40 cm. ...

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

40 cm. ...

Postprzez werm » czwartek 04 marca 2004, 23:40

Słuchajcie, mam problem. Jeżdżę Corsą - co jest o tyle fajne, że i tak nie zamierzam zdawać egzaminu wcześniej niż w kwietniu :lol: - ale za nic nie potrafię wyczuć tych nieszczęsnych 40 cm przy jeździe na łuku. Zawsze albo wyjeżdżam za tyczki, albo staję metr od nich... :(
Czy ktoś z was zna może ten samochodzik i ma jakiś sprytny sposób na rozpoznanie w nim odległości? Bo ja już próbowałam nawet sobie wyobrażać ściankę między słupkami, ale i tak nie pomogło...
Nie ma tego złego, co by nam nie wyszło...
werm
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 03 marca 2004, 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ws_man » piątek 05 marca 2004, 07:58

Nie wiem jak Corsa, ale PUNTO II 40cm to wtedy jak widzisz ze prawy pachołek na łuku jest na połowie prawej wycieraczki. :) - jak jedziesz przodem. A do tyłu to wyedt jak w lewym lusterku zobaczysz ze opona jest wizualnie na polowie z linia :) Pozdrawiam.
Ja już placyk opanowałem :) Tylko mam mały klopot z wyjezdzaniem z prostopadłego, bo czesto najezdzam na linie :(.
Avatar użytkownika
ws_man
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 05 lutego 2004, 07:47

Postprzez Sławek_18 » piątek 05 marca 2004, 10:47

Nie macie zoltych "kresek" namalowanych na tak gdzie macie sie zatrzymywac? Ja tak mialem na placu i na egzaminie Podczas patrrzenia sie w lusterko (widzialem linie) wiedzialem gdzie sie zatrzymac. Co do przodu to ja sie zatrzymywalem na wyczucie, mowiles egzmainatorowi, ze nie potrafisz sie odpowiednio zatrzymac ?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » piątek 05 marca 2004, 10:57

Do przodu zatrzymywałam sie tez na wyczucie a do tyłu zawsze wsiadając obierałam sobie jakiś stały punkt. Przewaznie była to tyczka od jakiegoś stanowiska parkowania widoczna w prawej szybie. Cofając starałam sie ją widzieć w tym samym miejscu. I wsztystko było ok. Na egzaminie tez tak robiłam.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez werm » piątek 05 marca 2004, 11:31

No tak. Ja też próbowałam sobie ustalić jakiś punkt, żeby był na szybie itp. Ale przecież to wszystko zależy od tego, w jakiej odległości od linii jadę, jeszcze nigdy nie udało mi się widzieć żadnego pachołka dokładnie pod tym samym kątem dwa razy! 2 cm różnicy odległości od linii i już mi się przesuwa słupek na szybie...!
I w ogóle kto wymyślił te 40 cm, co to za różnica, jak ja się zatrzymam, przecież nie będę tym samochodem zegarmistrzowskich operacji wykonywać! :(
Chyba sobie obmierzę samochód z linijką w ręku i jakieś skomplikowane obliczenia geometryczne zrobię. Może wtedy się coś uda... :wink:
Nie ma tego złego, co by nam nie wyszło...
werm
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa 03 marca 2004, 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ella » piątek 05 marca 2004, 11:43

I w ogóle kto wymyślił te 40 cm, co to za różnica, jak ja się zatrzymam, przecież nie będę tym samochodem zegarmistrzowskich operacji wykonywać


Jest dość ważne bo później swoim samochodem będziesz wjeżdzał w co się tylko da.
A ten pukt obierałam tak żeby miec go na wysokości łączenia drzwi to jest na wysokości ramienia, wtedy zawsze widze go pod tym samym kątem nie wazne ile jestem od linii.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

odległosc

Postprzez kos » niedziela 07 marca 2004, 01:04

Obrazek
Wtedy w PUNTO II tył jest 20 cm od linii.
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

Postprzez ezka » niedziela 07 marca 2004, 17:35

do przodu to sie zawsze na wyczucie zatrzymywalam. a do tylu to chyba u mnie w osk i w wordzie placyk troche inaczej wyglada. przy wycofywaniu po luku jakies 5 metrow przed koncem boczne linie sa dodatkowo pociagniete na czerwono, a 40 cm jest zaznaczone linia zolta, wtedy dokladnie widac gdzie sie zatrzymac.
Avatar użytkownika
ezka
 
Posty: 266
Dołączył(a): piątek 12 grudnia 2003, 22:35
Lokalizacja: N 49°48' E 22°47'

Postprzez ella » poniedziałek 08 marca 2004, 12:15

przy wycofywaniu po luku jakies 5 metrow przed koncem boczne linie sa dodatkowo pociagniete na czerwono,

W Warszawie wszystkie linie są białe. Gdyby było tak jak u ciebie to nie byłoby problemu z zatrzymaniem
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piotrek19 » czwartek 11 marca 2004, 18:06

Bedzie dobrze, poprostu cwicz az opanujesz to do perfekcji popros instruktora o pomoc rade, ja osobiscie nie jestem zwolennikiem tych sposobow na odpowiednie zatrzymanie, wjazd itd miasto potem i tak wsyztsko skoryguje.
Pozdr :)
Wymagajac szacunku sam go okazuj
Piotrek19
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 11 marca 2004, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hunterus » piątek 12 marca 2004, 22:31

ja powiem jak ja to zrobiłem :) i to było kompletnie wszystko wzrokowe sposoby :D bez rozglądania sie na boki widze przód i wiem kiedy sie zatrzymać np w seacie jeśli masz czystą maske to jedz przodem tak żeby zobaczyć na niej słupek (odbije sie od maski jak w lustrze) zeby sie słupek nie odbił od maski :P albo drugi sposób opserwujesz gładki słupek arz zobaczysz w nim zbliżający sie samochód z jazda do tyłu jest tak bardzo podobnie ;] tylko ze trzeba sie patrzec na słupek lub na linie w lusterku jak sie zobaczy linie w odległości około 10 cm to nalezy sie zatrzymać ;] złudzenie zależy od ustawienia lusterka ;] powodzenia wszystkim zdającym !!
Pifko Furka i Ładna Kobitka
To zupełnie do szczęścia wystarczy :D
Avatar użytkownika
Hunterus
 
Posty: 56
Dołączył(a): wtorek 21 października 2003, 11:05
Lokalizacja: Gryfino


Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości