Łuk- ogromny problem....

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez rybeczka900 » sobota 21 marca 2009, 20:33

Ja nigdy nie mialam problemów z łukiem. To kwestia wyczucia gdzie na pasie znajduje się samochód. I zadne sposoby na to nie pomogą bo mozna sie pomyslic przy liczeniu słupków.
Obrazek
rybeczka900
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota 21 marca 2009, 20:20
Lokalizacja: L......

Postprzez kiora » środa 25 marca 2009, 16:08

A jak się pomylić przy liczeniu?
Nauczono mnie przy dodatkowych jazdach na drugi słupek, do egzaminu mam sporo czasu więc nie raz jeszcze będę na łuku, więc będę już uczyć się sama na wyczucie, jak się nie powiedzie, to zrobię na drugi, bo jest dla mnie pewniakiem.
Wcale sie nie dziwię, że tyle osób oblewa na łukach, w ośrodkach łuki są różne, mają różnie słupki poustawiane, poprzestawiane, instruktorzy różnie uczą, co daje różny efekt.
Też miałam problem z łukiem, trzęsłam się i wyzywałam wszystko co żywe jak wjeżdżałam na łuk.
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

Postprzez Samuel_Laszcz » środa 25 marca 2009, 16:58

kiora napisał(a):w ośrodkach łuki są różne, mają różnie słupki poustawiane, poprzestawiane.


ekhm? :wink:
17.11.2008 - teoria (+)
24.01.2009 - plac (+) miasto (-)
14.03.2009 - plac (+) miasto (+)
_________________________
(3/23/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

28.03.2009 - Dokument odebrany ; )
Samuel_Laszcz
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota 14 marca 2009, 21:34

Postprzez kiora » środa 25 marca 2009, 18:15

Czego nie zrozumiałeś ?
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

Postprzez kimka » środa 25 marca 2009, 18:22

kiora - łuki mają określone wymiary i nie ma opcji że w każdej szkole są one różnych wymiarów :)
kimka
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela 25 stycznia 2009, 00:26
Lokalizacja: z domu :)

Postprzez kiora » środa 25 marca 2009, 18:26

Interesujące.
Uczyłam się w szkole gdzie łuk był o 15 centymetrów mniejszy od łuku gdzie dokupowałam jazdy.

W Wordach łuki muszą być identyczne i wg wymogów.
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

Postprzez rafal149135 » środa 25 marca 2009, 18:26

kiora napisał(a):Czego nie zrozumiałeś ?

tego ze glupoty piszesz... w kazdym wordzie jest tak samo
rafal149135
 
Posty: 168
Dołączył(a): sobota 07 lutego 2009, 16:00

Postprzez kiora » środa 25 marca 2009, 18:59

Pisałam o OSRODKU, fakt, że nie napisałam na temat bo myślałam o OSRODKU SZKOLENIA a nie EGZAMINOWANIA.
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

Postprzez Samuel_Laszcz » środa 25 marca 2009, 20:15

No to widzisz, wyrażaj się precyzyjnie wtedy unikniemy takich nieporozumień.

w OSK też powinny być łuki jednolite, zgodne z przepisami obowiązującymi, ale nie ma co demonizować, ja się np uczyłem na łuku węższym, z krótszymi kopertami i bez 2 słupków w środku więc ten na egzaminie wydawał się dzięki temu prostszy ;P

Chociaż zgadzam się z opinią, że umiejętność zrobienia łuku =/= umiejętności parkowania na mieście, łuk jest podręcznikowy, prawie że teoretyczny a miasto to miasto - mnie instruktor na łuku uczył częściowo na wyczucie częściowo na słupek (jeden, z pełnym obrotem bo te zabawy w stylu "1/4 obrotu najpierw na 2 potem 2/5 na trzecim i znowu 4/8 obrotu na kolejnym" to troche przeada :P) a parkowania przodem, tyłem, skośnie, prostopadle itp uczył mnie osobno, już bez żadnych trików, słupków czy innych kłaków, krzaków wilkołaków :wink:
17.11.2008 - teoria (+)
24.01.2009 - plac (+) miasto (-)
14.03.2009 - plac (+) miasto (+)
_________________________
(3/23/09) Prawo Jazdy:: Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne.

28.03.2009 - Dokument odebrany ; )
Samuel_Laszcz
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota 14 marca 2009, 21:34

Postprzez miciu10 » czwartek 26 marca 2009, 08:25

A szaleńcy z PORD w Gdyni wymyślili sobie, że egzaminowani nie mogą korzystać z lusterek i składają je podczas egzaminu.
http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/978930.html
Egzamin strachu w gdyńskim PORD

Egzaminatorzy z gdyńskiej filii Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego nadal niezgodnie z prawem gnębią egzaminowanych - alarmują kursanci i właściciele szkół jazdy z Gdyni. To kolejny tego typu przypadek po tym, gdy kilkunastu pracowników PORD zostało kilku tygodni temu zatrzymanych pod zarzutem przyjmowania łapówek przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Już 10 marca ujawniliśmy w "Polsce Dzienniku Bałtyckim", że gdyńscy egzaminatorzy dzień wcześniej okazywali kursantom niechęć i bezprawnie przymuszali ich do podpisywania oświadczeń, że ci nie wręczali łapówek. Tym razem, według relacji egzaminowanych, część pracowników gdyńskiego PORD znalazła kolejny fortel, aby wyprowadzić kursantów z równowagi.
- Egzaminator złożył prawe lusterko w samochodzie, co uniemożliwiło mi zaliczenie rękawa - mówi jedna z kursantek. - Gdy spytałam, dlaczego to zrobił, usłyszałam, że rękaw zalicza się patrząc przez tylną szybę samochodu. Wiadomo jednak, jak kiepska jest w fiacie grande punto widoczność przez tę szybę, część osób uczy się więc jazdy na lusterka. Kursanci tacy niestety nie mają szans, aby przy podobnym zachowaniu egzaminatora zaliczyć rękaw.

O sprawie wiedzą już właściciele gdyńskich szkół jazdy.
- To prawda, dochodzi do podobnych incydentów - mówi jeden z nich [dane do wiadomości redakcji]. - Jedna z kursantek wróciła do nas z płaczem i opowiedziała o takiej sytuacji. Wydawało mi się to niewiarygodne, ale wysłałem na miejsce instruktora, który zaobserwował kolejne takie przypadki. Zachowanie egzaminatorów jest niedopuszczalne, niezgodne z prawem, bo egzaminowany ma prawo korzystać z pełnego wyposażenia samochodu.




Antoni Szczyt, dyrektor PORD w Gdańsku, po naszych doniesieniach wszczął wczoraj w gdyńskiej filii kontrolę. Jak mówi, złożenie lusterka w samochodzie w trakcie egzaminu jest niezgodne z prawem.
Jednak wczoraj dyrektor Szczyt nie znalazł dowodów, aby rzeczywiście doszło do takiego procederu. Zdaniem właścicieli szkół jazdy, przeglądnięte powinny zostać kamery placowe, pracujące podczas egzaminów w ciągu ostatnich dni. Na kamerze umieszczonej w samochodzie faktu złożenia lusterka bowiem nie widać.

Michał Figiel, prezes gdańskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów

Doniesienia o składaniu kursantom prawego lusterka podczas egzaminu wydają mi się niewiarygodne. Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem, a trzeba podkreślić, że egzaminowani często pomawiają egzaminatorów o różne dziwne rzeczy. Gdyby jednak podobne incydenty rzeczywiście miały miejsce, jest to niezgodne z prawem, trzeba znaleźć winnych i wyciągnąć wobec nich konsekwencje. Nam także zależy, aby wyeliminować takich egzaminatorów z naszego środowiska. Apeluję do egzaminowanych, aby nie bali się, zgłaszali takie przypadki do dyrekcji PORD i naszego stowarzyszenia, bo znając dokładnie termin egzaminu można przejrzeć zapis kamer placowych. Dźwięk składanego lusterka powinien nagrać się ponadto na mikrofonie. Inna sprawa, że pokonywanie rękawa, posługując się tylko lusterkami, jest niedopuszczalne. Nie możemy zaliczyć takiej próby. Lusterkiem można się wspomagać, ale trzeba też patrzeć przez tylną szybę.

Wygląda na to, że w Trójmieście zaczynają obowiązywać inne zasady niż w pozostałej części kraju.
Skąd ta zawiść się bierze u ludzi.
miciu10
 
Posty: 86
Dołączył(a): piątek 05 grudnia 2008, 13:14

Postprzez kiora » czwartek 26 marca 2009, 12:56

Żeby więcej ludzi nie zdało...
Ale czy to legalne?
Przecież wszystko musi być ustawione w samochodzie przed zrobieniem łuku tak aby można było później wyjechać na miasto, czy się mylę?
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

Postprzez qad » czwartek 26 marca 2009, 14:22

Oczywiscie ze to niezgodne z zasadami. No ale sa ludzie i parapety. Nie oszukujmy sie zdarzaja sie egzaminatorzy ktorrzy lubia sie pastwic nad egzaminowanymi bo mogą. Niestety. I nikt mi nie wmowi ze wszyscy w tym zawodzie są święci (co sie czesto próbuje przeforsowac na tym forum). Wiec widać była w tamtym PORDzie jakas grupka wzajemnej adoracji i ew skargi lądowały w koszu. Joł :)
Avatar użytkownika
qad
 
Posty: 142
Dołączył(a): sobota 10 maja 2008, 11:12

Postprzez Agata2102 » czwartek 26 marca 2009, 19:13

Witam :]
Czy znacie jakiś dobry sposób na łuk ?
We wtorek mam egzamin,miałam przerwę ok 2 tyg .dzisiaj robiłam łuk i coś mi nie wychodził..Do tego egzaminator mi mówił,że każdym innym autem jak jeżdżę,to w innym momencie się robi skręt kierownicą w prawo ..Czy to prawda?
Robiłam Tylko łuk chevroletem,więc nie wiem jak jest z Fiestą i Clio :/
Jest taka sama zasada jak wszędzie?Widzę drugi słupek i od razu skręt ?
Dzięki za odpowiedzi :roll:
Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku..
Agata2102
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2009, 19:03

Postprzez kiora » czwartek 26 marca 2009, 19:17

Przykro stwierdzić ale zaraz przeczytasz, że łuk się robi na wyczucie...to napiszą Ci, którzy już mają doświadczenie w prowadzeniu pojazdów i posiadaniu PJ.
kiora
 
Posty: 100
Dołączył(a): wtorek 13 stycznia 2009, 02:07

Postprzez Agata2102 » czwartek 26 marca 2009, 19:19

Ja jeszcze nie mam prawa jazdy,ale mam zamiar je zdobyć za pierwszym razem..Pytałam ludzi,którzy mają prawo jazdy i takie same odp dostawałam "na wyczucie"..Niestety ja tak nie potrafię :/
Lęk nie może istnieć bez nadziei, ani nadzieja bez lęku..
Agata2102
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek 26 marca 2009, 19:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości