34

Kasiu, ale podczas egzaminu nie będziesz mogła rozmawiać z instruktorem. Chyba że chodzi Ci o rozmowę w czasie oczekiwania na egzamin.
Maćka
 
Posty: 170
Dołączył(a): czwartek 12 lutego 2009, 14:23

Postprzez kaśka88 » piątek 31 lipca 2009, 18:37

oczywiście chodziło mi o rozmowe przed egzaminem :)
kaśka88
 
Posty: 6
Dołączył(a): piątek 31 lipca 2009, 17:13

Postprzez mrowciaa » piątek 12 lutego 2010, 21:16

Przerażacie mnie tymi wypowiedziami, że egzaminator gdy wie, że siedzi mu z tyłu instruktor i patrzy na ręce to znajdzie najmniejsze błędy i nie przymyka oka.
Jestem niepełnosprawna i może to też z tego powodu chcę jechać z instruktorem... sama nie wiem... (swój samochód, bez kamerki). Po prostu myślę, że będę czuć się pewniej. Może egzaminator weźmie to też pod uwagę, że instruktor jest tylko po to żeby mnie "wesprzeć"? Wiem, wiem, powiecie, że to zależy jaki akurat trafi...
Chociaż z postów z innego tematu wynika, że w moim mieście (gdzie zdawalność za 1 razem wynosi 30%) są sami najgorsi, najwredniejsi egzaminatorzy. Egzamin mam w następnym tygodniu i strasznie się denerwuję, ciągle o nim myślę.
Dziś obiecałam sobie, że jeśli za 1 razem nie usłyszę wyniku pozytywnego, to na pewno na następny raz pójdę sama... bez dwóch zdań.
Napiszcie, co jeszcze o tym myślicie - ciekawią mnie opinie tych, którzy stawiali się z instruktorem na egzaminie :)
Pozdrawiam.
mrowciaa
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 31 stycznia 2010, 15:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez agatka 2001 » sobota 13 lutego 2010, 21:34

Ja znam osoby, które brały swojego instruktora na egzamin i zdały za pierwszym razem. Egzaminator nie patrzył na to jakoś dziwne, każdy zdający ma takie prawo i egzaminator nie może tego negować. Fakt to zależy od człowieka, ale jeżeli kursant ma się czuć pewnie dlaczego ma z tego prawa nie skorzystać. Obecność instruktora w żaden sposób nie powinna mieć wypływu na wynik egzaminu. W razie negatywnego wyniku instruktor będzie wiedział nad czym musi popracować z kursantem. Ale głowa do góry, może wcale nie będzie tak źle. Myśl pozytywnie. :)
agatka 2001
 
Posty: 60
Dołączył(a): środa 14 października 2009, 19:49

Postprzez MakRojal » niedziela 14 lutego 2010, 00:17

Mój instruktor odradzał mi zabierania go na egzamin, powiedział, że jak on będzie na egzaminie to egzaminator będzie się czepiał szczegółów. Do tego w biurze powiedzieli, że jak się chce jechać na egzamin z instruktorem, to trzeba wykupić 3 godziny (150 zł).
MakRojal
 
Posty: 89
Dołączył(a): sobota 03 października 2009, 15:06
Lokalizacja: GD

Postprzez Margo » niedziela 14 lutego 2010, 13:13

W biurze w autoszkole tak Ci powiedzieli? to zależy od podejścia instruktora.
15.09.2009r. zdany egzamin na kategorię B
WORD ŁÓDŹ
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez tristan » niedziela 14 lutego 2010, 17:39

MakRojal napisał(a): Do tego w biurze powiedzieli, że jak się chce jechać na egzamin z instruktorem, to trzeba wykupić 3 godziny (150 zł).


No temu się chyba nie dziwisz, prawda?
Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota [...] (Mt 7,14)
Avatar użytkownika
tristan
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek 12 maja 2008, 21:07
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Turbo.Auto » wtorek 16 lutego 2010, 11:49

Jak widać we wszystkim jest jakiś haczyk. A druga sprawa to stres,nie wiem czy chciałbym aby instruktor był obecny przy moim egzaminie,to wywiera niepotrzebną presję.
Avatar użytkownika
Turbo.Auto
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek 16 lutego 2010, 10:29

Postprzez markiza » czwartek 15 kwietnia 2010, 22:38

Ja również bardzo polecam zdawać egzamin wraz z instruktorem!!! Oczywiście ta decyzja zależy też od tego, jakie są relacje między kursantem a instruktorem. Ja miałam bardzo w porządku instruktora i dlatego zdecydowałam się na tę formę zdawania. Podeszłam do egzaminu pierwszy raz i .... wynik POZYTYWNY!!! Egzaminator nie wybierał trudnych tras ani nie wymyślał dziwnych manewrów. Egzamin trwał 35 min :) Byłam super przygotowana, więc nie miał się do czego przyczepić :) a instruktor z tyłu w ogóle nie rozpraszał, a wręcz przeciwnie, czułam się pewniej!!! Egzaminator był sympatyczny i nie patrzył "krzywo", że przyszłam z instruktorem :)

Raz jeszcze POLECAM POLECAM POLECAM!!!! a ja od dzisiaj -> kierowca :):):)
markiza
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 15 kwietnia 2010, 22:28

Postprzez Kasia_Koteq » niedziela 22 sierpnia 2010, 16:45

witam,
ja zdawałam hmmm sporo w Łodzi.
Zawsze wyjeżdżałam na miasto i parę razy oblewano mnie "a bo tak dla reguły" hmmm ja nie miałam siły przebicia. Chciałam się poddać.
W sumie żadnego uczenia dodatkowego nie miałam.
Poszłam na ostatni egzamin ze swoim instruktorem...
I co?
Zdałam;]!!
bez problemowo, zero błędów, małe niedociągnięcia które nie wpływały na nic;/
Tzn no dobrze jakbym je powtórzyła, ale to były błędy jednokrotne;]
Zero oczekiwania na egzamin, weszłam punktualnie--> na karcie 9.00 w samochodzie 9.02;]; zero kolejki, nie obowiązywała mnie.
Dodatkowo nie ciągano mnie ponad czas;] Jeździłam równo 35 minut po mieście i 10 minut na placu...
Co jeszcze?
Ogólnie same super plusy.
A Wy sobie dalej medytujcie czy warto czy nie;]
Dziś już ponad pół roku mam pj B i jestem szczęśliwa z tego powodu.
Kasia_Koteq
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek 07 czerwca 2010, 00:06

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości