Teoria - rozbieżność odpowiedzi :<

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Teoria - rozbieżność odpowiedzi :<

Postprzez koralgol » wtorek 20 kwietnia 2004, 22:16

Witam
Mam spory problem z jednym z pytań z teorii, mianowicie B.3.34 ze strony 278 książki "ABT pytania testowe z komentarzami" z wydawnictwa Image. Brzmi ono:
Kierowca powinien niezwłocznie zawiadomić urząd wydający prawo jazdy o:
A - zniszczeniu prawa jazdy w stopniu powodującym jego nieczytelność,
B - utracie prawa jazdy,
C - zmianie miejsca zamieszkania


Problem pojawił się w momencie, gdy zauważyłem rozbieżność pomiędzy odpowiedziami a komentarzami w w/w książce. Mianowicie, w odpowiedziach jako prawidłowe są A i B, a w dziale "komentarze" - A, B i C. Bardzo mnie to zaniepokoiło i podważyło wiarygodność prawidłowości odpowiedzi podanych na końcu książki tudzież owych komentarzy (znajdujących się również na końcu). Uznałem, że skoro w komentarzach uzasadnione są odpowiedzi A, B i C, to błąd musi być w odpowiedziach na str. 412 bodajże, gdzie widnieje A i B. Oczywiście na kolejnych zajęciach z teorii niezwłocznie zwróciłem się z tym problemem do mojego wspaniałego i wszechwiedzącego wykładowcy, który oświecił mnie, że TO KOMENTARZE SĄ BŁĘDNE. Uzasadnił to tym, że w przypadku zmiany zamieszkania mamy 30 dni na poinformowanie o tym organ wydający prawa jazdy, a więc nie ma mowy o żadnym niezwłocznym informowaniu o tym. Drugim argumentem jest brak sprecyzowania w pytaniu, czy chodzi o zmianę meldunku stałego, czy też czasowego. W przypadku tego drugiego również nie mamy obowiązku informowania o tym.
W związku z powyższym pan wykładowca stwierdził, iż prawidłowe odpowiedzi to: A i B.
Przyznałem mu rację i zadowolony wróciłem do domu. Tam postanowiłem potrenować jeszcze testy na programie "Akademia prawa jazdy 2004", który był dołączony do którejś z kwietniowych "Rzeczpospolitych". Autorzy zapewniają o jak najbardziej aktualnej bazie pytań zawartych w programie. Traf chciał, że komputer wylosował mi zestaw zawierający owe pytanie. Zaznaczyłem oczywiście A i B. NO i co? :shock: Oczywiście jeden błąd - właśnie w tym pytaiu. Sprawdzam - okzauję się, że powinienem zaznaczyć A B i C. Ręce mi opadły. :x
PRoszę o pomoc!!
Dziękuję.
koralgol
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 20 kwietnia 2004, 22:11

Postprzez to ja » wtorek 20 kwietnia 2004, 22:25

pytanie to doszło do bazy pytań z dniem 01.01.2004. Prawidłowe odpowiedzi to : A, B, C. W mojej książce, również Grupy Image pt. Pytania BA takie są wpisane odpowiedzi jako prawidłowe...
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez koralgol » piątek 23 kwietnia 2004, 23:36

Faktycznie, prawidłowe to A, B i C. Czyli błedne są odpowiedzi podane na końcu książki. Aczkolwiek z prawnego punktu widzenia nie musimy niezwłocznie zgłaszać zmiany miejsca zamieszkania. No, ale nic. DZIĘKI
koralgol
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 20 kwietnia 2004, 22:11

Re: Teoria - rozbieżność odpowiedzi :<

Postprzez Alf66 » wtorek 26 marca 2019, 08:17

Witam, ja trochę z innej beczki ale niestety nie potrafię dodać nowego postu, chciałbym zapytać czy ktos zrobił prawo jazdy nie posiadając wogole meldunku?
Alf66
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 26 marca 2019, 08:10


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości