Taśma i odwołanie/wątek oddzielony

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez karolka89 » czwartek 18 października 2007, 23:23

Nie wiedziałam gdzie zadać to pytanie. Otóż czy na egzaminie nagrywany jest także dźwięk czy tylko obraz? Jutro idę obejrzeć swój egzamin bo mam pewna wątpliwość czy mógłby mi ktoś pomóc ??
karolka89
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 27 września 2007, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez barbra » czwartek 18 października 2007, 23:33

myślę,że obraz i dźwięk,zważywszy na postęp techniki i pozytywnie rozpatrzone odwołania,o których słyszałam... :wink:,a to znalazłam w internecie:
Na zarejestrowanym obrazie musi być wyraźnie widoczna data, godzina oraz numer rejestracyjny pojazdu, w którym przeprowadzano egzamin. Umieszczone w samochodach kamery muszą też rejestrować dźwięk. Ośrodki będą miały obowiązek przetrzymywania zapisu z kamery przez 14 dni.

Zmiany w egzaminach wprowadza rozporządzenie ministra infrastruktury z 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami instruktorów i egzaminatorów
Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dylek » piątek 19 października 2007, 06:43

Rozporządzenie napisał(a): § 21. 1. Przebieg egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B rejestruje się przy pomocy urządzeń rejestrujących przebieg egzaminu, o których mowa w § 19 pkt 4.
2. Urządzenia, o których mowa w ust. 1, powinny:
1) rejestrować co najmniej obraz widoczny do przodu przez przednią szybę pojazdu egzaminacyjnego (kamera o kącie widzenia 45 stopni lub więcej); obraz zapisywany musi zawierać opis składający się z daty, godziny przeprowadzanego egzaminu oraz numeru rejestracyjnego pojazdu egzaminacyjnego, a w przypadku braku możliwości umieszczenia numeru rejestracyjnego pojazdu, dopuszcza się podanie przez egzaminatora numeru rejestracyjnego ustnie przed rozpoczęciem egzaminu;
2) rejestrować dźwięk w pojeździe równolegle z rejestracją obrazu;
3) uniemożliwiać ingerencję osób nieuprawnionych w zapis na nośniku danych;
4) być uruchamiane i zatrzymywane bez konieczności ingerencji egzaminatora w proces rejestracji;
5) zapewniać egzaminatorowi podgląd obrazu rejestrowanego na nośniku, tak aby w trakcie egzaminu miał możliwość sprawdzenia, czy nie nastąpiła awaria urządzenia powodująca brak możliwości nagrywania przebiegu egzaminu.
3. Zarejestrowany obraz i dźwięk, z zastrzeżeniem ust. 5, przechowuje się w ośrodku egzaminowania na odpowiednich nośnikach danych, w pomieszczeniu zabezpieczonym przed dostępem osób nieupoważnionych, przez okres co najmniej 14 dni od daty przeprowadzenia egzaminu.
4. Zarejestrowany przebieg egzaminu może przeglądać i odtwarzać wyłącznie:
1) dyrektor ośrodka egzaminowania lub osoba przez niego upoważniona;
2) egzaminator nadzorujący;
3) osoba prowadząca nadzór nad przeprowadzaniem egzaminów na prawo jazdy w imieniu właściwego organu prowadzącego nadzór;
4) osoba egzaminowana lub jej pełnomocnik oraz egzaminator, który prowadził egzamin - w przypadku złożenia skargi na sposób przeprowadzenia egzaminu;
5) egzaminator, w stosunku do którego wszczęto postępowanie wyjaśniające, o którym mowa w ust. 5 pkt 2.
5. Nagranie przedstawiające przebieg egzaminu przechowuje się do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy, jeżeli:
1) została złożona skarga na przebieg egzaminu;
2) wszczęte zostało postępowanie wyjaśniające w stosunku do egzaminatora przeprowadzającego egzamin.
6. Jeżeli przebieg egzaminu praktycznego nie został zarejestrowany z powodu awarii urządzenia nagrywającego przebieg egzaminu, egzamin zostaje powtórzony na koszt ośrodka egzaminowania.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez karolka89 » piątek 19 października 2007, 14:39

A jak to jest z odwołaniem się??? Wczoraj miałam egzamin i dzisiaj chciałam zobaczyć moja taśmę bo miałam pewne wątpliwości. I czy jeśli odwołam się a nie miałam racji tylko egzaminator to co wtedy ?
karolka89
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 27 września 2007, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez tom634 » piątek 19 października 2007, 16:34

To wtedy nic. Może tylko wywołasz uśmiech wśród egzaminatorów, ale nic poza tym ;)
Weteran dróg
Na co dzień jeżdżę GL500 V8 388KM
tom634
 
Posty: 546
Dołączył(a): wtorek 29 maja 2007, 21:55

Postprzez scorpio44 » piątek 19 października 2007, 18:07

A co do oglądania taśmy - w większości WORD-ów można to zrobić dopiero po złożeniu odwołania, w niektórych przed (aczkolwiek z tego, co wiem, to to drugie jest nie do końca legalne, ale mogę się mylić).
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez karolka89 » piątek 19 października 2007, 21:55

No właśnie myślałam ze będę mogla obejrzeć przed odwołaniem aby mieć pewność że coś źle zrobiłam i nie zrobić z siebie jaj później przed tymi ludźmi ale niestety musiałam złożyć odwołanie... Jak sie dowiedziałam ze muszę sie najpierw odwołać to chciałam zrezygnować ale niestety nacisk rodziców.. skłonił mnie do napisania odwołania
W środę jestem umówiona na obejrzenie filmu i trochę sie stresuje jak to będzie. Czy ktoś wie kto tam będzie podczas oglądania filmów ?
karolka89
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 27 września 2007, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez skov » sobota 20 października 2007, 15:15

zapewne egz. prowadzący twój egzamin i być może egz. nadzorujący
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Postprzez albin » sobota 20 października 2007, 17:23

A co nabroiłaś??
albin
 
Posty: 387
Dołączył(a): niedziela 29 października 2006, 21:42

Postprzez karolka89 » sobota 20 października 2007, 17:47

skręcając w ulice egzaminator nacisnął hamulec mówiąc ze bym sie nie zmieściła a na drugim pasie była tez corsa. A nie jechałam szybko i Miałam do końca skręconą kierownice i moim zdaniem mogłabym sie zmieścić. Myślałam ze jest możliwość zobaczenia filmu bez odwołania się a potem jak coś się odwołać, ale dupa i teraz się boje jak to będzie ;)
karolka89
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 27 września 2007, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez KUBA_1 » niedziela 21 października 2007, 08:46

karolka89
teraz się boje jak to będzie


Idź na luzie. Na "projekcję" filmu wpuszczą tylko Ciebie i będą starali się Ci udowodnić (dyrektor i egzaminator prowadzący egzamin - może jeszcze nadzorującu przebieg całości pracy egzaminatorów), że nic nie umiesz, a wogóle to nie masz racji. Nie licz że zobaczysz szczegóły jak w kinie - tu nie ma zbliżeń, jest tylko "martwe" nagranie. Nie rozdrabniaj się na inne wątki, lecz twardo trzymaj się tego ferelnego skrętu. Prawdopodobnie skończy się na tym że ten egzamin to już powinnaś oblać w piątej minucie jazdy, ale to działa tylko na niekozyść egzaminatora, bo dlaczegóż Ciebie nie oblał, jeżeli powinien.
Wtedzy wystąp o unieważnienie całego egzaminu ( jakobyś wogóle do niego nie przystępowała), ze względu na nie przestrzeganie procedury przebiegu egzaminu.
Nie daj się zahukać i pamiętaj że jak masz miekkie serce to musisz mieć twardą ,...
Skargę tytułuj do Urzędu Marszałkowskiego ( nie do dyrektora) i wiedz że wszystkie Twoje wyjaśnienie będą urzyte w obronie egzaminatora więc uważaj co tam bedzie mówione przez Ciebie. Emocje zostaw w domu i zachowuj się jak "zimna ryba", ( np. "zapewne mają panowie rację, ale ja inaczej to widze,") Nie wykółucaj się bo z pewnością nie masz wiedzy jak ci panowie, ale obstawiaj przy swoim - tu skręcie - wtedy wygrasz.

A tak ogólnie: to żeby wszyscy przystępujący do egzaminów tak się zachowywali to egzaminatorzy byliby pokorniejsi, skormniejsi, bardziej wyrozumiali ( wgranicach rozsądku i ustawy).
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez barbra » niedziela 21 października 2007, 22:36

A tak ogólnie: to żeby wszyscy przystępujący do egzaminów tak się zachowywali to egzaminatorzy byliby pokorniejsi, skormniejsi, bardziej wyrozumiali ( wgranicach rozsądku i ustawy).
_________________

Tylko zważ kolego też na to,że zdający nie ma, aż takiego zasobu operatywnośći oceny ,by zawsze obiektywnie ocenić daną sytuację.Ale to nie znaczy,że nie ma prawa wyjaśnić wątpliwości,jeżeli nawet nie ma możliwośći wygrania odwołania.

Nie bardzo rozumiem dlaczego zakładasz,że będą chcieli udowodnić koleżance,że niczego nie umie.....myślę,że raczej taka postawa jest dowodem tego,że jednak coś umie,skoro ma odwagę wyjaśniać i walczyć o swoje.
A jest to oczywiste,że mogła się pomylić w ocenie ,egzaminator w końcu to fachowiec w dziedzinie motoryzacji( takim przynajmniej być powinien)...,ale skoro jest ta sytuacja nagrana,to ma prawo to sprawdzić i wyjaśnić... :wink:,bez względu na to ,czy jest szansa wygrania odwolania,czy jej nie ma...
Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez karolka89 » poniedziałek 22 października 2007, 16:56

Mam nadzieję ze nikt tam nie będzie na mnie krzyczał że sie odwołałam mimo że nie miałam racji. Porostu mam pewne wątpliwości i chciałam to sprawdzić... A następnego dnia mam egzamin imam nadzieje ze nie trafie na tego samego egzaminatora? A czy ktoś z was odwoływał sie już może ?
karolka89
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 27 września 2007, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ella » poniedziałek 22 października 2007, 17:01

A czy ktoś z was odwoływał sie już może ?

Jest trochę opisanych przypadków na forum i to niektóre ze skutkiem pozytywnym.
Nikt cię tam nie zje :wink: więc idź śmiało.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez karolka89 » poniedziałek 22 października 2007, 17:03

Ja się strasznie szybko rozklejam :d wiec moja reakcja może być różna :) Mam nadzieje ze będzie spoko :d
karolka89
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek 27 września 2007, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 96 gości