Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez oskinstruktor » czwartek 01 maja 2014, 16:33

Szerszonie idę w Twoje ślady :) Tydzień temu rozpocząłem, więc dłuuuga droga przede mną. Ale chcę, ot tak po prosu :)
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » czwartek 01 maja 2014, 16:50

Moim zdaniem zrobiłeś dobrze. Odbije sie to na jakości szkolenia i wiekszym zainteresowaniem kursantów.
Zwrot kosztów na 100%.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez PROVOKATOR1986 » czwartek 01 maja 2014, 18:05

Dlaczego? Hmm...Praca w Wordzie dosyć stabilna wydaję mi się i chyba nie najgorsze zarobki, bardzo lubie ruch drogowy a zawód wydaję mi się trochę prestigowy. Odpowie ktoś na moje pytanie, pozdrawiam
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » czwartek 01 maja 2014, 20:27

Czy stabilna ? Hmmm... w świetle ostatnich wydarzeń...na pewno nie jest to śmieciówka.
Zarobki..o pieniądzach dżentelmeni nie rozmawiają :D
Nie wiem ile w końcu suma summarum wpływa na konto.
Czy zawód prestiżowy ? Raczej tak.Na pewno inny niż instruktora.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez skov » czwartek 01 maja 2014, 21:31

Generalnie stabilna jest, no może poza okresami niestabilności :) którą właśnie przeżywamy. Koszt uzyskania uprawnień dość wysoki ale nie nazbyt w porównywaniu z innymi. Młody szofer chcący zawodowo jeździć ciężarówką wyda więcej. Problem jest tego rodzaju że te uprawnienia interesują wyłącznie 49 pracodawców w Polsce, którzy na chwilę obecną woleli by zwolnic niż zatrudnić egzaminatora. Są też korzyści innego rodzaju ale też ważne o których wspomniał szerszon ale z których tylko czynni instruktorzy mogą skorzystać.
Czasy gdzie robiło się kurs/uprawnienia i z marszu dostawało się posadkę niepowrotnie minęły. Dzisiaj trzeba ponosić ryzyko.
Avatar użytkownika
skov
 
Posty: 1411
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:48

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez tomcioel1 » czwartek 01 maja 2014, 21:49

PROVOKATOR1986 napisał(a):Dlaczego? Hmm...Praca w Wordzie dosyć stabilna wydaję mi się i chyba nie najgorsze zarobki, bardzo lubie ruch drogowy a zawód wydaję mi się trochę prestigowy. Odpowie ktoś na moje pytanie, pozdrawiam


nie szukaj szczęscia w tej dziedzinie - nie dość że wpakujesz kupe kasy , czasu i nerwów w to wszystko to nie masz gwarancji że te uprawnienia zdobędziesz - kiedyś szacowano że nie więcej niż 10 % rozpoczynających szkolenie zdobywało uprawnienia , później trochę sie to poprawiło ale obecnie jak pomieszali w bazie to procentowo jest podobnie. Ponadto jeżeli nie masz znajomości to szanse na zatrudnienie w wordzie są praktycznie żadne, tym bardziej że ludzi "z papierami" czekającymi na wolne miejsce jest w tej chwili pewnie tyle samo co wszystkich zatrudnionych obecnie egzaminatorów , a kadra sie już dośc odmłodziła ...
Praca jest dość niewdzięczna bo pamiętaj że zawsze jesteś tym "złym", do tego praca pod presją bo nagrywana praktycznie non-stop . Do tego jeszcze pensje wcale nie są takie super więc ... miodu nie ma...Obecnie jest niż demograficzny i szybko się ta sytuacja nie poprawi więc w większości wordów o czyms takim jak premia to można zapomnieć a w niektórych jeszcze obniżyli etaty do 0,7 ...Teraz jeszcze jak juz zrobisz te uprawnienia to musisz co roku inwestowac w szkolenia tak okolo 500 zł

A więc jak widzisz nie ma sie do czego wyrywać . Jeszcze jak jestes instruktorem to może ci sie przydać bo poznasz to wszystko od tej drugiej strony no i możesz sie kursantom pochwalić że masz papiery ... a tak naprawdę to te papiery mozesz sobie wiesz gdzie .... w zlota ramkę i nad kominek...

naprawdę dziwię sie tym którzy to zaczynają ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » czwartek 01 maja 2014, 22:22

w zlota ramkę i nad kominek...

O w mordę..nie mam kominka..kolejny wydatek. :D
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez PROVOKATOR1986 » piątek 02 maja 2014, 00:13

Bardzo dziękuje za odpowiedzi skov, szerszon ale najbardziej jestem zszokowany i załamany wypowiedzią tomciael1, nie sądziłem że aż tak źle to wygląda (o ile mówi prawdę) Instruktorem nigdy nie byłem ale zawód egzaminatora zawsze uważałem za ciekawy i mało skomplikowany bo tylko wystarczy co jakiś czas nacisnąć Hamulec i NEXT :) Ostatnio robiłem papier na C, C+E i Kwalifikację to wydałem prawie 10 tyś
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » piątek 02 maja 2014, 00:17

i mało skomplikowany bo tylko wystarczy co jakiś czas nacisnąć Hamulec i NEXT

No to faktycznie daj sobie spokój.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez PROVOKATOR1986 » piątek 02 maja 2014, 12:44

Miałem trochę egzaminów w życiu więc nie widziałem żeby jakąś inną czynność wykonywał oprócz naciśnięcia hamulca :D
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » piątek 02 maja 2014, 12:50

Przepraszam, ale niewiele widziałeś. :wink:
I raczej nie orientujesz sie o co w tym wszystkim chodzi.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez tomcioel1 » piątek 02 maja 2014, 13:20

PROVOKATOR1986 napisał(a):Bardzo dziękuje za odpowiedzi skov, szerszon ale najbardziej jestem zszokowany i załamany wypowiedzią tomciael1, nie sądziłem że aż tak źle to wygląda (o ile mówi prawdę) Instruktorem nigdy nie byłem ale zawód egzaminatora zawsze uważałem za ciekawy i mało skomplikowany bo tylko wystarczy co jakiś czas nacisnąć Hamulec i NEXT :) Ostatnio robiłem papier na C, C+E i Kwalifikację to wydałem prawie 10 tyś


a po co mialbym niby kłamać ????
kurs robilem w 2010 a uprawnienia zdobylem w 2011 ... sam kurs coś koło 4 tys ale do tego jeszcze koszt praktyk , dojeżdzanie na zajęcia , zdawanie egzaminu i przygotowanie do tego egz (zdawałęm w obcym mieście i musiałem tam wcześniej sporo pojeździć żeby poznać miasto wiec dojazdy , hotel wyżywienie itp ) a więc jakby tak koszty policzyć to też blisko 10 tys by sie nazbierało ...
a szanse na zatrudnienie praktycznie zerowe...
do tego uwierz mi - praca niewdzięczna , trudna i słabo płatna - zęby zarobic lepiej trzeba by dorobic więcej kategorii a to kolejne koszty ...
a tak z samym B to 3 z przodu na przelewie na rachunek to byłby już duży sukces - zreszta zarobki można sobie wyliczyć - wszystko jest w Dz U

więc nie radzę ...
tomcioel1
 
Posty: 655
Dołączył(a): środa 23 lutego 2011, 23:06

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez PROVOKATOR1986 » piątek 02 maja 2014, 13:30

szerszon napisał(a):Przepraszam, ale niewiele widziałeś. :wink:
I raczej nie orientujesz sie o co w tym wszystkim chodzi.
A możesz bardziej szeroko sprecyzować swoją myśl
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez PROVOKATOR1986 » piątek 02 maja 2014, 13:35

tomcioel1 napisał(a):
PROVOKATOR1986 napisał(a):Bardzo dziękuje za odpowiedzi skov, szerszon ale najbardziej jestem zszokowany i załamany wypowiedzią tomciael1, nie sądziłem że aż tak źle to wygląda (o ile mówi prawdę) Instruktorem nigdy nie byłem ale zawód egzaminatora zawsze uważałem za ciekawy i mało skomplikowany bo tylko wystarczy co jakiś czas nacisnąć Hamulec i NEXT :) Ostatnio robiłem papier na C, C+E i Kwalifikację to wydałem prawie 10 tyś


a po co mialbym niby kłamać ????
kurs robilem w 2010 a uprawnienia zdobylem w 2011 ... sam kurs coś koło 4 tys ale do tego jeszcze koszt praktyk , dojeżdzanie na zajęcia , zdawanie egzaminu i przygotowanie do tego egz (zdawałęm w obcym mieście i musiałem tam wcześniej sporo pojeździć żeby poznać miasto wiec dojazdy , hotel wyżywienie itp ) a więc jakby tak koszty policzyć to też blisko 10 tys by sie nazbierało ...
a szanse na zatrudnienie praktycznie zerowe...
do tego uwierz mi - praca niewdzięczna , trudna i słabo płatna - zęby zarobic lepiej trzeba by dorobic więcej kategorii a to kolejne koszty ...
a tak z samym B to 3 z przodu na przelewie na rachunek to byłby już duży sukces - zreszta zarobki można sobie wyliczyć - wszystko jest w Dz U

więc nie radzę ...

Od kilku miesięcy chodziło mi po głowie przekwalifikować się na egzaminatora ale po twojej wypowiedzi bankowo rezygnuję, to tylko jest forum ale Ty i twoje wypowiedzi są dla Mnie dosyć wiarygodne(i nie wiem czemu) bo Instruktor co Mnie uczył na C+E też mi w sumie odradzał więc chyba gdzieś bujne na międzynarodówkę
Kat: B,B+E,C,C+E,D,D+E

''Kontroluj swoje przeznaczenie albo ktoś zrobi to za Ciebie''
PROVOKATOR1986
 
Posty: 73
Dołączył(a): czwartek 01 maja 2014, 15:11
Lokalizacja: łódź

Re: Kurs dla kandydatów na egzaminatorów.

Postprzez szerszon » piątek 02 maja 2014, 16:47

PROVOKATOR1986 napisał(a):A możesz bardziej szeroko sprecyzować swoją myśl

Jeśli uważasz, że praca egzaminatora polega tylko na deptaniu hamulca to daj sobie spokój w tym temacie.
Jest szereg innych czynników, które ocenia egzaminator.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości