Instruktor na egzaminie

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Mathaeus » niedziela 12 kwietnia 2009, 12:39

Sam zdecydowałem się na to, żeby mój instruktor był obecny podczas mojego egzaminu.

Odradzam.
Egzamin zdałem za pierwszym razem, ale widać było, że egzaminator na siłę próbował mnie oblać. Widział, że potrafię jeździć to wyszukiwał różnych dróżek i parkowań w ścisku samochodów czy zawracania na 3 na ruchliwej drodze, żeby tylko mi pocisnąć, dodatkowo wydłużył egzamin do 60 minut (standardowo było 40 min w 2006 r kiedy zdawałem).
Poza tym instruktor nie ma prawa się odezwać i traci swój czas, kiedy mógłby kogoś w tym czasie pouczyć. A egzaminator jak słusznie już wyżej zauważono traktuje to jako patrzenie mu na ręce, nie przytyka oka na żaden błąd, traktuje egzamin w 100% formalnie.
Co więcej (tego jednak nie jestem całkowicie pewien) egzamin może zostać przerwany jeżeli instruktor zapomni wziąć np. legitymacji instruktorskiej czy dowodu osobistego.
Mathaeus
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 12 kwietnia 2009, 12:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Margo » niedziela 12 kwietnia 2009, 17:27

Myślę,że mimo tego,że obecność instruktora nie powinna mieć wpływu na przebieg egzaminu ma na niego ogromny wpływ i moim zdaniem to tylko utrudnianie sobie życia i oczywiście dodatkowy stres :wink:

PS gratuluje zdanego egzaminu
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez hexe » niedziela 12 kwietnia 2009, 18:44

A ja chciałam powiedzieć, że byłam na takim egzaminie z moim instruktorem i na mnie to działało bardziej motywująco. Oprócz tego, że oczywiście się stresowałam i stwierdziłam, że jak nie zdam, to się będę bała z samochodu wysiąść, żeby mnie mój instruktor nie dopadł, to było ok... :P Egzaminator zachowywał się normalnie i jakoś nie traktował tego faktu w sposób szczególny. Nie był to mój pierwszy egzamin, więc mogę śmiało porównać jego zachowanie z zachowaniem poprzedniego egzaminatora i nie zauważyłam jakiegoś innego traktowania mnie, jako osoby zdającej, która na egzamin przyszła ze swoim instruktorem. :)
1.o4.2009 - Egzamin zdany
7.04.2009 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
14.04.2009 godz. 11:30 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie
14.04.2009 godz. 12:30 - Prawo Jazdy w mojej kieszeni :D
Avatar użytkownika
hexe
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota 11 kwietnia 2009, 14:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Margo » niedziela 12 kwietnia 2009, 18:52

Rzeczywiście to zależy od egzaminatora ;) a jak wyglądały koszty związane z powołaniem Twojego instruktora na egzamin?
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez hexe » niedziela 12 kwietnia 2009, 20:23

Nic nie płaciłam dodatkowo (ani w WORDzie, ani mojemu instruktorowi). Tylko przy wyznaczaniu terminu egzaminu musiałam zgłosić, że chcę, aby uczestniczył w nim mój instruktor i wypełnić upoważnienie.

Może jeszcze napomknę, że w wypadku niepojawienia się instruktora na egzaminie (w sytuacji, gdy zgłaszaliśmy jego udział), wynik egzaminu jest na wstępie negatywny.
1.o4.2009 - Egzamin zdany
7.04.2009 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
14.04.2009 godz. 11:30 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie
14.04.2009 godz. 12:30 - Prawo Jazdy w mojej kieszeni :D
Avatar użytkownika
hexe
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota 11 kwietnia 2009, 14:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Margo » niedziela 12 kwietnia 2009, 20:26

hexe napisał(a):Nic nie płaciłam dodatkowo

Ale nigdy nic się nie płaci czy wyjątkowo Ty nie płaciłaś? :wink:
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cman » niedziela 12 kwietnia 2009, 20:31

hexe napisał(a):Może jeszcze napomknę, że w wypadku niepojawienia się instruktora na egzaminie (w sytuacji, gdy zgłaszaliśmy jego udział), wynik egzaminu jest na wstępie negatywny.

Nie negatywny, tylko jeśli już, to nieprzystąpienie do egzaminu, a poza tym wystarczy złożyć pisemną rezygnację z udziału instruktora.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez hexe » niedziela 12 kwietnia 2009, 21:26

Margo napisał(a):
hexe napisał(a):Nic nie płaciłam dodatkowo

Ale nigdy nic się nie płaci czy wyjątkowo Ty nie płaciłaś? :wink:


W WORDzie Pani w okienku nie kazała mi nic płacić dodatkowo, więc wnioskuję z tego, że nie.
A z zapłatą naszemu instruktorowi, to chyba już zależy, jak my z nim się dogadamy. ;)

A nieprzystąpienie do egzaminu nie jest jednoznaczne z jego wynikiem negatywnym? W przypadku mojej znajomej tak było, ale ja się mogę nie znać. :P
1.o4.2009 - Egzamin zdany
7.04.2009 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
14.04.2009 godz. 11:30 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie
14.04.2009 godz. 12:30 - Prawo Jazdy w mojej kieszeni :D
Avatar użytkownika
hexe
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota 11 kwietnia 2009, 14:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez cman » niedziela 12 kwietnia 2009, 21:44

Nieprzystąpienie do egzaminu jest traktowane po prostu jako nieprzystąpienie i nie oznacza wyniku negatywnego (co ma znaczenie, np. w razie konieczności dokupienia godzin po 3-ech negatywnych egzaminach).
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez hexe » niedziela 12 kwietnia 2009, 23:11

3. Egzaminator odmawia przeprowadzenia egzaminu, jeżeli:

3) nie jest możliwe potwierdzenie uprawnień instruktora mającego brać udział w egzaminie praktycznym, lub nie zgłosił się on na egzamin,


6. W przypadku określonym w:

2) ust. 3 pkt 2 lit. a i b, pkt 3, 5 i 6, ust. 4 pkt 1-6 i ust. 5 pkt 1 - przyjmuje się, iż osoba uzyskała negatywny wynik egzaminu.


Taką informację znalazłam na stronie wałbrzyskiego WORDu. Czyli jednak nie pojawienie się instruktora na egzaminie jest równoznaczne z wynikiem negatywnym, a nie nieprzystąpieniem do egzaminu? (o ile odpowiednio wcześniej to nie zostanie zgłoszone)
1.o4.2009 - Egzamin zdany
7.04.2009 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
14.04.2009 godz. 11:30 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie
14.04.2009 godz. 12:30 - Prawo Jazdy w mojej kieszeni :D
Avatar użytkownika
hexe
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota 11 kwietnia 2009, 14:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez ella » niedziela 12 kwietnia 2009, 23:28

Chyba coś tam źle przeczytałeś.

rozporządzenie napisał(a):3. Egzaminator odmawia przeprowadzenia egzaminu, jeżeli:
1) niemożliwe jest ustalenie tożsamości osoby zgłaszającej się na egzamin lub instruktora;
2) osoba zgłaszająca się na egzamin:
a) znajduje się w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, lub odmówiła poddania się badaniu, o którym mowa w ust. 2,
b) zaproponowała egzaminatorowi przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu,

6. W przypadku określonym w:
1) ust. 3 pkt 1, pkt 2 lit. c, pkt 4 i 7, ust. 4 pkt 7, ust. 5 pkt 2 oraz art. 112 ust. 2 pkt 2 ustawy - przyjmuje się, iż osoba nie przystąpiła do egzaminu;
2) ust. 3 pkt 2 lit. a i b, pkt 3, 5 i 6, ust. 4 pkt 1-6 i ust. 5 pkt 1 - przyjmuje się, iż osoba uzyskała negatywny wynik egzaminu.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez hexe » niedziela 12 kwietnia 2009, 23:36

3. Egzaminator odmawia przeprowadzenia egzaminu, jeżeli:

1) niemożliwe jest ustalenie tożsamości osoby zgłaszającej się na egzamin lub instruktora;

2) osoba zgłaszająca się na egzamin:

a) znajduje się w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, lub odmówiła poddania się badaniu, o którym mowa w ust. 2,

b) zaproponowała egzaminatorowi przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu,

c) nie posiada wymaganych orzeczeniem lekarskim okularów lub szkieł kontaktowych;


3) nie jest możliwe potwierdzenie uprawnień instruktora mającego brać udział w egzaminie praktycznym, lub nie zgłosił się on na egzamin, z zastrzeżeniem ust. 8;



4) warunki atmosferyczne lub inne przyczyny uniemożliwiają prowadzenie egzaminów;

5) instruktor mający brać udział w egzaminie znajduje się w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, bądź odmówił poddania się badaniu, o którym mowa w ust. 2, z zastrzeżeniem ust. 8;

6) instruktor mający brać udział w egzaminie zaproponował egzaminatorowi przyjęcie korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu;

7) stwierdził awarię urządzenia rejestrującego, uniemożliwiającą rejestrację egzaminu.




W takim razieco jest napisane w punkcie 3?
1.o4.2009 - Egzamin zdany
7.04.2009 - Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
14.04.2009 godz. 11:30 - Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie
14.04.2009 godz. 12:30 - Prawo Jazdy w mojej kieszeni :D
Avatar użytkownika
hexe
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota 11 kwietnia 2009, 14:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Mathaeus » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 11:02

hexe napisał(a):A ja chciałam powiedzieć, że byłam na takim egzaminie z moim instruktorem i na mnie to działało bardziej motywująco.

Na mnie w sumie też. Jak nigdy pojechałem bezbłędnie.
No ale jak wyżej potwierdzono jak instruktor się nie stawi na egzamin albo stawi się ale choćby zapomni legitymacji lub dowodu osobistego to egzamin jest z wynikiem negatywnym. (chyba te oba dokumenty są wymagane bo mój instruktor w czasie egzaminu został odesłany po jeszcze dowód osobisty jak pokazał tylko legitke)
3 październik 2006 - kat. A (egzamin praktyczny i teoretyczny za 1 razem)
3 październik 2006 - kat. B (egzamin praktyczny i teoretyczny za 1 razem)
Mathaeus
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 12 kwietnia 2009, 12:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cman » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 11:08

cman napisał(a):...a poza tym wystarczy złożyć pisemną rezygnację z udziału instruktora.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Margo » poniedziałek 13 kwietnia 2009, 11:08

Ale to wszystko zależy od podejście egzaminatora do tej sprawy :wink:
Margo
 
Posty: 456
Dołączył(a): piątek 10 kwietnia 2009, 16:57
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości