jak to jest z polskim prawo jazdy za granica..

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez mika » sobota 19 listopada 2005, 13:15

ale ja pytam powaznie z tym prawkiem i potrzeboje szybkiej i konkretnej odpowiedzi.
mika
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 18 listopada 2005, 18:42

Postprzez Tomek_ » sobota 19 listopada 2005, 16:06

Zdaje sie, ze moj poprzedni post zostal wyslany dwukrotnie. Odnosnie pytania o pawo jazdy w anglii, to co jest napisane we wczesniejszych postach?
Prosze sobie przeczytac.
Jest tak samo wazne jak w Polsce i mozna jezdzic pojazdami okreslonymi w kategorii B/C.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mika » sobota 19 listopada 2005, 21:07

ok dzięki za odpowiedz ale jak możesz mi wytłumaczyć to czy moge w angli jezdzić samochodami 26tonowymi z dwiema osiami z tyłu???czy tylko 17tonowymi z jedną osią z tyłu??
mika
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 18 listopada 2005, 18:42

Postprzez Tomek_ » sobota 19 listopada 2005, 23:43

Mozesz jezdzic tym co jest okreslone w kategorii C. Czyli jesli jest to naczepa to mozesz, jesli przyczepa to wymagane jest prawko C+E. Kategoria C nie okresla gornej granicy masy pojazdu (jest to jedynie okreslone w odrebnych przepisach, ktore okerslaja maksymalna dupuszczalna mase pojazdu, aby byc dopuszczonym do ruchu). Mozesz prowadzic pojazdy ciezarowe o dowolnej masie, ale bez przyczep lub z przyczepa lekka (do 750 kg). Osie nie maja tu nic do rzeczy.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mika » niedziela 20 listopada 2005, 01:04

wielkie dzieki tomek :D
mika
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 18 listopada 2005, 18:42

Postprzez miroy » niedziela 20 listopada 2005, 01:40

Tomek_ napisał(a):Mozesz jezdzic tym co jest okreslone w kategorii C. Czyli jesli jest to naczepa to mozesz, jesli przyczepa to wymagane jest prawko C+E.


A od kiedy to sama kat. C dopuszcza jazdę z naczepą? Zarówno do prowadzenia ciągnika siodłowego z naczepą jak i pojazdu ciężarowego z przyczepą (wyłączając przyczepę lekką) wymagana jest kategoria C+E.
kat. BCE
miroy
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 17 listopada 2005, 21:48
Lokalizacja: Piastów - W-wa

Postprzez Tomek_ » niedziela 20 listopada 2005, 03:46

musze sprostowac, nie mialem na mysli naczepy, zle sie wyrazilem. Nie wiem jak to sie nazywa, w kazdym razie chodzilo mi o przestrzen ladunkowa na pojedzie ciezarowym, ktora nie jest przyczepa/naczepa.
Kat. B i C za pierwszym podejściem.
Testy na prawo jazdy 2013
Avatar użytkownika
Tomek_
 
Posty: 1090
Dołączył(a): czwartek 22 września 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości