Duże autko na długie trasy.

Moderatorzy: ella, klebek

Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » wtorek 10 kwietnia 2012, 22:18

Większe autko dobre na dłuższe trasy. Jakoś na wiosnę rodzice spłacą obecne autko i będą wymieniać. Wypadałoby się więc się zainteresować na co można by je wymienić.

Póki co na stanie jest Kia Carnival II... w sumie niegłupią opcją byłaby po prostu wymiana na nowego Carnivala, bo od 2010 montują fajniejsze, ekonomiczniejsze i mocniejsze silniki, 6 biegową skrzynię (czyli w sumie naprawione największe wady poprzedniego)... tylko jest problem, bo wycofano ten model w Polsce ze sprzedaży, co wprowadza dodatkowe komplikacje (jeszcze nie wiem czy w Europie jest do dostania), więc myślę, że warto sie rozejrzeć tez za innymi modelami, które mogłoby go zastąpić.

Wymagane coś pokroju tego kloca, czyli:
-5 pełnowymiarowych, wygodnych miejsc co by sie nie zamęczyć w dłuższej trasie, do tego w miare możliwości spory bagażnik
miło jakby kosztem bagażnika szło w razie potrzeby dołożyć jakieś miejsca, ale to już nie obligatoryjnie
-w miarę się zbierać jak na soje rozmiary
-dość zacne wyposażenie, jakieś wieostrefowe klimy, dvd, wiadomo co tam teraz autka mają nowe.

To czego w Kii brakowałoby to głównie webasto, wyciszenie.

Póki co jeszcze na celowniku jest Fiat Freemont (ale raczej po zagłębieniu się w szczegóły nie dorównuje kijance, szkoda że 4x4 tylko w automacie) oraz VW T5, które są dość ciekawymi maszynami do podroży w niektórych konfiguracjach (california to prawie camper ;]), ale i kosztują swoje.

Nowy Carnival:
http://www.autocentrum.pl/dane-technicz ... -vgt-195km
Freemont:
http://www.autocentrum.pl/raporty-z-jaz ... po-nowemu/

Jakie jeszcze modele byście brali pod uwagę?
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez Radhezz » wtorek 10 kwietnia 2012, 23:00

Szczerze? VW T5 jest drogi, ale warty swojej ceny. Przy odsprzedaży na pewno nie stracisz - wystarczy spojrzeć jak cenę trzyma poprzednia generacja, czyli T4. Ekonomia/dynamika to kwestia doboru silnika - to może być rakieta ze 180KM pod maską, a może też mistrz ekonomii z niespełna 90KM. Wszystkie TDI, ale ja bym się zastanawiał nad benzyniakiem 2.0 115KM - może pali więcej, ale w tym aucie jest opcja na montaż LPG i koszty napraw w razie czego są mniejsze.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez mk61 » wtorek 10 kwietnia 2012, 23:15

Hyundai H1. Swego czasu zrobiłem trochę kilometrów w poszukiwaniu tego samochodu, ale niestety nie znalazłem. Zainteresował mnie ze względu na cenę i wyposażenie (chyba było 140kzł za pełne wyposażenie). Niestety, z powodu nieznalezienia nie miałem z nim do czynienia, choć w internecie czytałem, że samochód jest bardzo dobry. Może Ty znajdziesz w okolicy jakąś testówkę i sprawdzisz. Tak tylko podrzucam pomysł.
T5 bym raczej odpuścił. Jeśli już, to bym wolał Transita/Tourneo. Ford ma super mięciutkie siedzenia i według mnie lepszą pozycję za kierownicą i widoczność. 6 biegowa skrzynia również jest. :)
Z takich bardziej "cywilizowanych", to może Chrysler Voyager, czy tam Town&Country. Jechałem tylko parę razy, ale starszymi modelami. Nowym jeździ czasem mój ojciec i w zestawieniu 4 osoby + bagaż nie narzeka.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez Radhezz » wtorek 10 kwietnia 2012, 23:25

mk61 napisał(a):Z takich bardziej "cywilizowanych", to może Chrysler Voyager
Dwóch znajomych miało Voyagery, a kuzyn Jeepa Grand Cherokee... Owszem wygodne to one są, ale niezbyt oszczędne, poza tym jak coś się zepsuje to na części czeka się tygodniami i są one raczej drogie. Taki urok amerykańców.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » wtorek 10 kwietnia 2012, 23:33

Niestety h1 w ofercie tylko 3osobowe vany. Te californie i beach też tylko 4os w Polsce. Ale jeszcze jak by były gdzieś niedaleko to do rozważenia. Tyle, że ta h1 jednak chyba trochę za wielka- nie wyjmowana kanapa- na trasy nie potrzeba tylu miejsc.

Co do voyagera z tego co widze teraz to Lancia :) Juz patrzę co tam jest, bo te stare to średnie były (przez układ 2+2+2/3 co dawało 4 normalne miejsca i 2-3 prowizoryczne. Raczej 2+3 +ewentualnie coś)

Ale ok, dzięki za propozycje, będzie z czego wybierać:)

edit:
Tak sobie oglądam i chyba niestety t5 do odpuszczenia. Kia za mocno przyzwyczaiła wyposażeniem, które daje w standardzie, a najwyższe wersje multivanów mają kosmiczne ceny.

Za to ten freemont całkiem fajny, szkoda tylko tego środkowego siedzenia w 2 rzędzie. Trzebaby się przypasowac osobiście jak się siedzi w III rzędzie i ogólnie jak w te 5-6 osób by się jechało po kilka tys km.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » czwartek 12 kwietnia 2012, 01:03

Dzisiaj poświęciłem wieczór na przejrzenie ofert kii za granicą, przejrzałem strony kii w 28 państwach i to co chciałem znalazłem tylko w Szwajcarii (ewentualnie nie do końca to co chciałem, bo automat w Australii i RPA :P). Tylko, że cenowo masakra. Ceny jak w Polsce za Multivany (140-170 tys), więc carnivalka raczej odpada.

Póki co najkorzystniej się chyba ten freemont prezentuje... zeuropeizowany dodge :P
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez szymon1977 » wtorek 15 maja 2012, 02:03

A musi być tak egzotycznie? Może po prostu VW Sharan, Ford Galaxy itd. itp.?
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » czwartek 17 maja 2012, 11:55

Sharan, czy Galaxy Maja 4 miejsca komfortowe i 3 pseudomiejsca. A potrzeba jest 5 komfortowych pełnowymiarowych miejsc. A i te z tyłu jak już mają być to takie, żeby szło tak normalnie jechać, a nie jak na podłodze z kolanami przy brodzie :), bo z takich to żaden pożytek. Większość samochodów rodzinnych jest projektowana raczej, żeby tam jakoś upchnąć sporo osób i podjechać pare km do marketu. Kijanka ma ta zaletę, ze można sie zapakować w te 6-7 osób, cześć bagaży na dach i np. pojechać, na narty tysiąc km i nie jest źle. A nikomu nie życzę jechania 8 godzin w sharanie w bagażniku :D Póki co stanęło na tym, że zostaje stary samochód.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez Borys_q » czwartek 17 maja 2012, 16:11

Proponuje mercedesa V-klasse Podobno b wygodny tylko trzeba ładny egzemplarz znaleźć.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » czwartek 17 maja 2012, 17:41

To znaczy każdy nowy egzemplarz będzie ładny... cena w stosunku do oferowanego wyposażenia (co jest do przewidzenia :D) zaporowa.
Uboga wersja z silnikiem 2.2 to ponad 150 tys do tego dodatkowo płatne fotele (w cenie 4 miejsca są), klimatyzacja (w standardzie tylko manualna przód), składane lusterka, lusterko fotochromatyczne, roleta do bagażnika, otwierane okna z tyłu, relingi, radio, tempomat... kurde, ciekawe czy obrotomierz jest w standardzie :P. Poduszki powietrzne tylko dla kierowcy i pasażera z przodu i to też ubogie.
Myślę, że do 200 tys można dobić, ale nie podają cen za dodatkowe wyposażenie. jak będę miał gdzieś po drodze to zajdę do salonu nich mi wycenią, ale to raczej z ciekawości :)

Raczej pozostaje czekać, aż tańsze marki coś w tym stylu wypuszczą, a póki co jeździć tym co jest :)
Ta wymiana autka ma się ekonomicznie opłacać i w dłuższej (powiedzmy, że ~5 letniej) perspektywie wyjść taniej niż pozostawienie starego.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez dylek » czwartek 17 maja 2012, 18:07

lith - a renault espace ? W twojej kwocie chyba idzie trochę wyposażenia dostać :D
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » czwartek 17 maja 2012, 18:56

To znaczy właśnie taka cena odpada :P Myślę, że 120-130k to max.
Gołego espace by dostał :)

W każdym razie teraz jestem bardziej na bieżąco i wiem z czym porównywać.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez szymon1977 » czwartek 17 maja 2012, 20:04

lith napisał(a):...nikomu nie życzę jechania 8 godzin w sharanie w bagażniku :D
Nazwałeś rzecz po imieniu.
"Proszę podchodzić do wypowiedzi usera szymon1977 z dużą dozą wątpliwości i nieufności." - user Szerszon.
Avatar użytkownika
szymon1977
 
Posty: 6572
Dołączył(a): sobota 18 czerwca 2011, 22:06

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez lith » niedziela 14 października 2012, 23:01

Ok trochę odświeżam temat. Za wiele się nie zmieniło. Już myślałem, że będzie przełom, bo po Euro pojawiły się praktycznie nowe Carnivale, z przebiegiem po kilka tys km i z tymi nowymi silnikami po 80-90 tys. Wydawało się super, jednak po oględzinach na żywo się okazało, że są to tak wykastrowane i bezsensownie poskładane wersje, że szkoda gadać. Już sam brak nawiewu na 2 i 3 rząd siedzeń je skreślił. Widać, że je musieli częściowo z wersji ciężarowych poskładać.

Stare autko jeździ jak jeździło i ma się dobrze, więc ze zmianą się nie pali i można na spokojnie się rozglądać.

Ostatnio powstała koncepcja zdobycia gdzieś w Kaliningradzie Kii Mohave :mrgreen:
http://www.kiamotors.com/vehicles/mohav ... erior.aspx
http://www.youtube.com/watch?v=Uw7j_1IO ... re=related
Póki co to dość luźny pomysł, miał ktoś z tym modelem bliższy kontakt? Bo ja tyle co na ulicy widziałem ;p

Tak patrząc na ostatnio obierane kierunki to jednak 4x4 poszerzyłoby horyzonty :D
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda

Re: Duże autko na długie trasy.

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 15 października 2012, 20:24

Jak chcesz miec duże auto to kup sobie Craftera :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Kupie auto

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości