Proszę o szybką pomoc [Kat. A]!!!

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Proszę o szybką pomoc [Kat. A]!!!

Postprzez Pechowiec » poniedziałek 26 kwietnia 2004, 18:35

W środę mam egzamin a mam pewną wątpliwość, oraz nie mogę liczyć na moich instruktorów bo to …………… .
Jak ktoś z was zdawał egzamin na motor to niech mi powie jak to wygląda. To znaczy od czego trzeba zacząć. Nie zostałem dokładnie poinformowany przez nie doszkolonego instruktora i na jakie szczegóły trzeba zwracać uwagę?
Jeśli wiesz i nie ma jeszcze środy to napisz!!!
Pechowiec
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 19:27
Lokalizacja: Biała

Postprzez Slawek » poniedziałek 26 kwietnia 2004, 23:06

Na początek zapnij kask i przygotuj motocykl do jazdy po placu (świateł się na placu nie włącza). Nie zapomnij otworzyć dopływu paliwa. Na ósemce trzeba się rozglądać na każdym "skrzyżowaniu". Ja oblałem, bo "za mało ruszałem głową na boki". Na slalomie obejrzyj się przed każdą zmianą "pasa ruchu" i przed zawracaniem! Co do ruszania na wzniesieniu - nie zapomnij przed ruszeniem obejrzeć się.
Miasto: przed wyjzadem WŁĄCZ światła. Przy zmianie pasa ruchu lepiej się obejrzeć, niż polegać tylko na lusterkach, bo mogą się czepiać.

Jakim będziesz jeździł motorem? :D
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Pechowiec » wtorek 27 kwietnia 2004, 18:27

Podobno jakiś nie duży japoński.
Pewnie coś około 150 cm\3 pojemności.
A slalom to się ile razy wykonyje?

Tak myśle że nie powinienem mieć problemów. Abym tylko nie popieprzył i nie pojechał gdzieś indziej niż trzeba.
Pechowiec
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 19:27
Lokalizacja: Biała

Postprzez Slawek » wtorek 27 kwietnia 2004, 20:51

Slalom wykonuje się niestety do momentu, w którym egzamniator powie: wystarczy. Ja jeździłem bardzo długo. Nie liczyłem, ale egzaminator się z kimś zagadał, więc efekty wiadome. Jest to jednak najprostrzy manewr, więc nie ma obawy. Ósemke też trzeba jeździć aż powie, że dość, ale minimum 5 razy.

Powodzenia!
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Pechowiec » środa 28 kwietnia 2004, 20:02

Tak się składa że już jestem po egzaminie. I co?! Na motor którym tylko jeździłem 2,5h zdałem bez jakiegokolwiek problemu. A na samochód nie bo sobie k**** wymyśli że nie włączyłem kierunku. A ja go włączałem na 100% Gadał przez komórkę w czasie egzaminowania i zadowolony że mu nic nie mogę zrobić. Powiedział : Dlaczego pan nie informuje o wykonaniu manewru., a następnie proszę zaciągnąć hamulec ręczyn i wyłączyć silnik! Ślepa d***! Myślałem początkowo że żartuje ale to nie były niestety żarty!

To jest prawda że dwóch kategorii nie da się zdać za pierwszym razem.
Pechowiec
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 18 kwietnia 2004, 19:27
Lokalizacja: Biała

Postprzez nietoperz » piątek 30 kwietnia 2004, 21:35

przedewszystkim zapnij kask następnie przeprowadz motor około 2 metrów sprawdzając czy jest na luzie, wsiądz na motor wciśnij dzwignię sprzęgła i uruchom silnik , jak będziesz ruszać przed slalomem spójrz do tyłu i ruszaj , pokonując slalom obracaj głowę do tyłu no i wiechałeś na ósemkę masz zrobią ich 5 nie możesz podpierać się nogą no i obracać głowę do tyłu (naj częscie oblewacie za to ) jak będziesz zjeżdżać również slalomem i obracaszgłowę następnie ruszanie pod górkę no i miaswto powinna być wytyczona jedna trasa na motor mapka przejazdu znajdue się wywieszona na tablicy ogłoszeń w ósrodku egzaminowani .POWODZENIA
nietoperz
 
Posty: 24
Dołączył(a): sobota 24 kwietnia 2004, 23:49


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości