Stresujący monitor???

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Driver'ka » sobota 30 sierpnia 2008, 10:23

A czy kamera jest w stanie wykazać, że egzaminowany rozgląda się bo wyjeżdża z podporządkowanej, czy rozgląda się, bo jakaś laska właśnie przechodziła obok? Więc bez przesady z tym rejestrowaniem egzaminowanego. Takich rzeczy się udowodnić nie da, czy się rozejrzał bo jedzie z podporządkowanej, czy wyprzedza, czy też zrobił ruch głowy/oczu z innego powodu. Egzaminator ma za zadanie obserwować wszystko, co robi egzaminowany, bo na tej podstawie go ocenia. Skoro samochód z każdej strony naszpikowany jest kamerami, to po co w ogóle egzaminator w środku?
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez Pinhead » sobota 30 sierpnia 2008, 10:50

Dla dowodu potwierdzającego lub zaprzeczającego decyzji egzaminatora.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez Driver'ka » sobota 30 sierpnia 2008, 11:17

Ja nie podważam słuszności instalowania kamer, bo jest to potrzebne. Podważam ino słuszność filmowania egzaminowanego, że nie jest to niezbędne.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez Pinhead » sobota 30 sierpnia 2008, 11:20

Nikt nie twierdzi że jest to niezbędne, kiedyś w ogóle kamer nie było i egzaminy się odbywały.
Avatar użytkownika
Pinhead
 
Posty: 1320
Dołączył(a): poniedziałek 20 listopada 2006, 07:34

Postprzez Khay » sobota 30 sierpnia 2008, 22:57

Wydaje mi się, że kamery nigdzie nie mają służyć egzaminatorom. Znaczy żaden (przy zdrowych zmysłach) egzaminator, nie ślępi się w maleńki obrazek na wyświetlaczu lcd, ale obserwuje drogę/ egzaminowanego/ otoczenie samochodu/ wskazania zegarów itp.

Kamera może co najwyżej potwierdzać/ zaprzeczać zasadność jego decyzji podejmowanych "na żywo", które bez kamer moim zdaniem byłyby identyczne.

A to że ruch głowy nie musi być dowodem w sprawie - tu się zgodzę. Tylko kto na egzaminie ogląda się za dziewczętami...? ;) Troszkę IMO wydumane te przykłady. A mi raczej chodzi o sytuację odwrotną - kompletny BRAK ruchu, lub ruch dalece niewystarczający. Tu - chyba przyznasz - nagranie z kamery może w prosty sposób rozstrzygnąć kwestię, czy się gość zachowywał jak należy, czy jednak nie.

Pozdrawiam
Khay
Avatar użytkownika
Khay
 
Posty: 800
Dołączył(a): niedziela 20 kwietnia 2008, 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Michał_62 » niedziela 31 sierpnia 2008, 17:06

Ja z kolei myślę, że egzaminowany jest filmowany by zapobiec dawaniu w łapę. Prawdopodobnie ci, którzy te kamery obsługują chcą zminimalizować taką możliwość.
Pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
Michał_62
 
Posty: 198
Dołączył(a): niedziela 12 sierpnia 2007, 21:37
Lokalizacja: stąd

Postprzez ButterflyEffect » niedziela 31 sierpnia 2008, 17:31

Ale to Ty twarzą tą łapówkę chcesz dawać? :P
...pensa prima di sparare, pensa prima di dire, di giudicare...
_________________________
Kobieta za kierownicą Kropki ;)
ButterflyEffect
 
Posty: 510
Dołączył(a): czwartek 20 marca 2008, 11:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Blackout » niedziela 31 sierpnia 2008, 17:35

Zawsze znajdzie się jakiś inny sposób na danie łapówki, więc się o to nie martwcie;)
Blackout
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek 26 sierpnia 2008, 15:34
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 199 gości