Elementarne zasady uzywania pedalów w samochodzie:P

Tutaj mile będą widziane wypowiedzi na temat techniki kierowania, oraz wszelkie porady dotyczące kupna, obsługi i eksploatacji pojazdu.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez glor » czwartek 28 czerwca 2007, 11:18

Z tego co czytam to uczysz się całkowicie od podstaw i jesteś po pierwszej lekcji. Twoje pytania sa jak najbardziej zasadne, ale mam wątpliwość. Dlaczego nie dajesz szansy swojemu instruktorowi? Nie pozwalasz mu na prace z tobą i nad tobą!!! Wyprzedzasz go.
Na pierwszy zajęciach wiele rzeczy jest niezrozumiałych i twoim obowiązkiem jest zamęczenie instruktora pytaniami o niejasności.

Tutaj zadajesz pytania na które winien odpowiedzieć instruktor szkolący.

Hmm..... dziwne to tochę.
glor
 
Posty: 89
Dołączył(a): środa 20 czerwca 2007, 10:19
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez AgaA » sobota 30 czerwca 2007, 13:30

invx napisał(a):ja polecam do nauki wycucia sprzegla, i nauki ruszania - ruszanie z 2 a nawet 3 :) znakomita rzecz :D


mi instruktor powiedział, że do wyczucia sprzęgła dobre jest sportowe :P
AgaA
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota 30 czerwca 2007, 13:24
Lokalizacja: WPR

Postprzez invx » sobota 30 czerwca 2007, 13:42

dobre jest :)
- ale nie kazdy ma dostep do autka ze sportowym sprzeglem :P
- a z 2 mozna ruszac w kazdym :)
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez KUBA_1 » sobota 30 czerwca 2007, 15:24

Sprzęgło sportowe na nauce jazdy. Ciekawe zjawisko - próbowałem tego i wytrzymało - tylko trzy tygodnie, a kursanci sie tylko z nim męczyli. (sprzęgło z węglików spiekanych).
Na jazde sportową super, natomiast na manewry na placu lub w mieście (szczególnie parkowanie) katorga. Nie polecam zakładania sportowego sprzegła na "L".
Widziałem dziś ciekawy spór,
Jak z głową dyskutował mur,
KUBA_1
 
Posty: 387
Dołączył(a): piątek 02 lutego 2007, 22:03
Lokalizacja: mars

Postprzez scorpio44 » sobota 30 czerwca 2007, 17:20

A powiedzcie, czym sprzęgło sportowe różni się od normalnego? :D Może komuś wyda się to śmieszne, ale naprawdę nie wiem. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez AgaA » sobota 30 czerwca 2007, 17:23

spytałam ostatnio na czym jeżdżę. i właśnie sportowa corsa, sportowe sprzęgło. (na samochodach słabo sie znam) i jeśli to wyczuje to już każdą corsę wyczuję :P mam nadzieję jest w tym bardzo dużo prawdy :-)
AgaA
 
Posty: 73
Dołączył(a): sobota 30 czerwca 2007, 13:24
Lokalizacja: WPR

Postprzez invx » sobota 30 czerwca 2007, 22:25

sportowe sprzęgła nie zawsze są z węglików spiekanych, robi się je z najrózniejszych materiałów, ale są bardziej "czułe", mniej elasatyczne, mniej się ślizgają :)
pozwalają szybciej i lepiej przenieść całą moc silnika na koła.
invx
 
Posty: 495
Dołączył(a): poniedziałek 17 lipca 2006, 20:40

Postprzez Ad_aM » niedziela 01 lipca 2007, 00:19

Ja polecam już ostrą zabawę - sprzęgło 0-1 :wink:
Kat. B 21 IV 2006 -> Zdane za pierwszym podejściem :)
Kat. C -> może zrobię? :)

Daewoo Nexia :)
Ad_aM
 
Posty: 851
Dołączył(a): piątek 21 kwietnia 2006, 15:22
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Vivienne » czwartek 12 lipca 2007, 14:23

Wiem, że nie wnosze nic tym do tematu..ale nie mogę powstrzymac sie przed napisaniem co przyszo mi do głowy, a mianowicie z perspektywy zauwazam teraz, że zabawne były te moje pytania... ;) A tak nie dawno zadawane. I rzeczywiscie teraz, kiedy już przejechałam ponad połowe godzin, to zdecydowanie zgadzam się, że tutaj nie ma co za wiele zastanawiac sie nad teorią, bo wszystko po prostu trzeba wyczuć. Trzeba wczuć się w samochód i wszystko nagle staje sie proste :) Poza tym teraz widze dopiero jak ciężko tu o jednoznaczne odpowiedzi :) I jest to jak najbardziej uzasadnione A teraz przede mną już tylko wprawa, wprawa i jeszcze raz wprawa :)
Pierwsze koty za ploty:P
Avatar użytkownika
Vivienne
 
Posty: 37
Dołączył(a): wtorek 19 czerwca 2007, 15:08

Poprzednia strona

Powrót do Porady techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości