Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

W tym miejscu zamieszczamy posty związane z egzaminami

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez cuccioli » niedziela 04 sierpnia 2013, 13:03

Jeszcze kilka, które mi się przypomniały:

Co może się stać jeśli pojedziesz z zapaloną czerwoną kontrolką oleju? tutaj ja zaznaczyłam odpowiedź: spowoduje to poważne uszkodzenia silnika. nie pamiętam reszty odpowiedzi.
Zdjecie: znak drogi ekspresowej i pod nią znak 1000m. Czy za 1000 m zacznie się droga ekspresowa? Tak
Jak można przewozić dziecko do 12 lat na przednim siedzeniu? odp: w foteliku ochronnym przodem do kierunku jazdy.
Film: Jest korek przed pierwszymi torami. Później jest przerwa i drugie tory. Czy musisz zatrzymać się przed półzaporą? Tak
cuccioli
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 01 sierpnia 2013, 15:45

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez starszapani » niedziela 04 sierpnia 2013, 23:24

Jak czytam to forum to przypominają mi sie pytania i też miałam takie:
Obrazek policjant stoi do nas bokiem ma uniesione ręce lewa w naszym kierunku a prawa poprzecznie pytanie; czy mogę wjechać na skrzyżowanie tak lub nie

Zna ktoś prawidłową odpowiedź
starszapani
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 24 lipca 2013, 21:33

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Smerfetka95 » poniedziałek 05 sierpnia 2013, 08:26

starszapani napisał(a):Jak czytam to forum to przypominają mi sie pytania i też miałam takie:
Obrazek policjant stoi do nas bokiem ma uniesione ręce lewa w naszym kierunku a prawa poprzecznie pytanie; czy mogę wjechać na skrzyżowanie tak lub nie

Zna ktoś prawidłową odpowiedź


http://infobus.pl/przepisy/kierowca/kie ... uchem1.pdf
Na stronach 5-10 są zdjęcia wszystkich postaw kierującego ruchem. To któraś z tych? :)
Smerfetka95
 
Posty: 13
Dołączył(a): sobota 03 sierpnia 2013, 14:18

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez Teor » wtorek 06 sierpnia 2013, 12:32

witam dzisiaj zdałem teorie za trzecim podejściem :D 70/74

Pytania jakie zapamiętałem to
1 film przed nami jedzie tramwaj i skręca w prawo, nagle się zatrzymuje. Czy mamy obowiązek użyć sygnału dźwiękowego tak/nie
2 film jedziemy drogą najprawdopodobniej w strefie zamieszkania i przed nami wyjeżdża facet z osobą niepełnosprawną na wózku i dojeżdża do samochodu oznaczonego znakiem mówiącym o przewozie osób niepełnosprawnych. Czy mamy zwolnić a w razie potrzeba się zatrzymać tak/nie
3 film jedziemy przed wysepką na której znajduje się przejście jest dość wąsko, przed nami jedzie rowerzysta pytanie czy możemy wyprzedzić rowerzystę
4 film na którym jedziemy a przed nami ktoś leży pytanie czy wiedząc że za tobą jedzie sznur samochodów powinieneś się zatrzymać i pomóc osobie leżącej na jezdni tak/nie
5 co może zmniejszyć kąt widoczności podczas jazdy a) okulary słoneczne w słoneczny dzień b) nisko osadzony fotel kierowcy c) 15 minutowa przerwa po długiej jeździe
6 przejeżdżamy koło przejścia dla pieszych z tłumem pieszych z wyciągniętymi głowami patrzącymi w naszym kierunku. Pytanie czy mamy zwolnić tak/nie
Teor
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 31 lipca 2013, 14:16

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez karol8023 » wtorek 06 sierpnia 2013, 22:13

Witam :) Mam nadzieję, że pomożecie :)

1.Znak obszaru zabudowanego, za nim znak ograniczenia prędkości do 60. Z jaką prędkością mogę jechać samochodem z przyczepą?
a)50km/h od 5 do 23
b)50km/h całš dobę
c) 60 km/h całš dobę;
C
2.Zdjęcie: Znak obszaru zabudowanego D-42 i B-33 powyższający prędkość do 80 km/h. Jaka jest maksymalna dopuszczalna prędkość samochodu osobowego ciągnącego przyczepę za tym znakiem?
a) 50 w godz.5.00-23.00 i 60 w godz.23.00-5.00
b) 80 km/h
c) Nie pamiętam.
zdaje mi sie ze A
Oczywiście przewertowałem kodeks i znalazłem to:
Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem:
1) pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne, o którym mowa w art. 20 ust. 5 ustawy,
2) pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia kierującego, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 2 ustawy,
3) pojazdu holującego pojazd silnikowy, o którym mowa w art. 31 ust. 1 pkt 1 ustawy,
4) motocykla, którym przewozi się dziecko w wieku do lat 7, o którym mowa w art. 20 ust. 6 pkt 3 ustawy,
5) samochodu ciężarowego przewożącego osoby poza kabiną kierowcy, o którym mowa w art. 63 ust. 2 pkt 4 ustawy.

Tylko co myśleć o samochodach z przyczepą np. lekką :(, a co z inną :( trudny orzech do zgryzienia. Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi :)
karol8023
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 06 sierpnia 2013, 22:12

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez molus » środa 07 sierpnia 2013, 11:44

Tylko co myśleć o samochodach z przyczepą np. lekką :(, a co z inną :( trudny orzech do zgryzienia. Dzięki wielkie wszystkim za podpowiedzi :)


Samochód osobowy z przyczepą lekką nie może przekroczyć właśnie 3,5 t. Dlatego można stąd wnioskować, że znaki dotyczą właśnie samochodu osobowego z tą przyczepą. Czyli w tym wypadku odpowiedzi powinny być:
1. C
2. B

1 film przed nami jedzie tramwaj i skręca w prawo, nagle się zatrzymuje. Czy mamy obowiązek użyć sygnału dźwiękowego

Nie

2 film jedziemy drogą najprawdopodobniej w strefie zamieszkania i przed nami wyjeżdża facet z osobą niepełnosprawną na wózku i dojeżdża do samochodu oznaczonego znakiem mówiącym o przewozie osób niepełnosprawnych. Czy mamy zwolnić a w razie potrzeba się zatrzymać

Tak. Przy okazji jest to sytuacja (zatrzymanie tego pojazdu w celu wysiadania osób niepełnosprawnych), w której musimy zachować szczególną ostrożność

3 film jedziemy przed wysepką na której znajduje się przejście jest dość wąsko, przed nami jedzie rowerzysta pytanie czy możemy wyprzedzić rowerzystę

Z tego, co rozumiem, to nie -> nie ma miejsca, a już na pewno nie tyle, żeby zachować przepisowy 1m

4 film na którym jedziemy a przed nami ktoś leży pytanie czy wiedząc że za tobą jedzie sznur samochodów powinieneś się zatrzymać i pomóc osobie leżącej na jezdni tak/nie

Myślę, że tak. Choć pytanie jest nieprecyzyjne

5 co może zmniejszyć kąt widoczności podczas jazdy a) okulary słoneczne w słoneczny dzień b) nisko osadzony fotel kierowcy c) 15 minutowa przerwa po długiej jeździe

Odp. B

6 przejeżdżamy koło przejścia dla pieszych z tłumem pieszych z wyciągniętymi głowami patrzącymi w naszym kierunku. Pytanie czy mamy zwolnić tak/nie

Z tego, co sobie wyobraziłam z treści, to TAK
________
Obrazek policjant stoi do nas bokiem ma uniesione ręce lewa w naszym kierunku a prawa poprzecznie pytanie; czy mogę wjechać na skrzyżowanie tak lub nie

Chodzi zapewne o sytuację, w której policjant zmienia postawię. Wtedy nie można wjechać na skrzyżowanie
_______
molus
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 26 lipca 2013, 16:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez karol8023 » środa 07 sierpnia 2013, 13:37

1. Po prawej stronie stoi autobus ,ale nie ma włączonego kierunkowskazu,czy należy zachować szczególną ostrożność?
2. Czy jadąc obok pojazdu uprzywilejowanego należy zachować szczególną ostrożność? czyżby tak ? musimy zwiększyć uwagę i umożliwić przejazd ?
3. Czy po tej drodze mogą chodzić piesi i obrazek strefa ruchu?
4. Czy należy zwrócić szczególną uwagę i obserwować pieszych gdy jedziemy a mamy zielone światło
5. czy znak a-32 ostrzega przed możliwością wystąpienia gołoledzi (piękna pogoda, zielona trawa itp.) ?

Dziękuję z góry za pomoc w tych pytaniach w piątek egzamin a z nimi mam problem :(
karol8023
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 06 sierpnia 2013, 22:12

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kada » środa 07 sierpnia 2013, 15:06

karol8023 napisał(a):Witam :) Mam nadzieję, że pomożecie :)

1.Znak obszaru zabudowanego, za nim znak ograniczenia prędkości do 60. Z jaką prędkością mogę jechać samochodem z przyczepą?
a)50km/h od 5 do 23
b)50km/h całš dobę
c) 60 km/h całš dobę
C bardzo dobrze :)
2.Zdjęcie: Znak obszaru zabudowanego D-42 i B-33 powyższający prędkość do 80 km/h. Jaka jest maksymalna dopuszczalna prędkość samochodu osobowego ciągnącego przyczepę za tym znakiem?
a) 50 w godz.5.00-23.00 i 60 w godz.23.00-5.00
b) 80 km/h
c) Nie pamiętam.
zdaje mi sie ze A i bardzo dobrze :)
kada
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa 01 maja 2013, 11:09

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kada » środa 07 sierpnia 2013, 15:23

karol8023 napisał(a):1. Po prawej stronie stoi autobus ,ale nie ma włączonego kierunkowskazu,czy należy zachować szczególną ostrożność?
2. Czy jadąc obok pojazdu uprzywilejowanego należy zachować szczególną ostrożność? czyżby tak ? musimy zwiększyć uwagę i umożliwić przejazd ?
3. Czy po tej drodze mogą chodzić piesi i obrazek strefa ruchu?
4. Czy należy zwrócić szczególną uwagę i obserwować pieszych gdy jedziemy a mamy zielone światło nie
5. czy znak a-32 ostrzega przed możliwością wystąpienia gołoledzi (piękna pogoda, zielona trawa itp.) ? poczytaj jeszcze KD i wzory/omówienia znaków drogowych ;) będzie ok
kada
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa 01 maja 2013, 11:09

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez kada » środa 07 sierpnia 2013, 15:39

molus napisał(a):
6 przejeżdżamy koło przejścia dla pieszych z tłumem pieszych z wyciągniętymi głowami patrzącymi w naszym kierunku. Pytanie czy mamy zwolnić tak/nie

Z tego, co sobie wyobraziłam z treści, to TAK
a jakie mamy światło? jeżeli zielone to nie mamy obowiązku zwalniać
________
Obrazek policjant stoi do nas bokiem ma uniesione ręce lewa w naszym kierunku a prawa poprzecznie pytanie; czy mogę wjechać na skrzyżowanie tak lub nie

Chodzi zapewne o sytuację, w której policjant zmienia postawię. Wtedy nie można wjechać na skrzyżowanie
a może zaprasza nas do skrętu w lewo ;)
_______
kada
 
Posty: 30
Dołączył(a): środa 01 maja 2013, 11:09

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez molus » środa 07 sierpnia 2013, 15:54

Cytuj:
6 przejeżdżamy koło przejścia dla pieszych z tłumem pieszych z wyciągniętymi głowami patrzącymi w naszym kierunku. Pytanie czy mamy zwolnić tak/nie

Z tego, co sobie wyobraziłam z treści, to TAK
a jakie mamy światło? jeżeli zielone to nie mamy obowiązku zwalniać
________
Cytuj:
Obrazek policjant stoi do nas bokiem ma uniesione ręce lewa w naszym kierunku a prawa poprzecznie pytanie; czy mogę wjechać na skrzyżowanie tak lub nie

Chodzi zapewne o sytuację, w której policjant zmienia postawię. Wtedy nie można wjechać na skrzyżowanie
a może zaprasza nas do skrętu w lewo ;)
_______


co do 1 -> zrozumiałam, że to skrzyżowanie/przejście bez sygnalizacji
co do 2-> jeśli chodzi o pozycję: 11a, to rzeczywiście może tak być
molus
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 26 lipca 2013, 16:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez molus » środa 07 sierpnia 2013, 16:39

2. Czy za tym znakiem (autostrada) możesz poruszac się z predkością mniejszą niż 40km/h?
a) tak
b) nie
c) nic


Możesz. Ograniczenie 40 km/h dotyczy parametrów pojazdów, tzn. nie mogą autostradą poruszać się pojazdy, które nie mogą rozwinąć prędkości 40 km/h i więcej. Ale inne samochody nie mają ograniczeń prędkość na autostradzie -> tu można wziąć pod uwagę np. korek

3. Czy mam sygnalizować postój zepsutego pojazdu w takiej sytuacji? T/N a sytuacja to: samochod stoi na poboczu, jest dzień, dobrze go widać, jednak po prawej stronie, na ktorej stoi samochod, jest znak zakaz zatrzymywania, wiec chyba pasowaloby zasygnalizowac postoj albo awaryjnymi albo trójkątem, a w odpowiedziach znowu jest, że nie musze?


trójkątem musisz zawsze i wg kodeksu także światła awaryjne muszą być zawsze włączone, jednak ja spotkałam się w jakimś pytaniu z tym, że świateł przy dobrej widoczności poza ob. zabudowanym włączać nie trzeba.
odpowiedź: TAK

4. Czy pierwszeństwo na tej drodze kończy się za skrzyżowaniem? Sytuacja: mam drogę i znak "pierwszeństwa przejazdu". Odpowiedzi T/N. Ja uważam, ze ma być nie, a w odpowiedziach znowu jest TAK. Przecież "pierwszeństwo przejazdu" obowiązuje do odwolania przez inny znak, nie?

nie... pierwszeństwo, tak jak i szereg innych znaków, obowiązuje do najbliższego skrzyżowania lub tylko na nim
odpowiedź: TAK
molus
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 26 lipca 2013, 16:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez desperados » środa 07 sierpnia 2013, 18:40

Dziś podchodziłam drugi raz do egzaminu teoretycznego, niestety ze skutkiem negatywnym ;/
Pytania z jakimi się spotkałam:

1.Czy w tej sytuacji mamy pierwszeństwo przejazdu?
Sytuacja: Skrzyżowanie w kształcie litery T, my jesteśmy jakby na pionowej kresce od T (nie wiem jak to sprecyzować :P ) przed nami przejście dla pieszych, przy którym stoi znak STOP.

2.System ABS pozwala na utrzymanie prawidłowego toru jazdy podczas hamowania:
A. przy skręcaniu
B. na prostym torze jazdy
C. coś z poślizgiem

3. Czy podczas jazdy w tunelu, jeżeli nie ma innych pojazdów, możemy jechać dowolnym pasem?(Filmik: jedziemy w tunelu, są trzy pasy ruchu i nie widac innych pojazdów poza nami)

4.Sytuacja: jedziemy drogą dwupasmową lewym pasem ruchu, dojeżdzamy do RONDA na którym są dwa pasy ruchu (znak ronda ze znakiem ustąpienie pierszeństwa przejazdu), bezpośrednio przed którym znajduje sie przejście dla pieszych, brak linii ciągłej)
Pytanie: czy w tej sytuacji możemy zmienić pas ruchu bezpośrednio przed przejściem dla pieszych?

5.Jaka kategoria prawa jazdy zezwala na jazdę czterokołowcem lekkim?
A. B1
B. A
C. AM

6.Sytuacja: jedziemy sobie drogą, na sygnalizatorze po lewej stronie jezdni mamy zielone światło, jednakże dojeżdżamy też to torów tramwajowych, ale nie widać nigdzie nadjeżdżającego tramwaju.
Pytanie: Czy w tej sytuacji należy zmniejszyć prędkość?

7.Długotrwałe świecenie się kontrolki oleju silnikowego może spowodować:
A. uszkodzenie silnika
B. wytarcie drążków hamulcowych (czy coś takiego - nie pamiętam)
C. zalanie silnika (chyba)

Tyle zdołałam sobie przypomnieć, jeśli jeszcze coś przyjdzie mi do głowy, to dopiszę :)
Proszę o poprawne odpowiedzi, ponieważ swoich nie jestem pewna, w końcu nie zdałam ;/
Pozdrawiam, M :)
desperados
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 07 sierpnia 2013, 17:34

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez molus » środa 07 sierpnia 2013, 18:53

1.Czy w tej sytuacji mamy pierwszeństwo przejazdu?
Sytuacja: Skrzyżowanie w kształcie litery T, my jesteśmy jakby na pionowej kresce od T (nie wiem jak to sprecyzować :P ) przed nami przejście dla pieszych, przy którym stoi znak STOP.

nie mamy pierwszeństwa. jeśli mamy znam STOP ustępujemy wszystkim, jesteśmy na podporządkowanej

System ABS pozwala na utrzymanie prawidłowego toru jazdy podczas hamowania

- podczas poślizgu

3. Czy podczas jazdy w tunelu, jeżeli nie ma innych pojazdów, możemy jechać dowolnym pasem?(Filmik: jedziemy w tunelu, są trzy pasy ruchu i nie widac innych pojazdów poza nami)

wątpię, obowiązuje ruch prawostronny, tak jak wszędzie

4.Sytuacja: jedziemy drogą dwupasmową lewym pasem ruchu, dojeżdzamy do RONDA na którym są dwa pasy ruchu (znak ronda ze znakiem ustąpienie pierszeństwa przejazdu), bezpośrednio przed którym znajduje sie przejście dla pieszych, brak linii ciągłej)
Pytanie: czy w tej sytuacji możemy zmienić pas ruchu bezpośrednio przed przejściem dla pieszych?

jeśli jesteśmy jeszcze przy linii przerywanej, to pewnie tak. nie znam filmiku, ale pytanie sugeruje, że jednak odpowiedź będzie tu NIE
5.Jaka kategoria prawa jazdy zezwala na jazdę czterokołowcem lekkim?
A. B1
B. A
C. AM


Odp. C

6.Sytuacja: jedziemy sobie drogą, na sygnalizatorze po lewej stronie jezdni mamy zielone światło, jednakże dojeżdżamy też to torów tramwajowych, ale nie widać nigdzie nadjeżdżającego tramwaju.
Pytanie: Czy w tej sytuacji należy zmniejszyć prędkość?

TAK

7.Długotrwałe świecenie się kontrolki oleju silnikowego może spowodować:
A. uszkodzenie silnika
B. wytarcie drążków hamulcowych (czy coś takiego - nie pamiętam)
C. zalanie silnika (chyba)

Odp. A
molus
 
Posty: 16
Dołączył(a): piątek 26 lipca 2013, 16:36

Re: Zapamiętane pytania z egzaminu teorii na kat.B

Postprzez cuccioli » środa 07 sierpnia 2013, 18:55

1. Nie.
2. C ??? chociaż nie wiem
3. nie
4. tak, bo nie ma linii ciągłej.
5. C
6. dałabym tak
7. A
cuccioli
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek 01 sierpnia 2013, 15:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Egzamin na prawo jazdy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości