Jak wygląda korekta przy parkowaniu na egzaminie?

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Jak wygląda korekta przy parkowaniu na egzaminie?

Postprzez rafall » niedziela 23 listopada 2008, 12:17

Jeździłem z 2 instruktorami, każdy miał inne zdanie dotyczące korekty przy parkowaniu.

1szy mówił, że mogę parkować "na raz" a jeśli zorientuję się, że jestem za daleko od krawężnika to mogę zwyczajnie wycofać, a potem podjechać do przodu.

2gi mówił, że to co 1szy mi powiedział, to błąd i nie można tak robić, gdyż 'korekte mozna robic na tym samym pasie ruchu' (?) i sam do konca nie rozumiem o co chodzi... Jak to jest? W miarę możliwości proszę o rysunki... Proszę o szybką odp. bo jutro egzamin...
rafall
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 20 listopada 2008, 17:35

Postprzez vila_ » niedziela 23 listopada 2008, 12:55

Ja też mam jutro egzamin.. :cry2: Ale co do korekty myślę, ze 1szy miał racje. Przynajmniej mój instr mówił tak samo. Przy parkowanieu np prostopadłym - wycofywałam i jeszcze raz wjeżdżałam, to było parkowanie z korektą.
Avatar użytkownika
vila_
 
Posty: 136
Dołączył(a): sobota 08 listopada 2008, 18:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez barsiarz » niedziela 23 listopada 2008, 13:31

Ludzie, za co wy płacicie tym OSK tak duże pieniądze?? Skoro instruktor coś powiedział, a Ty tego nie zrozumiałaś to żądaj takich wyjaśnień od niego, które zrozumiesz. Mało tego - powinniście zaraz potem to wykonać albo on powinien zaprezentować jak to powinno wyglądać. Wszystko po to, abyś zrozumiała, bo kurs jest dla Ciebie a nie dla niego.

Egzekwujcie to, co się Wam należy, bądźcie bardziej dociekliwi, nie bójcie się pytać itd. A nie Wy zamiast pytać swoich instruktorów o tak banalne sprawy jak to, sprawdzanie płynów czy świateł, czy inne zasady egzaminów to pytacie na forum. Egzekwujcie to za co płacicie.

PS: Przepraszam za OT.
barsiarz
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 23:47

Postprzez Gil » niedziela 23 listopada 2008, 14:38

Ludzie, za co wy płacicie tym OSK tak duże pieniądze?? Skoro instruktor coś powiedział, a Ty tego nie zrozumiałaś to żądaj takich wyjaśnień od niego, które zrozumiesz. Mało tego - powinniście zaraz potem to wykonać albo on powinien zaprezentować jak to powinno wyglądać. Wszystko po to, abyś zrozumiała, bo kurs jest dla Ciebie a nie dla niego.


Przeczytaj 3 razy potem pisz, nie chodzi że ktoś nie zrozumiał tylko że podano 2 wersje korekty i pytanie która jest prawdziwa.
Zapis na kurs: 04.08.2008
Pierwsze jazdy: 01.09.2008
Egzamin teoretyczny: 28.10.2008 (za pierwszym razem, 0 błędów)
Egzamin praktyczny: 17.11.2008 (za pierwszym razem)
Odbiór prawka: ??

**Szerokiej Drogi**
Gil
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek 16 października 2008, 00:12

Postprzez panna_marianna » niedziela 23 listopada 2008, 16:08

Mnie uczono w ten sposób, że jeśli parkuję w prawo, to najeżdżam maksymalnie na samochód znajdujący się po stronie kierowcy, wycofuję i idealnie prostopadle wbijam się w miejsce. Analogicznie przy parkowaniu w lewo - maksymalny najazd na samochód znajdujący się po stronie pasażera, wycofanie i prawidłowy wjazd.
IMO rację miał egzaminator pierwszy.
Jeśli nie zrozumiałeś, to postaram Ci się to inaczej wytłumaczyć. :-)
21.11.2008 r., WORD Bydgoszcz, ZDANE! :D
Avatar użytkownika
panna_marianna
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota 28 czerwca 2008, 00:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez HakirimJP » niedziela 23 listopada 2008, 16:45

Dorzucam się do pytania, bo też słyszałem różne wersje.
22.12.2008r. WORD Chełm: teoria (+) placyk (+) miasto (+)
Ja w różowym swetrze nadal będę mężczyzną, a pi*da ze złotą ketą nadal jest pi*dą.
Avatar użytkownika
HakirimJP
 
Posty: 277
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 10:47
Lokalizacja: CHełm

Postprzez kthxb » niedziela 23 listopada 2008, 18:42

Ja osobiście znam odpowiedź na to pytanie przy parkowaniu równoległym. Powiedzmy wjeżdżasz sobie i wszystko gra poza tym że jesteś za daleko od krawężnika. Podjeżdżasz sobie max do przodu i potem do tyłu dojeżdżając do krawężnika - to jest korektą. Nie mam pojęcia jak to jest przy parkowaniu prostopadłym, nawet nie wiem czy coś takiego istnieje, niech ktoś inny się wypowie.
Avatar użytkownika
kthxb
 
Posty: 97
Dołączył(a): piątek 17 października 2008, 12:39

Postprzez HakirimJP » niedziela 23 listopada 2008, 19:01

kthxb napisał(a):Nie mam pojęcia jak to jest przy parkowaniu prostopadłym, nawet nie wiem czy coś takiego istnieje

Akurat to, że taka korekta istnieje to jestem pewien na milion procent.
22.12.2008r. WORD Chełm: teoria (+) placyk (+) miasto (+)
Ja w różowym swetrze nadal będę mężczyzną, a pi*da ze złotą ketą nadal jest pi*dą.
Avatar użytkownika
HakirimJP
 
Posty: 277
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 10:47
Lokalizacja: CHełm

Postprzez viera » niedziela 23 listopada 2008, 19:32

Co szkoła nauki jazdy to inaczej uczy.Czyli wolnoć tomki w swoim domku.Dlatego potrzebne są zmiany w szkoleniu i zaostrzeniu kryteriów wobec instruktorów.
Podczas każdego rodzaju parkowania osoba egzaminowana ma prawo do jednej korekty wykonywanego zadania. Dz.U. Nr.217 Instrukcia szkolenia i egzaminowania kierowców
viera
 
Posty: 159
Dołączył(a): piątek 12 września 2008, 20:52

Postprzez barsiarz » niedziela 23 listopada 2008, 20:03

@Gil - a Ty czytaj mojego posta aż zrozumiesz. Skoro pytający nie wie co i jak to niech mu instruktor pokaże, bo z tego co widzę ani instruktor nie zrozumiał pytania ani kursant odpowiedzi...

To co ten drugi powiedział to odnosił zapewne do sytuacji kiedy zamiast robić korektę chciałby zaparkować w innym miejscu, na innym, jak to on określił, "pasie ruchu".

Trochę dociekliwości, ludzie...
barsiarz
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek 03 października 2008, 23:47

Postprzez ella » niedziela 23 listopada 2008, 20:28

Mnie uczono w ten sposób, że jeśli parkuję w prawo, to najeżdżam maksymalnie na samochód znajdujący się po stronie kierowcy, wycofuję i idealnie prostopadle wbijam się w miejsce. Analogicznie przy parkowaniu w lewo - maksymalny najazd na samochód znajdujący się po stronie pasażera, wycofanie i prawidłowy wjazd.

Prawidłowo. Tylko jest to parkowanie od razu z korektą.
Co do korekty stosowanej tylko wtedy kiedy coś nie wychodzi to wycofujesz do tyłu (lekko korygując tor jazdy) i do przodu.
Nie wiem co miał na mysli drugi instruktor.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rookie » piątek 28 listopada 2008, 17:35

Na egzaminie, który miałem w środę robiłem korekte przy parkowaniu równoległym. Wydawało mi się, ze najade na krawęznik, było mało miejsca, więc kręciłem kierownicą w miejscu na maxa w prawo, podjechałem do przodu, potem do tyłu skręcając w lewo i gotowe. Nie musiałem powtarzać, czyli zaliczyłem.

PS: Egzamin zdany
rookie
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa 30 lipca 2008, 19:14

Postprzez Mattthew » piątek 28 listopada 2008, 17:52

Mogłby ktoś obie sytuacje (parkowanie od razu z korektą oraz parkowanie, i ew. korekta) narysować? :) Bo wydaje mi się, że wszystko rozumiem, ale pewności nigdy za wiele :) Dziękuję jakby się komuś zechciało!
Mattthew
 
Posty: 44
Dołączył(a): poniedziałek 10 listopada 2008, 17:10

Postprzez DEXiu » piątek 28 listopada 2008, 23:47

Ale co tu rysować? :roll: Możliwość wykonania korekty to po prostu prawo do zatrzymania się, cofnięcia sobie (a w przypadku parkowania równoległego tyłem - podjechania do przodu) kręcąc przy tym dowolnie kierownicą, a następnie zatrzymaniu się i ponowieniu jazdy we właściwym dla danego parkowania kierunku. Możesz to zrobić w dowolnym momencie wykonywania manewru parkowania (kiedy uznasz za stosowne), oczywiście przy zachowaniu ostrożności itp. No i masz prawo przy każdym parkowaniu tylko raz takie coś zrobić (ale jeśli np. na egzaminie będziesz parkował dwa razy to prawo poprawki przysługuje po razie przy obu parkowaniach, czyli w sumie możesz poprawiać dwa razy).
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Mattthew » sobota 29 listopada 2008, 14:13

Twoje wyjaśnienie, że mogę to zrobić w DOWOLNYM momencie parkowania wszystko mi wyjaśniło :) Dzięki DEXiu :)
Mattthew
 
Posty: 44
Dołączył(a): poniedziałek 10 listopada 2008, 17:10

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 181 gości