Sygnalizowanie na drodze z nie wyznaczonymi pasami?????

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Sygnalizowanie na drodze z nie wyznaczonymi pasami?????

Postprzez Molusia » sobota 27 marca 2004, 20:24

Podzielcie sie prosze swoim doswiadczeniem i wiedzą na nastepujący temat:

Moje pytanie dotyczy sygnalizowania na ulicy gdzie linią ciagła odzielone sa TYLKO pasy o przeciwnym kierunku ruchu
Na częsci jezdni w jednym kierunku mieszcza sie 2 samochody ktore mogą jechac "obok siebie", ale nie ma ścisle wytyczonych pasow..i tu rozni instruktorzy róznie mowią: :shock:
Jadąc prawą strona jezdni chcąc skręcic w lewo nalezy zjechac na lewo aby ustawić sie do linii rozgraniczającej przeciwne kierunki jazdy..
i tutaj:
mój 1 instrujktor mówił ze trzeba sygnalizowac zjechanie z prawej na lewą czesc jezdni :oops:
2 instruktor mowił ze nie trzeba sygnalizowac zjechania z prawej strony na lewą gdyz nie ma wyrysowanych pasów........ :oops:

Dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam wszystkich
Molusia
 
Posty: 32
Dołączył(a): czwartek 18 grudnia 2003, 16:25
Lokalizacja: Warszawa, Ochota

Postprzez Sławek_18 » sobota 27 marca 2004, 21:05

hmm ciezkko powiedziec Ci na 100% Ja bym nie sygnallizowal (nawet byym nie jechal z "pprawej" strony tyllko po "srodku" dopierok zjezdzajac
w lewo zzjezdal do oosin. Nie wiem cco powiedzna innii. Nibyy nie zmieninasz prrzeciez pasa ruchu.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » niedziela 28 marca 2004, 00:05

Ja bym sygnalizowała zjezdzjąc na lewa strone jezdni. Przecież jeżeli mogą spokojnie jechac dwa samochody to ten jadący z tyłu musi wiedziec co masz zamiar zrobić. Bo może on by chciał ciebie np. wyprzedzić z lewej strony. Ostatecznie zjeżdzasz na lewą stronę z zamiarem skrętu więc i tak musisz sygnalizować.
Czyli tak jak mówi
mój 1 instrujktor mówił ze trzeba sygnalizowac zjechanie z prawej na lewą czesc jezdni
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mara » niedziela 28 marca 2004, 00:29

Witam. Według przepisów to chyba nie trzeba dawać kierunku bo nie zmieniasz pasa ruchu. Ja ci mogę powiedzieć jak ja robię bo mam taki motyw codziennie jak wracam do domu. Muszę skręcić w lewo z szerokiego pasa gdzie spokojnie zmieszczą się 2 samochody. Wszędzie panoszą się samochody czyli każdy jeździ jak chce, jedni po środku inni przy prawej, inni przy lewej. Ja oczywiście pomykam środkiem bo jestem świeżym kierowcą ale mimo tego zawsze daje kierunek jak mam zamiar zbliżyć się do lewej strony żeby inni wiedzieli co robię, ale zbiega mi się to prawie z momentem sygnalizowania skrętu więc zostaje już z tym kierunkiem.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości