Zakup auto sprowadzonego.

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Zakup auto sprowadzonego.

Postprzez jovanka » środa 18 lipca 2007, 15:35

Witam serdecznie.
Jade dzis obejrzeć auto, ktore jest sprowdzone z Niemiec. Bardzo prosze o podpowiedzi, jakich dokumentow wymagać od sprzedajacego, żeby bez problemów dokonać rejestracji. Moze ktos z Was ma w tym temacie doswiadczenie, to bardzo prosze o poradę.
28 luty- początek kursu PZMOT
15 czerwiec- egzamin WORD Opole
...... ......i tyle.
26 czerwiec 2007r.-- odebrałam plasticzek
21.07.2007- kupiłam "żabkę" i jeżdże:-)
jovanka
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa 04 kwietnia 2007, 18:08
Lokalizacja: opolskie

Postprzez dylek » czwartek 19 lipca 2007, 08:22

Brief, Ziff to podstawa - to odpowiedniki naszego dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu - jeden to niezła płachta, drugi dość mały ;) . Najlepiej jak by była też umowa kupna-sprzedaży dwujęzyczna i wypisana, że kupujesz bezpośrednio od Helmuta ;)
Potem tylko przeglądzik , tłumaczenia dokumentów, urząd celny, urząd skarbowy , ubezpieczalnia i wydział komunikacji i cieszysz się autkiem :D:D:D:D Koszty, które poniesiesz w PL przy rejestracji autka to około 1450zł + ubezpieczenie.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Postprzez jovanka » czwartek 19 lipca 2007, 13:14

Witam.
dziękuje za podpowiedzi. Zwróce uwagena te rzeczy..... teraz jadę zobaczyć autko, inne, Pan na ogłoszeniu pisze, że jest przygotowane do rejestracji. Bo on przywiózł autko 10 dni temu i załatwił przeglad, akcyze. Kupujacy zwolniony z opłaty skarbowej. Czyli na to wyglada, ze część spraw z glowy(latanie i załatwianie). Napisze, które autko kupiłam i może zamieszczę foto. :-)
28 luty- początek kursu PZMOT
15 czerwiec- egzamin WORD Opole
...... ......i tyle.
26 czerwiec 2007r.-- odebrałam plasticzek
21.07.2007- kupiłam "żabkę" i jeżdże:-)
jovanka
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa 04 kwietnia 2007, 18:08
Lokalizacja: opolskie

Postprzez jovanka » wtorek 24 lipca 2007, 13:50

Witam.
Po długich i uciążliwych poszukiwaniach zakupilam pojazd Renault Twingo sprowadzony z Niemiec. Jestem w trakcie załatwiania formalnosci. Mam pytanie, a mianowicie;
1. samochód przyjechał na tymczasowych tablicach, waznych do 03.08.2007r. W dow. rejestr. figuruje jednak pan, który posredniczył mi w zakupie auta. umowa kupna- sprzedaży jest na mnie. Czy ja moge jeździć autkiem do 03.08.2007r?
2. Umowa kupna- sprzedazy jak i akcyza jest na moje nazwisko, ale chcialabym, by auto w WK było zarejestrowane na mnie(wiadomo) ale tez i na męża jako współwałasciciela (ma 60% zniżek na OC :wink: ). Czy nie bedzie z tym problemów, skoro nabywca auta jestem tylko ja?
bardzo prosze o porady.
P.S. Zdjęcie mej żabki zamieszcze w późniejszym terminie.
28 luty- początek kursu PZMOT
15 czerwiec- egzamin WORD Opole
...... ......i tyle.
26 czerwiec 2007r.-- odebrałam plasticzek
21.07.2007- kupiłam "żabkę" i jeżdże:-)
jovanka
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa 04 kwietnia 2007, 18:08
Lokalizacja: opolskie

Postprzez Sławek_18 » środa 25 lipca 2007, 13:03

jovanka napisał(a):Witam.
Po długich i uciążliwych poszukiwaniach zakupilam pojazd Renault Twingo sprowadzony z Niemiec. Jestem w trakcie załatwiania formalnosci. Mam pytanie, a mianowicie;
1. samochód przyjechał na tymczasowych tablicach, waznych do 03.08.2007r. W dow. rejestr. figuruje jednak pan, który posredniczył mi w zakupie auta. umowa kupna- sprzedaży jest na mnie. Czy ja moge jeździć autkiem do 03.08.2007r?
2. Umowa kupna- sprzedazy jak i akcyza jest na moje nazwisko, ale chcialabym, by auto w WK było zarejestrowane na mnie(wiadomo) ale tez i na męża jako współwałasciciela (ma 60% zniżek na OC :wink: ). Czy nie bedzie z tym problemów, skoro nabywca auta jestem tylko ja?
bardzo prosze o porady.


Ad. 1 możesz.

Ad. 2 Musisz złożyć korektę zeznania celnego. Musi ono zawierać dwóch właścicieli, tak samo jak umowa (musisz ją przepisać ) akcyza musi być opłacona na 2 osoby (po 50%)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jovanka » środa 25 lipca 2007, 15:13

Sławku 18 :D dziękuje za odpowiedź.
Bylam w WK i przedstawilam sprawe, Pani odpowiedziala, ze tymczasowy dowód rej. bedzie tylko na mnie, ale na wniosku o stały dow. rejestracyjny moge dodac męża. Wtedy będzie on figurował jako współwsłaściciel :roll: mej żabki.
Poszłam dalej...a mianowicie w ubezpieczalni zapytałam sie, czy na dowodzie rej. musi figurowac mój mąż, bym mogła miec zniżki. Pan mi powiedział, ze wcale nie musi on tam byc ujęty, ponieważ wystarczy, ze napisze (mąż) oswiadczenie, ze ja moge korzystac z jego znizek i wtedy mi je policzą. I tak sie sprawa przedstawia......Pozdrawiam.
28 luty- początek kursu PZMOT
15 czerwiec- egzamin WORD Opole
...... ......i tyle.
26 czerwiec 2007r.-- odebrałam plasticzek
21.07.2007- kupiłam "żabkę" i jeżdże:-)
jovanka
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa 04 kwietnia 2007, 18:08
Lokalizacja: opolskie


Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości