Łuk- ogromny problem....

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Erotis » wtorek 31 marca 2009, 19:26

PrzemasKSP napisał(a):Skoro większość osób i tak będzie się uczyła metod na liczenie słupków itp., to chciałbym tylko im przypomnieć następującą rzecz: teoretycznie każdy słupek ma ściśle określone miejsce na "rękawie", ale jeżeli myślicie, że:
1. Łuk w ośrodku jest taki sam jak ten, na którym się uczyliście,
2. Słupki są ustawione dokładnie tak samo i zgodnie z przepisami,
to życzę dużo szczęścia, bo tylko ono pomoże. Na całym łuku tylko słupki w rogach kopert są zawsze ustawione tak samo. Metoda "na drugi słupek" jest dobra, o ile on stoi zawsze metr od pierwszego, a czy myślicie, że egzaminator będzie z metrówką mierzył odległość, kiedy kursant przewróci słupek, albo zrobi to wiatr?


To ciekawe bo ja robiłam taką samą metodą jaką robiłam na placu manewrowym mojej szkoły jazdy i wyszło mi identycznie tak jak zawsze :roll:

Po co gadacie glupoty i straszycie ludzi przed egzaminem że tylko szczęście im pomoże. Mało stresu mają?
26.03.2009 r.
Teoria (+) Plac (+) Miasto (+) :D
Avatar użytkownika
Erotis
 
Posty: 47
Dołączył(a): sobota 20 grudnia 2008, 16:11
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Stefan Batory » wtorek 31 marca 2009, 19:34

Też miałem duży problem z "rękawem" i też zdałem prawko tylko dlatego, że mój instruktor "sprzedał" mi patent na słupki i ilość obrotów kierownicy. Moim zdaniem to dobry sposób bo nie oszukujmy się rękaw się robi tylko raz w życiu .... na egzaminie. Taaa zaraz się zleci 5425415415 osób które będą mówiły o parkowaniu, wjeżdżaniu w bramę itp .... No spoko ale jak będę wjeżdżał w bramę to sobie będę mógł zatrzymać tyle razy samochód ile będę chciał i zrobić korektę i nikt zza plecami nie wydrze mi się "STOOOOOPPP" i każe wysiąść z samochodu ;) Także IMO wydaje mi się, że warto nauczyć się "wzoru" i mieć to z głowy...


Pozdrawiam.
Na skrzyżowaniu pierwszeństwo ma ten kto ma wykupione AutoCasco xD
(4/9/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(4/15/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
(4/17/09) Prawko w kieszonce xD
Stefan Batory
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 29 marca 2009, 21:00

Postprzez Paulina12 » środa 01 kwietnia 2009, 09:41

To ja jako jedna z tych 5425415415 osób napiszę tak byłam obserwatorem jak egzaminator ładnie kosił ludzi którzy łuk robili na metodę, między innymi i moją znajomą i coś koło 4 osób. Po wyjeździe za bramę ośrodka zawracanie które przebiegało tak: nakaz jazdy w prawo,
wjazd przodem w uliczkę o szerokości takiej samej jak łuk choć centymetrem nie mierzyłam
wyjazd tyłem i
jeżeli to zawracanie to oczywiście trzeba skończyć na swoim pasie a ulica dość szeroka.
Polegli wszysce raz po raz, nie byli w stanie wyjechać z uliczki tyłem tak by nie najechać na krawęznik i wjechać na swój pas nie pod prąd, a takiej sytuacji mogli się zatrzymywać ile chcieli. Ja od początku nie pozwoliłam na to by instruktor uczył mnie na sposoby i to zaprocentowało wszelkie parkowania zawracania to pestka.
Paulina12
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 18 listopada 2008, 14:01
Lokalizacja: Łódź

Postprzez maggie » środa 01 kwietnia 2009, 12:01

Czy słupki na łuku mogą stać dowolnie czy jest jakieś zarządzenie które określałoby ich położenie? Bo jak ktoś umie metodą na słupki a na egzaminie stoją one inaczej niż jak się uczył to nigdy nie zrobi poprawnie łuku :!:
maggie
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota 14 marca 2009, 20:49

Postprzez Stefan Batory » środa 01 kwietnia 2009, 15:29

Paulina12 No spoko jakiś wredny egzaminator ... Ja zrobiłem łuk na metodę co nie przeszkadza mi w poprawnym parkowaniu i zawracaniu, nigdy nie miałem z tym problemów i robiłem i robię a raczej będę robił bo nie otrzymałem jeszcze plasticzku ;p na czuja ;)

Pozdrawiam.
Na skrzyżowaniu pierwszeństwo ma ten kto ma wykupione AutoCasco xD
(4/9/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(4/15/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
(4/17/09) Prawko w kieszonce xD
Stefan Batory
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 29 marca 2009, 21:00

Postprzez Paulina12 » środa 01 kwietnia 2009, 16:45

Czy ja wiem czy wredny, mam mieszane uczucia bo manewr prosty cofanie tyłem po prostej i tylko skręt w odpowiednim momencie coby wjechać na odpowiedni pas ruchu ale co niektórym zabrakło słupków i wyszła katastrofa. I żeby nie było nieporozumień to nie odbywało się Łodzi.
Paulina12
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek 18 listopada 2008, 14:01
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cman » środa 01 kwietnia 2009, 20:38

Stefan Batory napisał(a):Paulina12 No spoko jakiś wredny egzaminator ...

Jaki wredny? Brawa dla egzaminatora!
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez qad » środa 01 kwietnia 2009, 20:47

cman napisał(a):
Stefan Batory napisał(a):Paulina12 No spoko jakiś wredny egzaminator ...

Jaki wredny? Brawa dla egzaminatora!


Popieram na całej rozciągłości.
Kretyński łuk przy abstrakcyjnie umieszczonych tyczkach to jedno (mozna robic na sposob) - sprawdzenie umiejętności cofania w normalnych warunkach - to co innego.
Avatar użytkownika
qad
 
Posty: 142
Dołączył(a): sobota 10 maja 2008, 11:12

Postprzez grzmot » środa 01 kwietnia 2009, 20:54

Kilka miesięcy po zdobyciu prawka i jazdy własnym autkiem, muszę stwierdzić, że umiejętność jazdy na łuku tyłem jest niezbędna - inaczej bramy, krawężniki i trawniki będą mocno poszkodowane ;). I nie, nie zawsze da się przez pół godziny robić korektę - zwłaszcza, jak się o coś zachaczy za pierwszym podejściem.

Dlatego uważam, że warto przyłożyć się do tego ćwiczenia, i nie robić go przez liczenie słupków (a sam się z tym na kursie nieco męczyłem). Zwłaszcza, że po wyjechaniu z placu, jeszcze na egzaminie może zajść konieczność zawrócenia z cofaniem na mieście - i wtedy, jeśli ćwiczyliśmy na słupki, tak, jak ktoś wcześniej napisał, mamy przerąbane.
grzmot
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota 28 marca 2009, 13:46

Postprzez Stefan Batory » środa 01 kwietnia 2009, 21:14

Napisałem, że wredny bo źle zrozumiałem wypowiedź, myślałem, że oblewał już na placu tylko za to, że ktoś robił to metodą. Tak nie mogę się nie zgodzić, że zawracanie na mieście to co innego i trzeba to umieć robić perfekcyjnie, ale nadal uważam, że rękaw można zrobić na metodę i nie mieć z tego powodu jakiś wielkich wyrzutów sumienia, no sorry takie jest moje zdanie co nie zmienia faktu, że zazdroszczę osobą które jadą ten łuk na wyczucie i im za każdym razem od samego początku wychodziło ;)


Pozdrawiam.
Na skrzyżowaniu pierwszeństwo ma ten kto ma wykupione AutoCasco xD
(4/9/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

(4/15/09) Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
(4/17/09) Prawko w kieszonce xD
Stefan Batory
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 29 marca 2009, 21:00

Postprzez qad » środa 01 kwietnia 2009, 22:12

Stefan Batory napisał(a):(...) rękaw można zrobić na metodę i nie mieć z tego powodu jakiś wielkich wyrzutów sumienia(...)


Popieram

Ja robiłem na liczenie słupków. Dla mnie caly ten luk to jakas paranoja:) Na miescie nie mialem zadnych problemow, nie mam tez problemow z zawracaniem parkowaniem dowolnym i manewrowaniem na wstecznym wiec prosze mi tu łaskawie nie pieprzyc ze bez łuku ani rusz.
Poprostu wolalem na egzaminie nie ryzykowac i zrobic sprawdzona metoda.

NIgdy tez nie jezdzilem łuku na wyczucie. Ale tak z ciekawosci okolo 1 mies po odebraniu prawka pojechalem na plac szkoly jazdy i zrobilem bezproblemowo łuczek :).
Avatar użytkownika
qad
 
Posty: 142
Dołączył(a): sobota 10 maja 2008, 11:12

Postprzez natalka » środa 08 kwietnia 2009, 23:49

Mi trafił się chyba najlepszy egzaminator pan Artur, młody i sympatyczny a ja zamiast na linie patrzyłam na słupki, których moim zdaniem było zbyt dużo(miałam łuk taki pośrodku)-wzięłam prawy pachołek za środkowy i tak zakończyłam mój pierwszy egzamin. wiem, że to nie koniec świata ale bardzo to przeżyłam bo każdy straszy egzaminatorami a ja pomimo obecności miłego pana można powiedzieć sama się oblałam:((( ludzie rozglądajcie się i patrzcie na linie, trochę pokory nie zaszkodzi(mi też łuk wychodził na jazdach). życzę powodzenia przyszłym zdającym.
natalka
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela 05 kwietnia 2009, 21:47

Postprzez haxigi » czwartek 09 kwietnia 2009, 23:29

maggie napisał(a):Czy słupki na łuku mogą stać dowolnie czy jest jakieś zarządzenie które określałoby ich położenie? Bo jak ktoś umie metodą na słupki a na egzaminie stoją one inaczej niż jak się uczył to nigdy nie zrobi poprawnie łuku :!:

Tak, słupki stoją wszędzie w takiej samej odległości, bo w rogu każdej koperty na łuku i chyba na zakręcie (tu mogą być różnice, ale słupek jest po prawej więc na niego nie zwraca się uwagi robiąc fajkę na metodę).

Jazda do przodu zakładam, że nie jest dla nikogo problemem, więc przy cofaniu patrzymy w prawe lusterko, aż pierwszy pachołek (1 na rysunku) zrówna się z lusterkiem, wtedy robimy jeden pełny obrót kierownicą i patrzymy w lewe lusterko. W nim szukamy prostej linii (2 na rysunku) i prostujemy kierownicę, czyli odbijamy ten jeden obrót. Centrujemy samochód i gdzieś w okolicach koperty (3 na rysunku) oglądamy się za siebie, aby ładnie zaparkować.

Obrazek
20.12.2008 - Zapisałem się na prawko
05.01.2009 - pierwsza teoria
12.01.2009 - pierwsza jazda
13.03.2009 - I egzamin (oblane miasto)
03.04.2009 - poprawka (zdana)
haxigi
 
Posty: 27
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2009, 02:08

Postprzez Machro » czwartek 09 kwietnia 2009, 23:40

Nie mogę patrzeć na te "metody robienia łuku" :lol:
[18.02.2009] Teoria (+) Plac (+) Miasto (+)
[09.03.2009] Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.
[12.03.2009] Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie.
Avatar użytkownika
Machro
 
Posty: 43
Dołączył(a): środa 18 lutego 2009, 21:09
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez haxigi » czwartek 09 kwietnia 2009, 23:49

Machro napisał(a):Nie mogę patrzeć na te "metody robienia łuku" :lol:


ja w ten sposób zdałem :D na wyczucie to sobie teraz śmigam na spokojnie z prawkiem w kieszeni :)
20.12.2008 - Zapisałem się na prawko
05.01.2009 - pierwsza teoria
12.01.2009 - pierwsza jazda
13.03.2009 - I egzamin (oblane miasto)
03.04.2009 - poprawka (zdana)
haxigi
 
Posty: 27
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2009, 02:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości